Plan wycieczki

Dzień 1

Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy i Austrię. Późnym wieczorem przyjazd na nocleg do hotelu w ok. Udine (w tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu). Po drodze planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 950 km).

Dzień 2

Dzień 2

Śniadanie, w godzinach porannych przyjazd do Wenecji na parking Tronchetto, następnie rejs barką turystyczną na Plac św. Marka. Spacer po dzielnicy San Marco, która skupia najważniejsze zabytki miasta: Bazylikę św. Marka, Pałac Dożów i Wieżę Dzwonniczą - najwyższą budowlę w mieście. Zwiedzanie zakończymy przy słynnym Moście Rialto. Następnie czas wolny. Po południu rejs gondolami po kanałach weneckich i Canale Grande. Wieczorem przejazd do hotelu w ok. Wenecji, nocleg i obiadokolacja. (Trasa ok. 100 km). W tym dniu proponujemy wycieczkę fakultatywną Padwa nocą ( dodatkowo płatną)

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Mediolanu, stolicy Lombardii. Dzień rozpoczniemy wizytą na Placu Katedralnym, gdzie znajduje się wspaniała gotycka katedra zwana „poematem w marmurze”. Następnie przejdziemy Galerią Vittorio Emanuele II - eleganckim wielopiętrowym pasażem, który poprowadzi nas do najsłynniejszej opery świata - La Scali. Zwiedzanie miasta zakończymy przy Castello Sforzesco - imponującym zamku władcy Mediolanu Ludovicu Sforzy. Czas wolny. Przejazd na nocleg do hotelu, nocleg i obiadokolacja w ok. Acqui Terme. (Trasa ok. 425 km). W tym dniu proponujemy wycieczkę fakultatywną do Bergamo ( dodatkowo płatną)

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Pizy, urokliwego miasta potężnej Republiki Morskiej. W programie zwiedzanie Campo dei Miracoli (czyli Pola Cudów), gdzie znajduje się katedra o przepięknej wielopoziomowej fasadzie, koliste Baptysterium oraz słynna Krzywa Wieża, czyli dawna katedralna dzwonnica, budowana przez blisko 200 lat (cmentarz i Krzywa Wieża podziwiane z zewnątrz). Następnie będziemy mieć okazję do skosztowania typowego, aromatycznego, włoskiego espresso, w jednej z pizańskich kafejek. Po południu udamy się na degustację typowych toskańskich produktów. Możliwość realizacji wycieczki lokalnej do Lucca (płatna dodatkowo). W godzinach wieczornych przyjazd na nocleg do hotelu w ok. Montecatini Terme (w tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu). (Trasa ok. 275 km).

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do Florencji, gdzie zobaczymy Kościół św. Krzyża z nagrobkami sławnych Florentyńczyków, Plac Ratuszowy, malowniczy Most Złotników, Katedrę Santa Maria del Fiore przykrytą wspaniałą kopułą zaprojektowaną przez Brunelleschiego oraz najstarszy budynek miasta, czyli Baptysterium, do którego prowadzą słynne Rajskie Wrota. Następnie czas wolny. Po południu przejazd do hotelu na nocleg i obiadokolacja w ok. Rzymu. (Trasa ok. 400 km).

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd do Rzymu i Watykanu. Zwiedzanie Muzeów Watykańskich (jednego z najczęściej odwiedzanych muzeów na świecie, ze zbiorami od antyku po wiek dwudziesty) oraz Kaplicy Sykstyńskiej ze słynnymi freskami Michała Anioła. Następnie wizyta w Bazylice św. Piotra gdzie podziwiać będziemy m.in.: Pietę Michała Anioła - wspaniały baldachim wykonany przez Berniniego oraz posąg św. Piotra. W programie także wizyta przy grobie św. Jana Pawła II. Na zakończenie dnia proponujemy wieczór włoski w stylowej restauracji (płatny dodatkowo). Późnym wieczorem przejazd do hotelu w ok. Rzymu w tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu. (Trasa ok. 150 km).

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu przejazd do Rzymu. Zwiedzanie rozpoczniemy od „Rzymu antycznego”: Koloseum (podziwiane z zewnątrz), Forum Romanum, Panteon oraz Kapitol. Kolejnym etapem zwiedzania będą zabytki „Rzymu barokowego”: Plac Wenecki obok Fontanny di Trevi, do której zgodnie z tradycją trzeba wrzucić monetę, aby powrócić do "wiecznego miasta", Plac Hiszpański z fontanną Barcaccia w kształcie łodzi, u stóp słynnych Schodów Hiszpańskich z kaskadą balustrad i balkonów. Czas wolny, a następnie powrót do hotelu na nocleg i obiadokolacje. (Trasa ok. 150 km).

Dzień 8

Dzień 8

Po śniadaniu przejazd do Neapolu, nieoficjalnej stolicy włoskiego południa. W trakcie spaceru po mieście zobaczymy: Galerię Umberta I, Piazza del Plebiscito z pałacem królewskim, Teatro San Carlo oraz wspaniały zamek Castel Nuovo. Następnie przejazd do hotelu na nocleg i obiadokolację ok. Neapolu (Trasa ok. 225 km). W tym dniu proponujemy wycieczkę fakultatywną na Monte Cassino (dodatkowo płatne).

Dzień 9

Dzień 9

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Pompejów - antycznego miasta przykrytego ogromnymi ilościami popiołu podczas erupcji Wezuwiusza w 79 r., co utrwaliło budowle, przedmioty, a nawet ciała mieszkańców i pozwoliło zachować miastu swoją pierwotną strukturę w niezmienionym kształcie do dzisiejszych czasów! Możliwość realizacji wycieczki lokalnej na Wezuwiusz - "uśpiony" wulkan (płatna dodatkowo). Przejazd do hotelu na nocleg i obiadokolację - zona Kalabria (Trasa ok. 475 km).

Dzień 10

Dzień 10

Po wczesnym śniadaniu przejazd do portu i przeprawa promowa na Sycylię, do najsłynniejszego kurortu na wyspie - zawieszonej na skałach Taorminy. Spacer po fascynującym starym mieście, wizyta w Teatrze Antycznym - najpiękniejszym starożytnym, greckim teatrze we Włoszech, skąd rozciąga się wspaniała panorama na Etnę i wybrzeże Morza Jońskiego. Następnie przejazd na Etnę - największy czynny wulkan w Europie, wjazd autokarem na wysokość ok. 2000 m n.p.m. i spacer po jednym z wygasłych kraterów. Jednak aby w pełni poczuć siłę i wielkość Etny, proponujemy przejazd kolejką linową, a następnie jeepem do kraterów głównych na wysokość 3000 m n.p.m. (płatne dodatkowo, wjazd jedynie przy znacznej liczbie chętnych). Następnie przeprawa promowa na Kalabrię i powrót do hotelu w późnych godzinach wieczornych na nocleg i obiadokolację.(Trasa ok. 325 km).

Dzień 11

Dzień 11

Śniadanie i przejazd do Alberobello. Spacer po urokliwym mieście, w którym zobaczymy „trulli” - cylindryczne, kamienne domy przypominające ule, zbudowane bez żadnej zaprawy. Przejazd do hotelu na nocleg i obiadokolację zona San Giovanni Rotondo. (Trasa ok. 425 km).

Dzień 12

Dzień 12

Po śniadaniu zwiedzanie San Giovanni Rotondo z klasztorem kapucynów Santa Maria delle Grazie, w którym żył Ojciec Pio z Pietrelciny (1887-1968). Następnie przejazd na nocleg do hotelu na nocleg i obiadokolację zona Rimini. (Trasa ok. 425 km).

Dzień 13

Dzień 13

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Tego dnia udamy się do San Marino - najstarszej republiki świata, zwiedzacie centrum historycznego. Następnie czas wolny z możliwością realizacji wycieczki lokalnej do Padwy (płatna dodatkowo). W godzinach popołudniowych wyjazd do Polski. Po drodze planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 1300 km).

Dzień 14

Przyjazd do Polski w godzinach przedpołudniowych (Woszczyce ok. 10:00).

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych. Z uwagi na przepisy dotyczące ruchu turystycznego w Rzymie przy zwiedzaniu konieczne będzie korzystanie ze środków komunikacji miejskiej. Taksy klimatyczne płatne na miejscu, bezpośrednio w hotelach.

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki lokalne

Uwaga! Wycieczki fakultatywne są realizowane przy min. 42 uczestnikach wycieczki.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

Recepcja, restauracja lub bar.

Wyżywienie

Śniadania kontynentalne (pieczywo, masło, dżem, kawa, mleko) oraz za dopłatą obiadokolacje (możliwe w pobliskiej włoskiej restauracji), napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.

Wizy

Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.

 

Świadczenia

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach (12 rozpoczętych dób hotelowych), 12 śniadań kontynentalnych, za dopłatą obiadokolacje (9), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdów komunikacją miejską (w tym rejsu barką turystyczną i gondolami w Wenecji, metra w Rzymie, przepraw promowych Kalabria-Sycylia-Kalabria), lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS oraz degustacji produktów toskańskich (koszt ok. 385 EUR/os. płatne pilotowi imprezy). Nie obejmuje podatków turystycznych - łącznie dodatkowo ok. 20 EUR/os. (płatne bezpośrednio w hotelach), dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz wycieczek lokalnych.

Wycieczki lokalne: wieczór włoski w Rzymie ok. 45 EUR/os., Padwa ok. 40 EUR/os. Etna ok. 80 EUR/os. (wjazd na wysokość ok. 3000 m n.p.m.), Starówka Neapolitańska ok. 30 EUR/os., Bergamo ok. 40 EUR/os., Monte Cassino ok. 40 EUR/os, Wezuwiusz ok. 55EUR/os. Degustacja toskańska ok. 40 EUR/os (wycieczki odbywają się przy znacznej liczbie chętnych).

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 01.08.2023 r. i mogą ulec zmianie. Muzea Watykańskie – ograniczona dostępność biletów w okresie od 10.08 do 20.08 w zamian wstęp do innego obiektu muzealnego w Rzymie. Z

niżki obowiązują dla:

- uczniów, studentów - bilety ulgowe za okazaniem legitymacji uczniowskiej/ studenckiej – z wyłączeniem Muzeów Watykańskich

- niepełnosprawnych - bilety ulgowe/ bezpłatne za okazaniem legitymacji ze stopniem niepełnosprawności z wyłączeniem Muzeów Watykańskich

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.

Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Włochy i Sycylia - Szlakiem pomarańczy - Dla wygodnych

5.4/6 (126 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Włochy i Sycylia - Szlakiem pomarańczy - Dla wygodnych
Galeria (11)
Włochy i Sycylia - Szlakiem pomarańczy - Dla wygodnych
Włochy i Sycylia - Szlakiem pomarańczy - Dla wygodnych
Włochy i Sycylia - Szlakiem pomarańczy - Dla wygodnych
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Włochy i Sycylia - szlakiem pomarańczy - 14 dni • Wenecja - królowa Laguny • Mediolan - stolica mody • Piza - Krzywa Wieża • Florencja - stolica renesansu • Watykan - państwo papieskie • Rzym - serce Imperium • Caserta - Wersal Południa • Neapol - stolica Kampanii • Pompeje • Sycylia - Taormina i Etna • Alberobello - bajkowe miasto • St. Giovanni Rotondo - wspomnienie o Ojcu Pio • San Marino - najstarsza republika świata
Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach (12 rozpoczętych dób hotelowych), 12 śniadań kontynentalnych, za dopłatą obiadokolacje (9), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdów komunikacją miejską (w tym rejsu barką turystyczną i gondolami w Wenecji, metra w Rzymie, przepraw promowych Kalabria-Sycylia-Kalabria), lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS oraz degustacji produktów toskańskich (koszt ok. 385 EUR/os. płatne pilotowi imprezy). Nie obejmuje podatków turystycznych - łącznie dodatkowo ok. 20 EUR/os. (płatne bezpośrednio w hotelach), dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz wycieczek lokalnych.

Wycieczki lokalne: wieczór włoski w Rzymie ok. 45 EUR/os., Padwa ok. 40 EUR/os. Etna ok. 80 EUR/os. (wjazd na wysokość ok. 3000 m n.p.m.), Starówka Neapolitańska ok. 30 EUR/os., Bergamo ok. 40 EUR/os., Monte Cassino ok. 40 EUR/os, Wezuwiusz ok. 55EUR/os. Degustacja toskańska ok. 40 EUR/os (wycieczki odbywają się przy znacznej liczbie chętnych).

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 01.08.2023 r. i mogą ulec zmianie. Muzea Watykańskie – ograniczona dostępność biletów w okresie od 10.08 do 20.08 w zamian wstęp do innego obiektu muzealnego w Rzymie. Z

niżki obowiązują dla:

- uczniów, studentów - bilety ulgowe za okazaniem legitymacji uczniowskiej/ studenckiej – z wyłączeniem Muzeów Watykańskich

- niepełnosprawnych - bilety ulgowe/ bezpłatne za okazaniem legitymacji ze stopniem niepełnosprawności z wyłączeniem Muzeów Watykańskich

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Dodatkowe informacje

Szczegóły przejazdu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę3 240
Razem
6 480 zł
Zaliczka 30% 1 940 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 4 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
5.1
Pilot
5.5
Program wycieczki
5.6
Transport
5.4
Wyżywienie
4.1
Zakwaterowanie
4.2
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Halina, SOSNOWIEC 26.10.2017
Termin pobytu: wrzesień 2017

Włochy standartowe i zaskakujące

wycieczka ta to wszystko w jednym ,a więc i podziwianie zabytków sakralnych i romantyczny rejs gondolami po kanałach weneckich i chwila zadumy na Monte Cassino jak również chwila skupienia w Bazylice św. Piotra czy na wycieczce fakultatywnej w Padwie. Są też i zabytki starożytne i przepiękne miasteczka Taormina i Alberobello. No i oczywiście przyroda : Wezuwiusz i Etna . No i coś dla ciała : kawa i wino - pyszne .

6.0/6

Sławek, Wrocław 10.10.2021

wycieczka do Włoch-szlakiem pomarańczy

Wycieczke odbyliśmy 18.09-1.10.2021 r.Jestesmy nia zachwyceni. Wszystko było bardzo dobrze zorganizowane. Autokar był bardzo ładny i komfortowy. Mozna było w nim w kazdej chwili kupić sobie kawę, herbate lub wode mineralną. Jedzenie było dla nas bardzo miłym zaskoczeniem. Pomimo wczesniejszych ,przeczytanych róznych opinii. Mielismy bardzo sympatycznego i profesjonalnego pilota Pana Michała . Doskonale prowadził wycieczke. Program wycieczki zrealizował w 100 %. Na dodatek pogoda była wyśmienita ( 24-26 stopni , bez deszczu, cały czas słonecznie ).Reasumując mozemy powiedziec , że była to : WSPANIAŁA WYCIECZKA i polecamy innym Państwu.
Pokaż więcej opinii (124)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem