Udostępnij
Dodaj do schowka

Wycieczka Fakultatywna Smaki Dominikany na City Tour - Puerto Plata

5.7/6 (76 opinii)

Opis wycieczki

Pilotpolski
Minimalny wiek2
Anulowanieelastyczne

Główne atrakcje

• Wjazd lokalnymi ciężarówkami na górę Isabel de Torres - najpiękniejsza panorama miasta

• Figura Chrystusa Odkupiciela – poczuj się jak w Rio de Janeiro

• Historyczne centrum, bajkowy ryneczek, Forteca św. Filipa (z zewnątrz)

• Fabryka rumu i likierów - zwiedzanie z degustacją

• Lokalny supermarket – okazja do zakupu pamiątek w najkorzystniejszych cenach

Opis

Zapraszamy na zwiedzanie Puerto Plata z przewodnikiem – to wspaniała okazja, aby poznać największe atrakcje „Srebrnego Portu” i odkryć niszowe miejsca, do których trudno dotrzeć samodzielnie! Wycieczkę rozpoczniemy ekscytującym wjazdem lokalnymi ciężarówkami na dominujący nad miastem szczyt Isabel de Torres (800 m n. p. m.). Podczas przejazdu będziemy podziwiać niesamowity melanż krajobrazów – tropikalną roślinność, w której zatopione będą typowe, dominikańskie domostwa, a ukoronowaniem widoków będzie oszałamiająca panorama Puerto Plata i Bursztynowego Wybrzeża rozciągająca się ze wzgórza. Na szczycie czeka nas spacer po ogrodzie botanicznym, podczas którego poznamy egzotyczne gatunki karaibskich roślin. Zobaczymy również symbol miasta – górujący nad Puerto Plata pomnik Chrystusa Odkupiciela, do złudzenia przypominający statuę z Rio de Janeiro. W drugiej części wycieczki odkryjemy zabytkowe centrum Puerto Plata. Przejdziemy się wśród kolonialnej zabudowy, odwiedzimy bajkowy, pełen kolorów ryneczek oraz zobaczymy (z zewnątrz) Fortecę św. Filipa – jeden z najstarszych zachowanych budynków w mieście. Na naszej trasie znajdzie się również Malecón – nadmorski deptak, gdzie uwielbiają spędzać swój wolny czas Dominikańczycy. A tam, gdzie są Dominikańczycy, nie może zabraknąć oczywiście rumu – i to właśnie fabryka tego trunku będzie kolejnym punktem naszej wycieczki. Poznamy tajniki produkcji karaibskiego rumu i skosztujemy różnych jego wariantów. A jeśli zastanawialiście się, gdzie kupić pamiątki w Puerto Plata - ta wycieczka to również najlepsza okazja do shoppingu! Podczas zwiedzania zajrzymy do warsztatu, gdzie produkuje się unikatową na skalę całego świata biżuterię z larimaru (kamień występujący wyłącznie w Republice Dominikany!), przewidujemy tez czas wolny w lokalnym supermarkecie (możliwość zakupu kawy, kakao i kosmetyków ze śluzem ślimaka w najkorzystniejszych cenach).

Cena obejmuje

• Odbiór z hotelu, miejsca określonego przez rezydenta lub z punktu wybranego podczas procesu rezerwacji

• Transport klimatyzowanym autokarem lub busem

• Opiekę polskojęzycznego pilota

• Obiad


Cena nie obejmuje

• Napoi do posiłku

Praktyczne informacje

• Orientacyjny czas trwania wycieczki: 08:00 - 17:00, dla hoteli Casa Marina Beach & Reaf 07:00 – 17:30, Viva Wyndham Tangerine: 06:30 - 18:00

• Warto zabrać: wygodne obuwie, krem z filtrem i nakrycie głowy

• Wycieczka dostosowana również do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową - Uwaga: schody w ogrodzie botanicznym

Odbiór o godz. 06:45
Za osobę279
558 zł

Możesz skorzystać z tej wycieczki niezależnie od tego jak podróżujesz - sam, z Rainbow czy z innym biurem podróży

Inne atrakcje w okolicy

Opinie klientów

Atrakcyjność programu
5.6
Pilot
5.6
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

GRAZYNA, ORZESZE

Wycieczka "Smaki Dominikany" bardzo fajną, krótką i niemęczącą prowadziła przewodniczka Joanna o ciemnych włosach. Wyjazd z hotelu Playa Bachata o godzinie 8 rano. Przygodę rozpoczęliśmy od wjazdu otwartymi ciężarówkami na Górę Izabeli (należy się ubrać - długie spodnie i lekka kurtka gdyż na górze jest zdecydowanie chłodniej ), później spacer po ogrodzie z tropikalną roślinnością, degustacja różnych rumów w wytwórni Macorix - możliwość zakupu rumu. Następnie wizyta w Rainbow gift shop - sklepie jubilerskim oferującym biżuterię z półszlachetnego kamienia występującego jedynie w Dominikanie o nazwie larimar - możliwość zakupu biżuterii po obniżonych cenach. Kolejnym punktem była degustacja kawy oraz czekolady - również możliwość zakupu produktów. Czas wolny na ryneczku i eksplorowanie we własnym zakresie uroczych zakątków miasteczka, łącznie z zakupem świeżutkiego kokosa za 1 USD. Na zakończenie postój przy twierdzy i wizyta w centrum handlowym - myślę że niepotrzebna. W trakcie wycieczki lunch oraz wiele miejsc do skorzystania z toalet.

6.0/6

Malgorzata Joanna, Kleszczewo

Bardzo fajna treściwa wycieczka. Dużo cennych informacji o miasteczku, życiu ludzi. Dzieci były zachwycone wizytą w fabryce czekolady, mąż w fabryce rumu też się odnalazł:) wjazd na wzgórze Izabeli coś niesamowitego! W trakcie pyszny obiad, możliwość odpoczynku. Na końcu wizyta w lokalnym dużym sklepie gdzie można zrobić zakupy w cenach "nie hotelowych". Polecamy naprawdę!
Pokaż więcej opinii (74)