W Alpejskim Stylu

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
4.7 /6 ( 67 opinii )
Wycieczka autokarowa Nie wymagany paszport
Wiedeń - potęga rodu Habsburgów i świat kawiarni wiedeńskich • komnaty Sissi w Hofburgu • Heuriger - regionalna kolacja w gospodzie • Salzburg i muzyka klasyczna • Świat Swarovskiego • Kufstein- jedna z największych w regionie • Grossglockner Hochalpenstrasse - zapierające dech widoki i najwyższy szczyt Austrii Grossglockner • świat jaskiń lodowych - Eisriesenwelt - czyli mała dawka adrenaliny • Krimmlerfälle - najwyższe wodospady Europy • wieczór tyrolski i dobra zabawa • skocznia Bergisel w Innsbrucku • przejazd do Wiednia w trakcie dnia

Terminy i ceny wycieczki 12

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Wyjazd z Polski według rozkładu. Przejazd przez terytorium Republiki Czeskiej i Austrii. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. Przyjazd w okolice Wiednia w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie, nocleg. (Trasa ok. 450 km od granic Polski).

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do centrum stolicy Austrii. Zwiedzanie Wiednia rozpoczniemy od objazdu autokarem staromiejskiego bulwaru, zwanego "Ringiem". Podczas objazdu zobaczymy budynki Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Sztuki Naturalnej, Parlamentu, Ratusza, Teatru Dworskiego i kościoła Wotywnego oraz Opery Wiedeńskiej. Następnie spacer po Starym Mieście m.in. uliczką luksusu Kohlmarkt, przy której mieszkał niegdyś Fryderyk Chopin oraz jedną z najelegantszych Graben, przy której znajduje się Kolumna Morowa wzniesiona w 1679 roku po ustaniu epidemii dżumy. Zobaczymy również rezydencję zimową Habsburgów - Hofburg. Tutaj zwiedzimy komnaty słynnej Sisi, cesarzowej, która była znienawidzona przez dwór, ale kochana i darzona ogromnym szacunkiem przez zwykłych ludzi. Na głównym placu miasta podziwiać będziemy (z zewnątrz) katedrę św. Szczepana, słynną z kolorowych dachówek. Odwiedzimy pełne barw i niezwykłej architektury miejsce - Dom Hundertwassera, architekta, który twierdził, że linia prosta jest niemoralna. Ta krzywa, kolorowa i niesymetryczna kamienica, wyróżniająca się na tle pozostałych budynków jest dziś jedną z największych atrakcji miasta. Tego dnia również zwiedzanie Opery Wiedeńskiej - jednej z najbardziej znanych scen operowych świata (lub Musikverein - Towarzystwa Przyjaciół Muzyki, skąd transmitowany jest Koncert Noworoczny). W czasie wolnym proponujemy Państwu wizytę w jednej z kawiarni Wiednia, gdzie można skosztować doskonałej kawy i poczuć klimat „wiedeńskich salonów kawiarnianych” lub zakup pamiątek w centrum historycznym Wiednia. Przejazd na wzgórze Kahlenberg, znane każdemu Polakowi jako miejsce Odsieczy Wiedeńskiej i „bitwy pod Wiedniem” dowodzonej przez króla Polski Jana III Sobieskiego. Dla chętnych regionalna kolacja w gospodzie Heuriger (dodatkowo płatna ok. 30 EUR/os). Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 120 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele *** lub gasthofy - wygodne, położone zazwyczaj na obrzeżach miast (6 rozpoczętych dób hotelowych w okolicy: Wiednia - 2, Innsbrucka - 2, Salzburga - 2). Pokoje: 1 - i 2 - osobowe (możliwość dostawki) z łazienką, TV.
Do dyspozycji gości
w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja
Wyżywienie
śniadania w formie bufetu
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, bar i video), zakwaterowanie w hotelach (6 rozpoczętych dób hotelowych), 6 śniadań, program turystyczny j.w, opiekę pilota i ubezpieczenie TU EUROPA (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług lokalnych przewodników, wieczoru tyrolskiego oraz systemu TOUR GUIDE - orientacyjny koszt uczestnictwa w programie zwiedzania ok. 205 EUR/os (płatne na miejscu) oraz taksa klimatyczna ok. 12 EUR/os (płatna w hotelach). Dodatkowo płatne (dla chętnych): 2 obiadokolacje (Innsbruck, Salzburg) - razem ok. 57 EUR/os, obiadokolacja w gospodzie Heuriger - ok. 29 EUR/os, koncert muzyki utworów W. A. Mozarta w Salzburgu z kolacją - ok. 74EUR/os (wymagane eleganckie stroje).
 
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.7/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/w-alpejskim-stylu/zakwaterowanie-amd
NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Dodaj opinię

4.7

Ocena ogólna wycieczki

Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Austrii! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon