Dubrownik

Mury miasta, Dubrownik

Zatoka Kotorska

Stare Miasto, Dubrownik

Pałac Sponza, Dubrownik

Budwa

Ljuta

Cavtat

Katedra św. Trifona, Kotor

Weekend w Dubrovniku

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Wg programu imprezy
Wycieczka samolotem Nie wymagany paszport
Perła Adriatyku – Dubrownik • Najpiękniejsze w Czarnogórze – Kotor, Budva i Boka Kotorska • Cavtat – luksusowe jachty • Konavle – stare młyny

Terminy i ceny wycieczki 5

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku na 2 godziny przed wylotem. Wylot do Dubrownika samolotem rejsowym. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Po przylocie spotkanie z pilotem, następnie udamy się na zwiedzanie Dubrownika (UNESCO) jednego z najpiękniejszych miast basenu Morza Śródziemnego, nie bez przyczyny zwanego Perłą Adriatyku. Dostępu do miasta przez wieki broniły potężne mury obronne zachowane do dziś oraz patron miasta święty Błażej. Przewodnik zabierze nas na niezwykły spacer kamiennymi ulicami, podczas którego zobaczymy m.in. katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, klasztor franciszkanów z przełomu XIV i XV wieku, Muzeum Apteki, pałac Sponza i pałac Rektorów, a także dowiemy się co miał wspólnego z Dubrownikiem król Ryszard Lwie Serce, Robin Hood czy też bohaterowie serialu „Gra o tron” i „Gwiezdne wojny”. Dla chętnych rejs statkiem wokół murów Dubrownika (dodatkowo płatne). Czas wolny na indywidualne zwiedzanie, proponujemy spacer po murach obronnych, czy też wjazd kolejką na punkt widokowy na wzgórzu Srđ, skąd rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na stare miasto i Adriatyk. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu przejedziemy malowniczą trasą widokową wzdłuż Adriatyku do Czarnogóry, gdzie zobaczymy najpiękniejsze miasta czarnogórskiego wybrzeża Kotor i Budwę. Najpierw udamy się na zwiedzanie Kotoru, którego historyczne centrum zostało wpisane na listę UNESCO. Miasto położone jest u podnóża masywu Lovćen, którego strome zbocza schodzą wprost do Adriatyku. Urzekająca okolica Boki Kotorskiejprzypomina norweskie fiordy. W programie m.in. katedra św. Trifona, wieża zegarowa z XVII w, cerkiew św. Nikoli. Następnie udamy się do Budwy, najnowocześniejszego kurortu Czarnogóry. Spacer po urokliwej starówce, którego historia sięga czasów starożytnych. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele **/*** - 3 noclegi  na terenie Chorwacji i Czarnogóry.
Pokoje: funkcjonalnie wyposażone 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami i w większości hoteli z TV. Większość pokoi posiada balkon.
Do dyspozycji gości: recepcja, restauracja i bar.
Wyżywienie: według programu.  
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot do/z Chorwacji, transfer do/z hotelu, 3 rozpoczęte doby hotelowe, opłaty lotniskowe, wyżywienie (śniadania, obiadokolacje, opiekę doświadczonego pilota, opiekę przedstawiciela Rainbow na lotnisku w Polsce, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (wersja standard: NW, KL, bagażu).

Cena podstawowa nie obejmuje: Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów i napiwków dla kierowców i przewodników ok. 75 EUR/os, opłaty klimatycznej ok. 1,5 EUR/dzień/os. w zależności od położenia hotelu. Dodatkowych napoi do posiłków oraz wydatków osobistych.Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady

Dodaj opinie

Brak oceny. Bądź pierwszy!
Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Chorwacji! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon