Turcja i Cypr Północny

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Wg programu imprezy
Nikozja - jedyna podzielona stolica • Kyrenia i malowniczy port • Półwysep Karpaz • Zielony Kanion - relaksujący rejs • fascynująca Kapadocja - zapierający dech w piersiach lot balonem (fakultatywnie) • Konya - ojczyzna derwiszy •Tarsus- miejsca narodzin św. Pawła • wypoczynek w Alanyi •

Terminy i ceny wycieczki 0

Oferta nie jest obecnie
w sprzedaży

Nic straconego, zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj najlepsze oferty
i promocje prosto do swojej skrzynki mailowej.

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na poszczególnych lotniskach, przy stanowisku odpraw Rainbow Tours na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.rainbowtours.pl/rozklady. Wylot do Antalyi. Po przylocie spotkanie z pilotem i transfer do hotelu w ok. Antalyi. Czas wolny. (Trasa ok. 30 km). Uwaga! Klienci przylatujący późnym wieczorem nie mają w tym dniu obiadokolacji, w zamian otrzymają prowiant w postaci pakietów śniadaniowych.

Dzień 2

Wcześnie rano wyjazd na lotnisko oraz przelot do Republiki Tureckiej Cypru Północnego. Przejazd do Kyrenii malowniczo położonej miejscowości nadmorskiej nad która góruje średniowieczny zamek a w nim Muzeum Wraku Żaglowca, które zwiedzimy Następnie odwiedzimy gotyckie opactwo pokoju w wiosce Bellapais położonej w paśmie Gór Pentadaktylos (pięciu palców). Opactwo jest jednym z najwspanialszych zabytków architektury gotyckiej na Bliskim Wschodzie. Powrót do hotelu czas wolny. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 90 km)

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Część objazdowa
Hotele *** - skromne, położone zwykle poza centrami miast - (10 rozpoczętych dób hotelowych: Antalya - 1, Kyrenia - 4, Side/Manavgat- 2, Kapadocja - 2, Silifike/Tasucu - 1)
Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki) z łazienką i klimatyzacją.
Część pobytowa
Hotel *** - na Riwierze Tureckiej w Alanyi lub jej strefie hotelowej (do ok. 5 km do centrum). Alanya - znany kurort nad Morzem Śródziemnym, ze słynną plażą Kleopatry, wspaniałymi widokami oraz seldżucką twierdzą z XIII w. jest najchętniej odwiedzanym kurortem w Turcji, dojazd do centrum zapewniają kursujące non stop lokalne busy - dolmusze. W pobliżu wiele sklepów, restauracji, barów - (4 rozpoczęte doby hotelowe).
Przykładowe hotele: Melissa lub podobny ***. Pokoje: standardowo wyposażone (łazienka, klimatyzacja, TV, telefon, sejf), 2 - osobowe (możliwość 1 dostawki).
Do dyspozycji gości
Część objazdowa:
restauracja i bar Część pobytowa:recepcja, restauracja, bar, basen, bar przy basenie. Plaża w odległości max. 400 m od hotelu. Leżaki i parasole na plaży płatne (ok. 7 EUR/komplet/dzień).
Wyżywienie
Część objazdowa:
śniadania kontynentalne typu bufet oraz obiadokolacje (bufet lub zestawy serwowane do stolików). Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo. Część pobytowa:All Inclusive: śniadania, lunche, obiadokolacje w formie bufetu, napoje bezalkoholowe oraz lokalne alkoholowe dostępne w restauracji i barach w godz. ich otwarcia.
Wizy
Do przekroczenia granicy tureckiej przez obywateli Polski niezbędna jest wiza oraz paszport ważny co najmniej 150 dni od daty wjazdu do Turcji oraz 60 dni od momentu wygaśnięcia ważności wizy. Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa kosztuje 99 zł/os (konieczność wypełnienia i potwierdzenia wniosku wizowego najpóźniej na 3 dni przed rozpoczęciem imprezy). W przypadku dzieci do lat 2 (podlegają obowiązkowi wizowemu) cena będzie zmieniona ręcznie u jednej z osób dorosłych na rezerwacji. Uzyskana wiza wydawana jest na okres 180 dni i uprawnia do 90 dni pobytu na terenie Turcji, jest to wiza wielokrotnego przekroczenia granicy. Istnieje możliwość wykupienia wizy po przylocie.
Opłata za wizę wyrabianą na lotnisku w Turcji wynosi odpowiednio 30 USD / 25 EUR / 20 GBP od osoby - płatne gotówką. Każdy obywatel Polski zobowiązany jest do wykupienia wizy. Uwaga: Posiadacze paszportów tymczasowych nie mogą nabyć wizy w systemie E-visa ani na granicy. Muszą uzyskać ją w tureckiej placówce konsularnej i mogą obowiązywać ich inne warunki wizowe. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z działem wiz.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (10 rozpoczętych dób hotelowych w części objazdowej, 4 rozpoczęte doby hotelowe w części pobytowej w hotelu 3*), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej - śniadania i obiadokolacje, podczas części pobytowej All Inclusive: śniadania, obiady, kolacje, lokalne napoje bezalkoholowe i alkohole 11:00-22:00, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota podczas objazdu i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków, usług lokalnego przewodnika, opłat rezerwacyjnych do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 160 EUR/os. (płatny pilotowi jako pakiet), nie obejmuje dodatkowych posiłków (7-10 EUR/1 posiłek) i napoi, innych wydatków osobistych oraz wizy tureckiej. Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 31.08.2018 r. i mogą ulec zmianie.
Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Uwagi do programu
Turecka Republika Cypru Północnego nie jest uznawana przez Unię Europejską jako samodzielne państwo. W związku z powyższym na jej terytorium brak jest opieki konsularnej nad obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej. Najbliższa placówka dyplomatyczna znajduje się na terenie Cypru Południowego: Ambasada RP w Nikozji (Nikozja, Kennedy Avenue 12/14, Office 601, 1087 Tel. +35722753517, +35722668415). Rezydenci i piloci Biura Podróży Rainbow sprawują kompleksową opiekę na klientami wypoczywającymi na terytorium Cypru Północnego. Klienci są także standardowo ubezpieczeni przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa S.A. Obecnie turyści, którzy chcą przemieszczać się pomiędzy terenami tzw. „Tureckiej Republiki Cypru Północnego” a terenami Republiki Cypryjskiej muszą przekroczyć Zieloną Linię w wyznaczonych miejscach. Są to m.in.: Yeslirmak, Bostanci, Mehetan, Beyarmudu, Akyar w okolicy Famagusty oraz przejście na Ledra Street w Nikozji - przejście tylko piesze na starówce. Przejście odbywa się na podstawie ważnego paszportu. Prosimy o zapoznanie się z komunikatem MSZ dotyczącym odwiedzanego kraju: www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/informacja_dla_podrozujacych_do_tzw__tureckiej_republiki_polnocnego_cypru_ Elektryczność Napięcie 230 V, gniazdka tzw. Angielskie, należy zabrać ze sobą adapter (dostępne są również w okolicznych sklepach, cena ok. 3 EUR).
Sezonowość
Zwykle wysoki sezon turystyczny w Turcji, na Riwierze tureckiej trwa od początku czerwca do końca września.

Dodaj opinie

Brak oceny. Bądź pierwszy!
Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Cyprze Północnym! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon