Udostępnij
Dodaj do schowka

Wycieczka Fakultatywna City tour - Monreale i Palermo

5.5/6 (5 opinii)

Opis wycieczki

Pilotpolski
Minimalny wiekBRAK
Anulowanieelastyczne

Główne atrakcje

• Monreale – najpiękniejsza katedra Sycylii

• Palermo – fascynująca stolica wyspy

• Street food - możliwość degustacji kuchni sycylijskiej

Opis

Jak twierdzą Sycylijczycy, podróż do Palermo bez odwiedzenia Monreale zwyczajnie „się nie liczy” – to trochę tak, jakby przy zwiedzaniu Paryża pominąć Wersal, a przy eksploracji Krakowa – Wieliczkę. Monreale to prawdziwa perła wyspy, pozostająca nieco w cieniu stolicy. Tutejsza imponująca, wpisana na listę UNESCO Katedra to pozostałość po rządach, jakie sprawowali na wyspie Normanowie – potomkowie Wikingów. Następnie udamy się do Palermo – kulturalnej, gospodarczej i turystycznej stolicy Sycylii. To największe i najsłynniejsze sycylijskie miasto. Odwiedzimy tutejszą katedrę z grobowcami lokalnych władców, oraz Plac Wstydu - i poznamy genezę jego nazwy. Zobaczymy z zewnątrz Teatr Massimo, który należy do największych gmachów operowych Europy, oraz prowadzące do budynku monumentalne schody, na których rozegrała się finałowa scena „Ojca Chrzestnego”. Zaproponujemy także wizytę w Klasztorze Kapucynów i słynnych katakumbach palermitańskich, w których spoczywa ponad kilka tysięcy zmumifikowanych ciał. W czasie wolnym będzie okazja nacieszyć zmysły i spróbować wybornego, sycylijskiego street food.

Cena obejmuje

• Odbiór z hotelu, miejsca określonego przez rezydenta lub z punktu wybranego podczas procesu rezerwacji

• Transport klimatyzowanym busem lub autokarem

• Opiekę polskojęzycznego pilota/rezydenta


Cena nie obejmuje

• Biletów wstępu do odwiedzanych obiektów: Katedra w Monreale - 4 EUR/os., Katakumby - 3 EUR/os. (płatne tylko gotówką)

• Transferu z hotelu Pollina Resort- maksymalna cena za transfer - ok. 200 EUR. Koszty transferu dzielone są w zaleznści od liczby uczestników

Praktyczne informacje

• Orientacyjny czas trwania wycieczki: od 08:00-16:00• Z hoteli Le Dune i Capo Peloro ze względu na duże odległości nie organizujemy wycieczek fakultatywnych

• Warto zabrać: nakrycie na ramiona i spodnie do kolan niezbędne podczas wizyty w katedrze

Odbiór o godz. 00:00
Za osobę309
618 zł

Możesz skorzystać z tej wycieczki niezależnie od tego jak podróżujesz - sam, z Rainbow czy z innym biurem podróży

Opinie klientów

Atrakcyjność programu
5.3
Pilot
5.7
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

MAGDALENA BERNADETTA, Józefów

Warto pojechać, nie jest zbyt męcząco, Pani Moniką świetna pilotka, można się dużo dowiedzieć i zrobić fajne zdjęcia I zakupy.

6.0/6

Dorota, Kutno

program bardzo ciekawy choć znowu zbyt mało czasu żeby wszystko spokojnie zwiedzić ale koniecznie trzeba zobaczyć - katakumby, targ w Palermo.
Pokaż więcej opinii (3)