ikona-burger
napis-rainbow
ikona-telefon
Eger, 2 osoby, 1 pokój, samolot
Dokąd chcesz jechać?
Eger
Kiedy?
Kiedykolwiek
Ile osób?
2 osoby, 1 pokój
Skąd wyjazd?
Skądkolwiek
Typ Transportu
Samolot

Eger wakacje

Brak wyników

mężczyzna-z-mapą brak-ofert
Dla tak zawężonych kryteriów nie znaleźliśmy oferty. Odznacz najmniej ważne dla Ciebie frazy lub wyszukaj ponownie.
Eger
Samolot
państwo kraj
Region: Eger

Wczasy w Egerze – historyczne zamki i wyborna kuchnia


Podróżując po zamku w Egerze, przeniesiesz się na moment do czasów minionych, aby zobaczyć, jak mieszkali dawni władcy tego regionu, w czasach Imperium Osmańskiego. Zachwycisz się przepiękną bazyliką oraz minaretem, w samym centrum miasta. Po intensywnych spacerach, w Dolinie Pięknej Pani, w jednej z piwniczek spędzisz dłuższą chwilę, aby odpocząć i rozsmakować się w pysznym Egri bikavér, zwanym popularnie, od historii z nim związanej, byczą krwią. Przy lampce wina, kulinarna uczta rozpocznie się na dobre. Rozgrzewające, pełne wędzonej słoniny leczo, zupa gulaszowa, tokań i wreszcie - wspaniały bogracz – czymże by były, gdyby nie – nadająca im charakterystycznej nuty – papryka? Na deser, spróbuj koniecznie naleśników à la Gundel, z orzechami włoskimi i czekoladą. Gwarantujemy, że w daniach węgierskiej kuchni rozpłyniesz się na dobre!

Wakacje w Egerze – Muzeum Beatlesów i gorące źródła


Jeżeli cenisz sobie atrakcje wodne, na pewno z przyjemnością udasz się do jednego z termalnych basenów, których w Egerze jest pod dostatkiem. Po relaksie dla ciała, przyjdzie pora na ucztę dla ducha. Jeśli jesteś fanem „czwórki z Liverpoolu”, na pewno nie odmówisz sobie wizyty w Egri Road Beatles Museum, dokumentującym działalność jednego z najpopularniejszych zespołów świata. Jedna z ciekawszych miejscowości Węgier – i związanych z nią licznych atrakcji – jest teraz na wyciągnięcie ręki.

Opinie o :

5/6
Ocena ogólna Eger
6.0 / 6
Spacer po Egerze

Po schludnym i czyściutkim Egerze w słoneczny dzień zwiedziłem sporą część tego nieznanego mi dotąd miasta. Sporo tam polskich śladów, zabytków do fotografowania a także kafejek i sklepów z pamiątkami. Naprawdę można tam miło spędzić czas zaczerpnąć wiedzy i odpocząćDodał(a):
Grzegorz, Duszniki Wielkopolskie, 2019.12.04
4.0 / 6
Bycza Krew

Polak Węgier dwa bratanki i coś w tym jest zwłaszcza w Egerze gdzie dość prężnie działa polski kościół. Zawsze też można sięgnąć po Egri bikaverDodał(a):
Rafał, 2019.10.10