Last minute Tunezja

Last Minute w Tunezji – najbardziej europejskim z państw Afryki

Tunezja to kraj, który w przeszłości znajdował się pod bardzo wieloma wpływami. Skolonizowana już 2 tys. lat p.n.e. przez Fenicjan, długo pozostawała pod ich panowaniem. Następnie obszar ten zajęli Rzymianie, by później przejęli go od nich Wandalowie, a następnie podbili Bizantyjczycy. Od XVI. tereny Tunezji należały zaś do Imperium Osmańskiego, by pod koniec XIX w. trafić w ręce Francuzów. Każdy z tych okresów pozostawił swą spuściznę w kulturze, kuchni czy obyczajach. Różnice te, choć widoczne do dzisiaj, nie przeszkadzają uśmiechniętym i pogodnym Tunezyjczykom w codziennym życiu. Tradycyjne wartości przeplatają się tu z trendami zapożyczanymi z zachodniej Europy. Dobrym przykładem tej symbiozy jest choćby Tunis – tętniąca życiem stolica, gdzie obok tradycyjnych arabskich willi i pałacyków wyrastają nowoczesne biurowce, eleganckie kawiarnie.

Last Minute w Tunezji – lato bez końca!

Położona nad brzegiem Morza Śródziemnego Tunezja charakteryzuje się niezwykle łagodnym, ciepłym śródziemnomorskim klimatem. Położone nad brzegami kurorty kuszą turystów piaszczystymi plażami i bardzo ciepłą wodą. W sezonie letnim wynosi ona 23-27°C. Woda stanowi idealne ochłodzenie po opalaniu na plaży. W miesiącach letnich bowiem średnia temperatura wynosi 30-33°C. Przygotujcie się zatem na morskie kąpiele i zabawy w wodzie. Ze względu na swój spokojny, łagodny klimat, ciepłą wodę, jak i otwartość i gościnność Tunezyjczyków, Tunezja stanowi idealną propozycję na wyjazd Last Minute lub urlop z rodziną.

Last Minute w Tunezji -tysiące plaż do wyboru

Ciepła, krystalicznie czysta woda i miękki, gorący piasek to gotowy przepis na udane wakacje. Last Minute w Tunezji to najlepsza okazja, aby uciec od codziennego zgiełku i wypocząć na jednej z wielu Tunezyjskich plaż. Różnorodne, śnieżnobiałe lub złociste, ogromnie szerokie, bądź poprzecinane klifami i formami skalnymi, tutejsze plaże oferują coś dla każdego! Tutejsze Hammamet nazywane jest często tunezyjskim Saint-Tropez i nie ma w tym krzty przesady, zważywszy na piękne, piaszczyste plaże. Mahdia to z kolei propozycja skierowana do miłośników spokoju i ciszy. Urokliwe rybackie miasteczko kusi przepysznymi świeżymi rybami i owocami morza. Warto także odwiedzić El Haouaria i na własne oczy zobaczyć śnieżnobiałe plaże, poprzecina skalistym wybrzeżem oraz krystalicznie czyste wody. Miejsce to lubią także miłośnicy sportów wodnych, w szczególności surferzy. Last Minute w Tunezji to także okazja, by zwiedzić Dżerbę, największą wyspę na północnym wybrzeżu Afryki i odkryć zjawiskowe wręcz plaże o delikatnym, białym piasku i czystym, prawdziwie turkusowym morzu.

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon