Wyspy Palmowe w Dubaju – perełka ZEA
Wyspy Palmowe to projekt, który na stałe zmienił kształt linii brzegowej Dubaju. Poznaj ich historię i dowiedz się, co mają do zaoferowania.
Filtry
Popularne
Wyżywienie
Liczba dni
Typ wyjazdu
Cena
Standard hotelu
Ocena klientów
Udogodnienia w hotelu
Rodzaj pokoju
Udogodnienia w pokoju
Rodzaj hotelu
Odległość hotelu od lotniska
Tematyka
Sezon
Dokumenty
Oferty
Przedłuż wakacje o pobyt w hotelu
Zjednoczone Emiraty Arabskie
Region: Dubaj
Waluta: AED
Powierzchnia: 3885 km 2
Liczba ludności: 2 262 000
Dubaj jest przykładem miasta, które nie przestaje zadziwiać i nieustannie udowadnia, że mając pieniądze i wyobraźnię, nie ma rzeczy niemożliwych. Znajdziemy tu wyspy w kształcie palmy, mega-projekty budowlane (w tym najwyższy budynek na świecie), luksusowe butiki i samochody. W Dubaju wszystko musi być NAJ: największe, najpiękniejsze, najbardziej spektakularne. Znajdziemy tu liczne majstersztyki architektury współczesnej, ekskluzywne sklepy, fenomenalne restauracje serwujące kuchnię z całego świata, jak również piaszczyste plaże. Jedno jest pewne, z wakacji w Dubaju nikt nie wyjedzie rozczarowany!
Sezon turystyczny w Dubaju trwa od jesieni do wiosny, wtedy temperatury są najbardziej odpowiednie zarówno do zwiedzania, jak i do plażowania. Najchłodniejszymi miesiącami są grudzień, styczeń i luty (temperatury wahają się wtedy od 23 do 26 °C w dzień i od 15 do 17 °C w nocy). Pod koniec marca słupki rtęci zaczynają pokazywać już ok. 30 °C, a temperatura zaczyna rosnąć, osiągając w lipcu i sierpniu średnio 39 °C. W Dubaju pada bardzo sporadycznie, 2-3 deszczowe dni mogą zdarzyć się w grudniu, styczniu, bądź lutym.
Temperatura wody jest przyjemna w zasadzie przez cały rok – w miesiącach zimowych wynosi od 21 do 24 °C i wzrasta aż do 33 °C latem.
Największe atrakcje Dubaju, które warto zobaczyć podczas pobytu w największym mieście Zjednoczonych Emiratów Arabskich to między innymi:
Będąc tu na wczasach warto również skorzystać z bogatej oferty wycieczek fakultatywnych w Dubaju, a wśród nich między innymi: zwiedzanie najwyższego budynku świata, wycieczka do stolicy ZEA czy całodniowy city tour po Dubaju z polskojęzycznym przewodnikiem.
Głównym lotniskiem emiratu jest Dubai International Airport (DXB), leżące na północ od miasta, niedaleko granicy z Szardżą. Innym dubajskim lotniskiem, na którym lądują samoloty tanich linii, jest Dubai al Maktoum (DWC). Do Dubaju możemy dolecieć bezpośrednio z Warszawy, Katowic i Krakowa (lot trwa ok. 5 h 45 min).
Tradycyjna kuchnia Emiratów jest połączeniem kuchni beduińskiej, kuchni rybaków oraz kuchni farmerów. Znalezienie restauracji, gdzie serwowane są tradycyjne potrawy, nie jest jednak proste – w Dubaju dominują restauracje oferujące dania indyjskie, włoskie, libańskie, chińskie, pakistańskie itp. Komu jednak uda się znaleźć tradycyjną emiracką restaurację powinien spróbować:
al Harees – potrawa z gotowanej pszenicy z mięsem.
Khuzi – jagnięcina lub baranina podana na pikantnym ryżu z dodatkiem rodzynek, orzechów i warzyw.
Al Majboos – ryż z mięsem lub rybą przyprawiony kminem, kardamonem, cynamonem, gałką muszkatołową, szafranem i goździkami.
al Salona – gulasz warzywny z kurczakiem lub jagnięciną.
Balaleet – makaron vermicelli z cukrem, orzechami, szafranem, wodą różaną, kardamonem, cynamonem i orzechami z omletem na wierzchu.
Al Madrooba – danie z ryb z przyprawami i gęstym sosem.
Luqaimat – małe pączki posypane sezamem i polane syropem z daktyli.
Mahalabiya – pudding z dodatkiem wody różanej posypany pistacjami.
Produkty spożywcze – daktyle (zarówno same, jak i w czekoladzie nadziewane orzechem), kawa, chałwa, przyprawy (szafran, kardamon, kumin, curry, kurkuma), wyroby z mleka wielbłądziego (czekolada, cukierki).
Przedmioty codziennego użytku – kosmetyki arabskie (m.in., kahal – czarna kredka do oczu), perfumy (w formie olejków, perfumy z oudem), markowe ubrania, buty i dodatki.
Przedmioty dekoracyjne – ozdobna kadzielnica i kadzidło, ornamentalne lampy, złota biżuteria, sztylet handżar, fajka wodna, tradycyjne stroje (męska kandura, damska abaja), miniaturki najsłynniejszych dubajskich budowli np. Burj Khalifa czy Burj al Arab.