Plan wycieczki

Dzień 1

Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Niemcy. Zakwaterowanie i nocleg w okolicach Dortmund - Antwerpia. (Trasa od granic Polski ok. 800 km).

Dzień 2

Dzień 2

Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Francji. Przeprawa Eurotunelem lub promem do Wielkiej Brytanii. Wizyta w uroczym Canterbury, zwanym kolebką kultury Anglii, będącym siedzibą duchowej głowy kościoła anglikańskiego, arcybiskupa Canterbury. Spacer po średniowiecznych uliczkach Starego Miasta ze wspaniałą katedrą gotycką, której budowę rozpoczęto w VII wieku. Przejazd i zakwaterowanie w hotelu w okolicach Londynu. (Trasa ok. 500 km).

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd komunikacją miejską do centrum Londynu. Następnie zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem Tower of London - wspaniałej, średniowiecznej twierdzy, która wraz ze Skarbcem Królewskim stanowi jeden z najważniejszych zabytków Londynu. W skarbcu znajdują się m.in. największy brylant świata oraz insygnia królewskie. Zobaczymy też słynny most zwodzony - Tower Bridge. Następnie krótki rejs statkiem po Tamizie. Kolejnym punktem programu będzie Opactwo Westminsterskie, jedna z najważniejszych świątyń anglikańskich oraz miejsce koronacji i pochówku królów Anglii. Wizyta w XVII-wiecznej katedrze św. Pawła, z drugą co do wielkości kopułą na świecie (117 m. wysokości). Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 80 km).

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Stradford upon Avon - miasta Williama Szekspira. Spacer śladami wielkiego dramaturga, m.in. zobaczymy dom, w którym się urodził i kościół św. Trójcy, który jest miejscem pochówku pisarza i jego rodziny. Wizyta w Warwick Castle – imponującym średniowiecznym zamku, malowniczo położonym na wzgórzu. Przejazd do hotelu w okolicach Leeds, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 5

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do miasta York. Podczas spaceru zobaczymy przede wszystkim jedną z największych katedr gotyckich w Północnej Europie – York Minster (z zewnątrz) i najlepiej zachowaną, średniowieczną ulicę Shambles. Przejazd do Zamku Alnwick, drugiego po Windsorze, największego zamku w Wielkiej Brytanii, który służył jako plan zdjęciowy dla wielu filmów, w tym wszystkich części Harrego Pottera. Przejazd do hotelu w okolicach Edynburga, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 340 km).

Dzień 6

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Edynburga, będącego stolicą Szkocji od XV w., którego średniowieczne Stare Miasto i georgiańskie Nowe Miasto zostały włączone na listę dziedzictwa UNESCO. Spacer po mieście: Royal Mile (główna ulica starego miasta) łącząca pałac Hollyroodhouse (oficjalna rezydencja brytyjskich monarchów w Szkocji) z zamkiem Edinburgh Castle (insygnia królewskie i Kamień Przeznaczenia), katedra St. Giles, ulice Cowgate i Grassmarket, George Street i Princess Street, imponujące budynki Register House oraz Royal Bank of Scotland. Wizyta w zamku edynburskim. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Edynburga lub Carlisle i nocleg. (Trasa ok. 180 km).

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Liverpoolu, krótki spacer nad rzeką Mersey po Dokach Alberta, które są wspaniałym przykładem dawnej zabudowy portowej, dzięki czemu zostały wpisane na listę UNESCO. Wizyta w Domu Beatlesów. Przejazd do hotelu w okolicach Birmingham. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 500 km).

Dzień 8

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Cardiff, stolicy Walii. Zwiedzanie normandzkiego zamku, który jest największą atrakcją turystyczną Walii. Komnaty zamkowe są wspaniałym przykładem XIX wiecznego neogotyku wiktoriańskiego. Podjedziemy również pod budynek Parlamentu Walii. Przejazd w kierunku Kornwalii. Zakwaterowanie i nocleg w pobliżu Exeter. (Trasa ok. 320 km).

Dzień 9

Dzień 9

Po śniadaniu przejazd do jednego z największych parków botanicznych w Europie – Eden Project. W miejscu starego kanionu powstał ogromny kompleks w którym zgromadzono ponad 18 tysięcy gatunków roślin z wielu stref klimatycznych całego świata. Następnie udamy się do najbardziej na zachód wysuniętego punktu Wielkiej Brytanii Land’s End. Spacer po malowniczym wybrzeżu klifowym. Powrót do hotelu w okolicach Exeter. Nocleg. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 10

Dzień 10

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Stonehenge, gdzie znajdują się tajemnicze, megalityczne kamienne kręgi (UNESCO) i gdzie do tej pory w czasie przesilenia letniego odbywają się zloty neodruidów. Przejazd do Londynu. Spacer po centrum m. in. Trafalgar Square, Piccadilly Circus, China Town. Wieczór spędzimy w centrum Londynu, w okolicy West End - klimatycznej dzielnicy teatrów, rozrywki i muzyki, będącego jednym z najbardziej tętniących życiem miejsc w stolicy Wielkiej Brytanii. Nocleg w okolicach Londynu. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 11

Dzień 11

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd komunikacją miejską do centrum Londynu, wizyta pod Pałacem Buckingham, a następnie czas wolny w centrum stolicy. Chętnym proponujemy zakupy na Oxford Street a tym niezainteresowanym zakupami eksplorowanie miasta we własnym zakresie (np. Muzeum Brytyjskie lub Galeria Narodowa). Dla chętnych przejażdżka w kapsule London Eye, która zapewni wspaniałe widoki na miasto (dodatkowo płatna ok. 33 GBP/os., w zależności od godzin rezerwacji promu lub Eurotunelu). Po południu przejazd do Folkestone i przeprawa Eurotunelem lub promem do Francji. Nocny przejazd przez Belgię, Holandię i Niemcy, podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 1150 km do granic Polski).

Dzień 12

Przyjazd do Polski w godzinach porannych (Torzym ok. 09:00).

Uwagi do programu

- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- Program turystyczny w Londynie jest realizowany środkami komunikacji publicznej.
- Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
- Od 01.10.2021 r. wjazd do Wielkiej Brytanii możliwy jest tylko na podstawie ważnego paszportu. Nie ma możliwości wjazdu na teren Wielkiej Brytanii na podstawie dowodu osobistego.
- W wielu miejscach usługowych funkcjonuje obecnie tylko obrót bezgotówkowy - akceptowane są tylko płatności kartą.
- W Wielkiej Brytanii, w miejscach, gdzie nadal przyjmowane są płatności gotówkowe, akceptowane są tylko nowe, polimerowe banknoty funtowe. Dotyczy to również płatności za bilety wstępu do pilota. Pilot nie będzie przyjmował banknotów papierowych. Nie ma również możliwości wpłaty do pilota kartą. Prosimy o zwrócenie na to uwagi, przy zakupie funtów brytyjskich w polskich kantorach.
- Klienci, którzy nie będą chcieli skorzystać z któregokolwiek z płatnych wstępów do zwiedzanych obiektów, zobowiązani są do zgłoszenia takiej prośby do sprzedawcy, który zgłasza ją pisemnie (Tickety) do Helpdesk najpóźniej na 48 godz. przed wylotem. Po otrzymaniu pisemnego potwierdzenia przyjęcia takiej prośby, informacja ta zostanie zapisana w uwagach rezerwacji. Prośby zgłaszane poniżej 48 godz. przed wylotem nie będą rozpatrywane.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

w hotelu bar, często lobby z TV.

Wyżywienie

śniadania kontynentalne. Możliwa dopłata do 9 obiadokolacji (napoje do posiłków i między posiłkami dodatkowo płatne).

Zakwaterowanie

Hotele**/*** - wygodnie położone poza zwiedzanymi miastami.

Pokoje: funkcjonalnie urządzone, 1- i 2-osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami i WC.

Świadczenia

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, bar, video, klimatyzacja), przeprawę Eurotunelem lub promem, zakwaterowanie w hotelach 2/3* (10 rozpoczętych dób hotelowych), 10 śniadań kontynentalnych, opiekę pilota, program turystyczny j. w, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług lokalnych przewodników, napiwków, zestawu TGS - kwota ok. 330 GBP/os. (płatne nowymi, polimerowymi banknotami funtowymi pilotowi imprezy). Przejazdy komunikacją miejską w Londynie (wg programu) płatne dodatkowo ok. 12 GBP/os./dzień oraz dodatkowa jednorazowa opłata 5 GBP/os. Taksa turystyczna w hotelu w Niemczech/Belgii ok. 5 EUR/os. (płatne na miejscu). Fakultatywnie przejażdżka London Eye płatna dodatkowo ok. 33 GBP/os.

Istnieje możliwość dopłaty do 9 obiadokolacji (od dnia 2 do dnia 10 włącznie) - cena podana w systemie rezerwacyjnym.

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.

Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

W służbie Jego Królewskiej Mości

4.7/6 (33 opinie)

Udostępnij
Dodaj do schowka
W służbie Jego Królewskiej Mości
Galeria (10)
W służbie Jego Królewskiej Mości
W służbie Jego Królewskiej Mości
W służbie Jego Królewskiej Mości
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Anglia, Szkocja, Walia, Kornwalia • Canterbury – duchowa stolica Anglii • Miasto Williama Szekspira - Stradford upon Avon • magia Harrego Pottera - Alnwick Castle • Średniowieczny York • Edynburg - stolica królestwa ze słynnym zamkiem na skale • Liverpool - miasto Beatlesów • Cardiff – stolica Walii • Eden Project - zielone serce Kornwalii • tajemnica Stonehenge • Londyn - najciekawsza metropolia Świata

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, bar, video, klimatyzacja), przeprawę Eurotunelem lub promem, zakwaterowanie w hotelach 2/3* (10 rozpoczętych dób hotelowych), 10 śniadań kontynentalnych, opiekę pilota, program turystyczny j. w, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług lokalnych przewodników, napiwków, zestawu TGS - kwota ok. 330 GBP/os. (płatne nowymi, polimerowymi banknotami funtowymi pilotowi imprezy). Przejazdy komunikacją miejską w Londynie (wg programu) płatne dodatkowo ok. 12 GBP/os./dzień oraz dodatkowa jednorazowa opłata 5 GBP/os. Taksa turystyczna w hotelu w Niemczech/Belgii ok. 5 EUR/os. (płatne na miejscu). Fakultatywnie przejażdżka London Eye płatna dodatkowo ok. 33 GBP/os.

Istnieje możliwość dopłaty do 9 obiadokolacji (od dnia 2 do dnia 10 włącznie) - cena podana w systemie rezerwacyjnym.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły przejazdu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę5 009
Razem
10 018 zł
Zaliczka 15% 1 500 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
5.2
Pilot
4.3
Program wycieczki
5.0
Transport
5.1
Wyżywienie
3.9
Zakwaterowanie
4.0
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Ewa 12.06.2018

Poznać Wielka Brytanię

Jak zwykle biuro Rainbow dobrze zaplanowało wycieczkę i wybrało ciekawe do zwiedzania miejsca! Pilot, pan Michał, kompetentny, zorganizowany, uprzejmy; kierowcy bardzo mili, uczynni, świetnie radzili sobie na wąskich ulicach. Serdecznie polecam każdemu, kto chce zwiedzić Wielką Brytanię.

6.0/6

Tadeusz, Szczecin 18.07.2022

Wielka Brytania na żywo.

Okazja do zobaczenia zabytków i ciekawych miejsc Wielkiej Brytanii znanych jedynie z telewizji i publikacji książkowych. Bliższe zapoznanie się z historią i obecnych czasach tego wyspiarskiego kraju.
Pokaż więcej opinii (31)

Anglia - pogoda

Wrzesień

15

°C

Średnia temperatura w ciągu dnia

tło

Zainspiruj sie! Więcej o Wielkiej Brytanii na naszym blogu.

Więcej
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem