Szkocja - wzgórza walecznych serc

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
4.9 /6 ( 6 opinii )
Wycieczka samolotem Nie wymagany paszport
Glasgow - największa metropolia na północy wyspy • Edynburg - stolica królestwa ze słynnym zamkiem na skale • region Pitlochry - kraina wybornej whisky • Nessie - potwór z Loch Ness, który rozsławił Szkocję • Wyspa Skye i Eilean Donan Castle - najbardziej malowniczy zamek królestwa • Glencoe, czyli „Dolina Łez” - filmowe scenerie i krwawa historia

Terminy i ceny wycieczki 8

4 731 zł
4 656 zł
( za osobę / 7 dni )
Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przelot do Szkocji (możliwa przesiadka w jednym z europejskich portów). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie Glasgow - największego szkockiego miasta, zbudowanego w czasie wiktoriańskiej prosperity, obecnie centrum nowoczesnej architektury i sztuki - m.in. katedra św. Mungo, Merchant City i George Square - reprezentacyjny plac miasta z wiktoriańskim XIX w. ratuszem. Wyjazd z Glasgow w kierunku zachodnim - po drodze krótki postój nad jeziorem Loch Lomond. Przejazd przez dolinę Glencoe - nazwa w języku gaelickim to „Dolina Łez” i jest to jedna z najpiękniejszych szkockich dolin. „Dolina łez” to również miejsce rzezi z 1692 r., kiedy to żołnierze angielskiego króla Wilhelma III zamordowali mieszkańców wioski Glencoe, należących w większości do klanu MacDonaldów. Następnie transfer do miasta Fort William, nad którym góruje najwyższy szczyt Szkocji i całej Wielkiej Brytanii - Ben Nevis (1344 m n.p.m). Krótki spacer po miasteczku. Wizyta w Glenfinnan, niewielkiej miejscowości znanej głównie z widowiskowego wiaduktu, z którego rozciąga się spektakularna panorama doliny Glen Finnan oraz jeziora Shiel. Piękną scenerię lokalnych krajobrazów pokazano m.in. w filmach o Harrym Potterze. Nocleg w okolicach Fort Wiliam – Glenfinnan. (Trasa ok. 200 km).

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele ** / *** wygodne położone poza centrum miast. Pokoje: wszystkie 2 - osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami i wc.
Do dyspozycji gości
w hotelu restauracja, bar, często lobby z TV
Wyżywienie
śniadania kontynentalne
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem do Glasgow lub Edynburga (możliwa przesiadka w jednym z portów europejskich), opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach (6 rozpoczętych dób hotelowych), 6 śniadań kontynentalnych, opiekę pilota, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu, opłat za miejscowych przewodników, dodatkowych posiłków i napojów do kolacji oraz wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu, usług przewodników lokalnych, napiwku dla kierowców - ok. 150 GBP/os. (płatne obligatoryjnie u pilota wycieczki).
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.9/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/szkocja-wzgorza-walecznych-serc/zakwaterowanie-sco
 
 
 
4.9

Ocena ogólna tej wycieczki

4.8
Program wycieczki
4.8
Pilot
5.3
Transport
4.2
Zakwaterowanie
3.5
Wyżywienie
3.9
Intensywność programu

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.