Udostępnij
Dodaj do schowka

Wycieczka Fakultatywna Efez - smak starożytności

5.7/6 (45 opinii)

Opis wycieczki

Pilotpolski
Minimalny wiekBRAK
Anulowanieelastyczne

Główne atrakcje

• Świątynia Artemidy – cud świata starożytnego

• Największy teatr antyczny w Azji Mniejszej

• Meryemana – dom Matki Bożej

• Możliwość zrobienia zakupów w lokalnych miejscach

Opis

Efez to najlepiej zachowane starożytne miasto w Turcji i jeden z najczęściej odwiedzanych zabytków całego kraju. Swoją popularnością ustępuje on miejsca jedynie Muzeum Hagia Sophia i Pałacowi Topkapi! I ciężko się temu dziwić - wycieczka tutaj to prawdziwa podróż w czasie, w objęcia kultury greckiej i rzymskiej oraz do korzeni chrześcijaństwa. To miasto było ośrodkiem kultu bogini Artemidy, prężnie działającym miastem portowym i centrum handlu. Za panowania Rzymian wzniesiono tu świątynie ku czci cesarzy Domicjana, Trajana i Hadriana; tutejsze kamienie pamiętają filozofa Heraklita, a zbocza góry Pion niosą echo wystąpień Św. Pawła. Zgodnie z wierzeniami to właśnie w okolicach Efezu jest pochowany św. Jan Ewangelista, a Maryja – matka Jezusa spędziła tu swoje ostatnia lata życia. Podczas wycieczki odkryjemy najważniejsze miejsca w Efezie: przejdziemy się Drogę Kuretów, którą niegdyś spacerował Marek Antoniusz ze świeżo poślubioną Kleopatrą, zasiądziemy w największym w Azji Mniejszej teatrze, gdzie przemawiał do wiernych sam święty Paweł oraz zobaczymy cud świata starożytnego – Świątynię Artemidy. Następnie pojedziemy do Meryemana, czyli Domu Marii, gdzie będzie można zapalić świeczkę i zostawić swoje prośby na Ścianie Życzeń. Nie zabraknie również czasu na zrobienie zakupów w lokalnych i sprawdzonych miejscach.

Cena obejmuje

• Odbiór z hotelu, miejsca określonego przez rezydenta lub z punktu wybranego podczas procesu rezerwacji

• Opiekę lokalnego przewodnika i polskojęzycznego pilota

• Bilety wstępów: Efez i Meryemana

• Obiad


Cena nie obejmuje

• Napoi do obiadu

Praktyczne informacje

• Orientacyjny czas trwania wycieczki: z Kusadasi: 07:30/9:10-16:30, z Didim: 07:30-18:00, z Bodrum: 05:00/06:00-18:00

• Ważne: konieczny jest dokument tożsamości: paszport lub dowód osobisty (wraz z przekroczeniem tureckiej granicy na dowodzie osobistym, otrzymasz pieczątkę wjazdową - neleży ją również zabrać)Odbiór o godz. 05:00
Za osobę569
1 138 zł

Możesz skorzystać z tej wycieczki niezależnie od tego jak podróżujesz - sam, z Rainbow czy z innym biurem podróży

Inne atrakcje w okolicy

Opinie klientów

Atrakcyjność programu
5.5
Pilot
5.7
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Ewelina, Łódź

Gorąco polecam wybrać się do Efezu. Niesamowite miejsce, kawał historii, fascynujące budowle. Po prostu MUST SEE!

6.0/6

Angelika Kinga, Ujsoły

Wycieczka bardzo udana. Można cofnąć się w czasie i przenieść w to historyczne miejsce. Polski pilot opowiada wszystko w bardzo ciekawy sposób. Same ruiny to po prostu mistrzostwo świata. Ogromne wrażenie robi biblioteka oraz teatr. Nawet udało się nam załapać na walkę gladiatorów. Niestety nie było lwów. Mam nadzieję, że kiedyś uda nam się tam wrócić.
Pokaż więcej opinii (43)