Budapeszt

Belweder, Wiedeń

Hundertwasserhaus, Wiedeń

Zamek Vajdahunyad, Budapeszt

Wino w beczkach

Hofburg, Wiedeń

Opera Wiedeńska, Wiedeń

Kościół Macieja, Budapeszt

Ratusz, Wiedeń

Wiedeń i Budapeszt - perły Dunaju dla wygodnych

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
4.7 /6 ( 72 opinii )
Wycieczka autokarowa Nie wymagany paszport
Wzgórze Gellerta i panorama Budapesztu • rejs statkiem w Budapeszcie • piwnice winne Budafok i doskonałe wina węgierskie • Starówka i pełne przepychu ulice Graben i Kohlmarkt • Schönbrunn - letnia rezydencja cesarska i malownicze ogrody • Wzgórze Kahlenberg • wieczór w gospodzie - Heuriger • przejazd do Wiednia w trakcie dnia• NOWOŚĆ! Zwiedzanie Muzeum Historii Sztuki z przewodnikiem

Terminy i ceny wycieczki 20

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy. Po drodze planowane są krótkie postoje. Przyjazd do hotelu w Budapeszcie (lub okolicach) ok. 21:30. Zakwaterowanie, nocleg. (Trasa od granic Polski ok. 450 km).

Dzień 2

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do centrum stolicy Węgier. Zwiedzanie rozpoczniemy od rejsu statkiem, podczas którego zobaczymy najważniejsze dla miasta obiekty takie jak: Parlament, Wzgórze Zamkowe i pełne uroku mosty spinające dwie części miasta. Następnie wjazd na Wzgórze Zamkowe, skąd rozpoczniemy spacer dziedzińcami Pałacu Królewskiego oraz uliczkami starówki budańskiej. Na uwagę zasługuje Kościół Macieja i Baszty Rybackie, skąd rozciąga się przepiękny widok na część nizinną miasta - Peszt. Przerwa na kawę w jednej z licznych kawiarni. Następnie krótkie zwiedzanie Pesztu, podczas którego zobaczymy Plac Bohaterów wraz ze słynną ulicą bohatera narodowego - Andrassyego oraz zamek Vajdahunyad. Po południu (dla chętnych, dodatkowo płatny ok. 36 EUR/os) przejazd do dzielnicy Budafok, słynącej z piwnic i najdłuższych na świecie „korytarzy winnych”, których długość wynosi ok. 120 km. W programie wizyta u znanej, węgierskiej rodziny winiarzy, która od pokoleń zajmuje się uprawą winorośli, posiada swoje winnice w słynnych, winiarskich regionach Węgier: Pakozd oraz Szekszard. Podczas zwiedzania piwnic zapoznamy się z tradycją upraw winorośli na Węgrzech, skosztujemy doskonałych win oraz przysmaków kuchni węgierskiej. Klientom nie korzystającym z programu piwnic winnych, proponujemy spędzenie czasu wolnego w na deptaku Vaci wśród licznych kafejek, restauracji i sklepików z pamiątkami lub przy nadbrzeżu dunajskim. Wyjazd z Budapesztu ok. 19:00. Wieczorem ok. 22:30 przyjazd w okolice Wiednia, zakwaterowanie, nocleg. (Trasa ok. 250 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele *** - położone zazwyczaj na obrzeżach miast - (3 rozpoczęte doby hotelowe w okolicach: Budapesztu - 1, Wiednia - 2). Pokoje: 1- i 2- osobowe (możliwość dostawki) z łazienką, TV.
Do dyspozycji gości
w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja.
Wyżywienie
śniadania w formie bufetu
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, bar i video), zakwaterowanie w hotelach (3 rozpoczęte doby hotelowe), 3 śniadania, program turystyczny j.w, opiekę pilota i ubezpieczenie TU EUROPA (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług lokalnych przewodników, rejsu statkiem w Budapeszcie, systemu TOUR GUIDE  - orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 118 EUR/os (płatne na miejscu), taksy klimatycznej ok. 7 EUR/os (płatne w hotelach). Dodatkowo płatne (dla chętnych): 1 obiadokolacja w Wiedniu - 27 EUR/os, obiadokolacja w gospodzie Heuriger w Neustift - 30EUR/os, piwnice winne z obiadokolacją w Budapeszcie 36 EUR/os.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Dodaj opinię

4.7

Ocena ogólna wycieczki

Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Austrii! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon