Wycieczka Fakultatywna
Opinie o Dzikie południe
5.5/6 (164 opinie)Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.
Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.
6.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Wycieczka na Dzikie Południe była dla nas prawdziwą przygodą i okazją, by zobaczyć surowe, dzikie oblicze Maroka. Pierwszym przystankiem była wytwórnia wyrobów ceramicznych, gdzie mogliśmy obserwować cały proces tworzenia ceramiki – od formowania gliny, przez wypalanie w piecu, aż po malowanie gotowych naczyń. To fascynujące, jak wiele pracy i precyzji wymaga powstanie każdego z tych pięknych przedmiotów. Kolejnym punktem był sympatyczny pan z osiołkiem, którego mogliśmy nakarmić skórką banana – taki drobny, zabawny moment, a zostaje w pamięci na długo. Następnie podziwialiśmy przepiękną tamę wodną, której spokojna tafla kontrastowała z otaczającymi ją pustynnymi wzgórzami i dawała poczucie wytchnienia po drodze. Nie mogło też zabraknąć wizyty w wiosce wykutej w skale, niestety dziś pozostały po niej tylko ruiny, bo władze zdecydowały o jej wyburzeniu w ramach modernizacji i bezpieczeństwa. Mimo to miejsce nadal emanuje historią i pozwala wyobrazić sobie życie dawnych mieszkańców w tym trudnym, górskim terenie. Całą trasę zakończyliśmy przejazdem po legendarnym szlaku Paryż–Dakar, który dostarczył nam poczucia przygody i wolności. Jeepy sunęły po pagórkach i zakrętach, a my mogliśmy chłonąć surowe krajobrazy, świeże powietrze i dziką atmosferę południowego Maroka.
6.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Świetny wybór . Gorąco polecam 👍 Jedyny mankament to zbyt długi czas pobytu w sklepie z ceramiką , ale naturalność i dzikość południa da się poczuć .
6.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Mnóstwo ciekawych punktów programu. Na luzie, nie w tłumie. I sama jazda też frajda, choć wolę limuzyny.
6.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Maroko w pigułce: 🐪 wielbłąd był, 🌵 pustynia była, 🌶️ harissa paliła, 🧿 oczy się świeciły! Wróciłam pełna wspomnień (i przypraw).