Obiekt

Pokoje

Obiekt dysponuje 79 standardowymi pokojami 2-osobowymi (z możliwością max. dwóch dostawek) zlokalizowanymi na 5 piętrach budynku głównego. Wszystkie pokoje tak samo wyposażone: łazienka (wanna lub prysznic, WC, suszarka do włosów), indywidualnie sterowana klimatyzacja, TV Sat., telefon, bezpłatny sejf, minibar (konsumpcja płatna dodatkowo), balkon z bocznym widokiem na morze. Łóżeczko dla dziecka do 2 lat za dodatkową opłatą bezpośrednio w recepcji hotelu ok. 10 EUR/dzień - wymagana wcześniejsza rezerwacja. Hotel nie akceptuje zwierząt.

Internet

Bezpłatny Internet Wi-Fi na terenie hotelu oraz w pokojach.

Kategoria lokalna

****

Wyżywienie

Śniadania w formie bogatego bufetu oraz lunche lub obiadokolacje (do wyboru przy zakwaterowaniu w recepcji hotelu) serwowane do stolika (do wyboru z kilku pozycji menu). Za dodatkową opłatą opcja full board: śniadania, luncze oraz obiadokolacje. Napoje do lunchy i obiadokolacji płatne dodatkowo. W soboty hotel organizuje dla swoich Gości wieczór tematyczny z muzyką na żywo prezentujący bogaty lokalny folklor oraz kuchnię regionalną.

Program sportowy i animacyjny

Hotel prowadzi program animacyjny w wersji soft w postaci wieczornych animacji z muzyką na żywo. Ponadto: siłownia, tenis stołowy oraz dodatkowo płatne wypożyczalnia rowerów oraz sporty wodne na plaży.

Dodatkowe informacje

Wizy

Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt ze sprzedawcą w celu weryfikacji.

Wg informacji z dn. 21.06.2021 r. osoby przyjeżdżające do Włoch z terytorium państw z Kategorii C (w tym z Polski) co najmniej do 30 sierpnia br. mają obowiązek:

1) zarejestrowania swojego przyjazdu na platformie EU Digital Passenger Locator Form (w przypadku problemów technicznych należy wypełnić oświadczenie autodichiarazione);

2) przedstawienia certyfikatu w języku włoskim, angielskim, francuskim lub hiszpańskim (tzw. green pass) zaświadczającego o:

· ukończeniu całego cyklu szczepień co najmniej 14 dni przed wjazdem do Włoch, szczepionką zatwierdzoną przez UE (certyfikat należy pobrać z Internetowego Konta Pacjenta IKP);

lub

· przebytej chorobie COVID-19 (ceryfikat należy pobrać z Internetowego Konta Pacjenta IKP);

lub

· negatywnym wyniku testu wymazowego (molekularnego lub antygenowego), wykonanego w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy Włoch.

Testu nie muszą wykonywać dzieci poniżej szóstego roku życia.

Uwaga!!!

Aktualizacja dodatkowych wytycznych dla podróżujących do Włoch z dn. 27/07/2021 r. Od 6 sierpnia 2021r. wprowadza się wymóg okazania certyfikatu unijnego (tzw. paszportu covidowego, green pass, potwierdzającego zaszczepienie co najmniej 1 dawką/lub ozdrowienie/lub negatywny wynik testu) do:

- konsumpcji przy stoliku wewnątrz lokali gastronomicznych;                            

- wstępu na spektakle, koncerty, pokazy oraz wydarzenia i zawody sportowe;   

- muzeów, miejsc kultury (w tym kin, sal koncertowych, teatrów etc.) i wystaw;

- basenów, pływalni, sportu drużynowego, SPA (również na terenie obiektów wypoczynkowych/noclegowych) – wyłącznie w odniesieniu do aktywności w przestrzeniach zamkniętych;                                                                              

- targów, festiwali i wydarzeń wystawienniczych, kongresów i konferencji;        

- uzdrowisk, parków tematycznych i rozrywki;                                                 

- centrów kulturalnych, społecznych i rekreacyjnych – wyłącznie w odniesieniu do przestrzeni zamkniętych i z wyłączeniem centrów przeznaczonych dla małych dzieci, w tym ośrodków letnich, oraz powiązanych z ich działalnością usług gastronomicznych;                                                                                             

- salonów gier, zakładów bukmacherskich, sal bingo i kasyn;                             

- konkursów publicznych.

Uwaga! Negatywny wynik testu wykonanego przed wylotem obowiązuje wyłącznie na okres, na jaki został on wykonany (tj. PCR na 72 h od momentu wykonania testu, a antygenowy - 48 h), a po upływie jego ważności w celu skorzystania z powyższych należy wykonać ponowne testy. Dodatkowe koszty i wykonanie kolejnych testów leży po stronie Klienta. Ewentualne wykonanie kolejnych testów oraz związane z tym koszty leżą po stronie Klienta i Rainbow nie pośredniczy w wykonywaniu testów na miejscu (podczas realizacji programu).

Wymóg okazania certyfikatu nie dotyczy osób nieobjętych krajowym programem szczepień przeciw COVID-19 zgodnie z przepisami włoskimi, tj. dzieci poniżej 12. roku życia oraz osób posiadających zaświadczenie lekarskie o istnieniu przeciwskazań dla szczepienia. Obowiązek weryfikacji certyfikatów spoczywa na organizatorach wydarzeń/personelu obiektów. Naruszenie przepisów dot. certyfikatów skutkuje mandatem karnym w wys. 400-1000 EUR zarówno dla prowadzącego działalność/organizującego wydarzenie, jak i osoby, która nielegalnie skorzystała z usługi/uczestniczyła w wydarzeniu.

Źródło: https://www.gov.pl/web/wlochy/informacje-dla-podrozujacych-do-wloch

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta lub anglojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance).


Cena podstawowa nie obejmuje: dojazdu do/z hotelu, wycieczek lokalnych, posiłków i napoi innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, podatków turystycznych płatnych bezpośrednio w hotelach oraz innych wydatków osobistych.

Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

Inne

Abruzja
Abruzja to niewielki region, ukryty w środkowej części Włoch. Jest jednym z najmniej popularnych regionów, nie mającym w swoim zanadrzu takich zabytków jakimi może poszczycić się Rzym czy Wenecja, natomiast oferującym wiele atrakcji przyrodniczych, pozwalając na wypoczynek z dala od zgiełku wielkich miast. Jest jednym z najbardziej zielonych regionów południowej Europy i nie bez powodu flaga Abruzji składa się z trzech kolorów: białego – symbolu ośnieżonych zimą Apeninów, zielonego – symbolu parków oraz niebieskiego – symbolu morza. Jedną z najbardziej pielęgnowanych tradycji regionu jest winiarstwo, a najbardziej znanymi lokalnymi szczepami są Montepulciano oraz Trebbiano.

W regionie
Tortoreto Lido
Niewielka miejscowość turystyczna, położona na wybrzeżu Adriatyku. Wraz z innymi miejscowościami, takimi jak Villa Rosa di Martinsicuro czy Roseto degli Abruzzi, tworzy ciąg kurortów wakacyjnych, przyciągających nie tylko włoskich turystów. Szeroka piaszczysta plaża, promenada, pozwalająca na uprawianie sportów oraz niezliczona ilość restauracji z wyśmienitą lokalną kuchnią i owocami morza to główne atuty tego pasa wybrzeża.

Pescara
Największe miasto regionu, malowniczo położone nad rzeką o tej samej nazwie. Miasto studenckie, z bogatym życiem kulturalnym, tętniące życiem nie tylko w ścisłym sezonie – nadmorska promenada z licznymi restauracjami zachęca do relaksu i korzystania z uroków wakacji na południu. Będąc w mieście koniecznie należy spróbować lokalnego przysmaku – deseru parrozzo, czyli ciasta migdałowego z polewą czekoladową.

L’Aquila
Stolica regionu, położona tuż u podnóża Gran Sasso, w otoczeniu dwóch parków narodowych. Głównym zabytkiem miasta jest renesansowa twierdza Forte Spagnolo, w której mieści się muzeum narodowe prezentujące historię regionu. Warto także zobaczyć fontannę z 1272 roku, z której woda wypływa z 99 otworów, co według legendy symbolizuje 99 wiosek, które były założycielami miasta.

Sulmona
Przepięknie umiejscowiona w otoczeniu gór Sulmona jest miejscem narodzin Owidiusza. W mieście można zobaczyć wiele zabytków architektury, m.in. katedrę, która zawiera kryptę w stylu rzymskim, główny plac miasta – Piazza XX Settembre, a także pałac Palazzo Annunziata. Spacerując malowniczymi uliczkami miasta należy odwiedzić jedną z licznych cukierni, aby spróbować konfetti, czyli migdałów pokrytych cukrem, które są wizytówką miasta.

Informacje ogólne

Waluta
EUR - Euro. Można płacić kartami kredytowymi i korzystać z bankomatów. W większości miejscowości turystycznych znajdują się placówki banków i bankomaty.

Napiwki
Przyjęte jest zostawianie drobnych sum jako napiwków. Szczególnie dotyczy to kierowców na wycieczkach lokalnych i kelnerów w restauracjach. Zdarza się, że napiwek zostaje doliczony do rachunku tzw. coperto.

Wiza
Obywatele polscy mogą podróżować do Włoch na podstawie dowodu osobistego.

Czas
Jak w Polsce.

Język urzędowy
włoski

Orientacyjne ceny
Obiad w restauracji od 10 EUR, woda 1 l - ok. 1,5 EUR, piwo w barze od 4 EUR, kawa w kawiarni od 1,5 EUR.

Poczta
Znaczek na kartkę pocztową kosztuje ok. 0,85 EUR. W wielu miejscach znajdują się skrzynki pocztowe, często również w hotelach. Poczta czynna od poniedziałku do soboty od 8:30 do 12:30.

Elektryczność
Napięcie 220 V, 50 Hz. We Włoszech używa się innych typów gniazdek niż w Polsce. Zazwyczaj występują gniazdka typu L, z trzema dziurkami w jednym rzędzie. Pasują do nich polskie cienkie wtyczki (jak od ładowarki do telefonu). Natomiast nie pasują okrągłe grube wtyczki (jak od suszarki do włosów czy zasilacza do laptopa). W takich przypadkach konieczne jest używanie adaptera (przejściówki). Dostępne są one w hotelowych recepcjach (bezpłatnie, kaucja ok. 5 EUR), można także zakupić je w Polsce w supermarketach budowlanych (ok. 20 zł) lub we Włoszech w większych supermarketach (ok. 2 EUR).

Telefony
Karty telefoniczne można kupić na poczcie, w sklepach i kioskach w pobliżu publicznych aparatów telefonicznych. Telefony komórkowe działają na terenie całych Włoch. Rozmowy lokalne są tanie, natomiast zagraniczne - dość drogie. Koszty połączeń w roamingu do polskich sieci komórkowych prosimy sprawdzać przed wyjazdem u operatora.

 

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w regionie Abruzja (Włochy) trwa od połowy czerwca do połowy września.

Hotel Ambassador Tortoreto

Udostępnij
Dodaj do schowka
Hotel Ambassador Tortoreto
Galeria (4)
Hotel Ambassador Tortoreto
Hotel Ambassador Tortoreto
Hotel Ambassador Tortoreto

Atuty oferty

Niewielki hotel, którego niewątpliwymi atutami są położenie w pobliżu plaży oraz turystycznych kurortów Tortoreto i Alba Adriatica. Oryginalne wieczorne animacje czy możliwość wypożyczenia rowerów sprawiają, że jest to bardzo dobre miejsce na aktywny wypoczynek we dwoje lub w gronie przyjaciół. Dodatkowy plus za nietypowy bar na hotelowym dachu z piękną panoramą Adriatyku!

Cena podstawowa obejmuje: 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta lub anglojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance).


Cena podstawowa nie obejmuje: dojazdu do/z hotelu, wycieczek lokalnych, posiłków i napoi innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, podatków turystycznych płatnych bezpośrednio w hotelach oraz innych wydatków osobistych.

Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

Położenie

Hotel usytuowany w turystycznej miejscowości Tortoreto Lido w północnej części włoskiego regionu Abruzja. Do centrum Tortoreto ze sklepami, restauracjami i pizzeriami ok. 2 km. Ok. 5,5 km do Alba Adriatica. Obowiązkowy podatek turystyczny – płatny na miejscu w hotelu - ok. 2 EUR/os./dzień (dotyczy osób powyżej 14 roku życia).

Mapa

Plaża

Hotel zlokalizowany jest ok. 30 m od prywatnej piaszczystej plaży (z łagodnym zejściem do morza, przejście przez ulicę). Bezpłatne leżaki i parasole na plaży (w miarę dostępności; od 10 czerwca do 10 września).

Do dyspozycji gości

Recepcja 24 h, przestronne lobby, 3 windy, restauracja (z kuchnią włoską i międzynarodową) oraz 2 bary: bar na dachu budynku głównego z przepiękną panoramą Tortoreto i morza oraz bar przy plaży. Basen ze słodką wodą dostępny od 10 czerwca do 10 września. Bezpłatne leżaki i parasole przy basenie w miarę dostępności. Ponadto za dodatkową opłatą: prywatny parking (ok. 10 EUR/dzień, w miarę dostępności, ilość miejsc parkingowych ograniczona).

Obiekt

Wyżywienie

Program sportowy i animacyjny

Inne hotele w regionie

Dodatkowe informacje

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Transfer

lotnisko-hotel-lotnisko

Ubezpieczenie

podstawowe

Opieka

rezydenta

Uśmiechnięty pan na banerze

Oferta nie jest obecnie w sprzedaży

pani z lornetka

Marzysz o odpoczynku w tej okolicy?
Mamy dla Ciebie wiele innych propozycji!

Sprawdź inne oferty w okolicy
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem