Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Po przylocie transfer do hotelu w okolicy Sousse/Monastiru. Kolacja i nocleg.

Dzień 2

Dzień 2

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku Kairouanu, czwartego na świecie świętego miasta islamu. W programie zwiedzanie Wielkiego Meczetu, którego dach wspiera się na 414 filarach (z zewnątrz). Następnie przejazd do miejscowości Sbeitla i przerwa na lunch (dodatkowo płatny), a później udamy się na zwiedzanie malowniczego Sufetula - ruin starożytnego rzymskiego miasta. Przejazd w stronę granicy tunezyjsko-algierskiej, a po jej przekroczeniu zwiedzanie zaczniemy od Tebessy, miasta zamieszkałego przez Berberów, które leży w północno-wschodniej części kraju. Zobaczymy między innymi Świątynie Minerwy z I w.n.e, ruiny bazyliki chrześcijańskiej oraz przespacerujemy się wzdłuż masywnych murów z okresu bizantyjskiego. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 310 km).

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd w kierunku starożytnego miasta Timgad, gdzie znajduje się kompleks ruin wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Spacer po rozległych ruinach miasta z bardzo dobrze zachowanymi pozostałościami po amfiteatrze, bazarze, łaźniach, kolumnami, domostwami, a nawet główną ulicą ze śladami kół - to niesamowite przeżycie. Następnie udamy się do balkonów Rhoufi, bajecznego kanionu rzecznego, do którego można się dostać po wydrążonych w skale schodach. Będziemy zwiedzać ruiny malowniczo położonej wioski berberyjskiej, zamieszkałej niegdyś przez prymitywny lud Troglodytów, które znajdują się na dnie kanionu. Następnie przerwa na lunch (dodatkowo płatny). Przejazd do Batny lub Biskry, zakwaterowanie, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 4

Po wczesnym śniadaniu wyjazd z hotelu. Przejazd do miasta Djemila i zwiedzanie ruin starożytnego miasta rzymskiego, które są najlepiej zachowanym tego typu kompleksem i są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Będziemy mogli podziwiać pozostałości forum, amfiteatru, term, łuku triumfalnego, świątyń i domów mieszkalnych z licznymi mozaikami. Następnie przerwa na lunch (dodatkowo płatny) oraz przejazd do Algieru - stolicy kraju. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 460 km).

Dzień 5

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Algieru. Zobaczymy medynę z kasbą, Bazylikę Notre Dame d’Afrique (gdzie znajduje się m.in. akcent polski - mozaika Gaude Mater Polonia, ufundowana przez emigrantów z Polski) oraz Muzeum Sztuki Islamskiej - jest to jedno z ważniejszych i ciekawszych muzeów kraju i posiada imponującą kolekcję sztuki.  Dalsze zwiedzanie miasta: Pomnik Mudżahedinów (Pomnik Wolności) - projekt polskiego architekta Mariana Koniecznego. Kolacja w lokalnej restauracji Maison du Couscous lub podobnej i powrót na nocleg do hotelu.

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu wyjazd do Konstantyny, miasta-fortecy ulokowanego nad skalnymi przepaściami rzecznego przełomu, do którego dostać się można tylko jednym z pięciu mostów. Będzie okazja do spojrzenia w dół przepaści, przejścia mostami i podziwiania spektakularnych widoków tego miasta. Zwiedzanie meczetu Emir Abdelkader, który może pomieścić 20.000 wiernych muzułmanów w Sali Modlitw. Zobaczymy również malowniczy pałac Ahmeda Beja, byłą rezydencję lokalnego władcy oraz Pomnik Zwycięstwa w I wojnie światowej. Na koniec podziwianie spektakularnych widoków wąwozu rzeki Rhumel. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 400 km).

Dzień 7

Wczesne śniadanie oraz transfer w kierunku granicy. Po drodze zatrzymamy się w Annabie. Została ona założona przez Fenicjan, a do dziś czuć tam także klimat epoki kolonialnej. Zwiedzanie ruin starożytnego miasta Hippo Regius i miejscowego muzeum a następnie przekroczenie granicy algiersko-tunezyjskiej.  Do Tunezji dotrzemy późnym wieczorem. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 590 km).

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko.
- Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu w Tunezji - transfer do wybranego hotelu,
- Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko, odprawa bagażowo-paszportowa i lot do Polski.

Uwagi do programu

Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Większość zabytków muzułmańskich ogląda się z zewnątrz - dotyczy to w szczególności meczetów. Należy pamiętać o odpowiednim ubraniu - kobiety powinny mieć długie spódnice i zakryte ramiona. Nie dotyczy to oczywiście plaż i basenów hotelowych. Należy uważać na sprzęt fotograficzny, video i portfele.
W okresie ramadanu możliwe modyfikacje programu (głównie związane ze zmianami godzin wstępu do obiektów). W Algierii grupy turystyczne są eskortowane przez konwoje policyjne i wojskowe, które często ułatwiają organizację przejazdu. W czasie wolnym zakupy i zwiedzanie możliwe tylko w małych grupach. W godzinach wieczornych brak możliwości indywidualnego zwiedzania i robienia zakupów. 

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

W hotelach z reguły znajduje się restauracja, bar.

Wyżywienie

Zgodnie z programem: śniadania i obiadokolacje (napoje dodatkowo płatne).

Zakwaterowanie

Hotele kat. *** (7 rozpoczętych dób hotelowych). Hotele w Algierii mogą odbiegać standardem i wyposażeniem od tych w krajach europejskich.

Pokoje: 2- i 3 - osobowe z łazienkami i klimatyzacją.

Uwaga!Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia imprezy o tydzień pobytu w Tunezji. Opisy hoteli w dalszej części katalogu. Więcej propozycji w katalogu "Wypoczynek - Tunezja".

Wizy

Wiza

W celu uzyskania wiz za pośrednictwem Rainbow, należy na 14 DNI ROBOCZYCH przed rozpoczęciem imprezy do godziny 09:00:
1. Przesłać skan paszportu (PASZPORT MUSI BYĆ WAŻNY CO NAJMNIEJ 6 MIESIĘCY OD DNIA WYLOTU) w formacie .JPG.
2.Uzupełnić w języku angielskim bez polskich znaków wniosek wizowy w Travelli

Uwaga: Klienci posługujący się paszportami innymi niż polskie, zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie.

Prosimy o terminowość w wysyłce. W przypadku braku dotrzymania powyższych terminów
Klienci będą zobowiązani do uzyskania wizy we własnym zakresie, a Rainbow Tours S.A. nie
będzie ponosił odpowiedzialności za ewentualne problemy z jej uzyskaniem.

Uwaga: Klienci posługujący się paszportami innymi niż polskie, zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych w ofercie dotyczą obywateli polskich.
Informujemy, że dane personalne w rezerwacji i w paszporcie muszą być jednakowe. Prosimy o zwrócenie uwagi na podwójne imiona oraz nazwiska w dokumentach!

Ponadto każdy podróżujący (bez względu na wiek) zobowiązany jest do przedstawienia poniższych DOKUMENTÓW:
• vocher hotelowy dla osób, które przedłużają imprezę o część wypoczynkową- do pobrania z maila - voucher wysyłany jest na podany w rezerwacji adres mailowy na 6 dni przed wylotem- voucher prosimy wydrukować (KONIECZNOŚC OKAZANIA VOUCHERA W FORMIE PAPIEROWEJ!) wylotem z Polski.

 Obywatel/ka Tunezji nie może zostać zakwaterowana w jednym pokoju z osobą płci przeciwnej, chyba, że osoby takie posiadają akt małżeństwa (do okazania w recepcji hotelu).

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym Polska - Tunezja - Polska z opłatą lotniskową, transfery klimatyzowanym autokarem na terenie Tunezji i Algierii, 7 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach *** (lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), 7 śniadań i 7 obiadów zamiennych z obiadokolacjami, opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, napiwków dla lokalnych przewodników, napiwków dla bagażowych (łączny koszt to ok. 125 EUR/os, płatne pilotowi) oraz wizy algierskiej, pośrednictwa wizowego, napojów do obiadokolacji oraz innych wydatków osobistych.

UWAGA! Cena nie obejmuje lokalnego podatku turystycznego w wysokości :

Dla Hoteli 2* lokalny podatek turystyczny będzie wynosił 4 TND/osoba/noc.

Dla hoteli 3* lokalny podatek turystyczny będzie wynosił 8 TND/osoba/ noc.

Dla hoteli 4* i 5* lokalny podatek turystyczny będzie wynosił 12 TND/osoba/ noc.

Maksymalna wysokość podatku turystycznego liczona jest dla 15 kolejnych dób hotelowych nawet w przypadku dłuższego pobytu. Osoby poniżej 12 roku życia są zwolnione z obowiązku płacenia podatku turystycznego. Podatek jest obligatoryjny i płatny bezpośrednio w recepcji, przed zakwaterowaniem Klientów w hotelu.

Dodatkowo pragniemy zwrócić uwagę, że Klienci jadący na imprezę „Tunezja i Algieria - Róża Pustyni” z przedłużeniem o drugi tydzień wypoczynku są zobowiązani do opłacenia podatku dwukrotnie: zarówno w części objazdowej, jak i w części pobytowej.

Niektóre atrakcje i udogodnienia (szczegónie baseny i aquaparki oraz bary przy plaży/basenach) mogą być dostępne tylko w wysokim sezonie (15.06-15.09).

Inne

Cło
- Nie ma specjalnych restrykcji celnych.
- Należy wystrzegać się wwożenia większych ilości alkoholu i papierosów, ponieważ wiąże się to z ryzykiem konfiskaty przez służby celne.
- Nie należy wywozić dzieł uznanych za dziedzictwo narodowe, koralowców i róż pustyni.

Klienci posługujący się innymi paszportami, niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje, dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie, odnoszą się do obywateli polskich.

Sezonowość

Zgodnie z decyzją tunezyjskiego rządu, klimatyzacja w hotelach działa przeważnie w okresie 15/06 - 15/09

Niektóre atrakcje i udogodnienia (szczegónie baseny i aquaparki oraz bary przy plaży/basenach) mogą być dostępne tylko w wysokim sezonie (15.06-15.09)

Tunezja i Algieria - Róża Pustyni
Tunezja i Algieria - Róża Pustyni
Tunezja i Algieria - Róża Pustyni
Tunezja i Algieria - Róża Pustyni
Tunezja i Algieria - Róża Pustyni
Tunezja i Algieria - Róża Pustyni
Tunezja i Algieria - Róża Pustyni
Tunezja i Algieria - Róża Pustyni
1 / 8

5.3/6 (22 opinie)

Tunezja i Algieria - Róża Pustyni

Za osobę5 210
Razem
10 420 zł
Zaliczka 30% 3 120 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym Polska - Tunezja - Polska z opłatą lotniskową, transfery klimatyzowanym autokarem na terenie Tunezji i Algierii, 7 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach *** (lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), 7 śniadań i 7 obiadów zamiennych z obiadokolacjami, opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, napiwków dla lokalnych przewodników, napiwków dla bagażowych (łączny koszt to ok. 125 EUR/os, płatne pilotowi) oraz wizy algierskiej, pośrednictwa wizowego, napojów do obiadokolacji oraz innych wydatków osobistych.

UWAGA! Cena nie obejmuje lokalnego podatku turystycznego w wysokości :

Dla Hoteli 2* lokalny podatek turystyczny będzie wynosił 4 TND/osoba/noc.

Dla hoteli 3* lokalny podatek turystyczny będzie wynosił 8 TND/osoba/ noc.

Dla hoteli 4* i 5* lokalny podatek turystyczny będzie wynosił 12 TND/osoba/ noc.

Maksymalna wysokość podatku turystycznego liczona jest dla 15 kolejnych dób hotelowych nawet w przypadku dłuższego pobytu. Osoby poniżej 12 roku życia są zwolnione z obowiązku płacenia podatku turystycznego. Podatek jest obligatoryjny i płatny bezpośrednio w recepcji, przed zakwaterowaniem Klientów w hotelu.

Dodatkowo pragniemy zwrócić uwagę, że Klienci jadący na imprezę „Tunezja i Algieria - Róża Pustyni” z przedłużeniem o drugi tydzień wypoczynku są zobowiązani do opłacenia podatku dwukrotnie: zarówno w części objazdowej, jak i w części pobytowej.

Niektóre atrakcje i udogodnienia (szczegónie baseny i aquaparki oraz bary przy plaży/basenach) mogą być dostępne tylko w wysokim sezonie (15.06-15.09).

Atuty oferty

Idealne miasto rzymskie - Tebessa • balkony Rhoufi • osady wtopione w skały • Algier - arabskie miasto z kolonialnym dziedzictwem • Konstantyna - miasto klifów i mostów • Annaba - miasto Fenicjan, św. Augustyna i Francuzów • dla chętnych dodatkowy tydzień pobytu w Tunezji!
Długość lotu

2 godz. 40 min.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Opinie

Intensywność programu
4.6
Pilot
4.9
Program wycieczki
5.1
Transport
5.2
Wyżywienie
4.7
Zakwaterowanie
5.1
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Grzegorz, Duszniki Wielkopolskie 19.10.2014

Poznaj Algierię!

Trzeba na początku przyznać, że program wycieczki był trudny do zrealizowania jednakże osoby odpowiedzialne za jego realizację stanęły na wysokości zadania. Dużą zaletą tejże imprezy jest możliwość poznania świata islamu i jego ludzi w kraju dotychczas zamkniętym, a więc wolnym od ewentualnego zawoalowania, czy zamaskowania autentycznej prawdziwości tejże cywilizacji. Po prostu, wycieczka dla ludzi otwartych odkłamuje świat islamu dla nas europejczyków i jest on inny niż ten, który często przekazują nam media i ośrodki mające na celu zakłamanie i budowanie barier, i uprzedzeń. Pierwszy dzień był dla mnie dniem oczekiwania na turystów z innych miast. Więc wykorzystałem go na zwiedzanie El Kantanoui i Sousse. Warto, choć na swój koszt. Program był bardzo urozmaicony. Miejsca kultu katolickiego przeplatały się z muzułmańskimi. Można było wejść do meczetów nie zdejmując krzyżyków i medalików chociaż buty trzeba było zdjąć. W Bazylice Notre Dame D’Afrique można było spotkać muzułmanów, zresztą można też ich było spotkać pod Bazyliką Św. Augustyna. Wycieczka była więc okazją do naocznego zbadania świata islamu i jego ludzi, takiej rzeczywistości jakiej nie można poznać z krajowych środków masowego przekazu. Można było też zwiedzić kilka ruin dawnych miast rzymskich i poznać ich historię i ulokowanie obiektów dobrze opisane przez pilota. Czas na zwiedzanie obiektów był dobrze zsynchronizowany z czasem na refleksję o historii i cywilizacji tamtejszej, i możliwością fotografowania. Był też czas na poznanie życia ludzi współczesnej Algierii, którzy pamiętają jeszcze echa niedawnej wojny domowej, a nawet wojny narodowowyzwoleńczej z Francją. Będąc w każdym mieście, Konstantynie, Algierze, Setif i innych dowiadywaliśmy się jakie szczególne wydarzenia z historii były związane z tym miejscem. Na przykład w balkonach Rhoufi było dowództwo armii francuskiej w czasie wojny z FLN. Czyniło to wycieczkę ciekawą intelektualnie i pozwalało się przenieść i pozostać w tamtym czasie i miejscu. Ciekawą przygodą, w pozytywnym znaczeniu było nieprzygotowanie Algierczyków na przyjęcie turystów z Europy. Dzięki temu w kwestii wyżywienia było sporo kuchni arabskiej i berberyjskiej, prawie w ogóle uniwersalnej- europejskiej, zero wieprzowiny, alkoholu… W Algierii nie warto wymieniać dużej ilość pieniędzy na dinary algierskie, ciężko wydać pieniądze, mało punktów z pamiątkami, mały wybór pamiątek, prawie w ogóle nie można wysłać kartki, jedyna możliwość to przewodnik, który zebrał pieniądze na znaczki i kartki, i wysłał (doszły). Miejscowi ludzie bardzo mili i uśmiechnięci, bardzo uprzejmi, pozdrawiali nas na każdym kroku, nie są nachalni w handlowaniu tak jak n.p. w Egipcie. W niektórych krajach muzułmańskich ceny są zawyżane, w Algierii niekiedy zaniżane… Dużo miejsc, obiektów gdzie można zrobić zdjęcia, w tym pomagała również i Pani pilot, żeby odpowiednio „ustawić obiektyw”. Na możliwość robienia zdjęć warto zwrócić uwagę. Jednakże trzeba uważać na obiekty wojskowe i inne służby mundurowe, zrozumieją pomyłkę i niewiedzę, ale nie wolno ich fotografować.
Pokaż więcej opinii (21)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem