Plan wycieczki

Dzień 1

Dzień 1

Zbiórka na poszczególnych lotniskach, przy stanowisku odpraw Rainbow Tours, na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Wylot do Antalyi. Po przylocie transfer do hotelu w Antalyi, spotkanie z pilotem. Czas wolny. Klienci przylatujący późnym wieczorem nie mają w tym dniu obiadokolacji, w zamian otrzymają prowiant w postaci lunch pakietów. (Trasa ok. 20 km).

Dzień 2

Śniadanie i zwiedzanie seldżuckiej twierdzy z XIII w., malowniczo położonej na cyplu z widokiem na Alanyę. Przejazd do Anamur, gdzie zwiedzimy słynny zamek Mamure, uważany za jeden z najlepiej zachowanych kompleksów zamkowych w całej Turcji. Jego budowa została rozpoczęta przez Rzymian w III w. Zamek posiada 36 wież i dwa ogromne place, na których znajduje się meczet, pozostałości stajni i zbrojowni. Przejazd do Silifke, gdzie odwiedzimy Cennet Cehennem (nazywany „niebem i piekłem”). Są to dwie niecki, w których zgodnie z mitologią grecką żył olbrzym Tyfon, zabity przez Zeusa. „Niebo” to niecka o dł. 250 m, szer. 110 m i gł. 70 m. Na brzegu niecki znajduje się wejście do jaskini, w której mieści się kościół z V w. n.e. „Piekło” znajduje się nieopodal „nieba”. Jest to również niecka o szer. 60 m i gł. 120 m. Obiadokolacja i nocleg w ok. Mersin. (Trasa ok. 550 km).

Dzień 3

Śniadanie i przejazd do Tarsu - miejsca narodzin Św. Pawła (kościół św. Pawła, Pawłowa Studnia). Następnie przejazd w kierunku Antakyi przez Adanę (w Adanie zobaczymy meczet Sabanci). To z Antakyi św. Paweł wyruszał w swe podróże misyjne. Zwiedzimy tam drugie co do wielkości muzeum archeologiczne świata gromadzące antyczne mozaiki oraz kościół św. Piotra. Obiadokolacja i nocleg w ok. Antakyi. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 4

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Kahty. Wejdziemy na górę Nemrut, gdzie znajduje się grobowiec króla Antiocha, znany ze swoich olbrzymich rozmiarów. Na szczycie góry znajduje się również mogiła Karakus, most Cendere oraz Arsemia. Będzie również okazja do podziwiania zapierającego dech w piersiach zachodu słońca. Obiadokolacja i nocleg w ok. Kahta. (Trasa ok. 450 km).

Dzień 5

Po wczesnym śniadaniu przejazd w kierunku Midyat przez miejscowość Sanliurfa (gdzie zwiedzimy Grotę Proroka Abrahama, udamy się także do kompleksu Golbasi, w którym znajdują się stawy ze świętymi karpiami). Po drodze zobaczymy Tamę Ataturka (trzecia pod względem wielkości tama w Europie). Midyat jest przykładem miasta tureckiego, w którym wciąż żyją chrześcijanie obrządku syryjskiego, zlokalizowanych jest tu wiele interesujących kościołów, synagog oraz meczetów, a w kulturze tego miasta na stałe wpisane są wpływy 3 religii: judaistycznej, muzułmańskiej i chrześcijańskiej. Midyat słynie także z oryginalnych „ażurowych” wyrobów ze srebra (wizyta w atelier filigranu). Obiadokolacja i nocleg w ok. Midyat. (Trasa ok. 400 km).

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd w kierunku największego jeziora w Turcji - Van. Przeprawa łódką na wyspę Akdamar, gdzie zobaczymy słynny ormiański kościół z fascynującym kompleksem płaskorzeźb. Po drodze przerwa na zdjęcia w Hasankeyf - starożytnym skalnym mieście. Obiadokolacja i nocleg w ok. Van. (Trasa ok. 540 km).

Dzień 7

Śniadanie i przejazd do Dogubayazid, gdzie zwiedzimy Pałac Ishaka Paszy z XVII w., którego budowa trwała aż 99 lat. Po drodze zatrzymamy się w punkcie widokowym na Górę Ararat (5135 m n.p.m.) oraz przy przepięknych wodospadach Muradiye. Obiadokolacja i nocleg w ok. Sarikamis. (Trasa ok. 450 km).

Dzień 8

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Karsu (czas wolny) - miasta będącego mozaiką narodowości. Położona na zboczu wzgórza nad rzeką Kars starówka, pamiętająca czasy Bagratydów (IX- X w.), jest niestety dość zaniedbana. Najważniejszy zabytek miasta to wielokrotnie przebudowywana forteca, wykorzystywana przez Urartyjczyków, Bizantyjczyków, Ormian, Mongołów, Turków i Rosjan. Przejazd do miasteczka Ani - jednej ze stolic ormiańskich. Obecnie z dawnej świetności Ani pozostały jedynie ruiny, miasto nazywane jest miastem - widmem. Przejazd przez granicę z Gruzją, a także Ahaltsikhe i Borjomi znane z cennych źródeł wód mineralnych. Obiadokolacja i nocleg w ok. Tbilisi. (Trasa ok. 540 km).

Dzień 9

Dzień 9

Śniadanie i zwiedzanie Tblisi. Zdobędziemy twierdzę Narikala skąd rozpościera się malowniczy widok. Zobaczymy twierdzę i świątynię metecheską oraz kościoły Sioni i Anczischati, a także dawną dzielnicę łaźni. Będziemy mieli okazję pospacerować w okolicach Placu Wolności i Alei Rustaweliego - miejscach, gdzie rozegrały się najważniejsze wydarzenia w historii Gruzji. Po południu wyjazd w kierunku Batumi. Po drodze zwiedzimy dawną stolicę - Mtskheta, to tutaj w IV w. Gruzja przyjęła wiarę chrześcijańską. Wizyta w monastyrze Jvari oraz kościele Svetitskhoveli (lista dziedzictwa kulturowego UNESCO). Obiadokolacja i nocleg w ok. Batumi. (Trasa ok. 600 km).

Dzień 10

Dzień 10

Śniadanie i zwiedzanie Batumi - najpiękniejszego miasta Gruzji i kurortu nadmorskiego w regionie Adżaria. Rozbudowę miasta zapoczątkował Polak w służbie rosyjskiej - gen. Żygulski. Zwiedzimy starą i nową część Batumi (główny plac miasta, katedrę Eklesia, statuę Medea), a także ogród botaniczny słynny z lasu bambusowego. Następnie zwiedzanie liczącej 2300 lat twierdzy Gonio wybudowanej przez Rzymian. Przejazd przez granicę z Turcją. Obiadokolacja i nocleg w ok. Trabzonu. (Trasa ok. 250 km).

Dzień 11

Śniadanie i zwiedzanie Trabzonu, założonego w VII w. p.n.e. przez kolonistów z Miletu. Później na terenie miasta powstało Królestwo Trapezuntu, które funkcjonowało do 1461 r., kiedy to ludy osmańskie przejęły władzę na tych terenach. W Trabzonie urodził się m.in. sułtan Sulejman Wspaniały. Obecnie miasto jest ważnym centrum handlu, słynie z zabytkowej twierdzy oraz kościoła bizantyjskiego z XIII w., który zobaczymy. Ponadto w programie klasztor Sumela zbudowany na klifie w Górach Kackar na wybrzeżu Morza Czarnego. Przejazd do Amasyi - miasta znanego geografa Strabo, malowniczo położonego nad brzegiem rzeki Yesilirmak. W Amasyi widoczne są pozostałości wielu cywilizacji, które przez ponad 3000 lat zamieszkiwały te rejony. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg w ok. Amasyi. (Trasa ok. 550 km).

Dzień 12

Śniadanie i przejazd do Hattusas, słynnej stolicy Hetytów znanej z zachowanych tablic z pismem klinowym. Zwiedzimy skalną świątynię Yazilikaya, w której znajdują się malowidła 63 spośród 12 tys. bóstw czczonych przez ludność hetycką. Obiadokolacja i nocleg na terenie Kapadocji. (Trasa ok. 450 km).

Dzień 13

Dzień 13

Przed śniadaniem dla chętnych możliwość lotu balonem nad Kapadocją (płatny dodatkowo, na potwierdzenie). Śniadanie i zwiedzanie największego z podziemnych miast Kapadocji - Derinkuyu, skansenu w dolinie Soganli słynącego z ozdobionych freskami skalnych kościołów, niedawno odkrytych (w 2002 r.) ruin starożytnego Sobessos oraz kompleksu klasztornego Keslik. Wizyta w medresie w Taskinpasza przypomni o początkach tureckiego osadnictwa na terenie Kapadocji, a spacer po malowniczej wiosce Mustafapasza (dawnym greckim Sinasos) uwieńczy odkrywanie tej krainy. Będzie także czas na zakupy oryginalnej biżuterii z onyksu, wyrobów skórzanych oraz tureckich słodkości. Powrót do hotelu. Po obiadokolacji dla chętnych wieczór turecki (płatny dodatkowo) i/lub pokaz wirujących derwiszy (płatny dodatkowo). (Trasa ok. 150 km).

Dzień 14

Dzień 14

Śniadanie i przejazd przez Konię do Antalyi. Konya - stolica Królestwa Seldżuków, znana jako ojczyzna derwiszy. Legenda głosi, że poetyczne śpiewy, rytmiczny oraz nieustający taniec wprowadza derwiszy w stan euforii, który zbliża ich do Boga. Wizyta w Mauzoleum Mevlany - kompleksie budynków należących do tych islamskich mistyków oraz zwiedzanie jednego z najważniejszych w Azji Mniejszej Karawanserayi - Sultanhani. Obiadokolacja i nocleg w ok. Antalyi. (Trasa ok. 550 km).

Dzień 15

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Uwagi do programu

W celu przekroczenia granicy turecko - gruzińskiej, potrzebne są następujące dane uczestników: numer paszportu, data wydania paszportu, data ważności paszportu, obywatelstwo, imię ojca, imię matki, miejsce urodzenia.Ww. dane prosimy wpisać w rezerwację w polu „Uwagi” najpóźniej na 1 tydż. przed wylotem. Klienci ze względu na przejazdy przez tereny wysokogórskie, proszeni są o zabranie ciepłych okryć oraz wygodnego obuwia bez względu na porę roku. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki lokalne

Wieczór turecki - cena ok. 26 EUR.

Lot balonem - cena ok. 150 EUR).

Hamam - cena ok. 26 EUR.

Pokaz wirujących derwiszy - cena ok. 15 EUR.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

restauracja i bar

Wyżywienie

śniadania kontynentalne typu bufet oraz obiadokolacje (bufet lub zestawy serwowane do stolików). Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.

Zakwaterowanie

Hotele*** - skromne, położone zwykle poza centrami miast - (14 rozpoczętych dób hotelowych w: Antalya - 2, Mersin - 1, Antakya - 1, Kahta - 1, Midyat - 1, Van - 1, Sarikamis - 1, Tbilisi - 1, Batumi - 1, Trabzon - 1, Amasya - 1, Kapadocja - 2).

Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki) z łazienką i klimatyzacją (oprócz hoteli w Kapadocji, Sarikamis i Van). Dokwaterowania tylko w pokojach 2 - osobowych.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania i obiadokolacje wg programu, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków, usług lokalnego przewodnika, opłat rezerwacyjnych do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 182 EUR (płatny obowiązkowo pilotowi jako pakiet), nie obejmuje dodatkowych posiłków (7-10 EUR/1 posiłek) i napoi, innych wydatków osobistych oraz wizy tureckiej.


Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 31.08.2014 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Wiza
- Do przekroczenia granicy tureckiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 180 dni od daty wjazdu do Turcji oraz wiza.
- Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa dostępna jest w systemie travella i kosztuje 85 zł/os (konieczność wypełnienia i potwierdzenia wniosku wizowego w systemie rezerwacyjnym Travella maksymalnie na 3 dni przed rozpoczęciem imprezy).
- W przypadku dzieci do lat 2 (podlegają obowiązkowi wizowemu) cena będzie zmieniona ręcznie u jednej z osób dorosłych na rezerwacji.
- Uzyskana wiza wydawane jest na okres 180 dni i uprawnia do 90 dni pobytu na terenie Turcji, jest to wiza wielokrotnego przekroczenia granicy.

Istnieje możliwość wykupienia wizy po przylocie. Opłata za wizę wyrabianą na lotnisku w Turcji wynosi odpowiednio 30 USD / 25 EUR / 20 GBP od osoby - płatne gotówką. Każdy obywatel Polski zobowiązany jest do wykupienia wizy.

Uwaga: Posiadacze paszportów tymczasowych nie mogą nabyć wizy w systemie E-visa ani na granicy. Muszą uzyskać ją w tureckiej placówce konsularnej i mogą obowiązywać ich inne warunki wizowe. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Turcja i Gruzja - Muzułmańsko - Chrześcijański galimatias

5.5/6 (16 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Turcja i Gruzja - Muzułmańsko - Chrześcijański galimatias
Galeria (6)
Turcja i Gruzja - Muzułmańsko - Chrześcijański galimatias
Turcja i Gruzja - Muzułmańsko - Chrześcijański galimatias
Turcja i Gruzja - Muzułmańsko - Chrześcijański galimatias
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania i obiadokolacje wg programu, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków, usług lokalnego przewodnika, opłat rezerwacyjnych do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 182 EUR (płatny obowiązkowo pilotowi jako pakiet), nie obejmuje dodatkowych posiłków (7-10 EUR/1 posiłek) i napoi, innych wydatków osobistych oraz wizy tureckiej.


Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 31.08.2014 r. i mogą ulec zmianie.

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Dodatkowe informacje

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze

Oferta nie jest obecnie w sprzedaży

pani z lornetka

Marzysz o odpoczynku w tej okolicy?
Mamy dla Ciebie wiele innych propozycji!

Sprawdź inne oferty w okolicy

Opinie klientów

Intensywność programu
4.8
Pilot
4.9
Program wycieczki
5.5
Transport
5.1
Wyżywienie
5.4
Zakwaterowanie
5.1
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Daniel 28.03.2014

Turcja i Gruzja - Muzułmańsko - Chrześcijański galimatias

wycieczka fantastyczna, ciekawa, pasjonująca, wybitna

6.0/6

Barbara Warszawa 28.03.2014

Biuro, które dba o Klientów

Duża ilość wrażeń, ciekawe miejsca, trasa zwiedzania dobrana tak, aby zadowolić różne gusty.
Pokaż więcej opinii (14)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem