Udostępnij
Dodaj do schowka

Wycieczka Fakultatywna Chichen Itza VIP – tajemnice Majów

5.5/6 (9 opinii)

Opis wycieczki

Pilotpolski
Minimalny wiekBRAK
Anulowanieelastyczne

Główne atrakcje

• Chichen Itza – jeden z Siedmiu Nowych Cudów Świata

• Piramida Kukulkana

• Kąpiel w cenocie

• Wizyta w destylarnii

• Kolonialne miasteczko Valladolid

Opis

Zapraszamy na wycieczkę VIP w kameralnych, 15-osobowych grupach! Podczas wakacji w Meksyku koniecznie trzeba odwiedzić Chichen Itza - najbardziej znane i fascynujące miasto Majów na Jukatanie! Ten jeden z Siedmiu Nowych Cudów Świata znajduje się na wyciągnięcie ręki od Waszych hoteli. To właśnie tutaj poznamy wszystkie sekrety Majów, zobaczymy słynną Piramidę Kukulkana, boisko do obrzędowej gry w pelotę i majańskie obserwatorium astronomiczne. Zejdziemy także do podziemnego świata Xibalba, odwiedzając jedną z rozlicznych na Jukatanie cenot, czyli studni krasowych (dla chętnych możliwość kąpieli). Udamy się także do tradycyjnej destylarni, gdzie poznamy proces powstawania tequili oraz skosztujemy różnych jej odmian. Na koniec wycieczki opuścimy świat Majów i przeniesiemy się w czasy kolonialne – odwiedzimy zabytkowe miasteczko Valladolid z urokliwą zabudową.

Cena obejmuje

• Odbiór bezpośrednio z hotelu lub przystanku w pobliskiej okolicy

• Opiekę polskojęzycznego pilota

• Obiad w formie bufetu

• Wodę butelkowaną

• Pływanie w cenocie

• Wizytę w destylarni oraz degustację

• Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów


Cena nie obejmuje

• Opłat za filmowanie na stanowiskach archeologicznych

Praktyczne informacje

Orientacyjny czas trwania wycieczki: Hotele w Cancun: ok. 5:30 - 21.00, Hotele w Playa del Carmen/Puerto Morelos: ok. 6.30 - 20:30, Hotele w Puerto Aventuras/Tulum: ok. 7:00 - 20:00

Warto zabrać: nakrycie głowy chroniące przed słońcem, ręcznik i strój kąpielowy, gotówkę na ewentualne pamiątki

Odbiór o godz. 06:00
Za osobę979
1 958 zł

Możesz skorzystać z tej wycieczki niezależnie od tego jak podróżujesz - sam, z Rainbow czy z innym biurem podróży

Opinie klientów

Atrakcyjność programu
5.7
Pilot
5.3
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Katarzyna, Dąbroszyn

Po mimo że było bardzo gorąco warto było zobaczyć tak piękne miejsce na ziemi. Pani przewodniki perfekcjonistka o wszystkim opowiadała szczegółowo

6.0/6

Weronika, koscielna wies

Bardzo ciekawa wycieczka zarówno dla miłośników kultury Mayów, jak i zwykłych turystów ciekawych poznania tej starożytnej kultury. Piramidy robią niezwykłe wrażenie, tak jak i spotkanie z rdzennymi mieszkańcami. Dla chętnych kąpiel w cenocie, niezwykłe doświadczenie! Ponadto wizyta w destylarnii mezcala i zrobienia sobie zdjęć w tradycyjnych meksykańskich poncho i sombrero, na plantacji kaktusów. Można również poczuć klimat kolonialnego miasteczka Valladolid i zakupić prawdziwą meksykańską czekoladę i płynną wanilię! Wycieczka w małej grupie co jest niewątpliwym atutem. Ciekawa narracja pani pilotki Natalii.
Pokaż więcej opinii (7)