Obiekt
Pokoje
Hotel oferuje zakwaterowanie przestronnych (ok. 30m2) i nowocześnie urządzonych pokojach typu deluxe z możliwością jednej dostawki (infant wlicza się w maksymalne obłożenie hotelu). Wszystkie wygodne, klimatyzowane, z łazienką (WC, wanna z prysznicem, suszarka), TV-Sat, telefonem. Łóżeczko dla dziecka bezpłatne.
Internet
bezpłatne Wi fi na terenie całego obiektu.
Kategoria lokalna
*****
Wyżywienie
Bogate śniadania serwujące dania kuchni międzynarodowej w restauracji Al Dana. Możliwość dopłaty do obiadokolacji.
Program sportowy i animacyjny
Nowocześnie wyposażone centrum fitness, za opłatą strefa SPA (masaże, zabiegi na ciało, sauna).
Dodatkowe informacje
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, opłaty lotniskowe, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas pobytu i ubezpieczenie TU EUROPA SA - wariant standard (KL, NNW i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej, taksy turystycznej, depozytów oraz innych wydatków osobistych.
Inne
Informacje ogólne
Waluta
1 dirham ZEA (Dh) = 100 filsów. Aktualny przelicznik: 1 Dh = ok. 1 PLN; 1 Eur = ok. 4,5 Dh. Akceptowane są następujące karty kredytowe: Visa, Master Card, American Express. W kraju jest wiele bankomatów.
Dolar amerykański ( USD) - akceptowane są banknoty wydane po 2006r
Napiwki
Zwyczajowo w restauracjach i hotelach do rachunku dolicza się 10-15% za usługę. Mile widziane jest zostawianie drobnych sum (za obsługę) kierowcom na wycieczkach lokalnych, kelnerom w restauracjach oraz osobom sprzątającym pokoje w hotelach.
Wiza
22.03.2014 został zniesiony obowiązek wyrabiania wiz emirackich dla obywateli Polski.
Paszport
Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.
Czas
+ 3 godziny w stosunku do czasu polskiego w okresie zimowym, + 2 godziny w okresie letnim.
Ubiór
Przy zwiedzaniu miejsc świętych zwiedzających obowiązują ograniczenia dotyczące dopuszczalnego ubioru. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni powinni mieć w pełni zakryte nogi, krótkie spodenki/spódnice oraz obcisłe spodnie/leginsy u pań nie są akceptowane. U mężczyzn akceptuje się krótki rękaw, jednak kobiety musza mieć długie rękawy oraz głowę okryta chustą. Poza meczetami i innymi miejscami kultu religijnego dozwolone są tradycyjne stroje europejskie, choć niezbyt wyzywające u kobiet.
Orientacyjne ceny
Obiad w restauracji ok. 40-50 Dh, piwo ok. 30 Dh, kawa ok. 8 Dh. W sklepach spożywczych nie ma możliwości zakupu alkoholu (można zaopatrzyć się jedynie na lotnisku w strefie wolnocłowej). W hotelach (oprócz Emiratu Sharjah) alkohol jest dostępny bez problemu.
Poczta
Znaczek na kartkę pocztowa kosztuje ok.1-2 USD. Korespondencję najlepiej zostawić w recepcji hotelowej.
Elektryczność
220V / 50 Hz. Urządzenia elektryczne działają tylko przy użyciu adapterów, które można z łatwością nabyć na miejscu za ok. 1-2 USD, są one również dostępne bezpłatnie w większości recepcji hotelowych (wtyczki z trzema bolcami ułożone w trójkąt).
Telefony
Telefony komórkowe działają w całych Zjednoczonych Emiratach. Rozmowy lokalne są tanie, natomiast zagraniczne bardzo drogie. Koszty połączeń w roamingu prosimy sprawdzać przed wyjazdem u operatora.
Do Polski 00 48 + numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta.
Z Polski 00 971 + numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta.
Wylot z: Warszawy. Zbiórka na 2 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku Okecie. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady.
W regionie
Zjednoczone Emiraty Arabskie ze stolicą w Abu Dhabi oraz słynnym na całym świecie miastem Dubaj, to niewielki kraj na Środkowym Wschodzie. Od północnego zachodu graniczą z Katarem i Arabią Saudyjską, od wschodu zaś z Omanem. Od północy Emiraty są otoczone wodami Zatoki Perskiej. Kraj składa się z siedmiu Emiratów, zróżnicowanych pod względem kulturowym i obyczajowym: dwa najbardziej znane to Abu Dhabi i Dubaj. Pozostałe to: Sharjah, Ras al Khaimah, Fujairah, Umm al Quwain oraz Ajman - jedyny Emirat bez ropy i gazu. Krajobraz Emiratów jest raczej nizinny i pustynny.
Dubaj - jedno z najbogatszych miast świata, najczęściej odwiedzane i najbardziej znane ze wszystkich Emiratów. Słynie z luksusu i oryginalnych, futurystycznych budowli, m. in z Burj Khalifa, najwyższej budowli na świecie.
Abu Dhabi - największy z emiratów ZEA, położony na wyspie o tej samej nazwie w otoczeniu wód zatoki perskiej. Jeden z najprężniej rozwijających się regionów, rozbudowywany z wielkim rozmachem. Znajduje się tu między innymi jeden z największych i najpiękniejszych meczetów świata.
Fujairah - niewielki emirat, położony we wschodniej części kraju, nad Oceanem Indyjskim. Przyciąga turystów pięknym położeniem w otoczeniu majestatycznych gór Hadżar i oferuje jedne z najpiękniejszych plaż w całym kraju! W odróżnieniu od kosmopolitycznego Dubaju, zachował bardziej tradycyjny charakter – można wybrać się na lokalny bazar, gdzie będzie okazja kupić orientalne rękodzieło, piękne dywany czy aromatyczne przyprawy, a jednym z najważniejszych zabytków architektonicznych są unikalne, XVI-wieczne forty. Goście mogą wypoczywać w kilkunastu hotelach mieszczących się tuż przy rajskich plażach, w otoczeniu błękitnych wód oceanu, gdzie kryją się jedne z najpiękniejszych raf koralowych regionu.
Depozyty w hotelach
Wiele hoteli w Zjednoczonych Emiratach Arabskich pobiera depozyt. Wysokość depozytu uzależniona jest od hotelu. O szczegółach dotyczących wysokości depozytów Klienci zostaną poinformowaniu na miejscu.
Informujemy ponadto, że dopuszczalne są następujące formy uiszczenia depozytu:
1 Blokada środków na karcie kredytowej, odblokowanie następuje przy wykwaterowaniu.
2 Płatność kartą płatniczą, środki zwrócone będą przy wykwaterowaniu w gotówce w walucie lokalnej.
3 Płatność gotówką w USD, EUR lub walucie lokalnej, zwrot przy wykwaterowaniu w walucie lokalnej.
6.0/6 (1 opinia)
Kategoria lokalna 5
Doskonały hotel dla najbardziej wymagających klientów w świetnej lokalizacji. Polecany szczególnie osobom ceniącym dostęp do najbardziej atrakcyjnych części miasta – Dubaj w zasięgu ręki.
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, opłaty lotniskowe, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas pobytu i ubezpieczenie TU EUROPA SA - wariant standard (KL, NNW i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej, taksy turystycznej, depozytów oraz innych wydatków osobistych.
Luksusowy hotel popularnej międzynarodowej sieci położony w samym sercu Dubaju przy znanej i reprezentatywnej ulicy Sheikh Zayed Road. Naprzeciwko obiektu międzynarodowe centrum kongresowe -Dubai International Finance Center. Do najbliższego przystanku autobusowego ok. 150m, do stacji metra ok. 900m. W kilka minut metrem można dotrzeć do najważniejszych atrakcji miasta takich jak Burj Khalifa czy Dubai Mall. Lotnisko w Fujairah oddalone jest o ok. 1,5h drogi, lotnisko w Dubaju (Al Maktoum) oddalone jest o ok. 1h drogi.
Mapa
Hotel położony ok. 30 min drogi od słynnej plaży Jumeirah – zakończonej sztuczną wyspą The Palm. Obiekt zapewnia darmowy shuttle bus. Serwis plażowy dodatkowo płatny.
Recepcja 24-godz., doskonale wyposażona siłownia otwarta całą dobę, SPA i centrum odnowy biologicznej, bankomat, wymiana walut, fryzjer, salon piękności, sklep z upominkami, przechowalnia bagażu, pralnia, klub nocny, parking, centrum kongresowe. W hotelu znajduje się 13 tematycznych restauracji serwujących dania z każdego zakątka świata np. brazylijską, francuską, japońską, klub Al Tannour- w stylu libańskim, z pokazami tańca brzucha i orientalną muzyką i tradycyjnymi przekąskami meze, klub Zinc- klub z DJem. Odkryty basen czynny cały rok.
Obiekt
Wyżywienie
Program sportowy i animacyjny
Atrakcje regionu
Inne hotele w regionie
Dodatkowe informacje
Bagaż
rejestrowany i podręczny
Transfer
lotnisko-hotel-lotnisko
Ubezpieczenie
podstawowe
Opieka
rezydenta
Oferta nie jest obecnie w sprzedaży
Marzysz o odpoczynku w tej okolicy?
Mamy dla Ciebie wiele innych propozycji!
6.0/6
Andrzej, Slawno 26.07.2018
Termin pobytu: lipiec 2018