wypoczynek

Wczasy w Wielkiej Brytanii - co musisz wiedzieć?

  • O Wielkiej Brytanii
  • Opinie
  • Pogoda
  • Artykuły
Flaga Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania

Stolica:
Londyn
Waluta:
GBP
Powierzchnia:
244 820 km2
Liczba ludności:
65 110 000

How do you do? – Wakacje w Wielkiej Brytanii

Składająca się z Królestw Anglii, Walii i Szkocji, Wielka Brytania to od lat niezwykle popularny kierunek wycieczek z całego świata. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę fakt, iż język angielski jest drugim (po chińskim) najczęściej używanym językiem na świecie. Jeśli dodamy do tego fascynującą kulturę, czarujące zabytki, atmosferę brytyjskich miast i miasteczek, otrzymujemy obowiązkową pozycję w notesie każdego szanującego się turysty. Wakacje w Wielkiej Brytanii to najlepsza okazja, aby przekonać się jak w praktyce wygląda Five o’clock, jak smakuje „fish & chips” i czy słynny peron nr 9 i 3 istnieje naprawdę?

Herbatka u królowej – wczasy w Wielkiej Brytanii
Dobre maniery niemal od zawsze kojarzone były z Wielką Brytanią. W kraju tym istnieje oficjalny kodeks, zawierający 480 stron poświęconych savoir-vivre’owi. Dlatego zanim wybierzecie się na wczasy do Wielkiej Brytania, warto znać kilka podstawowych zasad. Brytyjczycy bardzo cenią sobie kurtuazję. Dlatego przygotujcie się na krótkie pytania w stylu „How do you do”, mające na celu dowiedzenie się, ze wszystko ok i zreflektowanie się tym samym. Jeżeli nie wiecie jak przełamać lody, zacznijcie rozmawiać o pogodzie. To sprawdzony silence breaker, który sprawdzi się w każdej sytuacji! Ponadto za nieeleganckie uznaje się korzystanie z telefonów komórkowych w restauracji, kinie czy sklepie. Również malowanie się w miejscach publicznych jest dla wielu oznaką niezorganizowania i bałaganiarstwa. Oczywiście współczesna Wielka Brytania jest krajem niezwykle liberalnym i otwartym, dlatego też trzeba się naprawdę postarać, aby zniechęcić kogoś do siebie. Niemniej jednak kraj Szekspira ma w sobie pewien czarujący sznyt, który automatycznie sprawia, iż chce się dążyć do jak największej kultury.

Co warto zwiedzić? – wakacje w Wielkiej Brytanii
Wielka Brytania to przede wszystkim historyczne miasta, jak chociażby Londyn, York, Oksford, Cambridge czy Stratford-Upon-Avon oraz malownicze krajobrazy. Wczasy w Wielkiej Brytanii to okazja, aby zwiedzić szkockie pogórze oraz Lake District. Tzw. Highlands w Szkocji jest najbardziej zieloną częścią Anglii, będąc jednocześnie najsłabiej zaludnionym obszarem w Unii Europejskiej. Możecie tu liczyć na malowniczo porośnięte wzgórza, wspaniałe formacje skalne i przede wszystkim nieskazitelnie czyste powietrze. Lake District obejmuje zaś Park Narodowy oraz błękitne jeziora, otoczone górami. To tu znajduje się również najwyższy szczyt Wielkiej Brytanii – Scafell Pike (978 m.). Z gór przenosimy się nad morze. Jeżeli lubicie wypoczynek na plaży, odwiedźcie okolice Brighton czy Bournemouth. Obydwa miasta zapewniają sporo rozrywek oraz bogatą ofertę hotelarsko-gastronomiczną. Prawdziwie czarujące wybrzeże czeka na Was w Kornwalii. Kraina obfituje w piękne nadmorskie mieściny, jak choćby Porthcurno czy Old Grimsby.

Opinie o Wielkiej Brytanii

Wielkiej Brytanii
4.5 /6

Ciekawa wycieczka

Bogaty i ciekawy program. Atrakcyjność zwiedzanych miejsc sprawia, że nie czuje się intensywności programu jako uciążliwość, wręcz przeciwnie! Wszystko zostało zaplanowane i sprawnie przeprowadzone. Wycieczka warta polecenia.
Dodał(a):
Małgorzata, Warszawa, 02.08.2019
5.5 /6

Byłe imperium nadal robi wrażenie.

Wspaniała lekcja historii. Podboje. Najazdy. Wpływy kulturowe z roznych kierunków Europy, a im bardziej współcześnie, również i z dalszych.
Dodał(a):
Bradley, 06.09.2019
5.5 /6

Londyn

Magia Londynu przyciąga ogromne tłumy w największych atrakcjach turystycznych tj. London Eyes, Picadilly Circus, National Gallery
Dodał(a):
Katarzyna, 20.08.2019
6.0 /6

Londyn w pigułce

Mnóstwo zabytków, piękne widoki, uprzejmi Brytyjczycy. Ciekawe opowieści pilota o zwyczajach i tradycji w Wielkiej Brytanii.
Dodał(a):
Agnieszka, Zawiercie, 31.07.2019
6.0 /6

Anglia

W trakcie wycieczki podziwiałam kraj z okna autokaru. Widoki przepiękne, ludzie uprzejmi. W pubach miła obsługa.
Dodał(a):
Ewa, Wrocław, 12.08.2019
6.0 /6

POLECAM!

Kraj bardzo miłych i spokojnych ludzi. Posiada piękną historię i kulturę, którą warto poznać na własne oczy.
Dodał(a):
Joanna, 04.08.2019
5.0 /6

Wielka Brytania

Bardzo pozytywnie mnie zaskoczył kraj jak i ludzie. Mili i uśmiechnięci ludzie ze specyficznym humorem.
Dodał(a):
B&M, Kraków, 26.09.2019
6.0 /6

Magia historii i rozmach współczesności

Bardzo ciekawa historia i wysoko rozwiniętą współczesna cywilizacja. Interesujący jest również fakt, że Anglików cechuje wysoka racjonalność w planowaniu i realizowanych zadaniach. Widać to na wielu przykładach np. Metro .
Dodał(a):
Alina, 04.07.2019
6.0 /6

serdecznie polecam

Serdecznie polecam szczególnie Szkocję z przepieknymi widokami, wspaniałymi mieszkańcami i tym klimatem. :)

Dodał(a):
Gosia, POZ, 04.06.2019
6.0 /6

Wielka Brytania

Bardzo interesujący kraj

Dodał(a):
Charli, 16.09.2018
5.0 /6

polecam zwiedzanie Anglii

 Hotele, w których byliśmy zakwaterowani były w porządku.

Dodał(a):
Krystyna, WARSZAWA, 30.08.2018
3.5 /6

Trochę rozczarowania

Lekkie zaskoczenie Londynem. Totalny chaos i wrażenie bałaganu zarówno architektonicznego jak i dosłownie brudnych ulic.  Poza Londynem Anglia zaskakuje wiejskim klimatem - jedzie sie przez pola , pola, pola a na nich owce, konie i czasem bukaty. Od czasu do czasu zamek. Jeżeli ktoś oczekuje spektakularnych widoków i obiektów to sie rozczaruje.

Dodał(a):
Mirosława, WARSZAWA, 26.07.2018
6.0 /6

Warto pojechać

Polecam zwiedzanie Wielkiej Brytani z biurem Rainbow. Oprócz zwiedzania można się dużo dowiedzieć o życiu,zwyczajach i kulturze Brytyjczyków.

Dodał(a):
Dariusz, Kraków, 26.07.2018
5.6/6 Ocena ogólna Wielkiej Brytanii

Pogoda w Wielkiej Brytanii

Światy z odległej galaktyki są na wyciągnięcie ręki. Odwiedź miejsca, gdzie kręcono „Gwiezdne Wojny”

Światy z „Gwiezdnych Wojen” fascynują swoją różnorodnością, ale tak naprawdę większość filmowcy scen realizowanych była w zupełnie ziemskich plenerach. Oto lista kilku najważniejszych scenerii, gdzie kręcono „Gwiezdne Wojny”.