Plan wycieczki

Dzień 1

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady. Przylot do Moskwy, odprawa celno – paszportowa. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja (fakultatywnie). Wieczorem przejazd metrem do centrum stolicy. Spacer Arbatem – jedną z najbardziej znanych moskiewskich ulic. Pojawiający się w tle licznych utworów literackich Arbat, jest traktowany niemalże mistycznie, jako ocalały skrawek tego, co zginęło bezpowrotnie przytłoczone socrealistyczną gigantomanią. Na codzień trudno jednak dostrzec tu zadumę nad przeszłością: reprezentacyjny deptak Moskwy tętni życiem a w modnych klubach i restauracjach, słychać wielojęzyczne rozmowy. Następnie przejedziemy metrem w okolice Kremla i Placu Czerwonego. Zobaczymy jak najsłynniejsze budowle Rosji prezentują się nocą.

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie centrum Moskwy. Zaczniemy od Kremla, będącego do dzisiaj siedzibą najwyższych władz państwowych Federacji Rosyjskiej. Zobaczymy tu między innymi sobór Archangielski, będący miejscem spoczynku carów, Plac Katedralny. Spotkamy też osobliwych „carów”: Działo i Dzwon. Oba obiekty mają wspólną cechę: nigdy ich nie użyto. Z Kremla przez Plac Maneżowy oraz Park Aleksandrowski z Grobem Nieznanego Żołnierza przejdziemy na słynny Plac Czerwony z mauzoleum Lenina i świątynią Wasyla Błogosławionego (możliwość zwiedzenia wnętrz świątyni w czasie wolnym płatne dodatkowo około 350 rubli). Przerwę „na kawę” zrobimy w pobliżu GUM-u. Niegdyś najbardziej luksusowa galeria handlowa w Rosji - dziś już nie poraża swoimi cenami - stała się dostępna dla przeciętnego człowieka. Po południu przespacerujemy się w stronę Placu Teatralnego ze słynnym Teatrem Bolszoj i osławioną Łubianką – ponurym symbolem czasów stalinowskiego terroru. Na koniec zobaczymy sobór Chrystusa Zbawiciela. Arcydzieło rosyjskiej architektury sakralnej zrównane z ziemią na rozkaz Stalina odbudowano na 850 rocznicę założenia Moskwy. Kolacja (fakultatywnie) i nocleg w hotelu w Moskwie.

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w stronę Tuły, miasta jednoznacznie kojarzonego z samowarami. Do dzisiaj są one najbardziej znanym produktem tulskich zakładów. Niejednokrotnie w dziejach, produkcja tych charakterystycznych naczyń, ratowała miejscowych rzemieślników przed bezrobociem, np. po załamaniu się rynku broni w XIX w. Podczas spaceru po mieście odwiedzimy miejscowy kreml; będzie też czas wolny na obiad i zakupy. Odwiedzimy również (w miarę dostępności przy nieregularnych godzinach i dniach otwarcia, dodatkowo płatne) doskonale zachowaną rezydencję Lwa Tołstoja w jego majątku Jasna Polana. Po południu przejazd do Kaługi. Zakwaterowanie, kolacja (fakultatywnie) i nocleg. Trasa ok. 360 km

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Smoleńska. Wizyta na cmentarzu w Lesie Katyńskim gdzie w 1940 r. dokonano masowego mordu na polskich oficerach. W 2000r. na miejscu zbrodni powstał Polski Cmentarz Wojenny na którym upamiętniono ponad 4 tys. ofiar stalinowskiego terroru. Następnie przejedziemy na miejsce katastrofy samolotu, którym przedstawiciele polskich władz udawali się na obchody 70-tej rocznicy zbrodni katyńskiej. Zakwaterowanie, kolacja (fakultatywnie) i nocleg w Smoleńsku lub okolicy. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i krótkie zwiedzanie Smoleńska. Jedno z najstarszych miast Rusi wielokrotnie było miejscem ciężkich walk. Do historii przeszła jego zacięta obrona przed wojskami polskimi podczas tzw. dymitriad na początku XVIIw.: Polacy zajęli miasto dopiero po ponad dwudziestomiesięcznym oblężeniu. Zobaczymy kreml, pozostałości fortyfikacji i wejdziemy do soboru Zaśnięcia MB. Odbudowana w miejsce zniszczonej podczas polskiego oblężenia, świątynia mieści arcydzieło sztuki snycerskiej – bogato zdobiony ikonostas. Po południu wyjazd w kierunku Tweru. Zakwaterowanie, kolacja (fakultatywnie) i nocleg w okolicy Tweru. (Trasa ok. 450 km)

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w stronę Nowogrodu Wielkiego. Po drodze zatrzymamy się jeszcze w Miednoje. Odwiedzimy tu jeszcze jeden Polski Cmentarz Wojenny z masowymi grobami pomordowanych przez NKWD oficerów, policjantów, strażaków i innych funkcjonariuszy służb mundurowych. Po chwili zadumy będziemy kontynuować naszą podróż do Nowgorodu. Zakwaterowanie, kolacja (fakultatywnie) i nocleg w okolicach Nowogrodu. (Trasa ok. 380 km)

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie Wielkiego Nowogrodu, wg zapisów historycznych najstarszego miasta Rosji – wspomina je zapis z 859 r. Od wieków był to znaczący ośrodek władzy okresowo dominujący nawet nad całą Rusią. Gorzką ironią historii jest fakt, że to nie obcy najeźdźcy a oddziały Iwana Groźnego złamały potęgę miasta w okrutnym najeździe 1570 r. W Nowogrodzie zobaczymy kreml z soborem Sofijskim. Zwrócimy tu uwagę na zachowane fortyfikacje i słynne Wrota Korsuńskie oryginalnie pochodzące z...Płocka. Po południu wyjazd do Petersburga. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy St.Petersburga kolacja (fakultatywnie), nocleg. (Trasa ok. 250 km). Dla chętnych możliwość uczestnictwa w spektaklu baletowym w jednej z sal koncertowych St. Petersburga. Uwaga - oferta i cena zależne od aktualnego repertuaru.

Dzień 8

Dzień 8

Po śniadaniu zwiedzanie Petersburga, najbogatszego w zabytki miasta Rosji, dawnej stolicy imperium rosyjskiego. Rozpoczniemy od najstarszej części miasta, czyli Wyspy Zajęczej, którą niemal w całości zajmuje Twierdza Pietropawłowska. Data rozpoczęcia prac nad fortecą, 16 maja 1703 r. przyjęta została za datę założenia dzisiejszego Petersburga. W obrębie murów zwiedzimy m.in. sobór św. Piotra i Pawła kryjący grobowce carów Rosji od czasów panowania Piotra I. W pobliżu zobaczymy też słynny krążownik „Aurora”, którego działa obwieściły światu początek rewolucji październikowej. Po południu zobaczymy też słynnego „Miedzianego Jeźdźca” – posąg Piotra Wielkiego uwieczniony w poemacie Puszkina i zwiedzimy sobór św. Izaaka – największą świątynię miasta przy której znajduje się pomnik cara Mikołaja. Dzień zakończymy spacerem w przepięknych ogrodach pałacowych* Peterhofu ze słynną Kaskadą; imponującym wodospadem - fontanną. Powrót do hotelu na kolację (fakultatywnie) i nocleg. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 9

Dzień 9

Po śniadaniu przejazd do Ermitażu. Ta jedna z największych na świecie, bezcenna kolekcja dzieł sztuki udostępniana jest zwiedzającym w historycznych wnętrzach Pałacu Zimowego. Do legendy przeszła udana ewakuacja zbiorów już podczas niemieckich bombardowań. Dziś można tu zobaczyć dzieła artystów z całego świata poczynając od czasów starożytnych. Po południu przejedziemy do Carskiego Sioła, gdzie zwiedzimy letnią rezydencję władców Rosji. Tu skupimy się na doskonale odrestaurowanych wnętrzach – będziemy mieli okazję zobaczenia repliki zaginionej Bursztynowej Komnaty, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach podczas wojennej zawieruchy. Późnym popołudniem czas wolny na Newskim Prospekcie w okolicach soboru Kazańsiego. Dla chętnych (płatny dodatkowo) ok. godzinny rejs po kanałach Petersburga. Powrót do hotelu na kolację (fakultatywnie) i nocleg. (Trasa ok. 100 km)

Dzień 10

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Uwagi do programu!

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Zwiedzanie obiektów nie zawsze obejmuje zwiedzanie wnętrz ze względów czasowych lub braku dostępności dla turystów. Obiekty, które zwiedzane będą wewnątrz oznaczono w programie *.
- Podczas zwiedzania obieków sakralnych wymagany jest skromny ubiór, dodatkowo kobiety nakrwają głowy chustami.
- Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach muzealnych.
- Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów.
- Najbardziej popularną walutą na miejscu jest euro (konieczna będzie wymiana na ruble).

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

w hotelu restauracja i bar

Wyżywienie

śniadania kontynentalne typu bufet.

Zakwaterowanie

Hotele *** klasy turystycznej - położone zwykle poza centrami miast (9 rozpoczętych dób hotelowych: 2 w Moskwie w hotelu Izmailovo Gama www.izmailovo.ru lub podobnym, 1 w Kałudze, 1 w Smoleńsku, 1 w Twerze, 1 w Nowogrodzie, 3 w Petersburgu w hotelu Azimut www.azimuthotels.ru lub podobnym)

Hotel Gama Ismailovo (w Moskwie) jest oddalony ok. 15 km od ulicy Twerskiej/Placu Czerwonego. Doskonala komunikacja metrem ze stacji Patizanckaja zapewnia w ok. 25 minut dojazd do ścisłego centrum Moskwy. Budynek hotelu należy do historycznej juz wioski olimpijskiej zbudowanej w duchu modernizmu roku 1980. Jest jednym z kilku obiektów które stanowią holistyczne a zarazem rozpoznawalne na całym świecie świadectwo minionej epoki. Obiekty wchodzące w sieć hotelu Gama są licznie odwiedzane przez gości z całego świata! Znalazło to jednocześnie odzwierciedlenie w najwyższych notach satysfakcji klienta jakie obiekt otrzymuje w ankietach od kilku lat.Szacowana liczba lóżek w tym zmodernizowanym według współczesnych norm obiekcie oscyluje w granicach 10 tysięcy. Sprawne poruszanie się miedzy piętrami zapewniają szybkobieżne windy spełniające wszelkie atesty europejskie. Z wyższych pięter rozpościera sie imponujący widok na centrum metropolii, rezerwat wodny, kopię Placu Czerwonego oraz na historyczną część dzielnicy wraz z parkiem Izmailowskiego. Do dyspozycji gości obszerne lobby - jedyne w swoim rodzaju wraz z pełnym dostępem do różnorodnych usług o każdej porze dnia i nocy. Recepcja, concierge, restauracje, sklepy, bary czynne są praktycznie 24h na dobę. Hotel tętni życiem a jednocześnie w swojej pierwotnej idei powstania jako miejsce dla sportowców gwarantuje niezbędny w podróży oraz na wakacjach spokój i wypoczynek.

Hotel Azimut (w Petersburgu) - położony blisko centrum Petersburga (ok 4 km) oraz niedaleko od głównych atrakcji miasta dostępnych w odległości spaceru: piękne pałace, cerkiew sw.Trójcy, plac teatralny oraz stacja metra Technologiczeskij Institut, którym latwo dojechać do samego centrum miasta.

Wizy

Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow (dotyczy tylko obywateli polskich. W przypadku innego obywatelstwa wizowanie pozostaje w zakresie własnym Klienta). O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwację.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym: Warszawa – Moskwa; Petersburg -Warszawa, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (9 rozpoczętych dób hotelowych); śniadania, wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków i Tour Guide System ok. 235 EUR/os płatne na miejscu; imprez fakultatywnych: : świątynia Wasyla Błogosławionego (ok. 350 Rub), rezydencja Lwa Tołstoja (ok. 400 Rub) rejs statkiem w Petrsburgu – ok. 25 Eur oraz dodatkowych posiłków (10-15 EUR za 1 posiłek), biletów komunikacji miejskiej, a także innych wydatków osobistych i kosztów wizy rosyjskiej. Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (9) wg programu w systemie rezerwacyjnym (napoje dodatkowo płatne).

Inne

NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Z Moskwy do St.Petresburga - sen o Imperium

4.6/6 (8 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Z Moskwy do St.Petresburga - sen o Imperium
Galeria (7)
Z Moskwy do St.Petresburga - sen o Imperium
Z Moskwy do St.Petresburga - sen o Imperium
Z Moskwy do St.Petresburga - sen o Imperium
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym: Warszawa – Moskwa; Petersburg -Warszawa, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (9 rozpoczętych dób hotelowych); śniadania, wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków i Tour Guide System ok. 235 EUR/os płatne na miejscu; imprez fakultatywnych: : świątynia Wasyla Błogosławionego (ok. 350 Rub), rezydencja Lwa Tołstoja (ok. 400 Rub) rejs statkiem w Petrsburgu – ok. 25 Eur oraz dodatkowych posiłków (10-15 EUR za 1 posiłek), biletów komunikacji miejskiej, a także innych wydatków osobistych i kosztów wizy rosyjskiej. Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (9) wg programu w systemie rezerwacyjnym (napoje dodatkowo płatne).

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze

Oferta nie jest obecnie w sprzedaży

pani z lornetka

Marzysz o odpoczynku w tej okolicy?
Mamy dla Ciebie wiele innych propozycji!

Sprawdź inne oferty w okolicy

Opinie klientów

Intensywność programu
5.3
Pilot
4.3
Program wycieczki
5.2
Transport
4.8
Wyżywienie
4.6
Zakwaterowanie
4.3
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

TARNOWIANKA 26.07.2019

Kraj kontrastów

Uroczy, o zachodnioeuropejskiej urbanistyce, odnowiony i odnawiany St. Petersburg z przepięknymi zabytkami zarówno w samym mieście jak i okolicach (Peterhof i Carskie Sioło). Wielkomiejska Moskwa, faktycznie rozbudowująca się, ale o wielkich wpływach budownictwa okresu porewolucyjnego, niekoniecznie w moim guście, z niezliczoną ilością samochodów, w tym rzucających się w oczy tych najbardziej luksusowych. To jeden świat. Ten drugi świat to trasa bez jednego żurawia budowlanego od Moskwy przez Tułę, Smoleńsk, Twer, Wielki Nowogród do Sankt Petersburga. Miasta ok. 300-600 tys. mieszkańców przypominające blokowiska z naszych lat 60-tych, zaniedbane, z powierzchownie podremontowanymi drogami i ewentualnie chodnikami ale tylko w ścisłym centrum, z zabudowanymi byle jak balkonami (prawdopodobnie po to, by mieszkającym było cieplej). Poza miastami w większości drewniane domy, przypominające okres sprzed rewolucji 1917 r., walące się lub reanimowane sidingiem i dachami z wszechobecnego eternitu. Kontrast. Coś, co łączy te dwa światy, to czystość na ulicach i w obejściach, ale przede wszystkim wszędzie złocące się i świeżo odnawiane cerkwie i sobory (z pozostawionymi samym sobie, wymagającymi natychmiastowego remontu, pojedynczymi kościołami katolickimi). W tym pełnym kontrastów kraju chwytające za serce dwa polskie cmentarze wojenne - Katyń i Miednoje. Utrzymane w wielkim porządku, skromne i wymowne, z tablicami (pozwalającymi na zidentyfikowanie zamordowanych) ułożonymi alfabetycznie. Wśród nich tablica z danymi brata mojej babci...

6.0/6

Dorota 16.07.2018
Termin pobytu: wrzesień 2018

Najlepsza wycieczka objazdowa.

Świetna wycieczka do przepięknego kraju. Wrażenia rewelacyjne mimo takich sobie stosunków między naszymi krajami. Moskwa śliczna, ale Petersburg bije ją na głowę. Program fantastyczny, jednak warto dodatkowo w wolnym czasie odwiedzić muzeum Faberge. Coś niesamowitego. No i koniecznie trzeba zobaczyć Jezioro łabędzie w jednym z tutejszych teatrów. Katyń i Miednoje to chwile zadumy i wzruszenia. Wszechogarniająca cisza i spokój, nie było słychać nawet śpiewu ptaków. Nasz pilot pan Piotr- najlepszy. Świetny organizator, z ogromną wiedzą historyczną. Opanowany i spokojny nawet podczas awarii autobusu. Ale nasza grupa ( 18 osób) też wykazała się taktem, nikt nie marudził i nie narzekał. Pozdrowienia dla WAS WSZYSTKICH!!!!! W Petersburgu mieliśmy wspaniałą lokalną przewodniczkę- p. Larysę.
Pokaż więcej opinii (6)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem