wypoczynek

Wczasy w Anglii - co musisz wiedzieć?

  • O Anglii
  • Opinie
  • Pogoda

Anglia

Anglia – wakacje w kraju Rodziny Królewskiej!

Wczasy w Anglii – miejscu kultywowania tradycji i panowania… monarchów
Zastanawiasz się, jak to jest wypić prawdziwą, angielską herbatkę? Wystarczy przylecieć do Wielkiej Brytanii na wakacje! Anglia to miejsce, które znane jest chyba wszystkim ludziom na całym świecie – nie tylko z tego względu, ze mieszka tu najsłynniejsza Rodzina Królewska. Anglia to bowiem miejsce słynne również z londyńskiego metra, Harrego Pottera, niezwykłej mieszanki kulturowej, Szekspira, piłki nożnej i kultywowania tradycji. To ostoja konserwatyzmu w Europie, a także wielkie źródło światowych trendów w modzie. Z całą pewnością doznasz tu wiele niezapomnianych wrażeń – wśród prehistorycznych zabytków i smaganych deszczem… krajobrazów.

Anglia na wakacje – co warto tu robić?
Oczywiście, warto będzie wybrać się np. do Pałacu Buckingham – a raczej w jego okolice, bo samej Rodziny Królewskiej zamieszkującej ten największy na świecie pałac królewski odwiedzić się… nie da! Jeżeli nad nim powiewać będzie sztandar królewski (jako jedyny) – oznacza to, że królowa jest w środku! Warto także wybrać się do Uniwersytetu Cambridge i Oxford – najstarszych w całej Europie. Obowiązkowo wybierz się też na północ kraju, żeby zobaczyć największy park narodowy w kraju, Lake District. To tu możesz podziwiać aż 53 górskie jeziora czy… malownicze wodospady! Jeżeli chcesz poznać urok i potęgę Wielkiej Brytanii, wczasy w Anglii będą najlepszym rozwiązaniem!

Miejskie wczasy? Anglia to dobry pomysł!
Oprócz Londynu, który jest must see na angielskiej liście (łącznie z Big Benem, Tower of London, Tower Brigde i Okiem Londynu na czele), warto będzie również wybrać się do Stonehenge – najważniejszego prehistorycznego monumentu na świecie. Pochodzi on jeszcze z czasów neolitycznych. Warto zobaczyć ten kamienny kręg na własne oczy, który wpisany został na Listę UNESCO jako jeden z 380 obiektów światowego dziedzictwa kulturalnego! A co powiesz na Windsor Castle? To jeden z najbardziej znanych obiektów, jakimi może poszczycić się Anglia! Wakacje w UK pozwolą Ci zobaczyć ten największy zamek, który jest nadal... zamieszkiwany przez królów angielskich! Znajdują się tu też cenne dzieła, m.in. Rembrandta czy Rubensa. Jak widzisz, Anglia to naprawdę niesamowite państwo europejskie, które mocno odróżnia się od innych na całym świecie. Chcesz poznać historyczne zakątki tego kraju? Leć więc do Anglii i przekonaj się, dlaczego turyści z całego świata tak chętnie tu wracają!

Opinie o Anglii

Anglii
5.0 /6

Anglia

Bardzo ciekawy region, najlepszy Oxford - po prostu warto tam pojechać. Londyn wiadomo kulturowo i atrakcje - nie można się nudzić.
Dodał(a):
Duszekkk, 26.09.2019
6.0 /6

Anglia królewska

super wycieczka, świetna organizacja. Pani pilot, Pan przewodnik i Panowie kierowcy super. Program wypełniony na maxa.
Dodał(a):
Ewa, Wrocław, 12.08.2019
6.0 /6

POLECAM!

Kraj bardzo miłych i spokojnych ludzi. Posiada piękną historię i kulturę, którą warto poznać na własne oczy.
Dodał(a):
Joanna, 04.08.2019
6.0 /6

Londyn w pigułce.

Historyczne miasto, mieszanka kultur i narodowości. Warto odwiedzić Londyn, popłynąć w rejs po Tamizie.
Dodał(a):
Agnieszka, Zawiercie, 31.07.2019
6.0 /6

Anglia

Spotkanie z historią, dożo emigrantów z Polski, nie trzeba znać języka angielskiego aby się dogadać.
Dodał(a):
Katarzyna, 20.08.2019
6.0 /6

Anglia Królewska

Bardzo interesują , magiczna i hipnotyzującą ukwieconymi ogrodami. Londyn świetnie skomunikowany. Metropolia Banków ,centrum finansowe Europy robi ogromne wrażenie.
Dodał(a):
Alina, 04.07.2019
6.0 /6

Anglia warta zobaczenia.

Anglia to najwazniejszy moim zdaniem region Wielkiej Brytani który trzeba zobaczyć.

Dodał(a):
Dariusz, Kraków, 26.07.2018
5.9/6 Ocena ogólna Anglii

Pogoda w Anglii