ikona-burger
napis-rainbow
ikona-telefon
Kalabria, 2 osoby, 1 pokój, samolot
Dokąd chcesz jechać?
Kalabria
Kiedy?
Kiedykolwiek
Ile osób?
2 osoby, 1 pokój
Skąd wyjazd?
Skądkolwiek
Typ Transportu
Samolot

Kalabria Last Minute

Brak wyników

mężczyzna-z-mapą brak-ofert
Dla tak zawężonych kryteriów nie znaleźliśmy oferty. Odznacz najmniej ważne dla Ciebie frazy lub wyszukaj ponownie.
Kalabria
Samolot
Last minute
państwo krajobraz
flaga Last minute Włochy Kalabria

Kalabria – czym charakteryzuje się ten region Włoch?

Kalabria jest regionem Italii, jaki jest najdalej wysunięty na południe. Dokładniej mówiąc, znajduje się on na samym czubku… włoskiego bucika! To kraina w dalszym ciągu do odkrycia, która wciąż jest niezwykle tajemnicza. Warto wybrać się tam na wakacje last minute, aby poznać tajemnice tej włoskiej perełki! Wybrzeże Kalabrii to plaże głównie żwirkowe bądź kamieniste co sprawia, że woda jest tam krystalicznie czysta – wszystko widać, jak „na dłoni”. Miasteczka są małe, średniowieczne i fascynujące, z kolei ich malownicza architektura zapiera dech w piersiach (np. Tropea, położona na… klifie). Wybierz się do Kalabrii, aby przekonać się o niesamowitym uroku tego italijskiego świata!

Last minute na Kalabrii – co zobaczyć?

Oprócz plażowania, możesz wybrać się chociażby do miejscowości Scilla, gdzie słońce świeci ponad… 300 dni w roku! Przepiękna jest również stolica Kalabrii, Catanzaro – znajduje się tu ogromny ogród botaniczny bądź zabytkowy wiadukt Morandi-Bisantis. Warto zajrzeć również do Lamezia Terme, Diamante, Cosenza (są tu rzeźby m.in. Salvadora Dali!) czy Reggio di Calabria ze swoimi słynnymi zabytkami z czasów Wielkiej Grecji. Do Kalabrii możesz wybrać się nie tylko latem, ale o każdej porze roku. Jeżeli jesteś fanem przyrody, koniecznie udaj się tam na wycieczkę last minute, aby zapuścić się w głąb regionu. Możesz odwiedzić przy okazji Park Narodowy Aspromonte, Sila bądź Pollino.

Plaże w Kalabrii

Południe Włoch to oczywiście śródziemnomorski klimat oraz możliwość wykąpania się w ciepłym morzu. Co powiesz na leniwe popołudnie w towarzystwie przejrzystej wody, malowniczej plaży i cudownego słońca? Last minute na Kalabrii to dobry pomysł, jeżeli lubisz nie tylko piaszczyste wybrzeża. Oczywiście, w regionie Kalabria znajdą się i takie, chociażby w miejscowości Tropea. Jeśli uwielbiasz gwar, miejskie życie i nocne szaleństwa, będzie to doskonała destynacja na Twoje wakacje. A może wolisz bardziej kameralne zakątki? Wybierz się w okolice Lamezia Terme, aby mieć spory kawałek plaży… tylko dla siebie!