Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na poszczególnych lotniskach na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.R.pl/rozklady.Wylot do Antalyi. Po przylocie spotkanie z pilotem i transfer do hotelu w ok. Antalyi. Czas wolny. (Trasa ok. 30 km).
Uwaga! Klienci przylatujący późnym wieczorem nie mają w tym dniu obiadokolacji, w zamian otrzymają prowiant w postaci pakietów.

Dzień 2

Dzień 2

Po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Pamukkale, ze względu na kolor zwanego Bawełnianą Twierdzą. To niezwykła kaskada białych, wapiennych tarasów i naturalnych basenów, napełnionych wodą z gorących źródeł. Następnie spacer po ruinach Hierapolis - antycznego uzdrowiska. Hierapolis słynie nie tylko z przepięknie zachowanego teatru i term rzymskich, ale przede wszystkim z najlepiej zachowanych nekropolii, zaliczanych do największych cmentarzy Anatolii. Dla chętnych kąpiel w basenie Kleopatry (płatne ok. 30 TL). Obiadokolacja i nocleg w Selcuk lub okolicy. (Trasa ok. 430 km).

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu zwiedzanie Efezu - jednego z najlepiej zachowanych starożytnych miast. Będziemy mogli poczuć magię antyku, przechadzając się wspaniale zachowanymi uliczkami, zobaczyć przepiękną Bibliotekę Celsusa oraz majestatyczny teatr. Odwiedzimy znajdujący się nieopodal Meryemana Evi czyli dom, w którym Maryja - matka Jezusa Chrystusa najprawdopodobniej spędziła ostatnie lata swojego życia. Zwiedzimy Bazylikę św. Jana, pod murami której znajduje się miejsce spoczynku św. Jana Ewangelisty. Odwiedzimy otoczoną sadami, malowniczo położoną wioskę Sirince, która jako jedyna miała zostać ocalona przed końcem świata w 2012 r. przepowiedzianym przez Majów. Wizyta w winiarni - degustacja lokalnych specjałów. Obiadokolacja, nocleg w Pergamonie lub okolicy. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu zwiedzanie Pergamonu. Zobaczymy m.in.: wspaniały akropol, teatr oraz świątynię Trajana. Udamy się do malowniczo położonej wioski Beramkale, słynącej z ruin antycznego miasta Assos, skąd roztaczają się wspaniałe widoki na Morze Egejskie oraz pobliską wyspę Lesbos. Zobaczymy dobrze zachowane mury miasta i świątynię Ateny. Po południu przejazd do starożytnej Troi, odkrytej w XIX w. przez archeologa - amatora Henryka Schliemanna, kierującego się opisem z „Iliady” Homera. Zobaczymy teren wykopalisk, gdzie archeolodzy doliczyli się 9-ciu warstw miast i do dziś toczą spory o to, które z nich jest Troją „homerycką”. Dodatkowo będzie możliwość zobaczenia repliki słynnego konia trojańskiego („zagrała” ona w filmie „Troja”). Wizyta w fabryce dywanów. Obiadokolacja i nocleg w ok. Canakkale. (Trasa ok. 260 km).

Dzień 5

Dzień 5

Po wczesnym śniadaniu przeprawa promowa do Stambułu - miasta leżącego na dwóch kontynentach. Zwiedzanie rozpoczniemy od placu Beyazita, na którym znajduje się Meczet Beyazita, nazywany także „Meczetem Gołębim”. Najprawdopodobniej powstał on w XVI w. i jest przykładem klasycznej architektury osmańskiej. W skład kompleksu wchodzą także inne budowle: kuchnia, dwa mauzolea, szkoła koraniczna, łaźnie, dom pielgrzymów oraz karawanseraj. Następnie zobaczymy Wieżę Beyazita - 85-metrową, marmurową budowlę wzniesioną na polecenie sułtana Mahmuda II do wypatrywania pożarów. Zobaczymy budynek Uniwersytetu Stambulskiego, jednego z najstarszych ośrodków naukowych nie tylko na Bliskim Wschodzie ale także na świecie. Czas wolny w „największym centrum handlowym Stambułu” - Krytym Bazarze (Kapali Carsi), który posiada 64 ulice, ponad 4000 sklepów i 22 wejścia. Następnie zwiedzanie dzielnicy Ortakoy, gdzie zobaczymy przepiękny Wielki Meczet Imperialny, zbudowany z białego kamienia w stylu neobarokowym. Czas wolny w Ortakoy, w trakcie którego polecamy spróbowanie tureckich specjałów, np.: kumpir, czyli pieczonych ziemniaków w skórce z różnymi dodatkami. Kolejno zwiedzanie Muzeum Morskiego. Przerwa na zdjęcia przy Pałacu Dolmabahce, zbudowanym w XIX w. przez sułtana Abdulmecida I. jako świadectwo ówczesnej potęgi Imperium Osmańskiego. Pałac został zaprojektowany i zbudowany w stylu zachodnioeuropejskim, a jako wzorce posłużyły francuski Luwr i angielski Pałac Buckingham. Zobaczymy most Galata, który przecina Złoty Róg, a z mostu 63-metrową wieżę o tej samej nazwie. Wieża Galata została zbudowana w 1384 r. jako część fortyfikacji ówczesnej kolonii Genui i była jej najważniejszym punktem. Obiadokolacja i nocleg w Stambule. Dla chętnych wieczorem Stambuł Nocą (płatny ok. 13 EUR). (Trasa ok. 450 km).

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu zwiedzanie Kościoła Mądrości Bożej - Hagii Sophii - jednej z najwspanialszych budowli na świecie, pełniącą w swojej historii rolę bazyliki, meczetu, a obecnie muzeum. Zwiedzimy dawną siedzibę sułtanów - kompleks pałacowy Topkapi, w którym największe bogactwo kryje skarbiec, wypełniony osmańskimi klejnotami i szlachetnymi metalami, a ciekawość wzbudzają liczne sale haremu (przebywało w nim blisko 5 tys. osób). Przejdziemy się rzymskim Hipodromem, na którym niegdyś odbywały się wyścigi konne oraz przedstawienia. Do dziś zachowały się: kolumna Konstantyna, kolumna wężowa i egipski obelisk. Zwiedzimy Błękitny Meczet, który swoim pięknem miał przyćmić Hagię Sophię. Wybudowany na polecenie sułtana Ahmeta I posiada 6 minaretów, a znakiem rozpoznawczym są zdobiące jego wnętrze dziesiątki tysięcy błękitnych kafli pochodzących z Izniku. Udamy się także do Cysterny Bazylikowej Yerebatan - powstała ona za czasów cesarza Justyniana I i służyła jako rezerwuar wody dla mieszkańców miasta. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Stambule. Dla chętnych rejs po Bosforze (płatny ok. 24 EUR). (Trasa ok. 70 km).

Dzień 7

Dzień 7

Po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Ankary, gdzie zwiedzimy Muzeum Cywilizacji Anatolijskich - jedno z najwspanialszych muzeów na terenie Turcji. Jego chronologiczna ekspozycja przedstawia zabytki różnych kultur począwszy od czasów prehistorycznych. Jest to obowiązkowy punkt programu dla wielbicieli archeologii i historii. Zwiedzimy także Mauzoleum Ataturka - pierwszego prezydenta Republiki Turcji. Następnie przejazd do Kapadocji, obiadokolacja i nocleg w hotelu na terenie Kapadocji. (Trasa ok. 800 km).

Dzień 8

Przed śniadaniem dla chętnych możliwość lotu balonem nad Kapadocją (na potwierdzenie, płatny ok. 155 EUR). Po śniadaniu zwiedzanie skansenu w dolinie Soganli słynącego z ozdobionych freskami skalnych kościołów, a także niedawno odkrytych (w 2002 r.) ruin starożytnego Sobessos oraz kompleksu klasztornego Keslik. Wizyta w medresie w Taskinpasza przypomni o początkach tureckiego osadnictwa na terenie Kapadocji, a spacer po malowniczej wiosce Mustafapasza (dawnym greckim Sinasos) uwieńczy odkrywanie tej krainy. Będzie także czas na zakupy oryginalnej biżuterii z onyksu, wyrobów skórzanych oraz tureckich słodkości. Dla chętnych relaksacyjny masaż w tureckiej łaźni (płatny ok. 26 EUR). Obiadokolacja i nocleg na terenie Kapadocji. (Trasa ok. 150 km).

Dzień 9

Dzień 9

Po śniadaniu zwiedzanie niesamowitych formacji skalnych, podziemnych miast i kościołów, z których słynie Kapadocja. Zobaczymy zespół świątyń w skansenie Goreme (wpisanych na listę UNESCO), zwiedzimy kompleks Pasabag, gdzie mnisi żyli w odosobnieniu w celach wydrążonych w skałach. Następnie zwiedzimy naturalną „twierdzę” z wulkanicznego tufu w Uchisar, spod stóp której rozciąga się imponujący widok na niezwykłe formacje skalne w okolicy. Po południu wizyta w podziemnym mieście Kaymakli, zbudowanym na ośmiu różnych poziomach, zamieszkiwanym niegdyś przez ok. 10 tys. wczesnych chrześcijan, którzy mimo niekorzystnych warunków, zdołali zbudować znakomicie zorganizowane podziemne miasto. Powrót do hotelu. Po obiadokolacji dla chętnych wieczór turecki (płatny ok. 27 EUR) lub pokaz wirujących Derwiszy (płatny ok. 15 EUR). (Trasa ok. 250 km).

Dzień 10

Po śniadaniu przejazd przez fascynujący teren Kapadocji do Konyi - „ojczyzny Mevlany” - założyciela zakonu tańczących derwiszy. Zwiedzanie Mevlana Tekkesi, czyli kompleksu budynków należących do zakonu islamskich mistyków, którzy dążą do zjednoczenia z Bogiem poprzez ekstatyczny taniec. Po drodze zwiedzimy Sultanhani - XIII wieczny seldżucki karawanseraj, a także zatrzymamy się także przy jednej z największych z jaskiń w Turcji - Jaskini Tinaztepe - nazwanej „podziemnym cudem”. Następnie przejazd do Side, czas wolny na spacer po urokliwych uliczkach miasta, które łączy w sobie duch starożytności i współczesny klimat miejscowości wypoczynkowej. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Side. (Trasa ok. 500 km).

Dzień 11-14

Przejazd do hotelu, czas wolny na plażowanie i kąpiele morskie w hotelu o wybranym standardzie - w otoczeniu pięknych widoków i szerokich plaż.

Dzień 15

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfery na lotnisko i powrót do Polski.

Uwagi do programu

Dla niektórych z Państwa impreza może być wyczerpująca. Dziennie przejazdy autobusem będą się wahać od minimum 90 km do nawet ponad 800 km, a wyjazdy z hoteli organizowane są wcześnie rano. Wykwaterowanie z hoteli do godziny 10:00 niezależnie od godziny zakwaterowania. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki lokalne

Pokaz Derwiszy - cena ok. 15 EUR
Lot Balonem - cena ok. 155 EUR
Rejs po Bosforze -cena ok. 24 EUR
Stambuł Nocą - cena ok. 13 EUR
Noc Turecka - cena ok. 27 EUR
Hamam - cena ok. 26 EUR

Dodatkowe informacje

Wizy

Wiza

- Do przekroczenia granicy tureckiej przez obywateli Polski niezbędna jest wiza oraz paszport ważny co najmniej 180 dni od daty wjazdu do Turcji oraz 60 dni od momentu wygaśnięcia ważności wizy. - Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa dostępna jest w systemie travella i kosztuje 99 zł/os (konieczność wypełnienia i potwierdzenia wniosku wizowego w systemie rezerwacyjnym Travella maksymalnie na 3 dni przed rozpoczęciem imprezy). - W przypadku dzieci do lat 2 (podlegają obowiązkowi wizowemu) cena będzie zmieniona ręcznie u jednej z osób dorosłych na rezerwacji. - Uzyskana wiza wydawana jest na okres 180 dni i uprawnia do 90 dni pobytu na terenie Turcji, jest to wiza wielokrotnego przekroczenia granicy. Istnieje możliwość wykupienia wizy po przylocie.

Opłata za wizę wyrabianą na lotnisku w Turcji wynosi odpowiednio 30 USD / 25 EUR / 20 GBP od osoby - płatne gotówką. Każdy obywatel Polski zobowiązany jest do wykupienia wizy.

Uwaga:

Posiadacze paszportów tymczasowych nie mogą nabyć wizy w systemie E-visa ani na granicy. Muszą uzyskać ją w tureckiej placówce konsularnej i mogą obowiązywać ich inne warunki wizowe. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.

Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej - śniadania i obiadokolacje lub lunche wg programu, podczas części pobytowej - jak w opisie hoteli, program turystyczny jw., opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków, usług lokalnego przewodnika, opłat rezerwacyjnych do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 187 EUR (płatny obowiązkowo pilotowi jako pakiet), nie obejmuje wydatków osobistych, dodatkowych posiłków (7-10 EUR/1 posiłek), napoi i wizy tureckiej.

Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 31.08.2015 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Turcja - Wariacje z Orientem

Udostępnij
Dodaj do schowka
Turcja - Wariacje z Orientem
Galeria (9)
Turcja - Wariacje z Orientem
Turcja - Wariacje z Orientem
Turcja - Wariacje z Orientem
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej - śniadania i obiadokolacje lub lunche wg programu, podczas części pobytowej - jak w opisie hoteli, program turystyczny jw., opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków, usług lokalnego przewodnika, opłat rezerwacyjnych do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 187 EUR (płatny obowiązkowo pilotowi jako pakiet), nie obejmuje wydatków osobistych, dodatkowych posiłków (7-10 EUR/1 posiłek), napoi i wizy tureckiej.

Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 31.08.2015 r. i mogą ulec zmianie.

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Dodatkowe informacje

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze

Oferta nie jest obecnie w sprzedaży

pani z lornetka

Marzysz o odpoczynku w tej okolicy?
Mamy dla Ciebie wiele innych propozycji!

Sprawdź inne oferty w okolicy
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem