Florencja

Watykan

Koloseum, Rzym

San Gimignano

Pompeje

Ogrody Watykańskie

Most Złotników, Florencja

Plac Cudów, Piza

Schody Hiszpańskie, Rzym

Włochy - Rzym i Toskania

Rodzaj wycieczki Objazd i wypoczynek
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
4.9 /6 ( 117 opinii )
Wycieczka samolotem Nie wymagany paszport
Włochy - Rzym i Toskania - 8 lub 15 dni • Rzym i Watykan • Rezerwacja do Muzeów Watykańskich • Florencja - malownicza stolica Toskanii • toskańskie perełki - Siena, San Giminiano • antyczne Pompeje • Monte Cassino • dla chętnych dodatkowy tydzień pobytu w Kalabrii

Terminy i ceny wycieczki 22

Kalkuluj cenę

Hotele podczas wypoczynku 14

5.1 /6 (55 opinii)
San Domenico
Włochy, Soverato
Bez wyżywienia
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
ZMIANA ZA  0 zł / za osobę 7 dni

4.8 /6 (9 opinii)
Santa Lucia
Włochy, Parghelia
Śniadania i obiadokolacje
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
DOPŁAĆ TYLKO  +200 zł / za osobę 7 dni

4.8 /6 (8 opinii)
Sciabache
Włochy, Baia di Zambrone
Śniadania i obiadokolacje
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
DOPŁAĆ TYLKO  +300 zł / za osobę 7 dni

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na poszczególnych lotniskach na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.R.pl/rozklady. Przylot do Lamezia di Terme, spotkanie z pilotem. Transfer do hotelu w ok. Cosenza/ Lamezia Terme, nocleg. (Trasa ok. 120 km).

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Pompejów – miasta, które do tej pory żyje w cieniu złowrogiego Wezuwiusza. Wulkan z jednej strony przyczynił się do jego zniszczenia w 79 r. n.e., z drugiej jednak strony popiół wulkaniczny, który zasypał Pompeje doskonale zakonserwował budowle i przedmioty, co sprawia, że rzymski układ miasta przetrwał do dzisiejszych czasów. Będzie także okazja do podziwiania panoramy Wezuwiusza. Możliwość realizacji wycieczki lokalnej do Neapolu (płatna dodatkowo). Przejazd do hotelu na nocleg i obiadokolację w ok. Rzymu. (Trasa ok. 500 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele **/*** klasy turystycznej lub obiekty "villaggio turistico" o charakterze wioski wakacyjnej, położone w miastach satelickich (ok. 30-65 km do centrum), na trasach pomiędzy zwiedzanymi miastami. 7 rozpoczętych dób hotelowych: Lamezia di Terme/Cosenza (2), Rzym/Fiuggi (2), Chianciano Terme (3). Do dyspozycji Gości: recepcja, restauracja lub bar. Pokoje skromnie urządzone 2 i 3-osobowe z łazienkami. Wyżywienie: śniadania kontynentalne (pieczywo, masło, dżem, kawa, mleko) oraz za dopłatą obiadokolacje (możliwe w pobliskiej włoskiej restauracji), napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.
Do dyspozycji gości
recepcja, restauracja lub bar.
Pokoje
skromnie urządzone 2 i 3-osobowe z łazienkami.
Wizy
Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), przejazdy klimatyzowanym autokarem, 7 śniadań kontynentalnych, za dopłatą obiadokolacje (5; w dniach 1, 2, 3, 5, 7 imprezy), opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas pobytu, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdów komunikacją miejską (metro w Rzymie), lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS, podatków turystycznych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 220 EUR/os. płatne pilotowi jako pakiet. Nie obejmuje podatków turystycznych - łącznie dodatkowo ok. 8 EUR/os. (płatne bezpośrednio w hotelach), dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz wycieczek lokalnych.
Wycieczki lokalne: degustacja toskańskich produktów regionalnych ok. 25 EUR/os., Neapol ok. 10 EUR/os. (wycieczka odbywa się przy znacznej liczbie chętnych).
Zniżki obowiązują dla:
- uczniów, studentów - bilety ulgowe za okazaniem legitymacji uczniowskiej/ studenckiej.
- niepełnosprawnych - bilety ulgowe/ bezpłatne za okazaniem legitymacji ze stopniem inwalidztwa.
Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 31.08.2019 r. i mogą ulec zmianie.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.9/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/wlochy-rzym-i-toskania/zakwaterowanie-wtt-lato
Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.
Sezonowość
Zwykle wysoki sezon turystyczny w regionie Kalabria (Włochy) trwa od połowy czerwca do połowy września.

Dodaj opinię

4.9

Ocena ogólna wycieczki

Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Włoszech! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon