Belweder, Wiedeń

Hofburg, Wiedeń

Opera Wiedeńska, Wiedeń

Hundertwasserhaus, Wiedeń

Dolina Wachau

Prater, Wiedeń

Opactwo Benedyktynów, Melk

Wiedeń i dolina Wachau - potęga cesarstwa Habsburgów i naddunajskie pejzaże - dla wygodnych

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
5.1 /6 ( 48 opinii ) Last minute
Wycieczka autokarowa Nie wymagany paszport
Hofburg - przepych rezydencji zimowej rodu Habsburgów • Wzgórze Kahlenberg i Sobieski • Gospoda Heuriger i wieś Neustift • dolina Wachau i rejs statkiem • tajemnicze opactwo Benedyktynów w Melku • koncert muzyki rodziny Straussa i W. A. Mozarta • urocza starówka w Krems • Prater- park rozrywki• dzielnica ONZ • Opera Wiedeńska• przejazd do Wiednia w trakcie dnia

Terminy i ceny wycieczki 2

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy. Po drodze planowane są krótkie postoje. Przyjazd do hotelu w okolicy Wiednia ok. 21:30. Zakwaterowanie, nocleg. (Trasa od granic Polski ok. 350 km).

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do centrum stolicy Austrii. Zwiedzanie Wiednia rozpoczniemy od objazdu autokarem staromiejskiego bulwaru, zwanego "Ringiem". Podczas objazdu zobaczymy budynki Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Sztuki Naturalnej, Parlamentu, Ratusza, Teatru Dworskiego i kościoła Wotywnego oraz Opery Wiedeńskiej. Następnie spacer po Starym Mieście m.in. uliczką luksusu Kohlmarkt, przy której mieszkał niegdyś Fryderyk Chopin oraz jedną z najelegantszych Graben, przy której znajduje się Kolumna Morowa wzniesiona w 1679 roku po ustaniu epidemii dżumy. Zobaczymy również rezydencję zimową Habsburgów - Hofburg, spacerując najważniejszymi dziedzińcami. Na głównym placu miasta podziwiać będziemy (z zewnątrz) katedrę św. Szczepana, słynną z kolorowych dachówek. Tego dnia również zwiedzanie Opery Wiedeńskiej - jednej z najbardziej znanych scen operowych świata (lub Musikverein - Towarzystwa Przyjaciół Muzyki, skąd transmitowany jest Koncert Noworoczny). Czas wolny w centrum miasta. Przejazd do najsłynniejszego parku rozrywki - Prater, w którym dla chętnych czeka Riesenrad - "diabelski młyn", z którego podziwiać można panoramę Wiednia (atrakcja dodatkowo płatna ok. 10 EUR/os. za jednorazowe korzystanie z karuzeli). Pozostałym polecamy spędzenie czasu w uroczych i spokojnych parkowych alejkach. Wieczorem dla chętnych obiadokolacja w restauracji w centrum (dodatkowo płatna ok. 26 EUR/os.). Po drodze odwiedzimy park miejski z pomnikiem „Króla Walca”- Straussa syna. Następnie fakultatywnie udamy się na koncert muzyki rodziny Straussa i W. A. Mozarta w jednej z sal koncertowych Wiednia (dodatkowo płatny ok. 67 EUR/os.). Powrót do hotelu ok. 23:00, nocleg. (Trasa ok. 100 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotel ***- położone zazwyczaj na obrzeżach miast - (3 rozpoczęte doby hotelowe w okolicy Wiednia). Pokoje: 1-, 2- i 3 - osobowe z łazienką, TV.
Do dyspozycji gości
w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja
Wyżywienie
śniadania w formie bufetu
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, bar i video), zakwaterowanie w hotelach: 3 rozpoczęte doby hotelowe, 3 śniadania, ubezpieczenie (NNW, KL i bagaż), program turystyczny j.w i opiekę pilota.
Cena podstawowa nie obejmuje: orientacyjny koszt uczestnictwa w programie zwiedzania - ok. 82 EUR/os.: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługa przewodników lokalnych w Wiedniu, TOUR GUIDE SYSTEM (system bezprzewodowego oprowadzania grup) oraz dodatkowo taksa klimatyczna ok. 7 EUR/os. Dodatkowo płatne (fakultatywnie): rejs statkiem po Dunaju w dolinie Wachau - ok. 28 EUR/os., koncert muzyki Straussa i W.A. Mozarta - ok. 67 EUR/os., 2 obiadokolacje - ok. 56 EUR/os., obiadokolacja w gospodzie Heuriger w Neustift - ok. 28 EUR/os.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Dodaj opinię

5.1

Ocena ogólna wycieczki

Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Austrii! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon