Obiekt

Pokoje

Hotel posiada 181 wygodnych, obszernych i wytwornych pokoi z widokiem na okolicę lub morze.

Internet

Bezpłatny dostęp do bezprzewodowego internetu na terenie hotelu.

Kategoria lokalna

*****

Wyżywienie

Śniadania serwowane w restauracji głównej Canvas w formie bufetu. Za dopłatą obiadokolacje (opcja HB, napoje dodatkowo płatne) lub obiady i kolacje (FB, napoje dodatkowo płatne) lub All Inclusive: śniadania, obiady i kolacje w restauracji głównej, wybrane lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe w restauracji podczas posiłków oraz w wyznaczonych barach (10:00-22:00). Mini bar i room service nie są objęte opcją All Inclusive. Hotel zastrzega sobie prawo do zmiany zakresu usług objętych formułą all inclusive (np. godzin serwowania posiłków).

Program sportowy i animacyjny

Hotel oferuje korzystanie z bezpłatnej siłowni (07:00-22:00, dla gości od 16 roku życia), sauny, jacuzzi oraz mini klub dla dzieci. Za opłatą natomiast zabiegi pielęgnacyjne w centrum SPA bądź atrakcje centrum sportowego oferującego: nurkowanie, kajakarstwo, ściankę wspinaczkową dla najmłodszych oraz wiele innych zajęć.

Dodatkowe informacje

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, opłaty lotniskowe, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas pobytu i ubezpieczenie TU EUROPA SA - wariant podstawowy (KL, NNW i bagaż).

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej, depozytów oraz innych wydatków osobistych. W Emiratach taksa klimatyczna płatna na miejscu w hotelach 3* ok. 10 AED za pokój za dobę, w hotelach 4* ok. 15 AED za pokój za dobę, w hotelach 5* ok. 20 AED za pokój za dobę.

Inne

Informacje ogólne

Waluta
1 dirham ZEA (Dhs) = 100 filsów. Aktualny przelicznik: 1 Dhs = ok. 1,05 PLN; 1 EUR = ok. 4 Dhs. Akceptowane są następujące karty kredytowe: Visa, Master Card, American Express. W kraju jest wiele bankomatów.

Dolar amerykański (USD) - akceptowane są banknoty wydane po 2013 r.

Napiwki
Zwyczajowo w restauracjach i hotelach do rachunku dolicza się 10-15% za usługę. Mile widziane jest zostawianie drobnych sum (za obsługę) kierowcom na wycieczkach lokalnych, kelnerom w restauracjach oraz osobom sprzątającym pokoje w hotelach.

Wiza
22.03.2014 został zniesiony obowiązek wyrabiania wiz emirackich dla obywateli Polski.

Paszport
Paszport (brak możliwości wyjazdu na paszporcie tymczasowym) powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.

Czas
+ 3 godziny w stosunku do czasu polskiego w okresie zimowym, + 2 godziny w okresie letnim.

Ubiór
Przy zwiedzaniu miejsc będących obiektem kultu religijnego zwiedzających obowiązują ograniczenia dotyczące dopuszczalnego ubioru. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni powinni mieć w pełni zakryte nogi, krótkie spodenki/spódnice oraz obcisłe spodnie/leginsy u pań nie są akceptowane. U mężczyzn akceptuje się krótki rękaw, jednak kobiety muszą mieć długie rękawy oraz głowę okrytą chustą. Poza meczetami i innymi miejscami kultu religijnego dozwolone są tradycyjne stroje europejskie, choć niezbyt wyzywające u kobiet.

Orientacyjne ceny
Obiad w restauracji ok. 40-50 Dhs, piwo ok. 30 Dhs, kawa ok. 10 Dhs. W sklepach spożywczych nie ma możliwości zakupu alkoholu (można zaopatrzyć się jedynie na lotnisku w strefie wolnocłowej). W hotelach (oprócz emiratu Sharjah) alkohol jest dostępny bez problemu.

Poczta
Znaczek na kartkę pocztową kosztuje ok.1-2 USD. Korespondencję najlepiej zostawić w recepcji hotelowej.

Elektryczność
220V / 50 Hz. Urządzenia elektryczne działają tylko przy użyciu adapterów, które można z łatwością nabyć na miejscu za ok. 2 USD, są one również dostępne bezpłatnie w większości recepcji hotelowych (wtyczki z trzema bolcami ułożone w trójkąt).

Telefony
Telefony komórkowe działają w całych Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Rozmowy lokalne są tanie, natomiast zagraniczne bardzo drogie. Koszty połączeń w roamingu prosimy sprawdzać przed wyjazdem u operatora.
Do Polski 00 48 + numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta.
Z Polski 00 971 + numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta.

Wylot z: Warszawy, Krakowa i Katowic. Zbiórka na 2 lub 3 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady.

W regionie

Zjednoczone Emiraty Arabskie ze stolicą w Abu Dhabi oraz słynnym na całym świecie miastem Dubaj, to niewielki kraj na Środkowym Wschodzie. Od północnego zachodu graniczą z Katarem, od zachodu i południa z Arabią Saudyjską, od wschodu zaś z Omanem. Od północy Emiraty są otoczone wodami Zatoki Perskiej. Kraj składa się z siedmiu Emiratów, zróżnicowanych pod względem kulturowym i obyczajowym: dwa najbardziej znane to Abu Dhabi i Dubaj. Pozostałe to: Sharjah, Ras al Khaimah, Fujairah, Umm al Quwain oraz Ajman - jedyny Emirat bez ropy i gazu. Krajobraz Emiratów jest raczej nizinny i pustynny.

Dubaj - jedno z najbogatszych miast świata, najczęściej odwiedzane i najbardziej znane ze wszystkich Emiratów. Słynie z luksusu i oryginalnych, futurystycznych budowli, m. in z Burj Khalifa, najwyższej budowli na świecie.

Abu Dhabi - największy z emiratów ZEA ze stolicą położoną na wyspie o tej samej nazwie w otoczeniu wód Zatoki Perskiej. Jeden z najprężniej rozwijających się regionów, rozbudowywany z wielkim rozmachem. Znajduje się tu między innymi jeden z największych i najpiękniejszych meczetów świata.

Fujairah - niewielki emirat, położony we wschodniej części kraju, nad Oceanem Indyjskim. Przyciąga turystów pięknym położeniem w otoczeniu majestatycznych gór Hadżar i oferuje jedne z najpiękniejszych plaż w całym kraju! W odróżnieniu od kosmopolitycznego Dubaju, zachował bardziej tradycyjny charakter – można wybrać się na lokalny bazar, gdzie będzie okazja kupić orientalne rękodzieło, piękne dywany czy aromatyczne przyprawy, a jednym z najważniejszych zabytków architektonicznych są unikalne, XVI-wieczne forty. Goście mogą wypoczywać w kilkunastu hotelach mieszczących się tuż przy rajskich plażach, w otoczeniu błękitnych wód oceanu, gdzie kryją się jedne z najpiękniejszych raf koralowych regionu.

Depozyty w hotelach

Wiele hoteli w Zjednoczonych Emiratach Arabskich pobiera depozyt. Wysokość depozytu uzależniona jest od hotelu (ok. 30-60 USD / noc / pokój). O szczegółach dotyczących wysokości depozytów Klienci zostaną poinformowaniu na miejscu.

Informujemy ponadto, że dopuszczalne są następujące formy uiszczenia depozytu:

1. Blokada środków na karcie kredytowej, odblokowanie następuje przy wykwaterowaniu.

2. Płatność kartą płatniczą, środki zwrócone będą przy wykwaterowaniu w gotówce w walucie lokalnej.

3. Płatność gotówką w USD, EUR lub walucie lokalnej, zwrot przy wykwaterowaniu w walucie lokalnej.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Zjednoczonych Emiratach Arabskich trwa od połowy września do końca października.

Fairmont Fujairah

6.0/6 (2 opinie)

Udostępnij
Dodaj do schowka

Kategoria lokalna 5

Fairmont Fujairah
Last Minute!
Galeria (13)
Fairmont Fujairah
Fairmont Fujairah
Fairmont Fujairah
Zdjęcie mapy
Mapa

Atuty oferty

Wyśmienity wybór dla wymagających klientów, pragnących spędzić wakacje w rajskiej atmosferze. Serdecznie polecamy!

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Wypoczynek

Na miejscu

Polski rezydent

Plaża

do 100m

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, opłaty lotniskowe, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas pobytu i ubezpieczenie TU EUROPA SA - wariant podstawowy (KL, NNW i bagaż).

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej, depozytów oraz innych wydatków osobistych. W Emiratach taksa klimatyczna płatna na miejscu w hotelach 3* ok. 10 AED za pokój za dobę, w hotelach 4* ok. 15 AED za pokój za dobę, w hotelach 5* ok. 20 AED za pokój za dobę.

Położenie

Ekskluzywny, luksusowy hotel położony jest pomiędzy dolinami gór Al Hajar a Oceanem Indyjskim, w pobliżu mariny i plaży. Łączy w swym wystroju elementy "art deco" współgrające z orientalnymi ornamentami. Oddalony o ok. 60 km od miasta Fujairah oraz ok. 130 km od lotniska Dubai International Airport (transfer ok 2 godziny), ok. 180 km od lotniska Dubai Al Maktoum w Dubaju (transfer ok 2,5 -3 godziny) i około 260 km od lotniska w Abu Dhabi (transfer ok 4 godziny)

Mapa

Plaża

Prywatna, piaszczysta plaża o długości ok. 130 m położona na terenie kompleksu hotelowego (ok. 2-3 min. spacerem od budynku hotelowego, można skorzystać z buggy). Leżaki i parasole na plaży bezpłatne.

Do dyspozycji gości

Przestronne lobby o wytwornym wystroju z całodobową recepcją, windy. Goście hotelu mogą korzystać z głównej restauracji bufetowej Canvas (kuchnia międzynarodowa) a także czterech restauracji a'la carte o różnych specjalizacjach, w tym z owocami morza The Copper Lobster (dodatkowo płatne, konieczna wcześniejsza rezerwacja), oraz przyjemnego baru przy basenie i baru z przekąskami Arena Sports Bar & Kitchen. Na terenie hotelu znajdują się ciekawie zaprojektowane 2 baseny zewnętrzne ze słodką wodą oraz brodzik dla dzieci. Leżaki, parasole i ręczniki dostępne bezpłatnie.

Obiekt

Wyżywienie

Szczegóły lotu

Program sportowy i animacyjny

Wycieczki fakultatywne

Atrakcje regionu

Inne hotele w regionie

Dodatkowe informacje

Pokoje

lupa

Pokój Fairmont

Max: 2 dorosłych

Pomieszczenie: Metraż około 40 m2 Pokój 2-os. z możliwością zakwaterowania maksymalnie 2 osób dorosłych i 1 dziecka do lat 12 lub 3 osób dorosłych (w pokojach z jednym dużym łóżkiem typu King możliwość pojedynczej dostawki, w pokojach z 2 mniejszymi łóżkami brak możliwości dostawki). | 1 pomieszczenie | Balkon / taras | Łóżeczko dla dziecka do 2 lat W zależności od dostępności, na życzenie.

bez dopłaty

lupa

Pokój Deluxe

Max: 2 dorosłych

Pomieszczenie: Metraż około 40 m2 | 1 pomieszczenie | Łóżko 1 łóżko typu King (190cmx200cm) lub 2 mniejsze łóżka (135cmx200cm) | Balkon / taras | Łóżeczko dla dziecka do 2 lat Na życzenie, w zależności od dostępności.

+261

zł/Pokój

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Transfer

lotnisko-hotel-lotnisko

Ubezpieczenie

podstawowe

Opieka

rezydenta

Uśmiechnięty pan na banerze

1 x Pokój

(Pokój Fairmont )

Zmień
Za osobę3 080
Razem
6 160 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 37h
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Atrakcje dla dzieci
6.0
Obsługa hotelowa
6.0
Plaża
6.0
Pokój
6.0
Położenie i okolica
6.0
Rezydent
6.0
Sport i rozrywka
6.0
Wyżywienie
6.0
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Robert Damian, Lublin 30.09.2023
Termin pobytu: wrzesień 2023

Wypoczynek nad oceanem

Piękny hotel położony nad oceanem, w którym można się do woli kąpać. Dodatkowo dwa duże, piękne baseny. Pyszne jedzenie, miła obsługa, codzienne dokładne sprzątanie pokoju. Drobnym minusem dalekie położenie od Dubaju oraz niewielka ilość atrakcji niedaleko od hotelu.

6.0/6

Miłosława Agnieszka, Warszawa 04.02.2024
Termin pobytu: styczeń 2024

Pobyt z nastoletnia córką

Wysokiej klasy hotel, piękny pokoj o podwyższonym standardzie z lodówka, codziennie świeże butelki wody, kapsułki do expresu do kawy, świetna obsługa hotelowa, room service, pyszne posilki. Jeden z basenów 18+, ręczniki dostepne przy basenie, zawsze dostępne leżaki również okragle dwuosobowe łóżka do opalania. Mała plaza z ladna zatoczką, przy drugim basenie aqua aerobik oraz inne atrakcje sportowe dla dzieci i dorosłych. Nie zamieniłybysmy tego hotelu na pobyt w Dubaju albo w Abu Dabi. Tam pojechałyśmy na wycieczki całodniowe. Blisko do wypadu na pustynie do obozu Beduinów i jeep safari :). Chętnie bym tam wrocila. Sklepik hotelowy bardzo dobrze zaopatrzony w dobrych cenach z pamiątkami. Byłyśmy we dwie jako Polski całym hotelu.Niemcy, Anglicy, Rosjanie ale ogólnie cisza i spokój.
Pokaż wszystkie opinie

Pogoda

Średnie temperatury w maju

38

/27

°C

Temperatura dzień/noc

29

°C

Temperatura wody

11

Godzin słonecznych
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem