Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Po przylocie do Tunezji (Enfidha) transfer do hotelu w okolicach Sousse lub Hammamet, kolacja i nocleg.

Dzień 2

Zwiedzanie rozpoczniemy od miasta Zaghouan, gdzie odwiedzimy ruiny starożytnej Świątyni Wody, czyli Nimfeum, będącej w przeszłości początkiem jednego z najdłuższych akweduktów rzymskich, doprowadzających niegdyś wodę do Kartaginy. Budowa tego gigantycznego obiektu zajęła aż 40 lat. Naszym głównym celem będzie dziś jednak serce półwyspu Cap Bon – najbardziej zielona część kraju, zwana krainą drzew pomarańczowych. Półwysep to cypel wysunięty w kierunku Europy, oddalony od Europy o jedynie 140 km. W Kelibii urzeknie nas Fort Kelibia – cytadela zbudowana w XVI wieku, położona na skalistym cyplu o wysokości 150 metrów z widokiem na Morze Śródziemne. Kolejnym punktem programu będzie starożytne miasto fenickie Karkouane, położone na przylądku Ras at-Tib, którego najstarsze ruiny podchodzą z VI wieku p.n.e. Z okresu największego rozkwitu miasta (IV i II wiek p.n.e) pochodzą pozostałości murów obronnych oraz starannie zaplanowany układ urbanistyczny z przecinającymi się prostopadle ulicami. W nadmorskiej wiosce ze stromymi klifami El Haouaria zobaczymy z zewnątrz pozostałości rzymskich kamieniołomów. Ale to nie koniec! Zajrzymy do Nabeul - turystycznego miasta, które słynie z pięknych wyrobów ceramicznych. Miasteczko przywita nas bazarem, na którym będziemy mieć krótki czas wolny na zakupy lub zjedzenie lunchu we własnym zakresie. W drodze powrotnej udamy się do miejscowości Hammamet na krótki spacer po historycznej części miasta, gdzie mieści się arabska medina. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Hammamet lub Sousse. (Trasa ok. 280 km).

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd w kierunku stolicy - Tunisu, jednego z najstarszych i najważniejszych miast Afryki Północnej. Wizyta w centrum miasta, gdzie niezwykle widoczne są wpływy francuskiego protektoratu (1881-1956) oraz spacer rozległym labiryntem wąskich arabskich uliczek tuniskiej mediny znajdującej się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie przejazd do Kartaginy, starożytnego państwa - miasta założonego przez Fenicjan w 814 r. p.n.e. Początkowo centrum imperium fenickiego, w II w. p.n.e. stała się ważną prowincją imperium rzymskiego na terenie Afryki Północnej. Obecnie Kartagina znajduje się w dzielnicy zamieszkanej przez tunezyjskie elity, tutaj również mieści się Pałac Prezydencki. Zwiedzanie pozostałości po ogromnym kompleksie Term Antoninusa pochodzących z II-III w. p.n.e, a także portu punickiego oraz wzgórza Byrsa, gdzie zobaczymy malowniczą gotycką Katedrą św. Ludwika (zwiedzanie z zewnątrz). Zwiedzimy równiez Tophet, gdzie mieściły się świątynie kartagińskich bóstw. Odkryto tam 20 tys. urn z prochami dzieci, które najpewniej składano w ofierze. W Kartaginie zobaczymy również akwedukty Malaga (przejazd obok akweduktu). Następnie przejazd do romantycznego mauretańskiego miasteczka Sidi Bou Said, w którym dominuje kompozycja bieli oraz błękitu. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Sousse lub Hammamet. (Trasa ok. 250 km)

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu udamy się do Monastiru - miasta pierwszego prezydenta Niepodległej Tunezji Habiba Bourgiby. W programie zwiedzanie Mauzoleum tegoż Prezydenta oraz Ribatu – muzułmańskiej twierdzy zakonnej. Następnie przejazd do miejscowości Kairouan. Jest to czwarte święte miasto islamu na świecie. Zobaczymy Wielki Meczet (wewnątrz!), którego dach wspiera się na 414 filarach, mauzoleum Sidi Saheb słynące z barwnych mozaik i ażurowej sztukaterii oraz baseny Aghlabidów z IX w., w którym dawno temu gromadzono wodę dla całego miasta. Odwiedzimy również malowniczą medinę otoczoną murami, która obecnie pełni rolę bazaru i jest wpisana na listę UNESCO. Ciekawostką jest również to, że w Kairouanie były kręcone fragmenty filmu "Indiana Jones i Poszukiwacze Zaginionej Arki”. Następnie zwiedzanie Muzeum Palmy (oaza palmowa)- Eden Palm w Tozeur i Muzeum Tradycji Tunezyjskiej. Na koniec udamy się w kierunku Tozeur, miasta-oazy na kolację i nocleg. (Trasa ok. 370 km).

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu przesiądziemy się do komfortowych jeepów, którymi udamy się w wyprawę w góry Atlas. Planowany jest rajd po saharyjskich wydmach – Ong Jemel, które posłużyły jako plener takich filmów jak „Gwiezdne Wojny” oraz „Angielski pacjent”. Będziemy podziwiać zachwycające krajobrazy górskich oaz oraz wodospad w Chebice. Następnie przejazd w kierunku Douz przez Chott Jerid – największe słone jezioro w Afryce, gdzie przy odrobinie szczęścia będziemy mogli podziwiać niesamowite zjawiska miraży. Krótki postój na zdjęcia. Przed wrotami Sahary odwiedzimy  również rezerwat form eolicznych Fatnassa - jest to  miejsce występowania bardzo ciekawie uformowanych wydm. W Douz, gdzie możemy podziwiać piaszczysty kawalek Ergu Wschodniegi  możliwa przejażdżka na wielbłądach (fakultatywnie, dodatkowo płatna ok.15 EUR) i quadami (fakultatywnie, dodatko platne 20 EUR/pojedyńczy quad, 25 EUR/podwójny quad. Następnie pprzejazd w kierunku Matmaty, kolacja, nocleg w hotelu. (Trasa ok 250 km)

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu transfer na bajeczną wyspę Djerba - pełnej pięknych plaż, gajów oliwnych i palmowych oraz kolorowych targów. Według legendy właśnie tutaj dotarł Odyseusz wracając z Troi, a wpływy arabskie i żydowskie łączą się i przeplatają w tutejszej kulturze i architekturze. Wyspa Djerba słynie nie tylko z piaszczystych plaż, ale i z  przepięknej ceramiki i oryginalnej architektury. Zwiedzanie zaczniemy od Guellala, miasteczka słynącego z rzemiosła garncarskiego. Mieszkańcy wyrabiali tutaj ceramikę w tradycyjne sposób od wieków. W manufakturze ceramiki w Guellala odbędzie się prezentacja produkcji garnków i innych przedmiotów użytkowych. Odwiedzimy również Muzeum Tradycji i Kultury Djerby, które pokazuje jak przez stulecia żyła ludność tej wyspy. W miejscowości Erriadh odwiedzimy najważniejszą Synagogę w Afryce, El Ghriba. Znajduje się tutaj najstarsza tora na świecie. Co roku w maju przybywają tu licznie Żydzi z całego świata, aby uczcić radosne, wiosenne święto LA BA OMER i wspominać zesłanie manny z nieba i koniec epidemii. Odwiedzimy również stolicę wyspy Houmt Souk - jest to tętniące życiem miasto z  lokalnym targiem (souk), gdzie podczas godzinnej przerwy mogą Państwo arabskim zwyczajem potargować się przed dokonaniem zakupów. Niedaleko portu znajduje się z XIII w. fort Gazy Mustaphy, pamiętający czasy tureckiej rzezi dokonanej na Hiszpanach. Następnie powrót na ląd i przejazd do regionu Matmata. Kolacja oraz nocleg. (Trasa ok. 320 km)

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie regionu Matmata, gdzie będziemy zwiedzać znajdującą się na wzgórzach, wciąż zamieszkałą wioskę berberyjską oraz wydrążone w skałach domostwa troglodytów - prymitywnych plemion zamieszkujących jaskinie w przeszłości. Matmata słynie też z pięknych, księżycowych krajobrazów, gdzie kręcone były sceny do filmu "Gwiezdne Wojny". W dalszej kolejności przejazd do El Jem. Zatrzymamy się na zwiedzanie spektakularnych ruin rzymskiego amfiteatru (UNESCO), który jest trzecim co do wielkości amfiteatrem na świecie i jest lepiej zachowany od rzymskiego Koloseum. To właśnie w amfiteatrze w El Jem były kręcone sceny walk do filmu "Gladiator". Uwieńczeniem objazdu będzie spacer, podczas którego będą Państwo mieli okazję do ostatnich zakupów pamiątek w prestiżowej dzielnicy Port El Kantoui. Port  posłużył jako plener filmowy „Piratów” J. Polańskiego. Kolacja i nocleg w Sousse lub Port El Kantoui. (Trasa ok.  400 km)

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko.
- Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu w Tunezji (kontynentalnej) - transfer do wybranego hotelu,
- Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko, odprawa bagażowo-paszportowa i lot do Polski.

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Większość zabytków muzułmańskich ogląda się z zewnątrz - dotyczy to w szczególności meczetów.Należy pamiętać o odpowiednim ubraniu - kobiety powinny mieć długie spódnice i zakryte ramiona. Nie dotyczy to oczywiście plaż i basenów hotelowych. Należy uważać na sprzęt fotograficzny, video i portfele.
W okresie ramadanu możliwe modyfikacje programu (głównie związane ze zmianami godzin wstępu do obiektów).

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

W hotelach z reguły znajduje się restauracja i bar.

Wyżywienie

Zgodnie z programem - śniadania i obiadokolacje.

Zakwaterowanie

Hotele *** - (7 rozpoczętych dób hotelowych). Hotele w Tunezji mogą odbiegać standardem i wyposażeniem od tych w krajach europejskich.

Pokoje: 2 - i 3 - osobowe z łazienkami.

Uwaga!Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia imprezy o tydzień pobytu w Tunezji. Opisy hoteli w dalszej części katalogu. Więcej propozycji w katalogu "Wypoczynek - Tunezja".

Wizy

Paszport i paszport tymczasowy: 3 miesiące od daty planowego opuszczenia Tunezji; 6 miesięcy przy  braku biletu powrotnego.

Obywatele RP mogą wjechać na terytorium Tunezji bez wizy i mogą  legalnie przebywać do 3 miesięcy od daty wjazdu.

COVID-19

Poniższe warunki zostały podane na dzień 02.12.2022 i mogą ulec zmianie.

  1. Zwolnienie wszystkich podróżujących do Tunezji z obowiązku przedstawiania negatywnego wyniku testu na obecność Covid-19 (PCR/antygen) lub paszportu szczepionkowego.
  2. Obowiązkowe noszenie maseczek dla każdego, kto wykazuje objawy infekcji.


Poszczególne protokoły sanitarne będą aktualizowane w miarę rozwoju sytuacji epidemiologicznej.

Ponadto każdy podróżujący (bez względu na wiek) zobowiązany jest do przedstawienia poniższych DOKUMENTÓW:
• vocher hotelowy dla osób, które przedłużają imprezę o część wypoczynkową (do pobrania z maila - voucher wysyłany jest na podany w rezerwacji adres mailowy na 6 dni przed wylotem- voucher prosimy wydrukować i zapisać w telefonie przed wylotem z Polski).

 Obywatel/ka Tunezji nie może zostać zakwaterowana w jednym pokoju z osobą płci przeciwnej, chyba, że osoby takie posiadają akt małżeństwa (do okazania w recepcji hotelu).

Obywatele Tunezji KONIECZNIE muszą korzystać z całego pakietu wycieczki (lot+hotel), samo zakwaterowanie bez przelotów w obie strony Polska-Tunezja-Polska jest niezgodne z prawem (hotel może odmówić zakwaterowania dla osób bez przelotów i voucherów).


 

Świadczenia

Cena  obejmuje: przelot samolotem czarterowym Polska - Tunezja - Polska z opłatą lotniskową, transfery klimatyzowanym autokarem na terenie Tunezji, 7 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach ***, 7 śniadań i 7 obiadów zamiennych z obiadokolacjami, opiekę polskojęzycznego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena  nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków (kwota ok. 145 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

Cena nie obejmuje lokalnego podatku turystycznego w wysokości :

Dla Hoteli 2* lokalny podatek turystyczny będzie wynosił 1 TND/osoba/noc.

Dla hoteli 3* lokalny podatek turystyczny będzie wynosił 2 TND/osoba/ noc.

Dla hoteli 4* i 5* lokalny podatek turystyczny będzie wynosił 3 TND/osoba/ noc.

Maksymalna wysokość podatku turystycznego liczona jest dla 7 kolejnych dób hotelowych nawet w przypadku dłuższego pobytu. Osoby poniżej 12 roku życia są zwolnione z obowiązku płacenia podatku turystycznego. Podatek jest obligatoryjny i płatny bezpośrednio w recepcji, przed zakwaterowaniem Klientów w hotelu.

Niektóre atrakcje i udogodnienia (szczegónie baseny i aquaparki oraz bary przy plaży/basenach) mogą być dostępne tylko w wysokim sezonie.

Dodatkowo pragniemy zwrócić uwagę, że Klienci jadący na imprezę „Tunezja Gorąca jak samum” z przedłużeniem o drugi tydzień wypoczynku są zobowiązani do opłacenia podatku dwukrotnie: zarówno w części objazdowej, jak i w części pobytowej.

Inne

Wiza
Każdy podróżny z obywatelstwem polskim musi mieć paszport ważny przynajmniej 3 miesiące od daty wyjazdu z Tunezji. Przy pobytach do 90 dni wiza nie jest wymagana od obywateli polskich. Obywateli pozostałych państw mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Tunezji trwa od 1.07 do 31.08

Zgodnie z decyzją tunezyjskiego rządu, klimatyzacja w hotelach działa przeważnie w okresie 15/06 - 15/09

Tunezja - Gorąca Jak Samum

5.0/6 (159 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Tunezja - Gorąca Jak Samum
Galeria (13)
Tunezja - Gorąca Jak Samum
Tunezja - Gorąca Jak Samum
Tunezja - Gorąca Jak Samum
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Tunis • legendarne miasto Kartagina • Kairouan - święte miasto islamu • saharyjskie wydmy • Chott Jerid - wielkie słone jezioro • Djerba • Sousse - medyna • dla chętnych tydzień pobytu w Tunezji
Długość lotu

2 godz. 40 min.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena  obejmuje: przelot samolotem czarterowym Polska - Tunezja - Polska z opłatą lotniskową, transfery klimatyzowanym autokarem na terenie Tunezji, 7 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach ***, 7 śniadań i 7 obiadów zamiennych z obiadokolacjami, opiekę polskojęzycznego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena  nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków (kwota ok. 145 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

Cena nie obejmuje lokalnego podatku turystycznego w wysokości :

Dla Hoteli 2* lokalny podatek turystyczny będzie wynosił 1 TND/osoba/noc.

Dla hoteli 3* lokalny podatek turystyczny będzie wynosił 2 TND/osoba/ noc.

Dla hoteli 4* i 5* lokalny podatek turystyczny będzie wynosił 3 TND/osoba/ noc.

Maksymalna wysokość podatku turystycznego liczona jest dla 7 kolejnych dób hotelowych nawet w przypadku dłuższego pobytu. Osoby poniżej 12 roku życia są zwolnione z obowiązku płacenia podatku turystycznego. Podatek jest obligatoryjny i płatny bezpośrednio w recepcji, przed zakwaterowaniem Klientów w hotelu.

Niektóre atrakcje i udogodnienia (szczegónie baseny i aquaparki oraz bary przy plaży/basenach) mogą być dostępne tylko w wysokim sezonie.

Dodatkowo pragniemy zwrócić uwagę, że Klienci jadący na imprezę „Tunezja Gorąca jak samum” z przedłużeniem o drugi tydzień wypoczynku są zobowiązani do opłacenia podatku dwukrotnie: zarówno w części objazdowej, jak i w części pobytowej.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
Golden Tulip President Hammamet
Tunezja: Nabul
Zdjęcie Hotelu
4.8/6 (42 opinie)
Golf Residence
Tunezja: Susa
Zdjęcie Hotelu
4.5/6 (214 opinie)
Riviera
Tunezja: Susa
Zdjęcie Hotelu
4.8/6 (42 opinie)
Golf Residence
Tunezja: Susa

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę3 208
Razem
6 415 zł
Zaliczka 25% 1 600 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
4.8
Pilot
5.1
Program wycieczki
5.1
Transport
5.3
Wyżywienie
4.6
Zakwaterowanie
4.4
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Maciej, Chojnice 13.10.2021

Tunezja - gorąco polecam!

Wycieczka objazdowa, jak i sam kraj - ciekawe, warte zobaczenia. Piękne, pustynne góry w Chebice, i rajd po Saharze - rewelacyjne, niezapomniane. Wspaniałe Koloseum w El Jem i ruiny term Antonina w Tunisie. No i tunezyjskie Santorini w Sidi Bou Said! Przełom września i października z temperaturami najczęściej powyżej 30 stopni, czyli to o co chodziło :D Hotele od bardzo dobrych, po rewelacyjne. Jedzenie bardzo pyszne i w sporych ilościach. Obsługa bardzo miła i sympatyczna, podobnie jak sami Tunezyjczycy, którzy są bardzo tolerancyjni i przyjaźnie nastawieni. Jest sporo policji i gwardii narodowej na wjazdach do miast, co może początkowo budzić niepokój, ale jest bardzo bezpiecznie. Polecam.

6.0/6

Katarzyna, Rzeszów 27.10.2019

Super objazd

Bardzo dobrze przemyślany program wycieczki (po raz kolejny kiedy jadę z Rainbow). Bez zbytniego pośpiechu na spokojnie można delektować się zwiedzanymi miejscami. Jedyną ryską na wyjeździe była mała cierpliwość pilota, zwłaszcza w stosunku do kobiet... Jednak jego wiedza i chęć pokazania jak największej ilości miejsc, zrekompensowała tą drobną niedogodność.
Pokaż więcej opinii (157)

Tunezja - Filmowy świat Rainbow

Tunezja - Filmowy Świat Rainbow - Wyjazd do Tunezji? Tylko z Rainbow

Tunezja - Filmowy Świat Rainbow - Wyjazd do Tunezji? Tylko z Rainbow

Tunezja - Tunezyjska Pustynia

Tunezja - Tunezyjska Pustynia

Tunezja - Tunis, Kartagina, Sidi Bou Said

Tunezja - Tunis, Kartagina, Sidi Bou Said

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem