Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku najpóźniej na 3 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przelot do Edynburga (możliwa przesiadka w jednym z europejskich portów). Po przylocie przejazd na południe Szkocji w kierunku Melrose. Zakwaterowanie i nocleg w okolicy Melrose - Jedburgh. (Trasa ok. 70 km).

Dzień 2

Dzień 2

Śniadanie i wykwaterowanie. Zwiedzanie dwóch opactw będących świadkami wielowiekowego konfliktu Szkocji i Anglii. Urzekające opactwa w Jedburghu i Melrose uznawane są za jedne z najważniejszych obiektów sakralnych Szkocji i stanowią ważne obiekty na mapie turystycznej kraju. Przejazd do Glasgow i zwiedzanie największego szkockiego miasta, zbudowanego w czasie wiktoriańskiej prosperity, obecnie centrum nowoczesnej architektury i sztuki - m.in. katedra św. Mungo, Merchant City i George Square - reprezentacyjny plac miasta z wiktoriańskim XIX w. ratuszem. Zakwaterowanie i nocleg w okolicy Glasgow. (Trasa ok. 120 km)

Dzień 3

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd z Glasgow w kierunku zachodnim - po drodze krótki postój nad jeziorem Loch Lomond. Przejazd przez dolinę Glencoe - nazwa w języku gaelickim to „Dolina Łez” i jest to jedna z najpiękniejszych szkockich dolin. „Dolina łez” to również miejsce rzezi z 1692 r., kiedy to żołnierze angielskiego króla Wilhelma III zamordowali mieszkańców wioski Glencoe, należących w większości do klanu MacDonaldów. Następnie transfer do miasta Fort William, nad którym góruje najwyższy szczyt Szkocji i całej Wielkiej Brytanii - Ben Nevis (1344 m n.p.m). Krótki spacer po miasteczku. Zatrzymamy się również w Fort Augustus, klimatycznej miejscowości nad Loch Ness, w której zobaczymy dawne benedyktyńskie opactwo z XIX w. oraz Kanał Kaledoński, który łączy wschodnie wybrzeże w Inverness z zachodnim wybrzeżem w okolicach Fort William. Przejazd na nocleg w okolicach wyspy Skye (Trasa ok. 250 km).

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na wyspę Skye przez Skye Bridge. Wjazd do wnętrza wyspy i podziwianie krajobrazów z punktów widokowych – dziewicza przyroda, wszechobecna zieleń i smagane wiatrem wybrzeże. Po powrocie na stały ląd odwiedzimy zamek Eilean Donan - należący do jednego ze szkockich klanów Macrae, położony na niewielkiej wysepce połączonej groblą ze stałym lądem, jest wierną rekonstrukcją zamku zniszczonego w XVIII w. i wizytówką Szkocji. Następnie przejedziemy nad tajemnicze jezioro Loch Ness, którego najsłynniejszym mieszkańcem (chociaż bardzo rzadko widywanym) jest legendarny potwór, pieszczotliwie nazywany Nessie. Zwiedzanie zamku Urquhart – malowniczo położonego nad brzegiem Loch Ness, który niegdyś strzegł szlaku handlowego na jeziorze. Przejazd do hotelu w okolicach Inverness, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd przez góry Grampian w kierunku Pitlochry. Po drodze odwiedzimy średniowieczny zamek Blair w Atholl - rezydencję szkockich książąt i hrabiów, której obecny właściciel posiada jedyną prywatną armię w Europie. Do zamku należą również ogrody i zwierzyniec. Ponieważ Szkocja słynie z wybornej whisky single malt nie możemy pominąć jednej z lokalnych destylarni - podczas wizyty poznamy tajniki tradycyjnej sztuki destylacji oraz skosztujemy jęczmiennej „wody życia”. Następnie wizyta w Pitlochry - krótki spacer po urokliwym miasteczku. Wizyta przy Pitlochry Dam, urokliwej zaporze na rzece Tummel. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicach Stirling. (Trasa ok. 250 km).

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd do Stirling - miasta zbudowanego wokół leżącego na wulkanicznej skale zamku Stirling Castle, będącego świadkiem wielu wspaniałych i dramatycznych wydarzeń z historii Szkocji. To właśnie tu koronowano niespełna roczną Marię Stuart na królową Szkotów. Zwiedzanie zamku. Następnie przejazd do St. Andrews – miasta na wschodnim wybrzeżu, które jest siedzibą najstarszego szkockiego uniwersytetu. Zwiedzanie zamku i ruin katedry. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicach Edynburga. Wieczorem dla chętnych (za dodatkowa opłatą) wizyta w jednym z pubów. (Trasa ok. 160 km).

Dzień 7

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd na zwiedzanie Edynburga, będącego stolicą Szkocji od XV w., którego średniowieczne Stare Miasto i georgiańskie Nowe Miasto zostały włączone na listę dziedzictwa UNESCO. Spacer po mieście: Royal Mile (główna ulica starego miasta) łącząca pałac Hollyroodhouse (oficjalna rezydencja brytyjskich monarchów w Szkocji) z zamkiem Edinburgh Castle (insygnia królewskie i Kamień Przeznaczenia), katedra St. Giles, ulice Cowgate i Grassmarket, George Street i Princess Street, imponujące budynki Register House oraz Royal Bank of Scotland. Czas wolny na Starym Mieście. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 40 km).

Dzień 8

Wcześnie rano (możliwe śniadanie w formie pakietu) wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i wylot do Polski (możliwa przesiadka w jednym z europejskich portów).

Uwagi do programu

- Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- Od 01.10.2021 r. wjazd do Wielkiej Brytanii możliwy jest tylko na podstawie ważnego paszportu. Nie ma możliwości wjazdu na teren Wielkiej Brytanii na podstawie dowodu osobistego.
- W wielu miejscach usługowych funkcjonuje obecnie tylko obrót bezgotówkowy - akceptowane są tylko płatności kartą.
- W Wielkiej Brytanii, w miejscach, gdzie nadal przyjmowane są płatności gotówkowe, akceptowane są tylko nowe, polimerowe banknoty funtowe. Dotyczy to również płatności za bilety wstępu do pilota. Pilot nie będzie przyjmował banknotów papierowych. Nie ma również możliwości wpłaty do pilota kartą. Prosimy o zwrócenie na to uwagi, przy zakupie funtów brytyjskich w polskich kantorach.
- Dla Państwa wygody bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wymienionych w programie kupowane są z wyprzedzeniem, dlatego rezygnacja z któregokolwiek z punktów programu nie jest możliwa.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

w hotelu bar, często lobby z TV. Często w hotelu lub w jego sąsiedztwie restauracja.

Wyżywienie

Śniadania kontynentalne. Możliwa dopłata do 6 obiadokolacji (napoje do posiłków i między posiłkami dodatkowo płatne).

Zakwaterowanie

Hotele ** / *** - wygodne położone poza centrum miast.

Pokoje: 1- i 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami i WC.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym (możliwa przesiadka w jednym z portów europejskich) do/z Edynburga, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach (7 rozpoczętych dób hotelowych), 7 śniadań kontynentalnych, opiekę pilota, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, napiwków dla kierowców - kwota ok. 185 GBP/os. (płatna pilotowi imprezy, nowymi, polimerowymi banknotami funtowymi) oraz dodatkowych posiłków i napojów do kolacji oraz wydatków osobistych.

Istnieje możliwość dopłaty do 6 obiadokolacji (szczegóły w systemie rezerwacyjnym).

Szkocja - wzgórza walecznych serc

4.9/6 (28 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Szkocja - wzgórza walecznych serc
Galeria (15)
Szkocja - wzgórza walecznych serc
Szkocja - wzgórza walecznych serc
Szkocja - wzgórza walecznych serc
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Glasgow - największa metropolia na północy wyspy • Edynburg - stolica królestwa ze słynnym zamkiem na skale • region Pitlochry - kraina wybornej whisky • Nessie - potwór z Loch Ness, który rozsławił Szkocję • Wyspa Skye i Eilean Donan Castle - najbardziej malowniczy zamek królestwa • Glencoe, czyli „Dolina Łez” - filmowe scenerie i krwawa historia • Jedburgh i Melrose – świadectwa historii
Rodzaj wyjazdu

Objazd

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym (możliwa przesiadka w jednym z portów europejskich) do/z Edynburga, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach (7 rozpoczętych dób hotelowych), 7 śniadań kontynentalnych, opiekę pilota, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, napiwków dla kierowców - kwota ok. 185 GBP/os. (płatna pilotowi imprezy, nowymi, polimerowymi banknotami funtowymi) oraz dodatkowych posiłków i napojów do kolacji oraz wydatków osobistych.

Istnieje możliwość dopłaty do 6 obiadokolacji (szczegóły w systemie rezerwacyjnym).

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę6 750
Razem
13 500 zł
Zaliczka 30% 4 050 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 4 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
4.8
Pilot
4.8
Program wycieczki
5.0
Transport
5.5
Wyżywienie
3.9
Zakwaterowanie
3.9
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Katarzyna, Rzeczyce 28.10.2023

polecam

piękną szkocja zobaczyliśmy wiele pięknej przyrody whisky podegustowali i poznali histori walczącej szkocji o niepodległość

6.0/6

Mateusz 08.06.2016
Termin pobytu: sierpień 2016

Świetna wycieczka

Bardzo ciekawa wycieczka, piękne widoki, urokliwe zamki, doliny, jeziora. Profesjonalny pilot z dużą wiedzą to duuży plus tej wycieczki. Codziennie inny hotel, niektóre bardzo sympatyczne inne nie, niestety wszędzie typowe angielskie śniadania. Pogoda dopisała: byliśmy od 26.05
Pokaż więcej opinii (26)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem