Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady. Przelot na Mauritius z przesiadką w jednym z portów europejskich.

Dzień 2

Dzień 2

Po przylocie transfer do hotelu. Zakwaterowanie zgodnie z rozpoczęciem doby hotelowej w danym hotelu. Dzień wolny na aklimatyzację i plażowanie.

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu udamy się do jednego z najpiękniejszych ogrodów botanicznych na południowej półkuli w Pamplemusses, zajmującego powierzchnię 37 ha. Warto zwrócić uwagę na przepiękne okazy wiktorii królewskiej, rośliny wodnej występującej głównie w dorzeczu Amazonki, nazywanej przez Indian „talerzami wodnymi”. Następnie wizyta w muzeum cukru. Zwiedzając muzeum poznamy historię Mauritiusa oraz zobaczymy proces produkcji cukru. Będzie okazja do degustacji różnych słodkości i najlepszego rumu na wyspie. Dalej przejazd do Port Louis. Zwiedzanie stolicy wyspy zaczniemy od Aapravasi Ghat - zespołu budynków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO, które w latach 1849-1923 służyły jako brama wejściowa dla imigrantów zarobkowych z Indii. Do dzisiaj zachowała się brama główna, dawny szpital i część budynków mieszkalnych. Następnie udamy się do Blue Penny Museum, poświęconemu historii i sztuce wyspy. Kolekcja obejmuje zabytkowe mapy morskie, obrazy, rzeźby, ryciny i znaczki, w tym przykłady słynnych znaczków pocztowych o nominale jednego i dwóch pensów wyemitowanych w 1847 r. na Mauritiusie. Znaczki te, wydrukowane w ilości 500 sztuk techniką druku wklęsłego, uważane są przez filatelistów za jedne z najcenniejszych na świecie, a niezwykłości dodaje fakt, że najprawdopodobniej zachowało się już tylko 27 egzemplarzy na całym świecie. Wizyta na słynnym deptaku Caudan Waterfront i przejazd na cytadelę Fort Adelaide. Z twierdzy z 1834 roku rozpościera się piękny widok na stolicę i góry Moka. Na koniec dnia zobaczymy Eureka House, XIX-wieczny, kolonialny dom zbudowany w 1830 roku. Przepięknie położony nad rzeką Moka, stanowi przykład bogactwa arystokracji. Posiada 109 drzwi i okien. Dziś stanowi muzeum, które jest pięknie wkomponowane w ogrody w stylu angielskim i pobliski wodospad. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 60 km)

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu udamy się do Trou-aux Cerfs - nieaktywnego krateru wulkanu i najwyższego punktu miasta Curepipe. Naukowcy uważają, że wulkan w każdej chwili może się obudzić. W następnej kolejności pojedziemy do Ganga Talao, położonego na wysokości ok 600 m n.p.m. jeziora wulkanicznego, gdzie znajduje się najbardziej święte miejsce w religii hinduskiej na Mauritiusie, świątynia poświęcona Shivie. Kolejnym miejscem będzie Gris Gris – najbardziej na południe wysunięty punkt na wyspie, gdzie majestatyczne fale oceanu, efektownie rozbijają się o wulkaniczne klify. Na koniec dnia wizyta w La Vanille Crocodile Park. To malowniczy rezerwat przyrody mieszczący się na obszarze 3,5 ha. Spotkamy tam krokodyla nilowego, żółwia olbrzymiego oraz wyjątkową kolekcję motyli. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 100 km)

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu transfer na lotnisko i lot na bajeczne Seszele. W zależności od rozkładu lotów, przedpołudnie spędzone na plaży na Mauritiusie lub popołudniowy czas wolny na Seszelach. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu objazd na zwiedzanie głównej wyspy atolu Mahe, na której żyje prawie 90% populacji całego archipelagu złożonego ze 115 idyllicznych wysp. Najpierw zobaczymy stolicę kraju Victorię. To kolonialne miasteczko liczące niecałe 30 tys. mieszkańców było pierwszą siedzibą brytyjskiego rządu kolonialnego. W programie zobaczymy przepiękny ogród botaniczny, w którym będziemy mieli okazję zapoznać się z m.in. z lodoicją seszelska. To praktycznie endemiczna roślina występująca naturalnie w środowisku ekosystemu archipelagu Seszeli. Palma ta jest symbolem kraju, występuje w godle narodowym. Jej charakterystyczny kształt kokosa jest niepowtarzalny. Dalej zobaczymy pomnik - miniaturę londyńskiego zegara z Victoria Station. Przejdziemy się słynną Market Street z typową kolonialną zabudową. Będzie też czas wolny na zakup pamiątek. Pojedziemy dalej dookoła wyspy zatrzymując się na niepowtarzalnych punktach widokowych. Będziemy też w rejonie Parku Narodowego, którego symbolem jest Morne Sechellois - najwyższy szczyt kraju (995 m. n.p.m.). Podczas przerwy obiadowej będzie okazja skosztować popularnych dań miejscowej kuchni (dodatkowo płatne). Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 7

Dzień 7

Dzień wolny na wypoczynek i relaks w regionie Beau Vallon. Będzie to doskonała okazja do zasmakowania prawdziwego raju na ziemi. Wielu turystów uważa, że Seszele są najpiękniejszym na świecie miejscem do plażowania i mają bardzo przyjazny klimat. Kolacja w hotelu, nocleg.

Dzień 8

Dzień 8

Śniadanie w hotelu i poranny lot na wyspę Reunion. Przylot ok. 11:00, rozpoczęcie zwiedzania. Niesamowicie zielona, rajska Wyspa Reunion to przede wszystkim słońce, turkusowy ocean, śliczne zatoki, plantacje ananasów i wanilii a także tropikalna dżungla, pełna dzikich orchidei i niespotykanych nigdzie indziej roślin. Spotkamy tu również orzeźwiające wodospady, wulkany oraz pola lawowe. Zwiedzanie Reunion rozpoczniemy od położonej wśród upraw bananowców, miejscowości Salazie. Po drodze podziwiać będziemy wspaniałe, górskie widoki, urwiste, masywne zbocza, malownicze wodospady, w tym słynny ,,Welon Panny Młodej”, a w dole niesamowicie zielone połacie tropikalnych lasów i dojrzewające na słońcu banany, których na pewno trzeba tu spróbować. Spacer po miasteczku, podczas którego zobaczymy zabytkowy kościół. Przejazd do uroczej miejscowości Hell-Bourg, która słynie z kolorowej, kreolskiej architektury. Dla chętnych możliwość skosztowania fantastycznej kreolskiej kuchni. W drodze powrotnej postój na punkcie widokowym na otaczające góry. Powrót na wybrzeże i przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, czas wolny na odpoczynek, kolacja, nocleg. (Trasa ok 150 km)

Dzień 9

Dzień 9

Po śniadaniu wcześnie rano udamy się na niezwykłą trasę widokową by podziwiać majestatyczne szczyty i kratery. Zaczniemy od widoku na malowniczą wioskę Grand Bassin ze specjalnej platformy. Następnie zjedziemy z głównej drogi i udamy się do Nez de Boeuf (Nos Wołu), kanionu, który w rzeczywistości jest wnętrzem starego wulkanu. Przejedziemy przez Plaine des Sables małą, ale niebywale kolorową równinę u podnóża wulkanu, która obfituje w księżycowe krajobrazy. Następnie zatrzymamy się przy kraterze wulkanicznym Commercon. Później czeka nas przystanek w punkcie widokowym Pas de Bellecombe (2311 m n.p.m.). Z tej 300-metrowej krawędzi zobaczymy zapierający dech w piersiach widok na wulkan Piton de la Fournaise. Po południu odwiedzimy multimedialne muzeum Cite du volcan oraz zobaczymy krótki film w technice 4D, a następnie przejedziemy jedyną drogą przecinającą wyspę do miejscowości Piton Sainte Rose. To specjalne miejsce dla mieszkańców Reunion. Po wybuchu wulkanu w roku 1977, lawa dotarła aż do tego punktu, ale zatrzymała się tuż przed miejscowym kościółkiem, nie niszcząc go. Miejscowi uważają, że to po prostu cud. Po drodze zatrzymamy się zobaczyć zbocza zastygłej lawy w południowej części wyspy. Powrót do hotelu, obiadokolacja. (Trasa ok 250km)

Dzień 10

Dzień 10

Po śniadaniu wykwaterowanie przejazd na lotnisko. Po drodze odwiedzimy stolicę wyspy St. Denis. Zatrzymamy się na promenadzie tzw. Barachois. Zobaczymy masywne klify przy wjeździe do miasta, pomnik Rolanda Garrosa, stare armaty strzegące dawniej wybrzeża wyspy oraz centrum wraz ze słynnym marketem z pamiątkami. Wylot na Mauritius. Tego dnia jeżeli lot na Mauritius będzie po południu istnieje możliwość zobaczenia akwarium morskiego dla chętnych (cena ok 10 euro). Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 11

Dzień 11

Po śniadaniu zwiedzanie rozpoczniemy od najbardziej wysuniętej na zachód części wyspy - półwyspu Le Morne Brabant. To urzekające miejsce zostało w 2008 r. wpisane na listę UNESCO. Dla chętnych możliwość trekkingu na górę (w dniu wolnym), by zobaczyć najwspanialszy widok na Mauritiusie. Następnie przejedziemy w okolice wzgórza Chamarel. Osobliwością tego miejsca jest ziemia mieniąca się wieloma pastelowymi kolorami. Całość stanowi piękny obraz stworzony wprost przez naturę. Okolice Chamarel znane są także z uprawy kawy. Następnie zobaczymy pobliski 100 metrowy wodospad Chamarel. Dalej udamy się w piękną trasę przez teren Parku Narodowego Czarnej Rzeki – ostatniego pierwotnego lasu na Mauritiusie. Postój na punkcie widokowym w najbardziej zielonym miejscu na wyspie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg (Trasa ok. 150 km)

Dzień 12

Po śniadaniu udamy się na bajeczną wyprawę katamaranem. Będziemy mieli okazję obserwować wybrzeże rajskiej wyspy z perspektywy oceanu. Popłyniemy na północ od Mauritiusa do bajecznych wysepek Flat Island i Ilot Gabriel. Możliwość snurkowania i pływania w Oceanie Indyjskim. Na pokładzie katamaranu zaserwowany zostanie lunch w formie barbecue (kurczak, ryba, sałatki). Przez cały czas trwania rejsu, dostęp do nielimitowanych napojów (woda, soki, napoje gazowane, piwo, wino lokalne). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 13

Wczesny transfer na lotnisko. Lot powrotny do Polski.

Uwagi do programu

Po wyspie Reunion ze względu na górskie trasy, strome zbocza oraz bardzo kręte i miejscami wąskie drogi poruszamy się klimatyzowanymi samochodami typu Van, mogącymi zabrać do 8 osób jadącymi równolegle jeden za drugim. Grupa będzie podzielona na 2 auta. Wszystkie obiekty zwiedzane będą wspólnie a podczas przejazdów pilot będzie jeździł na przemian.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotel położony jest w miejscowości Moint Choisy, w północno-zachodniej części wyspy. Usytuowany jest pomiędzy dwiema słynnymi, wspaniałymi plażami – Moint Choisy (ok. 500 m od hotelu) i Troux Aux Biches (ok. 800 m od hotelu). W pobliżu hotelu znajdują się liczne sklepy, postoje taksówek, wypożyczalnie samochodów, kantory i centra nurkowe. Do tętniącej życiem miejscowości Grand Bay jest zaledwie 5 km. Transfer z lotniska trwa ok. 1h 30min.

Pokoje standardowe wyposażone są w balkon lub taras, łazienkę, indywidualnie sterowaną klimatyzację, telefon, TV-sat, sejf, minibar (za opłatą) oraz suszarkę do włosów.

Kategoria lokalna ***

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa – Mauritius – Warszawa (przez jeden z portów europejskich), transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., przeloty wewnętrzne wg programu, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w wybranym hotelu (6 dób hotelowych na Mauritiusie, 3 doby hotelowe na Seszelach, 2 doby hotelowe na Reunion), wyżywienie według programu, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek opcjonalnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków i napojów oraz innych wydatków osobistych. Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjna opłata na miejscu), w tym bilety wstępu, rejs katamaranem, podatki wylotowe, przewodnicy, napiwki wynosi ok. 265 EUR/os.

Trzy wyspy luksusu
Trzy wyspy luksusu
Trzy wyspy luksusu
Trzy wyspy luksusu
Trzy wyspy luksusu
Trzy wyspy luksusu
Trzy wyspy luksusu
Trzy wyspy luksusu
Trzy wyspy luksusu
Trzy wyspy luksusu
Trzy wyspy luksusu
Trzy wyspy luksusu
Trzy wyspy luksusu
Trzy wyspy luksusu
Trzy wyspy luksusu
Trzy wyspy luksusu
Trzy wyspy luksusu
Trzy wyspy luksusu
Trzy wyspy luksusu
Trzy wyspy luksusu
Trzy wyspy luksusu
Trzy wyspy luksusu
1 / 22

Trzy wyspy luksusu

Oferta nie jest obecnie w sprzedaży

pani z lornetka

Marzysz o odpoczynku w tej okolicy?
Mamy dla Ciebie wiele innych propozycji!

Sprawdź inne oferty w okolicy

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa – Mauritius – Warszawa (przez jeden z portów europejskich), transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., przeloty wewnętrzne wg programu, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w wybranym hotelu (6 dób hotelowych na Mauritiusie, 3 doby hotelowe na Seszelach, 2 doby hotelowe na Reunion), wyżywienie według programu, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek opcjonalnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków i napojów oraz innych wydatków osobistych. Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjna opłata na miejscu), w tym bilety wstępu, rejs katamaranem, podatki wylotowe, przewodnicy, napiwki wynosi ok. 265 EUR/os.

Atuty oferty

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem