Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na poszczególnych lotniskach na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.R.pl/rozklady. Wylot do Dalamanu. Po przylocie spotkanie z pilotem i transfer do hotelu w ok. Dalamanu i Fethiye. Czas wolny. (Trasa ok. 40 km).
Uwaga! Klienci przylatujący późnym wieczorem nie mają w tym dniu kolacji, w zamian otrzymają prowiant w postaci pakietów.

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Pamukkale, ze względu na kolor zwanego Bawełnianą Twierdzą. To niezwykła kaskada białych, wapiennych tarasów i naturalnych basenów. Miejsce to już w starożytności znane było ze swoich uzdrawiających, gorących źródeł. Dla chętnych możliwość skorzystania z kąpieli w basenie Kleopatry (płatne dodatkowo ok. 200 TL). Następnie udamy się na spacer do pobliskiego antycznego miasta - Hierapolis, posiadającego jedną z największych nekropolii starożytnej Anatolii. Po zwiedzaniu przejazd do Konyi, obiadokolacja oraz nocleg. (Trasa ok. 610 km).

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu zwiedzanie Mevlana Tekkesi, najbardziej doniosłego zabytku Konyi, która jest ojczyzną mistycznego „Zakonu Wirujących Derwiszy”. Bractwo zostało założone przez mędrca zwanego przez wyznawców Mevlana, czyli Nasz Pan. Po zwiedzaniu przejazd do krainy magicznych krajobrazów, czyli Kapadocji. Zatrzymamy się by podziwiać malownicze panoramy oraz by zrobić niesamowite zdjęcia. Będzie także możliwość zakupu oryginalnej ceramiki, słynnych wyrobów skórzanych oraz tureckich słodkości. Zobaczymy również miejsce, gdzie pierwsi chrześcijanie ukrywali się przed atakami prześladowców, czyli podziemne miasto Saratli. Jego mieszkańcy w miękkim wulkanicznym tufie wydrążyli niesamowitą sieć korytarzy, stajnie, sypialnie, kuchnie oraz szyby wentylacyjne zapewniające właściwą cyrkulację powietrza oraz stałą temperaturę, a to wszystko pod powierzchnią ziemi! Obiadokolacja i nocleg w hotelu na terenie Kapadocji. Dla chętnych możliwość zrelaksowania się i skorzystania z zabiegów w tradycyjnej łaźni tureckiej (za dodatkową opłatą ok. 35 EUR). (Trasa ok. 280 km).

Dzień 4

Dzień 4

Przed śniadaniem dla chętnych możliwość lotu balonem nad Kapadocją (dodatkowo płatne, na potwierdzenie ok. 330 EUR/os.) lub przejażdżka jeepami w Kapadocji o wschodzie słońca (płatne dodatkowo ok. 55 EUR/os.). Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania bajkowych formacji skalnych, podziemnych miast oraz wykutych w skale kościołów, będących wizytówką Kapadocji. Odwiedzimy wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO kompleks świątyń w skansenie w Goreme. Zwiedzimy również wykutą w skale, górującą nad Doliną Gołębi twierdzę Uchisar. Po obiadokolacji dla chętnych orientalny wieczór turecki (za dodatkową opłatą ok. 34 EUR/os.) i/lub pokaz tańca wirujących Derwiszy (za dodatkową opłatą ok. 16 EUR/os.). Obiadokolacja, wieczór turecki i nocleg na terenie Kapadocji. (Trasa ok. 70 km).

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Antalyi. Po drodze zwiedzimy Sultanhani - XIII wieczny seldżucki karawanseraj. Zatrzymamy się także przy Jaskini Tinaztepe - nazwanej „podziemnym cudem”. Następnie pojedziemy do Perge, gdzie zwiedzimy najważniejsze miasto starożytnej Pamfilii, będące miejscem narodzin słynnego matematyka i astronoma - Apoloniusza. W I i II wieku Perge należało do najpiękniejszych miast Azji Mniejszej, natomiast w V wieku było już siedzibą biskupa (chrześcijaństwo w Perge rozpowszechnione zostało dzięki wizycie św. Pawła). Koniec tego ważnego starożytnego ośrodka miejskiego przyszedł dość gwałtownie wraz z najazdami Arabów w VIII wieku. Po zwiedzaniu przejazd do Antalyi. Zakwaterowanie w hotelu oraz obiadokolacja. (Trasa ok. 550 km).

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu udamy się na całodniowe zwiedzanie Antalyi - przeszło milionowej metropolii malowniczo położnej nad Morzem Śródziemnym oraz otoczonej majestatycznymi górami Taurus. Miasto leży na umownej granicy między historycznymi krainami - Licją na zachodzie oraz Pamfilią na wschodzie. Poznawanie Antalyi zaczniemy od wizyty w uroczym porcie, z którego udamy się na dwugodzinny rejs po zatoce. Z pokładu statku zobaczymy zapierający dech w piersiach Wodospad Duden, którego kaskady z wysokości 40 metrów spadają wprost do Morza Śródziemnego. W Antalyi będzie także możliwość zakupu słynnych tureckich wyrobów jubilerskich. Odwiedzimy również Muzeum Archeologiczne oraz przejdziemy przez słynną Bramę Hadriana, będącą w starożytności jedyną drogą prowadzącą do miasta. Pospacerujemy także po urokliwych uliczkach najstarszej części Antalyi - dzielnicy Kaleici, pełnej magicznych zakątków oraz zabytków. Obiadokolacja i nocleg w Antalyi. (Trasa ok. 70 km).

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu przejazd do Patary - ośrodka portowego starożytnej Licji, słynnego niegdyś dzięki znajdującej się tam świątyni i wyroczni Apolla, a później jako miejsca urodzin św. Mikołaja, który został biskupem sąsiedniej Myry (obecnie Demre). W Patarze zobaczymy łuk triumfalny, nekropolię z licznymi grobowcami licyjskimi, termy, bazylikę i teatr. W Demre natomiast zobaczyć można kościół pw. św. Mikołaja (XIX w.), gdzie odkryto mury kościoła z IV w. z kryptą grobową, w niej uszkodzony sarkofag, w którym pierwotnie spoczywały szczątki świętego. Udamy się także do miejscowości Kas (czas wolny), której urok tkwi w spokojnej i relaksującej atmosferze. Stąd wybierzemy się do malowniczego wąwozu Saklikent, drugiego co do wielkości w Europie (ok. 18 km długości, do 300 m wysokości), na dnie którego płynie wartki strumień. Spacer w lodowatej wodzie ścieżką turystyczną (ok. 3 km długości, czas wolny ok. 1-1,5 godz.) będzie wspaniałą okazją nie tylko do ochłodzenia się po całym dniu zwiedzania, ale także do podziwiania wspaniałych widoków i niespotykanych formacji skalnych, którymi otoczony jest wąwóz. Uwaga! Na wycieczkę do wąwozu należy zabrać buty do chodzenia w wodzie i strój do przebrania się. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w ok. Fethiye. (Trasa ok. 380 km).

Dzień 8

 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfery:
- dla Klientów pozostających na drugi tydzień wypoczynku - przejazd do wybranego hotelu w Marmaris, Fethyie lub okolicy, pobyt w dniach 8-14, a 15 dnia wylot do Polski,
- dla Klientów powracających do Polski transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Uwagi do programu

Dla niektórych z Państwa impreza może być wyczerpująca. Dziennie przejazdy autobusem będą się wahać od minimum 90 km do nawet ponad 600 km, a wyjazdy z hoteli organizowane są wcześnie rano.
Wykwaterowanie z hoteli do godziny 10:00 niezależnie od godziny zakwaterowania.
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
W pierwsze dni ważnych świąt religijnych (Kurban Bayrami, Ramazan Bayrami) niektóre obiekty muzealne oraz sakralne mogą być zamknięte dla zwiedzających.
W dniu 5 i 6 możliwe zakwaterowanie w okolicach Side.

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki lokalne

Wieczór turecki - cena ok. 34 EUR/os.
Pokaz wirujących derwiszy - cena ok. 16 EUR.
Lot balonem - cena od ok. 260 do 330 EUR/os..
Hamam - cena ok. 35 EUR.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele***: skromne, położone zwykle poza centrami miast.
7 rozpoczętych dób hotelowych: Dalaman - 1, Konya - 1, Kapadocja - 2, Antalya - 2, Fethiye- 1.

Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z klimatyzacją (hotele w Kapadocji bez klimatyzacji) i łazienkami.

Wizy

Wiza

Do przekroczenia granicy tureckiej przez obywateli Polski niezbędny jest dowód osobisty - jego ważność powinna obejmować cały planowany okres pobytu LUB paszport ważny co najmniej 150 dni od pierwszego wjazdu do Turcji, czyli 60 dni dłużej niż dozwolony okres pobytu bezwizowego (za msz.gov.pl).

Obywatele Polski są zwolnieni z obowiązku wizowego w celu turystycznym do 90 dni w ciągu 180 dni od daty pierwszego wjazdu.

Uwaga: Posiadaczy paszportów tymczasowych mogą obowiązywać inne warunki wjazdowe. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z opiekunem rezerwacji lub agentem, u którego dokonywałeś zakupu wycieczki.

Uwaga! Powyższe warunki podane zostały na dzień 20.09.2023 r. i mogą ulec zmianie.

 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej - śniadania i obiadokolacje lub lunche wg programu, podczas części pobytowej - jak w opisie hoteli, program turystyczny jw., opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków, usług lokalnego przewodnika, opłat rezerwacyjnych do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS (kwota ok. 202 EUR/os. płatna pilotowi imprezy); wydatków osobistych, dodatkowych posiłków (10-13 EUR/1 posiłek), napoi.

Uwaga! Powyższe kwoty w programie podane zostały na dzień 08.09.2023 r. i mogą ulec zmianie.


Uprzejmie informujemy że od dnia 26.04.2019 w Turcji przestaną być honorowane banknoty o nominale 500 EUR. Nie są wymieniane także dolary drukowane przed 1996 r. (z małymi wizernukami głów postaci).

W związku z tym nie będzie możliwości dokonywania opłat u pilota oraz za wycieczki lokalne banknotami o tym nominale (roczniku). Prosimy o poinformowanie Klientów.

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Turcji trwa od 01.06 do 30.09.

Turecka Układanka

5.8/6 (2 opinie)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Turecka Układanka
Galeria (13)
Turecka Układanka
Turecka Układanka
Turecka Układanka
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Turcja - Turecka Układanka - 8 lub 15 dni, Pamukkale i termalne źródła, Konya - mistyczny zakon Derwiszy, Fascynująca Kapadocja, Jaskinia Tinaztepe - podziemny cud, Myra i św. Mikołaj, Antalya - niezwykła metropolia, dla chętnych dodatkowy tydzień pobytu w Marmaris, Fethyie lub okolicy.
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej - śniadania i obiadokolacje lub lunche wg programu, podczas części pobytowej - jak w opisie hoteli, program turystyczny jw., opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków, usług lokalnego przewodnika, opłat rezerwacyjnych do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS (kwota ok. 202 EUR/os. płatna pilotowi imprezy); wydatków osobistych, dodatkowych posiłków (10-13 EUR/1 posiłek), napoi.

Uwaga! Powyższe kwoty w programie podane zostały na dzień 08.09.2023 r. i mogą ulec zmianie.


Uprzejmie informujemy że od dnia 26.04.2019 w Turcji przestaną być honorowane banknoty o nominale 500 EUR. Nie są wymieniane także dolary drukowane przed 1996 r. (z małymi wizernukami głów postaci).

W związku z tym nie będzie możliwości dokonywania opłat u pilota oraz za wycieczki lokalne banknotami o tym nominale (roczniku). Prosimy o poinformowanie Klientów.

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
Fifty Five Suites
Turcja: Marmaris
Zdjęcie Hotelu
5.3/6 (26 opinii)
Karbel Beach Hotel
Turcja: Dalaman - Marmaris
Zdjęcie Hotelu
4.5/6 (24 opinie)
Kaya Maris
Turcja: Marmaris
Zdjęcie Hotelu
5.4/6 (41 opinii)
Lalila Blue Suites
Turcja: Dalaman - Marmaris

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę2 801
Razem
5 602 zł
Zaliczka 20% 1 120 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
5.0
Pilot
6.0
Program wycieczki
6.0
Transport
6.0
Wyżywienie
5.5
Zakwaterowanie
5.5
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Małgorzata, Wrocław 09.09.2022

Super objazdówka

Turecka Układanka to super objazdówka. Dobór miejsc do zwiedzania bardzo dobry. Począwszy od miejsc związanych z odległą historią( np Patara,Demre czy inne),po miejsca które są wręcz niesamowite,np Kapadocja czy Pamakkule. Było też super ,oprócz wrażeń z oglądanych miejsc, to,że nasz przewodnik pan Wojtek dzielił się z nami swoją wiedzą w tak wpaniały sposób.Zarówno historią starożytną po terażniejszą ,ale również kulturą,tradycją czy gastronomią związaną z turcją.Oczywiście była dla nas z mężem wyczerpująca, a to dlatego,że jestem osobą niepełnosprawną, poruszjącą się przy pomocy kul i wózka. Jednak tu też pomocni byli przewodnicy, bo pan Ismail i pan Wojtek podpowiadał gdzie przejechać wózkiem a jak były schody to pomagał, lub osoby z grupy.Było super,że mogiśmy zobaczyć tyle pięknych miejsc,mimo zmęczenia.

5.5/6

Marcin, Jelenia Góra 02.09.2022

Cały urok Turcji za jednym razem

Wycieczka umożliwia zapoznanie się z różnymi obliczami Turcji, a dzięki ciekawej narracji pilota dowiedzieć się o szczegółach życia w Turcji i tureckiej kultury. Od uroków Pammukale, przez krajobrazy Kapadocji po ruiny miast na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Najważniejszymi atutami tego programu są Pammukale, gdzie warto oprócz podziwiania Bawełnianej Twierdzy zabrać z sobą strój kąpielowy i skorzystać z kąpieli w basenie Kleopatry (na miejscu dostępne są przebieralnie) - niecodziennie można zamoczyć się w wodzie gazowanej o temperaturze ok. 38 st. C. Przebywając w Kapadocji obowiązkowo należy skorzystać z lotu balonem - atrakcja może nie najtańsza ale widoki i wrażenia warte są każdej ceny. Oczywiście również warto skorzystać z hammamu - rewelacja po trudach podróży. Widokami Kapadocji trzeba się delektować bo po jej opuszczeniu i tak będzie wrażenie, że było jej za mało. Na wybrzeżu niesamowite wrażenie robi Mirra - miasto Św. Mikołaja., z grobowcami wykutymi w skale niczym plaster miodu.
Pokaż wszystkie opinie

Riwiera turecka - pogoda

Maj

20

°C

Średnia temperatura w ciągu dnia

tło

Zainspiruj sie! Więcej o Turcji na naszym blogu.

Więcej

Inne wycieczki dostępne w tym samym terminie i regionie

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem