Wycieczka Fakultatywna Samana i Park Narodowy "Los Haitises" 3 w 1

Odbiór o godz. 05:45
Za osobę499
998 zł

Możesz skorzystać z tej wycieczki niezależnie od tego jak podróżujesz - sam, z Rainbow czy z innym biurem podróży

Opis wycieczki

Pilotpolski
Minimalny wiekBRAK
Anulowanieelastyczne

Główne atrakcje

• Cayo Levantado – wyspa z reklamy rumu Bacardi

• Unikalne krajobrazy Parku Narodowego Los Haitises

• Wapienne ostańce i groty Indian Taino

• Egzotyczne gatunki ptaków i roślin

• Spacer do wodospadu Los Cocos przez plantacje bananów i kakao

Opis

Ta wycieczka to najlepsza okazja, aby poznać bliżej najbardziej dziewiczy i najpiękniejszy przyrodniczo skrawek Dominikany – Półwysep Samana. Po dotarciu do urokliwego miasteczka Santa Barbara de Samana wyruszymy w rejs łodzią do Parku Narodowego Haitises. Wizyta tutaj to prawdziwy „must have” dla każdego miłośnika natury! Ten największy w całej Dominikanie kompleks lasów namorzynowych ze względu na ogromną bioróżnorodność jest unikatem na skalę całych Karaibów. Występuje tu aż 112 gatunków ptaków, a bajkowy klimat okolicy tworzą tzw. mogoty – wapienne ostańce sterczące prosto z wód zatoki. Los Haitises słynie również z ogromnej ilości jaskiń – w niektórych spośród nich do dziś zachowane są naskalne malowidła rdzennych mieszkańców Dominikany - Indian Taino, co również będziemy mieli okazję odkryć podczas naszej wycieczki. Zwieńczeniem rejsu będzie wizyta na uroczej wysepce Cayo Levantado, która zasłynęła jako typowo karaibskie tło pierwszych reklam kultowego rumu Bacardi. Piasek na tutejszej plaży jest biały jak cukier puder, a egzotycznego klimatu dodają pochylone palmy kokosowe. Lunch na wyspie i czas wolny na wypoczynek. To nie koniec atrakcji - po powrocie do portu udamy się na spacer do ukrytego w dżungli wodospadu Los Cocos.

Cena obejmuje

• Odbiór z hotelu, miejsca określonego przez rezydenta lub z punktu wybranego podczas procesu rezerwacji

• Transport klimatyzowanym autokarem lub busem

• Opiekę polskojęzycznego pilota

• Typowy dominikański obiad z napojem

Praktyczne informacje

• Orientacyjny czas trwania wycieczki: z hoteli z Puerto Plata 05:00 - 20:30 z hoteli na Samanie 08:30 - 17:30, z hoteli Casa Marina Beach & Reaf oraz Viva Wyndham Tangerine 06:30 - 20:00

• Warto zabrać: kostium kąpielowy, ręcznik, buty do wody, krem z filtrem, nakrycie głowy, ciepłą bluzę do autokaru

Inne atrakcje w okolicy

Opinie

Atrakcyjność programu
5.6
Pilot
5.5
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

KAROLINA, Gdańsk 27.01.2024
Termin pobytu: styczeń 2024

Wycieczka na półwysep robi ogromne wrażenie wśród miłośników przyrody. Najlepszy czas aby się tam wybrać jest wtedy, gdy przypływają humbaki (od połowy stycznia). Samana ma w sobie coś wyjątkowego, jest to wycieczka inna niż wszystkie ze względu na bliskość z naturą. Zatrzymaliśmy się również w jaskini i na wyspie z reklamy rumu Bacardi, gdzie mieliśmy czas wolny na obiad, plażowanie, zdjęcia i koktajl w ananasie.
Pokaż więcej opinii (11)