Opinie o Włoski Niezbędnik - Dla wygodnych

5.1/6
(272 opublikowane opinie)
Powyższa ocena stanowi średnią arytmetyczną ocen z opublikowanych opinii.
Zobacz szczegóły

Oceny szczegółowe

Intensywność programu
5.3
Pilot
5.4
Program wycieczki
5.5
Transport
5.2
Wyżywienie
3.7
Zakwaterowanie
4.0
Zweryfikowane treści - Opinie pochodzą od Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.
pani z lornetka
Dowiedz się, co sądzą inni
Nowość AI

Zastanawiasz się, czy ta wycieczka to dobry wybór? Wpisz pytanie, a dostaniesz podsumowanie wszystkich opinii naszych gości.

    4.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    0

    Włochy objazdówka

    Jarosław, ------ 08.05.2026 | Tagi: 56-65 lat, w parze

    Wycieczka była sama w sobie super, program, pilot przewodnicy, kierowcy. Byłem pierwszy raz we Włoszech jestem pod wrażeniem tego czego się dowiedziałam i zobaczyłem. Nie mogę nic powiedzieć złego. Natomiast baza hotelowa zaproponowana przez Rainbow to porażka. W drugim dniu hotel bodajże Park to nieporozumienie stoi pośród dwóch opuszczonych budynków łazienkę nie wiem jak opisać wanną żółtą pamięta lata 80 siąte, muszla pokryta łatami jakiejś białej farby, woda leci strumyczkiem do umywalki. Rozumiem że jest to wycieczka objazdowa ale jakieś minimum komfortu po całym dniu zwiedzania chyba się należy po doliczeniu wszystkich kosztów które są podane dopiero w opisie wycieczki kwota nie jest mała. Jedzenie różnie w jednym hotelu lepiej w drugim gorzej tam gdzie był szwedzki stół ok, a tak to na śniadanie serwowane cztery plasterki szynki i cztery sera żółtego na 4 osoby plus bułeczka maślana i pudełeczko dżemu. Ogólnie będę mile wspominał Włochy ze względu na to co zobaczyłem we Florencji Rzymie Watykanie Asyżu i Wenecji jak również ciekawe opisywanych regionów Włoch podczas przejazdu autokarem. Ale na biurze Rainbow bardzo się zawiodłem i na przyszłość będę ostrożny co do wyboru wycieczki za jego pośrednictwem.

    4.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    9

    4 tylko dla widoków i jednocześnie prośba aby biuro publikowało niepochlebne opinie

    Kasia z Gdańska 20.10.2023 | Tagi: 46-55 lat, w parze

    korzystałam juz 3 raz z wycieczki objazdowej oragnizowanej przez biuro z przykrością musze napisać że była to najsłabiej zorganizowana wycieczka począwszy od autokaru skończywszy na wyzywieniu i opiece pilota. Jedynem plusem były przepiekne miejsca i widoki ale to nie jest zasługa biura tylko kraju do którego sie udałam. Licze na to że w przyszłości biuro bardziej krytycznie spojrzy na tą ofertę i porpawi jakośc zarówno noclegó jak i wyżywienia bo mimo wszystko nie jesteśmy przyzwyczajeni żeby na śniadanie otrzymywać po 2 plasterki wędlin plus plasterek sera oraz czerstwe pieczywo ( nie chce mi sie wierzyć, że włosi aż tak skromnie jedzą śniadania o obiadokolacjach nie wspomnę )

    4.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    11

    Dobra

    Agata, Stęszew 23.07.2019 | Tagi: 46-55 lat, z rodziną

    Wycieczka, wyczerpująca z uwagi na długie trasy, ale ciekawa, szczególnie dla osób zainteresowanym okresem starożytnego Rzymu.

    4.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    11

    Moje wrażenia z wycieczki pn."Włoski niezbędnik dla wygodnych"

    Monika, Recz 21.08.2018 | Termin pobytu: sierpień 2018 | Tagi: 46-55 lat, samemu

    Nazwa wycieczki sugerowałby wygodę ale w rzeczywistości z tym okresleniem mało miała współnego.Przejazd na miejscei z powrotem "transportem kombinowanym", tj. łączonym z przesiadkami, długimi oczekiwaniami, dużo pozostawia do życzenia jeżeli chodzi o wygodę.

    4.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    20

    Włoski niezbędnik super

    Ania 10.06.2015 | Tagi: 36-45 lat, ze znajomymi

    Cały pobyt w Italii ok, niestety bardzo długa podróż autobusowa ze Szczecina

    4.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    7

    Przewoźnik do wymiany

    Magdalena Anna, Kalisz 18.04.2022 | Tagi: 56-65 lat, w parze

    Podstawiony autokar był brudny i niskiej klasy jak na tak długą podróż.Brak wi fi i gniazdek. Obsługa adekwatna do klasy autokaru poza przesympatyczna panią pilotka. Hotele i wyżywienie oceniam na 3 . W porównaniu do Paryża z waszej ofert Włochy wypadły słabo

    4.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    5

    Niezbędnik Włoski

    Mariola, --- 15.10.2019 | Tagi: 46-55 lat, z rodziną

    Pracownicy czyli kierowcy i Pani pilot bardzo dobra organizacja.Myślę,że każdy mógłby dopłacić trochę więcej za wyjazd aby jedzenie było dobre .Państwo powinniście jako firma ustalać menu z hotelami a nie decydują właściciele.Przez cały tydzień jedliśmy to samo nie było warzyw ,owoców oliwek itp.Program napięty i mało czasu aby kupić coś do jedzenia .........Jeżeli ktoś nie jada pizzy i makaronów to głoduje.Byliśmy rodzinnie 4 osoby i nie wyobrażamy sobie urlopu aby jeść byle co.........Hotele też bardzo złej jakości to nawet nie 3 gwiazdki oferowane przed zakupem.

    4.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    12

    intensywnie i wesoło

    Agnieszka, Gliwice 10.06.2017 | Termin pobytu: maj 2017 | Tagi: 36-45 lat, samemu

    To była moja pierwsza wycieczka objazdowa i była pełna obaw jak to będzie, szczególnie, że jechałam sama, bo mąż nie mógł. Ale jestem miło zaskoczona, bardzo mi się podobało. Grupa w większości fajna. oczywiście zawsze znajdzie się ktoś kto jest niezadowolony, albo kto się wiecznie gubi, ale taka specyfika Polaków. nie rozumiem po co ktoś jedzie na objazdówkę w grupie a potem narzeka, ze trzeba się dostosowywać i chodzić wszędzie razem.

    4.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    6

    Dużo jak zwykle do poprawy.

    Jacek, Tczew 07.11.2022 | Termin pobytu: październik 2022 | Tagi: 46-55 lat, samemu

    1. Wiem,że to wycieczkę autokarowa,ale... Dojazd 24 h, żal abyśmy przez całą trasę nie dostali ani jednej butelki wody i ani 1 posiłku,tylko kupowali posiłek na stacji benzynowej za duże kwoty , Dojazd na 22.00h,po męczącej podróży i brak obiado kolacji na miejscu,tak nas witają.Dziekuje.

    4.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    10

    Ciekawe Włochy

    Slawomir, Poznań 21.10.2019 | Tagi: 26-35 lat, w parze

    Wiele ciekawych miejsc w krótkim czasie. Miejsca które należy odwiedzić będąc we Włoszech. Sam program wycieczki zapewniający wiele niezapomnianych widoków. Na minus trzeba jednak policzyć wycieczki fakultatywne, które w naszym wypadku się nie odbyły ze względu na jedną osobę i choć rozumiemy Panią Pilot Annę, należałoby te wycieczki uregulować odgórnie tak oby zdjąć odpowiedzialność z opiekuna grupy. Tłumacząc całą sytuację: było 10 osób które nie chciało jechać do Padwy oraz 10 osób które nie chciało jechać do Monte Cassino (różnych osób), jednak wszyscy za wyjątkiem tej jednej Pani powiedzieli, że pojadą i poczekają przy autokarze bądź w okolicy tak aby reszta mogła zobaczyć to co chcą. Ta Pani jednak kategorycznie odmówiła mówiąc, że ona nie będzie tak wcześnie wstawała, jeśli chodzi o Monte Cassino, a w przypadku Padwy, ze woli więcej czasu spędzić we Florencji. Na co Pani Pilot obawiając się skargi na swoją osobę zdecydowała, że wycieczki się nie odbędą.... Trochę szkoda delikatnie mówiąc.... Co do Pilotów. Główny Pilot - Pani Anna - bez zastrzeżeń , służyła radą i pomocą. Co do pozostałych pilotów za wyjątkiem Pani przewodnik z Asyżu (chyba Pani Magda) pozostawia wiele do życzenia. Na pewno trzeba wszystkim oddać iż posiadają olbrzymią wiedzę jednak sposób przekazywania tych informacji był na tyle nudny, monotonny (nie mówiąc o skupianiu się na takich detalach , że nikt tego nie zapamięta), że rozglądając się po współtowarzyszy podróży widać było ogromne zmęczenie i to nie wynikające z ilości przebytych kilometrów... Więc tak jak pisaliśmy Pani z Asyżu duży plus, neutralnie Pani z Wenecji, reszta niestety minus. Transport - tu jak zwykle niezawodni kierowcy, najwyższej oceny nie daliśmy bo nie było kontaktów w autobusie, a to istotne w przypadku ładowania telefonów, żeby robić zdjęcia przy całodziennym zwiedzaniu. Zakwaterowania - szykując się do wycieczki czytaliśmy inne opinie i powiem wprost, że mieliśmy spore obawy. Jak się okazało niepotrzebnie (przynajmniej w naszym przypadku, inni mieli trochę gorszą opinię na ten temat). Okolice Wenecji - hotel Antille (2 noce, najgorszy ale tak naprawdę bez zarzutów). Dalej okolice Chianciano Terme hotel Franceska (1 noc, bardzo przytulnie). Następnie okolice Fiuggi (2 noce, mały minus, że wszystko słychać przez ściany np. spłukiwanie wody o 5 nad ranem...) Generalnie hotele spoko. Co do wyżywienia, tu również były obawy czytając opinie (daliśmy radę ;)). Śniadanie (dwa sucharki, mały dżemik, słodki rogalik (taki 7days bez czekolady) dla każdego oraz kilka plasterków szynki i serów położone na stole dla wszystkich --> kto pierwszy ten lepszy. Do picia głównie kawa, rzadziej herbata której Włosi prawie nie piją... Polecamy obiadokolację - makaron z sosami, kawałek mięsa, warzywka i jabłuszko raz była zupa. Nie są to olbrzymie porcję, ale da się na nich wytrzymać. Tym bardziej, że naszym założeniem było próbowanie specjałów w zwiedzanych miastach. W Wenecji za mostem Ponte di Rialto polecamy pizze w Farini (najlepsza jaką jedliśmy). Generalnie starać się kupować mniejsze porcję aby móc próbować jak najwięcej. Co do wieczoru włoskiego za 30 euro - jedzenie szału nie robi (przekąska w postaci różnych plasterków wędlin, lasagne, dwa plasterki chyba coś w stylu szynki pieczonej z fasolką i na deser tiramisu no i 2 butelki wina na 4 osoby), ale można się zintegrować z grupa ;)