Udostępnij
Dodaj do schowka

Wycieczka Fakultatywna Lewada półdniowa - trekking

Opis wycieczki

Pilotangielski
Minimalny wiekBRAK
Anulowanieelastyczne

Główne atrakcje

• Aktywny wypoczynek podczas wycieczki trekingowej

• Treking o łatwym poziomie trudności

Opis

Odkryj Maderę podczas wycieczki trekkingowej! Podczas pieszej wędrówki zobaczysz wyspę z zupełnie innej perspektywy. Wybierz jedną z dostępnych tras:


Treking Rajska Dolina to wspaniały spacer wzdłuż lewady Serra do Faial - w południowo-wschodniej części wyspy - którą wybudowano ponad 100 lat temu. Początek trasy to Rajska Dolina, a finał – Rochao. Na trasie zobaczymy uprawiane przez rolników tarasy, piękne ogródki i wspaniałą panoramę na wioskę Camacha. Zapraszamy na ten przepiękny spacer, który sprawi, że docenisz wakacje na tej niewielkiej wyspie.


Referta to łatwy i uroczy spacer ścieżkami wytyczonymi na tym terenie przez człowieka wiele lat temu. Będziemy mogli podziwiać wioski północnego wybrzeża wyspy. Podczas tej wędrówki przekonamy się jak wygląda praca tutejszych rolników, zobaczymy jak trudno im pracować i poruszać się na niewielkich tarasach z ich uprawami. Bądźmy uważni i rozglądajmy się wokół!


Lewada Serra da Agua odbywa się w jednym z najpiękniejszych zakątków południowo-zachodniej części wyspy. Spacer z widokiem na południowo-zachodnie wybrzeże, Encumeadę, Ribeira Brava i Campanario. Z 65-kilometrowej lewady wybraliśmy najpiękniejszy 5-kilomentrowy odcinek. Podczas bardzo łatwej trasy będziemy podziwiać bogatą różnorodność fauny i flory.

Cena obejmuje

• Odbiór z hotelu, miejsca określonego przez rezydenta lub z punktu wybranego podczas procesu rezerwacji

• Transfer busem do punktu startowego trekkingu

• Opiekę anglojęzycznego przewodnika


Cena nie obejmuje

• Posiłków i napoi podczas wycieczki


Praktyczne informacje

• Harmonogram tras: Rajska Dolina - sobota, Referta - czwartek i niedziela, Lewada Serra da Agua - czwartek i niedziela

• W przypadku złych warunków atmosferycznych lub nieprzejezdności dróg trasa przejazdu może zostać zmieniona

• Warto zabrać: odzież dostosowaną do zmiennych warunków atmosferycznych (zalecana kurtka przeciwdeszczowa i sweter/bluza), wygodne obuwie

• Wycieczka dostępna dla osób przebywajacych na imprezie MDR - Madera wypoczynek lub części pobytowej po imprezie objazdowej


Odbiór o godz. 09:00
Za osobę139
278 zł

Możesz skorzystać z tej wycieczki niezależnie od tego jak podróżujesz - sam, z Rainbow czy z innym biurem podróży

Inne atrakcje w okolicy