Udostępnij
Dodaj do schowka

Wycieczka Fakultatywna W cieniu wulkanu Agung

6.0/6 (3 opinie)

Opis wycieczki

Pilotpolski
Minimalny wiekBRAK
Anulowanieelastyczne

Główne atrakcje

• Wulkan Agung – najwyższy szczyt wyspy

• Besakih - największy kompleks hinduistyczny na wyspie

• Warsztat batiku

• Tarasy ryżowe w Bukit Jambal

Opis

Majestatyczny i groźny, aktywny wulkan Agung dumnie góruje nad całym krajobrazem Bali. Ten najwyższy szczyt wyspy (3142 m n.p.m.) jest zarazem najważniejszym symbolem dla każdego Balijczyka. To właśnie tutaj znajduje się największy, słynący z cudów kompleks hinduistyczny na wyspie – Besakih. Na trasie odwiedzimy również warsztat, gdzie poznamy tradycyjną metodę wyrabiania batiku – tkaniny, z której słynie Indonezja i która obchodzi tu nawet swoje święto. Zajrzymy także do tradycyjnej balijskiej wioski Penglipuran z charakterystyczną dla wyspy zabudową. Lunch zjemy w przepięknej scenerii tarasów ryżowych w Bukit Jambal, które znalazły się na okładce magazynu National Geographic! W drodze powrotnej obejrzymy kameralny pałac sprawiedliwości Kerta Gosa.

Cena obejmuje

• Odbiór z hotelu, miejsca określonego przez rezydenta lub z punktu wybranego podczas procesu rezerwacji

• Transport klimatyzowanym busem bądź autokarem

• Opiekę polskojęzycznego pilota

• Obiad

• Bilety wstępu do obiektów turystycznych


Cena nie obejmuje

• Napoi do posiłków

Praktyczne informacje

• Orientacyjny czas trwania wycieczki: 08:00 - 17:00

• Warto zabrać: Krem do opalania, nakrycie głowy

• Wycieczka dostępna dla osób na wypoczynku: Bali- wczasy. Program wycieczki pokrywa się z programem wycieczki na imprezie objazdowej: Bali - Wyspa Bogów

Odbiór o godz. 08:00
Za osobę379
758 zł

Możesz skorzystać z tej wycieczki niezależnie od tego jak podróżujesz - sam, z Rainbow czy z innym biurem podróży

Opinie klientów

Atrakcyjność programu
6.0
Pilot
6.0
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Piotr, Piaseczno

************************ Must have. Swiatynie ktore kazdy powinien zobaczyc. ************************

6.0/6

Agnieszka Beata, Katowice

W pierwszej kolejności wizyta w pracowni batiku, gdzie mogliśmy zobaczyć jak wytwarza się wzór batiku na koszulkach/kocykach itp. Można było również zakupić ciuchy i akcesoria z batikiem lub np. czyste koszulki i następnie udać się do pań, które malowały woskiem dowolnie wskazane kształty czy obrazy/napisy ze wzorów. Następną atrakcją była niesamowita, tradycyjna wioska, z charakterystyczną zabudową, w której czas się zatrzymał mimo, iż jest cały czas zamieszkiwana przez lokalną społeczność. To miejsce było tak samo wyjątkowe, jak również w pewnym sensie zawstydzające - mimo, iż wioska sprawia wrażenie skansenu, możemy zwiedzać w niej domy, w których nadal żyją ludzie, którzy utrzymują się w większości z realizowanych tam wycieczek i handlu rękodziełem/artykułami spożywczymi. Po drodze na kolejną atrakcję "Pani ciocia" przygotowała dla nas przepyszny lokalny przysmak w kształcie pierożku o unikalnym smaku. Kolejny punkt - kompleks świątynny Besakih. Niesamowicie klimatyczne miejsce, oddające ducha lokalnych wierzeń. Najważniejsze miejsce religijne balijczyków, w którym wykonacie milion przepięknych zdjęć, a przed wejściem do głównego kompleksu, lokalni strażnicy świątyni za drobną opłatą (my daliśmy 4$) wykona Wam serię cudownych zdjęć - polecam! Następnie obiad - w miejscu, w którym widok zapierał dech! Bardzo smaczna kuchnia, z niesamowitym krajobrazem. Ostatnim punktem była świątynia na wodzie - również wyjątkowe miejsce, w którym umożliwiono nam również zwiedzanie miejscowego muzeum. Bardzo polecam tą wycieczkę - Pani przewodnik która była z nami dysponowała niesamowitą wiedzą, nie tylko na temat Bali, ale również całej Indonezji i relacji pomiędzy poszczególnymi regionami kraju. Oprócz niesamowicie ciekawych wątków historycznych, pani przewodnik przedstawiała nam szereg ciekawostek, które mocno utkwiły nam w głowie. Polecam!
Pokaż więcej opinii (1)