Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Wylot do Hurghady w Egipcie. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Po odprawie paszportowo-celnej transfer do hotelu (4* np. King Tut lub podobny). Czas na odpoczynek po podróży. Kolacja.

Dzień 2

Dzień 2

Wcześnie rano wykwaterowanie i przejazd autokarem do Kairu (śniadanie w formie suchego prowiantu). Odwiedzimy Muzeum Egipskie z liczącym ponad 120 tys. zbiorem eksponatów ukazujących wspaniałą cywilizację starożytnego Egiptu i skarby Tutenchamona (złota maska, biżuteria i sprzęty użytkowe). Podczas zwiedzania muzeum korzystamy z zestawów słuchawkowych (wg rozporządzenia władz Muzeum), płatne dodatkowo 2 USD/os. Następnie udamy się w podróż po jednym z największych miast świata: Cytadela Saladyna, alabastrowy meczet Mohameda Alego, jeden z najstarszych kościołów w Egipcie – kościół Najświętszej Marii Panny, zwany Zawieszonym, oraz kościół Św. Sergiusza, zbudowanym w miejscu, gdzie podczas ucieczki z Egiptu w grocie ukrywała się Święta Rodzina. Zakwaterowanie w hotelu (4* np. Oasis lub podobny), kolacja, nocleg. (Trasa ok. 600 km).

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do kulturalnej stolicy Egiptu - Aleksandrii, gdzie zobaczymy Katakumby – wyciętą w skałach podziemną nekropolię z grobowcami z I w. n.e., Kolumnę Pompejusza, rzymski amfiteatr, zbudowaną z bloków kamiennych pozostałych po słynnej latarni morskiej Faros - cytadelę Caytbay z malowniczym widokiem na miasto i nowoczesną Bibliotekę Aleksandryjską, zbudowaną ze stali i szkła niejako „w zamian” za wspaniałą bibliotekę spaloną w starożytności (zwiedzana z zewnątrz). Zakwaterowanie w hotelu (4* np. The Grand Plaza lub podobny), kolacja, nocleg. (Trasa ok. 220 km).

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie. Tego dnia odwiedzimy malownicze miasteczko El Alamein, które było miejscem jednej z najważniejszych bitew stoczonych podczas kampanii afrykańskiej w 1942 roku. Zwiedzimy wyjątkowe Muzeum Wojskowe ze zbiorami upamiętniającymi II Wojnę Światową oraz cmentarz żołnierzy niemieckich i włoskich położony na wzgórzu Tell al-Aisa. Po południu przejazd do Kairu, zakwaterowanie w hotelu (4* np. Oasis lub podobny), kolacja, nocleg. (Trasa ok. 450 km)

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie i zwiedzanie okolic Kairu: Sakkara z pierwszą i jednocześnie najstarszą piramidą schodkową faraona Dżosera, Memfis - stolica imperium przez cały okres Starego Państwa ze słynnym kolosem Ramzesa II i alabastrowym Sfinksem oraz Giza, czyli piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa i majestatyczny Sfinks (za dodatkową opłatą - płatność tylko kartą - możliwość wejścia do piramidy Cheopsa - około 600 EGP/os., należy zgłosić przewodnikowi przed wjazdem pod piramidy). Po południu przejazd do Hurghady, późnym wieczorem zakwaterowanie w hotelu (4* np. King Tut lub podobny), kolacja, nocleg. (Trasa ok. 550 km)

Dzień 6

Dzień 6

Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek, obiad. Dla chętnych (za dodatkowa opłatą ok. 115 USD/ os., wyjazd we wczesnych godzinach porannych, suchy prowiant zamiast śniadania) wycieczka fakultatywna do Luxoru - największego otwartego muzeum na świecie (trasa ok. 285 km). Przejazd przez pustynię, a następnie wzdłuż Nilu, gdzie można zaobserwować codzienne życie mieszkańców. W programie: Świątynia Hatszepsut - jedna z najpiękniejszych świątyń na świecie; Dolina Królów z wejściem do trzech grobowców (za dopłatą możliwość wejścia do grobowca Tutenchamona ok. 450 EGP/ osoby), Kolosy Memnona, przeprawa łodzią przez Nil oraz największa świątynia jaka powstała na świecie - Karnak. Obiad w cenie wycieczki (napoje dodatkowo płatne). Powrót do hotelu w godzinach wieczornych. Kolacja. Nocleg.

Dzień 7

Dzień 7

Śniadanie, czas na wypoczynek i korzystanie z uroków rajskich plaż, krystalicznie czystego morza. Obiad, kolacja, nocleg.

Dzień 8

Rano wykwaterowanie z hotelu (najpóźniej do godziny 12:00) i transfer na lotnisko w Hurghadzie. Dokładne godziny transferów poda rezydent Rainbow na miejscu na dzień przed wylotem. - Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu w Hurghadzie - transfer do wybranego hotelu (opisy hoteli w sekcji o Hurghadzie), - Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko.

Uwagi do programu

- Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- „Stare dolary” nie są w Egipcie akceptowane. Należy zabrać ze sobą dolary wydane po 2000 r.

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki lokalne

Podczas pobytu w Hurghadzie proponujemy wycieczki fakultatywne:

Sahara Park

Wycieczka rozpoczyna się około godziny 13:00 wyjazdem z hotelu. Przejazd na pustynię do bazy z quadami (jazda quadami po pustyni około 45 min., konieczność posiadania ubezpieczenia pakiet SPORT). Następnie przejazd przez pustynię terenowymi jeepami do wioski beduińskiej, zwiedzanie wioski, w programie: przejażdżka na wielbłądach, pieczenie chleba z beduinami, apteka beduińska, przejażdżka samochodami terenowymi typu spidery. Następnie kolacja w formie bufetu (napój do kolacji) oraz Orientalne Show - taniec brzucha, wirujący derwisz, folklor arabski. Powrót do hotelu około 21:00.

Cena od 199 zł/os.

Nurkowanie głębinowe

 Wycieczka rozpoczyna się wypłynięciem w morze w godzinach porannych. Krótkie szkolenie na łodzi w języku polskim. Dwa zanurzenia pod wodę w pełnym akwalungu z instruktorem, każde zanurzenie pod wodę trwa około 20 minut. Dodatkowo możliwość snorkowania, obiad na statku i napoje bezalkoholowe w cenie. Rafy koralowe i ryby na wyciągnięcie ręki, dla zainteresowanych możliwość kursu nurkowego PADI - szczegóły u rezydentów. Konieczność posiadania ubezpieczenia pakiet SPORT.

Cena od 199 zł/os.

Jungle Aqua Park

Wycieczka do największego w Hurghadzie parku wodnego – idealna dla rodzin z dziećmi i nie tylko. Całodzienne all inclusive w aqua parku wliczone w cenę wycieczki (lunch, przekąski, lody, napoje bezalkoholowe). Powrót do hotelu wieczorem.

Cena ok. 50 USD/os.


Uwagi! Zamieszczone powyżej opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele **** - (7 rozpoczętych dób hotelowych: 4 - w Hurghadzie - w hotelu King Tut Aqua Park Beach Resort**** lub podobnym; 2 - w Kairze - w hotelu Oasis**** lub podobnym; 1 – w Aleksandrii – w hotelu The Grand Plaza **** lub podobnym). Istnieje możliwośc dopłaty do hotelu ***** w Hurghadzie.

Do dyspozycji gości:restauracja oraz bar.

Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.

Wyżywienie: all inclusive w hotelu w Hurghadzie (śniadania, obiady i kolacje, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe, kawa, herbata, woda, napoje gazowane zgodnie z formułą all inclusive w hotelu), śniadania i kolacje (w hotelu w Kairze oraz w Aleksandrii, napoje do kolacji dodatkowo płatne).

Wizy

Paszport

 - Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.

- Obywatele polscy potrzebują wizę do Egiptu, płatna na lotnisku ok. 25 USD/ osoby.

- Obywateli innych państw niż Polska mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Hurghady; opłaty lotniskowe; transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych: 4 rozpoczęte doby hotelowe w Hurghadzie (hotel 4*), 2 rozpoczęte doby hotelowe w Kairze (hotel 4*), 1 rozpoczęta doba hotelowa w Aleksandrii (hotel 4*); wyżywienie: all inclusive w hotelu w Hurghadzie (śniadania, obiady i kolacje, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe, kawa, herbata, woda, napoje gazowane zgodnie z formułą all inclusive), śniadania i kolacje w hotelu w Kairze oraz w Aleksandrii; obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu i pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wizy egipskiej (płatna na lotnisku ok. 25 USD/os.), kosztów biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, obsługi lokalnych przewodników, bagażowych, kierowców, opłat parkingowych oraz napiwków dla obsługi (kwota ok. 350 USD/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych podanych w programie), opłaty za zestaw słuchawkowy podczas zwiedzania Muzeum w Kairze (ok. 2 USD/os.), napojów do obiadów i kolacji w Kairze i Aleksandrii; innych wydatków osobistych.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Egipcie trwa od połowy grudnia do końca marca.

W Delcie Nilu

5.0/6 (48 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
W Delcie Nilu
Galeria (10)
W Delcie Nilu
W Delcie Nilu
W Delcie Nilu
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Kair – wspaniała stolica Egiptu • Muzeum Egipskie i jego starożytne skarby • religijne oblicze Kairu: meczety i kościoły • Aleksandria – kulturalna stolica Egiptu • Biblioteka Aleksandryjska – nowoczesna konstrukcja ze stali i szkła • El Alamein – pamiątki z czasów II wojny światowej • Giza i Sakkara – wspaniałe piramidy, majestatyczne Sfinksy • wypoczynek w słonecznej Hurghadzie
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Hurghady; opłaty lotniskowe; transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych: 4 rozpoczęte doby hotelowe w Hurghadzie (hotel 4*), 2 rozpoczęte doby hotelowe w Kairze (hotel 4*), 1 rozpoczęta doba hotelowa w Aleksandrii (hotel 4*); wyżywienie: all inclusive w hotelu w Hurghadzie (śniadania, obiady i kolacje, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe, kawa, herbata, woda, napoje gazowane zgodnie z formułą all inclusive), śniadania i kolacje w hotelu w Kairze oraz w Aleksandrii; obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu i pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wizy egipskiej (płatna na lotnisku ok. 25 USD/os.), kosztów biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, obsługi lokalnych przewodników, bagażowych, kierowców, opłat parkingowych oraz napiwków dla obsługi (kwota ok. 350 USD/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych podanych w programie), opłaty za zestaw słuchawkowy podczas zwiedzania Muzeum w Kairze (ok. 2 USD/os.), napojów do obiadów i kolacji w Kairze i Aleksandrii; innych wydatków osobistych.

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
5.2/6 (17 opinii)
Lemon & Soul Makadi
Egipt: Hurghada
Zdjęcie Hotelu
4.6/6 (29 opinii)
Imperial Shams Abu Soma
Egipt: Hurghada
Zdjęcie Hotelu
4.9/6 (89 opinii)
AMC Royal Resort (ex. AMC Azur Resort)
Egipt: Hurghada
Zdjęcie Hotelu
3.8/6 (15 opinii)
Sphinx Aqua Park Beach Resort
Egipt: Hurghada

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę3 648
Razem
7 295 zł
Zaliczka 25% 1 820 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Opinie o W Delcie Nilu

5.0 / 6(48 opinii)
Intensywność programu
4.7
Pilot
4.4
Program wycieczki
5.2
Transport
5.5
Wyżywienie
4.9
Zakwaterowanie
4.9
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Ewa 02.11.2022

Mars Alam ,Potęga Południa

Profesjonalnie zorganizowana wycieczka, niezapomniany rejs po Nilu, wspaniala opieka rezydenta Mohameda, który impomowal ogromną wiedzą historyczna i dawal również poczucie bezpieczeństwa. Jak zwiedzanie to tylko z takim Rezydentem i z takim biurem jak Rainbow!!!!

6.0/6

Jerzy Szpilewski 19.02.2023

W delcie Nilu

Polecam gorąco wszystkim zainteresowanym poznaniem cywilizacji i kultury starożytnego Egiptu. Bardzo ciekawy program wycieczki i możliwość poznania współczesnego społeczeństwa Egiptu oraz nowożytnej kultury i sztuki. Wycieczka dostarczyła mi wiele cennych wrażeń - możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych które również obfitowały w bardzo ciekawe atrakcje. Polecam wszystkim odważnym wejście do Piramidy Cheopsa i zobaczenie miejsca gdzie spoczywał jego sarkofag, nocny rejs po Nilu w Kairze, oraz przedstawienie światło i dźwięk w Gizie pod Piramidami gdzie możemy w sposób bardzo ciekawy poznać historię ich powstania i odnalezienia. Bardzo ciekawa i niezapomniana jest też wycieczka do Aleksandrii gdzie wspaniała Cytadela powstała na w miejscu nie istniejącej już Latarni z Faros z której jest wspaniały widok na morze Śródziemne i panoramę miasta oraz wiele innych ciekawych miejsc. Bardzo ciekawa jest też wycieczka do Luksoru poznanie tego miasta i Doliny Królów robi ogromne wrażenie. Polecam też wycieczkę do wioski Beduińskiej obfitującej w wiele atrakcji dla turystów. Wszystkie wycieczki są zorganizowane profesjonalnie pod opieką wspaniałych Przewodników którzy również służą pomocą w trudnych sytuacjach i problemach. Myślę że jeszcze wrócę do Egiptu.
Pokaż więcej opinii (46)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem