Zakochani w Stambule

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
Wycieczka samolotem
Kompleks pałacowy Topkapi, Hagia Sophia, Błękitny Meczet, Hipodrom, Cysterny Yerebatan, Rejs po cieśninie Bosfor, Kościół Św. Zbawiciela na Chorze, Kolacja walentynkowa.

Terminy i ceny wycieczki 1

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

10:55 Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, przy stanowisku odpraw Rainbow Tours. 
12:55 Wylot z Warszawy do Stambułu liniami PLL LOT. 
17:35 Lądowanie w Stambule. Transfer do hotelu w Stambule, zakwaterowanie, kolacja i nocleg. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady.

Dzień 2

Śniadanie w hotelu, następnie wyjazd w kierunku centrum Stambułu. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od rzymskiego Hipodromu, który mógł pomieścić 100 tys. widzów i gdzie odbywały się wyścigi rydwanów oraz antyczne przedstawienia. Po pierwotnym Hipodromie pozostały dzisiaj: kolumna Konstantyna, kolumna Serpentyna i egipski obelisk. Kolejno zobaczymy Błękitny Meczet - z sześcioma minaretami i 260 witrażami i kompleks pałacowy Topkapi, który od XV do XIX w. był siedzibą sułtanów. Niewątpliwie największe bogactwo kryje w sobie tutejszy skarbiec, wypełniony osmańskimi klejnotami i szlachetnymi metalami, a ciekawość wzbudzają liczne sale haremu (ponad 300!), w których przebywało blisko 5 tys. osób. Kolejnym punktem będzie Hagia Sophia - bizantyjski kościół ufundowany przez cesarza Justyniana I Wielkiego. Udamy się także do podziemnych Cystern Yerebatan, nazywanych “pałacem, który zapadł się pod ziemię”. Powrót do hotelu. (Trasa ok. 50 km)

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotel *** - skromny, położony blisko centrum. Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z klimatyzacją i łazienkami. Klimatyzacja indywidualna lub sterowana centralnie.
Do dyspozycji gości
restauracja i bar
Wyżywienie
śniadania w formie bufetu
Wizy
Do przekroczenia granicy tureckiej przez obywateli Polski niezbędna jest wiza oraz paszport ważny co najmniej 150 dni od daty wjazdu do Turcji oraz 60 dni od momentu wygaśnięcia ważności wizy. Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa kosztuje 99 zł/os (konieczność wypełnienia i potwierdzenia wniosku wizowego najpóźniej na 3 dni przed rozpoczęciem imprezy). W przypadku dzieci do lat 2 (podlegają obowiązkowi wizowemu) cena będzie zmieniona ręcznie u jednej z osób dorosłych na rezerwacji. Uzyskana wiza wydawana jest na okres 180 dni i uprawnia do 90 dni pobytu na terenie Turcji, jest to wiza wielokrotnego przekroczenia granicy. Istnieje możliwość wykupienia wizy po przylocie. Opłata za wizę wyrabianą na lotnisku w Turcji wynosi odpowiednio 30 USD / 25 EUR / 20 GBP od osoby - płatne gotówką. Każdy obywatel Polski zobowiązany jest do wykupienia wizy.
Uwaga: Posiadacze paszportów tymczasowych nie mogą nabyć wizy w systemie E-visa ani na granicy. Muszą uzyskać ją w tureckiej placówce konsularnej i mogą obowiązywać ich inne warunki wizowe. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z opiekunem rezerwacji lub agentem, u którego dokonywałeś zakupu wycieczki. Uwaga: Powyższe ceny wiz podane zostały na dzień 10.07.2019 r. i mogą ulec zmianie.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym PLL LOT, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie w hotelu (4 rozpoczęte doby hotelowe), 4 śniadania w formie bufetu, za dopłatą 4 obiadokolacje, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, miejscowych przewodników, napiwków, orientacyjny koszty uczestnictwa w programie ok. 114 EUR płatny pilotowi jako pakiet, wydatków osobistych, rejsu po Bosforze (ok. 24 EUR), wycieczki Stambuł Nocą (ok. 20 EUR).
Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady

Dodaj opinie

Brak oceny. Bądź pierwszy!
Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Turcji! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon