Obiekt

Pokoje

Hotel oferuje 206 pokoi,

Internet

Bezpłatne Wi-Fi na terenie hotelu.

Kategoria lokalna

****

Wyżywienie

Śniadania (07:00-11:00) w formie bufetu w restauracji głównej East & Seabord. Za dodatkową opłatą obiadokolacje (19:00-23:00, HB) lub obiady (12:30-15:00) i kolacje (19:00-23:00, FB) serwowane w formie bufetu lub a'la carte (przy mniejszej liczbie gości w hotelu) w restauracji głównej East & Seabord (lokalna woda do obiadu i kolacji w cenie - bez limitu, pozostałe napoje do obiadów i kolacji dodatkowo płatne). Istnieje również możliwość dopłaty do opcji All Inclusive: śniadania w formie bufetu w restauracji głównej East & Seabord, obiady w restauracji głównej East & Seabord w formie bufetu lub specjalne menu (do wyboru) lub lekki obiad w barze przy basenie Splash (12:30-16:30) i kolacje w restauracji głównej East & Seabord w formie bufetu (19:00-23:00, napoje serwowane do 22:00) lub w barze Luchador - specjalne menu (tylko w tygodniu w godzinach 18:30-21:00; konieczna wcześniejsza rezerwacja); ponadto wybrane napoje alkoholowe i bezalkoholowe serwowane w: restauracji głównej East & Seabord (12:00-23:00), barze przy basenie Splash (12:00-18:00), barze pzy plaży NoShu (12:00-18:00, woda, gazowane napoje bezalkoholowe), barze WXYZ (18:00-23:00) i Luchador (18:00-23:00). Hotel zastrzega sobie prawo do zmiany zakresu usług objętych formułą all inclusive (np. godzin serwowania posiłków). Uwaga! Napoje alkoholowe w hotelu sprzedawane są tylko osobom, które ukończyły 21 lat.Program sportowy i animacyjny

Bezpłatnie dostępna całodobowa siłownia. Na plaży: plażowa siatkówka i piłka nożna a za opłatą bilard i "piłkarzyki".

Dodatkowe informacje

Wizy

Od obywateli polskich nie jest wymagana wiza przy wjeździe do Emiratów Arabskich. Do wjazdu na teren Emiratów Arabskich wymagany jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki (powrotu).

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas pobytu oraz pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej, taksy turystycznej (w hotelach 3* - ok. 10 AED za pokój za dobę, w hotelach 4* ok. 15 AED za pokój za dobę i 5* - ok. 20 AED za pokój za dobę), depozytów oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Informacje ogólne

Waluta
1 dirham ZEA (AED) = 100 filsów. Aktualny przelicznik: 1 AED = ok. 1 PLN; 1 EUR = ok. 4,5 AED; 1 USD = ok. 3,65 AED. Akceptowane są następujące karty kredytowe: Visa, Master Card, American Express. W kraju jest wiele bankomatów.

Dolar amerykański (USD) - akceptowane są banknoty wydane po 2006 roku

Napiwki
Zwyczajowo w restauracjach i hotelach do rachunku dolicza się 10-15% za usługę. Mile widziane jest zostawianie drobnych sum (za obsługę) kierowcom na wycieczkach lokalnych, kelnerom w restauracjach oraz osobom sprzątającym pokoje w hotelach.

Wiza
22 marca 2014 roku został zniesiony obowiązek wyrabiania wiz emirackich dla obywateli Polski.

Paszport
Paszport (brak możliwości wyjazdu na paszporcie tymczasowym) powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.

Czas
+ 3 godziny w stosunku do czasu polskiego w okresie zimowym, + 2 godziny w okresie letnim.

Ubiór
Przy zwiedzaniu miejsc kultu religijnego zwiedzających obowiązują ograniczenia dotyczące dopuszczalnego ubioru. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni powinni mieć w pełni zakryte nogi, krótkie spodenki/spódnice oraz obcisłe spodnie/leginsy u pań nie są akceptowane. U mężczyzn akceptuje się krótki rękaw, jednak kobiety muszą mieć długie rękawy oraz głowę okrytą chustą. Poza meczetami i innymi miejscami kultu religijnego dozwolone są tradycyjne stroje europejskie, choć niezbyt wyzywające u kobiet.

Orientacyjne ceny
Obiad w restauracji ok. 40-50 AED, piwo ok. 30 AED, kawa ok. 8-10 AED. W sklepach spożywczych nie ma możliwości zakupu alkoholu (można zaopatrzyć się jedynie na lotnisku w strefie wolnocłowej). W większości hoteli (oprócz emiratu Sharjah) alkohol jest dostępny bez problemu.

Poczta
Znaczek na kartkę pocztową kosztuje ok.1-2 USD. Korespondencję najlepiej zostawić w recepcji hotelowej.

Elektryczność
220V / 50 Hz. Urządzenia elektryczne działają tylko przy użyciu adapterów, które można z łatwością nabyć na miejscu za ok. 1-2 USD, są one również dostępne bezpłatnie w większości recepcji hotelowych (wtyczki z trzema bolcami ułożone w trójkąt).

Telefony
Telefony komórkowe działają w całych Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Rozmowy lokalne są tanie, natomiast zagraniczne bardzo drogie. Koszty połączeń w roamingu prosimy sprawdzać przed wyjazdem u operatora.
Do Polski 00 48 + numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta.
Z Polski 00 971 + numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta.

Wylot z: Warszawy, Katowic i Krakowa. Zbiórka na 2 lub 3 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady.

W regionie

Zjednoczone Emiraty Arabskie ze stolicą w Abu Dhabi oraz słynnym na całym świecie miastem Dubaj, to niewielki kraj na Środkowym Wschodzie. Od północnego zachodu graniczą z Katarem i Arabią Saudyjską, od wschodu zaś z Omanem. Od północy Emiraty są otoczone wodami Zatoki Perskiej. Kraj składa się z siedmiu Emiratów, zróżnicowanych pod względem kulturowym i obyczajowym: dwa najbardziej znane to Abu Dhabi i Dubaj. Pozostałe to: Sharjah, Ras al Khaimah, Fujairah, Umm al Quwain oraz Ajman - jedyny Emirat bez ropy i gazu. Krajobraz Emiratów jest raczej nizinny i pustynny.

Dubaj - jedno z najbogatszych miast świata, najczęściej odwiedzane i najbardziej znane ze wszystkich Emiratów. Słynie z luksusu i oryginalnych, futurystycznych budowli, m. in z Burj Khalifa, najwyższej budowli na świecie.

Abu Dhabi - największy z emiratów ZEA, położony na wyspie o tej samej nazwie w otoczeniu wód Zatoki Perskiej. Jeden z najprężniej rozwijających się regionów, rozbudowywany z wielkim rozmachem. Znajduje się tu między innymi jeden z największych i najpiękniejszych meczetów świata.

Fujairah - niewielki emirat, położony we wschodniej części kraju, nad Oceanem Indyjskim. Przyciąga turystów pięknym położeniem w otoczeniu majestatycznych gór Hadżar i oferuje jedne z najpiękniejszych plaż w całym kraju! W odróżnieniu od kosmopolitycznego Dubaju, zachował bardziej tradycyjny charakter – można wybrać się na lokalny bazar, gdzie będzie okazja kupić orientalne rękodzieło, piękne dywany czy aromatyczne przyprawy, a jednym z najważniejszych zabytków architektonicznych są unikalne, XVI-wieczne forty. Goście mogą wypoczywać w kilkunastu hotelach mieszczących się tuż przy rajskich plażach, w otoczeniu błękitnych wód oceanu, gdzie kryją się jedne z najpiękniejszych raf koralowych regionu.

Depozyty w hotelach

Wiele hoteli w Zjednoczonych Emiratach Arabskich pobiera depozyt. Wysokość depozytu uzależniona jest od hotelu. O szczegółach dotyczących wysokości depozytów Klienci zostaną poinformowaniu na miejscu.

Informujemy ponadto, że dopuszczalne są następujące formy uiszczenia depozytu:

1. Blokada środków na karcie kredytowej, odblokowanie następuje przy wykwaterowaniu.

2. Płatność kartą płatniczą, środki zwrócone będą przy wykwaterowaniu w gotówce w walucie lokalnej.

3. Płatność gotówką w USD, EUR lub walucie lokalnej, zwrot przy wykwaterowaniu w walucie lokalnej.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Zjednoczonych Emiratach Arabskich trwa od początku listopada do połowy kwietnia.

Aloft Palm Jumeirah

5.5/6 (1 opinia)

Udostępnij
Dodaj do schowka

Kategoria lokalna 4

Aloft Palm Jumeirah
Galeria (14)
Aloft Palm Jumeirah
Aloft Palm Jumeirah
Aloft Palm Jumeirah
Zdjęcie mapy
Mapa

Atuty oferty

Nowo otwarty, dobrej klasy hotel wybudowany na słynnej, sztucznie usypanej wyspie u wybrzeży Dubaju - Palm Jumeirah z malowniczym widokiem na jeden z najbardziej luksusowych hoteli świata Burj Al Arab. Prestiżowe położenie, dostęp do plaży i przystępna cena zachęcają do relaksu ale też eksplorowania słynnych dubajskich atrakcji. Serdecznie polecamy!

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Wypoczynek

Na miejscu

Polski rezydent

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas pobytu oraz pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej, taksy turystycznej (w hotelach 3* - ok. 10 AED za pokój za dobę, w hotelach 4* ok. 15 AED za pokój za dobę i 5* - ok. 20 AED za pokój za dobę), depozytów oraz innych wydatków osobistych.

Położenie

Otwarty w listopadzie 2017 r., pierwszy czterogwiazdkowy hotel położony we wschodniej części półksiężyca otaczającego sztucznie usypaną wyspę Palm Jumeirah, w odległości ok. 40 km od lotniska Dubai Intenrational Airport oraz ok. 50 min. jazdy od lotniska Dubai Al Maktoum Airport.

Mapa

Plaża

Prywatna piaszczysta plaża hotelowa o długości ok. 150 m, położona w odległości ok. 300 m od hotelu (dojście przez ulicę ok. 2 min.). Leżaki, parasole i ręczniki na plaży bezpłatne.

Do dyspozycji gości

Całodobowa recepcja, lobby, restauracja główna East & Seabord serwująca śniadania, obiady i kolacje oraz bary: W XYZ@ bar, Splash - bar przy basenie z widokiem na jeden z najdroższych hoteli świata Burj Al. Arab, refuel by Aloft (bar z przekąskami) oraz Luchador (bar meksykański). Ponadto zewnętrzny basen ze słodką wodą (leżaki, parasole i ręczniki - bezpłatne), siłownia (czynna 06:00 - 23:00). Za dodatkową opłatą usługi w SPA, pralnia, całodobowy room service, sklep z pamiątkami i parking. Hotel oferuje bezpłatny transfer do centrum handlowego Nakheel Mall. Za dodatkową opłatą bus do Dubai Mall (ok. 10 AED,w jedną stronę).

Obiekt

Wyżywienie

Szczegóły lotu

Program sportowy i animacyjny

Wycieczki fakultatywne

Atrakcje regionu

Inne hotele w regionie

Dodatkowe informacje

Pokoje

zaslepka zdjecia pokoju

Pokój standardowy

Max: 2 dorosłych

bez dopłaty

zaslepka zdjecia pokoju

Pokój standardowy z widokiem na morze

Max: 2 dorosłych

+704

zł/Pokój

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Transfer

lotnisko-hotel-lotnisko

Ubezpieczenie

podstawowe

Opieka

rezydenta

Uśmiechnięty pan na banerze

1 x Pokój

(Pokój standardowy)

Zmień
Za osobę4 772
Razem
9 544 zł
Zaliczka 30% 2 860 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 5 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Atrakcje dla dzieci
0.0
Obsługa hotelowa
6.0
Plaża
5.5
Pokój
6.0
Położenie i okolica
4.0
Rezydent
0.0
Sport i rozrywka
5.0
Wyżywienie
5.0
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

5.5/6

Aga 07.07.2022

Bardzo ładny hotel

Hotel zadbany, czysty. Pokoje przestronne, w moim przypadku z dużym balkonem. W basenie trochę chłodna woda, do południa pada tam słońce, a później hotel zasłania promienie. Do prywatnej plaży idzie się około 2 minutki. Obsługa przemiła, ciegle uśmiechnięta 🙂
Pokaż wszystkie opinie

Dubaj - pogoda

Maj

28

°C

Średnia temperatura w ciągu dnia

tło

Zainspiruj sie! Więcej o Zjednoczonych Emiratach Arabskich na naszym blogu.

Więcej
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem