Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godz. przed wylotem samolotu. Przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym do Cancun (lot bezpośredni). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady . Przylot do Cancun, odprawa paszportowa, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu w Cancun lub na Riviera Maya, kolacja, nocleg. W przypadku późno wieczornego lub nocnego przylotu w tym dniu może nie być kolacji.

Dzień 2

Dzień 2

Po wczesnym śniadaniu (możliwe w formie pakietu) wyjazd z Riwiery Majów i przejazd na południe do granicy z Belize (konieczna zmiana autobusu). Przejazd przez miasteczko Orange Walk i postój na lokalnym targu w celu poznania belizyjskich smaków. Następnie wyprawa szybkimi łodziami po rzece New River do ukrytych w dżungli ruin Lamanai. Było to jedno z najdłużej zamieszkanych miast Majów, zostało opuszczone dopiero w XVII w. Zobaczymy m.in. Świątynię Jaguara, Świątynię Maski i Wysoką Świątynię. Możliwość zjedzenia lunchu w otoczeniu potężnej dżungli (dodatkowo płatny, ok. 15 USD). Po zwiedzaniu transfer do Belize City - miasta założonego w XVII w. przez Brytyjczyków i historycznej stolicy Belize, leżącej u ujścia rzeki Belize do Morza Karaibskiego. Kolacja i nocleg w Belize City. (Trasa ok. 380 km)

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu, rejs na karaibską wyspę Caye Caulker – czas na wypoczynek i relaks w karaibskim klimacie. Zrelaksuj się przy doskonałym drinku rum punch – spoglądając na krzątających się wyspiarzy. Dodatkowo, okazja do spróbowania lokalnych potraw z owoców morza (lunch dodatkowo płatny). Chętnych zapraszamy na rejs na drugą największą rafę koralową świata (około 75 USD). Możliwość snurkowania na rafie z przewodnikiem oraz w miejscu, gdzie nurkującym towarzyszą liczna płaszczki i niewielkie rekiny! Powrót do Belize City i krótki spacer po historycznym centrum miasta. Następnie przejazd do położonego w zachodniej części San Ignacio. Kolacja i nocleg w San Ignacio. (Trasa ok. 110 km)

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu, dla chętnych (ok. 45 USD) wyjazd na plantację kawy, gdzie przedstawiony zostanie proces uprawy oraz produkcji kawy. Każdy będzie miał okazję sprawdzić swoje umiejętności w paleniu i mieleniu kawy. Lokalna odmiana charakteryzuje się swoistym czarnym kolorem i wysoką intensywnością zapachu oraz smaku. Następnie wszyscy udają się w region Barton Creek, zamieszkany przez społeczności menonickie. Jadąc offroadem i przekraczając rzekę dotrzemy do Jaskini Barton Creek, którą Majowie uważali za przejście do Xibalby – podziemnego świata Bogów. Aby dostać się do jaskini, będziemy płynąć małymi canoe (1 osoba z łodzi wiosłuje). Następnie przejazd do Gwatemali (konieczność zmiany autobusu). Popołudniowy przyjazd do Flores, nocleg i zakwaterowanie na wyspie Flores. Wieczorem czas na samodzielną eksplorację urokliwej wyspy. Kolacja w restauracji na wyspie. (Trasa ok. 150 km)

Dzień 5

Dzień 5

Wczesny wyjazd z hotelu (śniadanie w postaci pakietu) do Tikal - największego ocalałego ośrodka Majów (lista UNESCO) i miejsca, które stało się scenografią bazy rebeliantów w filmie G. Lucasa – „Gwiezdne Wojny”. Tikal to kompleks 16 świątyń oraz około 3 tys. budynków (m.in. pałaców, dworków, dziedzińców, tarasów, platform uroczystościowych), w którym mogło zamieszkiwać nawet do 45 tys. mieszkańców. Centralnym punktem miasta jest plac otoczony świątyniami i akropolem. Największa z nich Świątynia Dwugłowego Węża (Świątynia IV) ma prawie 65 m. wysokości. W ramach możliwości czasowych dla chętnych impreza fakultatywna „canopy”, czyli ekscytujący zjazd w uprzęży pod koronami drzew tajemniczej selwy (ok. 60 USD). Następnie przejazd do Palenque (konieczna zmiana autobusu) i zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg. (Trasa ok. 420 km)

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu zwiedzanie stanowiska archeologicznego w Palenque – słynne ze względu na długowiecznego władcę Pakala. Zobaczymy: Świątynię Inskrypcji (dostępna tylko z zewnątrz), wspaniały Pałac Królewski z licznymi komnatami i korytarzami pokrytymi płaskorzeźbami, świątynie Słońca i Krzyża (datowane na VII w.) z licznymi inskrypcjami. Przejazd do Uxmal. Po drodze krótka wizyta w pięknym, kolonialnym mieście Campeche położonym nad Zatoką Meksykańską. Kolacja i nocleg w hotelu w Uxmal lub w Meridzie. (Trasa ok. 520 km).

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu zwiedzanie Uxmal - centrum religijnego Majów, gdzie zobaczymy między innymi tzw. Pałac Gubernatora (jest to największa budowla prekolumbijska w Ameryce), Świątynię Wróżbity oraz Czworokąt Mniszek (zespół budowli przypominających klasztor). Następnie wizyta w stolicy Jukatanu, mieście Merida. Spacer po historycznym centrum miasta. Przejazd do do Chichen Itza (lista UNESCO), gdzie zobaczymy między innymi: schodkową piramidę Kukulkan o wysokości ponad 30 m, ścianę trupich czaszek, Świątynię Tysiąca Wojowników, boisko do gry w pelotę oraz obserwatorium astronomiczne. Wieczorem przyjazd do Cancun, zakwaterowanie, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 410 km).

Dzień 8

Dzień 8

Po śniadaniu zapraszamy na jedną z 2 atrakcji dodatkowych. Wyjazdy organizowane w zależności od godziny wylotu z Meksyku.
1. Trzy godzinną wyprawę motorówkami przez lasy namorzynowe na rafę koralową w pobliżu Cancun (ok. 95 USD/os). W trakcie wyprawy możliwość snurkowania na rafie koralowej i podziwianie podwodnego muzeum! Sprzęt do snurkowania w cenie.
2. Półdniowa wycieczka na słynną wyspę kobiet – Isla Mujeres. W programie statek na wyspę, dwugodzinne zwiedzanie wyspy wózkami golfowymi oraz relaks na śnieżnobiałej plaży (ok. 95 USD/os)
Transfer na lotnisko w Cancun i powrót do Polski samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner (rejs bezpośredni). Dla Klientów pozostających na wypoczynek w Cancun lub Riviera Maya transfer do wybranego hotelu (możliwy transfer via lotnisko).

Dzień 9

Przylot do Polski.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. Zajmuje się tym lokalny przewodnik – pilot tłumaczy z hiszpańskiego lub angielskiego na polski - W Meksyku /Gwatemali /Belize pokoje 3 - osobowe posiadają 2 łóżka małżeńskie (nie ma możliwości otrzymania pokoju z 3 osobnymi łóżkami).
- Muzea są nieczynne w poniedziałki. W tej sytuacji pilot na miejscu zaproponuje Państwu zwiedzanie innej atrakcji lub, o ile będzie to możliwe, zmodyfikuje program tak by zwiedzanie muzeum przełożyć na inny dzień.
- Istnieje konieczność zmiany autokaru na poszczególnych granicach
- Klienci muszą przenieść swoje bagaże. Autokary w Gwatemali i Belize są starsze i bardziej ubogo wyposażone niż te w Meksyku.
- Wyjazdy odbywają się przeważnie po śniadaniu, około 7 rano. W uzasadnionych programach lub sytuacją przypadkach wyjazd może odbywać się wcześniej – wtedy zapewnione są pakiety śniadaniowe.
- Na terenie Gwatemali wycofane są z obiegu dolary amerykańskie wydane przed 2000 r. Dodatkowo, zalecamy zabranie dolarów wydanych po 2013 roku
- Sugerujemy nie wymieniać pieniędzy na lotnisku w Cancun ze względu na niekorzystny kurs wymiany. Pieniądze można wymienić w Cancun lub kolejnego dnia w banku lub kantorach na trasie przejazdu.
- Dla Państwa wygody (częste zmiany środka lokomocji oraz egzotyczny charakter odwiedzanych miejsc) sugerujemy rozważnie się spakować - najlepiej w 1 walizkę, prosimy zabrać ubrania o charakterze sportowym, wygodne obuwie (część zwiedzania odbywa się po nierównym terenie), ubranie chroniące przed deszczem (należy również zabezpieczyć dokumenty przed wilgocią) oraz repelent na komary. Na terenach Ameryki Centralnej opady deszczu występują również w porze suchej (listopad-kwiecień)
- Na teren Stanów Zjednoczonych Meksyku nie wolno wwozić jedzenia. Po przylocie odbywają się kontrole celne bagażu.
- Ze względu na charakter wycieczek fakultatywnych proponowanych podczas programu (snurkowanie, canopy), osobom planującym wzięcie w nich udziału rekomendujemy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia - Pakiet Sport
- Drogi w Belize i Gwatemali są gorszej jakości, więc prędkość przejazdów może być wydłużona
- W trakcie zakładania rezerwacji należy podać numery paszportu – jest to wymagane do założenia rezerwacji hotelowych i kupienia biletów wstępu na terenie Gwatemali!

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

restauracja i bar, a czasem także basen lub ogród.

Wyżywienie

śniadania amerykańskie (serwowane porcje, najczęściej: owoce, jajecznica, smażony bekon lub kiełbaska, pieczywo, croissant, mały pojemniczek dżemu i masła, 1 kubek soku, 1 filiżanka kawy lub herbaty) oraz obiadokolacje (serwowane porcje: zupa, drugie danie to najczęściej drób, rzadziej ryba, sałatka lub surówka lub gotowane warzywa, ziemniaki lub ryż lub tortilla, deser).

Zakwaterowanie

Hotele *** (kategoria lokalna) - skromne, ale wygodne.

Pokoje: z reguły klimatyzowane, z łazienką, TV i telefonem.

Wizy

Paszport musi byc ważny minimum 6 miesięcy.

Ważne!

W Meksyku istnieją obostrzenia celne dotyczące limitów ilościowych na wwóz tytoniu oraz alkoholu. Jedna osoba pełnoletnia może wwieźć nie więcej niż 10 paczek papierosów, nie więcej niż 25 cygar lub 200 gramów tytoniu oraz maksymalnie 3 litry dowolnych napojów alkoholowych.

 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Cancun, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach zgodnie z programem (7 rozpoczętych dób hotelowych w części objazdowej, przy wyborze dodatkowego tygodnia 7 rozpoczętych dób hotelowych w wybranym hotelu), transfery klimatyzowanym autokarem lub minibusem (na terenie Gwatemali autokary/minibusy nie mają klimatyzacji), wyżywienie zgodnie z programem, opiekę polskiego pilota na miejscu, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja standard: NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztu biletów wstępu, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, opłat za przewodników w zwiedzanych obiektach, opłat granicznych, opłat rezerwacyjnych (kwota ok. 530 USD/os. płatna pilotowi imprezy).  Cena nie zawiera również kosztu wycieczek fakultatywnych podanych w programie oraz opłaty turystycznej pobieranej w hotelach w stanie Quintana Roo (ok. 3,5 USD za pokój za noc) - płatne na miejscu w recepcji hoteli. Cena nie obejmuje również wycieczek lokalnych podczas pobytu w Cancun/Riviera Maya oraz wydatków osobistych. Na lotnisku w Cancun może być pobierana przed wylotem z Meksyku opłata VISITAX (ok. 10 USD/os).

Uwaga! Wszystkie rezerwacje wstępne muszą posiadać dane Klientów – jest to konieczne do założenia rezerwacji w hotelu pobytowym. Brak danych może skutkować odrzuceniem rezerwacji przez hotel.

 

Inne

Przelot: Samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie LOT CHARTERS Economy catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również nielimitowaną wodę mineralną. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie LOT CHARTERS Premium i LOT CHARTERS Business w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop).

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Uwaga! Zwracamy uwagę na przepisy celne obowiązujące turystów wjeżdżających do Meksyku: obowiązuje limit wwozu 400 papierosów lub 400 wkładów do papierosów elektronicznych lub 50cygar i 3L alkoholu. Osoby naruszające te regulacje mogą spotkać się z opłatami celnymi, co z kolei skutkuje opóźnieniem transferów i koniecznością organizowania go na własny koszt.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Meksyku, Gwatemali i Belize trwa od 01.11 do 31.03

Zaginione miasta Majów (Meksyk, Gwatemala i Belize)

5.5/6 (189 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Zaginione miasta Majów (Meksyk, Gwatemala i Belize)
Galeria (9)
Zaginione miasta Majów (Meksyk, Gwatemala i Belize)
Zaginione miasta Majów (Meksyk, Gwatemala i Belize)
Zaginione miasta Majów (Meksyk, Gwatemala i Belize)
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Meksyk - Chichen Itza, Uxmal, Palenque i turkusowe wody Morza Karaibskiego • Gwatemala - Tikal • Belize City i karaibski klimat wyspy Caye Caulker • wypoczynek w Cancun lub na Riviera Maya

Długość lotu

11 godz. 0 min.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Cancun, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach zgodnie z programem (7 rozpoczętych dób hotelowych w części objazdowej, przy wyborze dodatkowego tygodnia 7 rozpoczętych dób hotelowych w wybranym hotelu), transfery klimatyzowanym autokarem lub minibusem (na terenie Gwatemali autokary/minibusy nie mają klimatyzacji), wyżywienie zgodnie z programem, opiekę polskiego pilota na miejscu, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja standard: NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztu biletów wstępu, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, opłat za przewodników w zwiedzanych obiektach, opłat granicznych, opłat rezerwacyjnych (kwota ok. 530 USD/os. płatna pilotowi imprezy).  Cena nie zawiera również kosztu wycieczek fakultatywnych podanych w programie oraz opłaty turystycznej pobieranej w hotelach w stanie Quintana Roo (ok. 3,5 USD za pokój za noc) - płatne na miejscu w recepcji hoteli. Cena nie obejmuje również wycieczek lokalnych podczas pobytu w Cancun/Riviera Maya oraz wydatków osobistych. Na lotnisku w Cancun może być pobierana przed wylotem z Meksyku opłata VISITAX (ok. 10 USD/os).

Uwaga! Wszystkie rezerwacje wstępne muszą posiadać dane Klientów – jest to konieczne do założenia rezerwacji w hotelu pobytowym. Brak danych może skutkować odrzuceniem rezerwacji przez hotel.

 

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
4.3/6 (11 opinii)
Imperial Laguna by Faranda
Meksyk: Cancun
Zdjęcie Hotelu
5.0/6 (97 opinii)
Bluebay Grand Esmeralda
Meksyk: Riviera Maya
Zdjęcie Hotelu
4.8/6 (24 opinie)
Dos Playas Beach House by Faranda
Meksyk: Cancun - Riviera Maya
Zdjęcie Hotelu
5.4/6 (4 opinie)
Viva Maya by Wyndham
Meksyk: Riviera Maya

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę9 680
Razem
19 360 zł
Zaliczka 15% 2 900 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 4 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
4.8
Pilot
5.7
Program wycieczki
5.6
Transport
5.3
Wyżywienie
4.5
Zakwaterowanie
5.0
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Paweł 29.12.2019

Miasta Majów - 13.12.2019

Program wycieczki bardzo ciekawy i zrealizowany w 100%. Połowa sukcesu tego typu wycieczek to dobry przewodnik. My mieliśmy więcej niż szczęście. Nasz pilot Pan Michał nie tylko wykazał się znakomitą wiedzą o zwiedzanych terenach, ale był doskonałym organizatorem i przede wszystkim panował nad naszą grupą. Co nie zawsze jest łatwe :) WIELKIE BRAWA PANIE MICHALE !!!! Gorąco polecam.

6.0/6

Wojciech, Warszawa 30.03.2016

BAJKA, pełna historii czyli "Zaginione miasta Majów".

POLECAM, wycieczka dla ludzi łaknąch historii, troszkę innej historii i zobaczenia czegoś innego niż miasta Europy. Nie ma strachu, przed wędrówkami, jedzeniem, autokarami czy hotelami. Ona jest po prostu dla ludzi w każdym wieku. Dla widoków i zobaczenia tych wszystkich miejsc, które są wymienione w katalogu, WARTO tam polecieć. Ludzie na trasie życzliwi i mili. Jedzenie, ok ale troszkę monotonne - kurczaki pod każdą postacią i chleb tostowy. Hotele na objeździe 4 i 5 ☆. Autokary, wporządku i jest klima. Można zobaczyć i porównać Meksyk, Belize i Gwatemale. Ludzi, zwyczaje i widoki, co prawda wieczorami po dziennym zwiedzaniu, ale zawsze. Dobre i to. Polecam wziąść na osobę z 600 dolarów na opłaty, jak bagażowi, bilety, wizy, napiwki-315 $ zbiera przewodnik, no i wycieczki fakultatywne, jedzenie w trasie, pamiątki i inne duperele np.toalety -1/2 dolara (przelicznik z miejscowych walut). Ogólnie POLECAM w całm tego słowa znaczeniu. Teraz najważniejsze, opiekun-przewodnik. Pan Oskar, ogarnięty i naładowany wiedzą "majową" i potrafiący w sposób przystępny ją przekazać.
Pokaż więcej opinii (187)

Meksyk - Filmowy świat Rainbow

Meksyk - Chichen Itza oraz Valladolid! | R.pl

Meksyk - Chichen Itza oraz Valladolid!

Meksyk - Wyspa Cozumel i jej atrakcje | R.pl

Meksyk - Wyspa Cozumel i jej atrakcje

Wideoporadnik: Praktyczne informacje przed wyjazdem do Meksyku

Wideoporadnik: Praktyczne informacje przed wyjazdem do Meksyku

Cancun - pogoda

Grudzień

23

°C

Średnia temperatura w ciągu dnia

tło

Zainspiruj sie! Więcej o Meksyku na naszym blogu.

Więcej
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem