Dokąd?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

trwa wczytywanie

Filtry

Popularne

Wyżywienie

Liczba dni

-

Typ wyjazdu

Cena

-

Standard hotelu

Ocena klientów

Tematyka

Dokumenty

Oferty

Dubaj wakacje (30 ofert)

6.0/6   (1 ocena)
Last Minute!
Wypoczynek  Zjednoczone Emiraty Arabskie: Dubaj Dukes The Palm - a Royal Hideaway Hotel
11.06.2025 (8 dni / 7 noclegów)
Kraków
Śniadania
5 133zł/os.
5.5/6   (2 oceny)
Last Minute!
Wypoczynek  Zjednoczone Emiraty Arabskie: Dubaj Sheraton Jumeirah
30.05.2025 (8 dni / 7 noclegów)
Kraków
Śniadania
5 330zł/os.
Objazd  Oman i Zjednoczone Emiraty Arabskie Sułtanaty i Emiraty
Przedłuż wakacje o pobyt w hotelu
14.12.2025 (8 dni / 7 noclegów)
Katowice
Śniadania
6 513zł/os.
Cena regularna: 7 013 Najniższa cena z 30 dni: 6 513 zł
5.3/6   (42 oceny)
Objazd  Indie i Zjednoczone Emiraty Arabskie Herbata u Radży czy kawa u Szejka?
18.04.2026 (12 dni / 11 noclegów)
Warszawa Chopin
2 posiłki
7 980zł/os.
Cena regularna: 8 380 Najniższa cena z 30 dni: 7 980 zł
5.6/6   (85 ocen)
Objazd  Zjednoczone Emiraty Arabskie, Oman, Katar Rejs u wybrzeży Emiratów Arabskich - Costa Cruises
24.01.2026 (9 dni / 8 noclegów)
Warszawa Chopin
3 posiłki
8 326zł/os.
Cena regularna: 8 776 Najniższa cena z 30 dni: 8 225 zł
Objazd  Zjednoczone Emiraty Arabskie i Oman Oszałamiający duet
Belad Bont Resort  (w cenie) zmień hotel
08.03.2026 (15 dni / 14 noclegów)
Warszawa Chopin
Śniadania
10 106zł/os.
Cena regularna: 10 506 Najniższa cena z 30 dni: 10 039 zł
Objazd  Indie i Zjednoczone Emiraty Arabskie Herbata u Radży czy kawa u Szejka? Premium
28.09.2025 (12 dni / 11 noclegów)
Warszawa Chopin
2 posiłki
10 827zł/os.
Objazd  Zjednoczone Emiraty Arabskie i Arabia Saudyjska Intrygujący Półwysep Arabski
06.12.2025 (12 dni / 11 noclegów)
Warszawa Chopin
2 posiłki
14 846zł/os.
Cena regularna: 15 346 Najniższa cena z 30 dni: 14 846 zł
Objazd  Australia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Nowa Zelandia Rejs wzdłuż wybrzeży Australii i Nowej Zelandii - Norwegian Cruise Line
25.03.2026 (18 dni / 16 noclegów)
Warszawa Chopin
3 posiłki
26 626zł/os.
Cena regularna: 27 426 Najniższa cena z 30 dni: 26 626 zł
5.2/6   (36 ocen)
Objazd  Australia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Nowa Zelandia Od A do Z
09.05.2026 (22 dni / 20 noclegów)
Warszawa Chopin
Śniadania
33 926zł/os.
Cena regularna: 34 726 Najniższa cena z 30 dni: 33 926 zł
Dubaj
Dubaj

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Region: Dubaj

Waluta: AED

Powierzchnia: 3885 km 2

Liczba ludności: ‍2 262 000

Dubaj jest przykładem miasta, które nie przestaje zadziwiać i nieustannie udowadnia, że mając pieniądze i wyobraźnię, nie ma rzeczy niemożliwych. Znajdziemy tu wyspy w kształcie palmy, mega-projekty budowlane (w tym najwyższy budynek na świecie), luksusowe butiki i samochody. W Dubaju wszystko musi być NAJ: największe, najpiękniejsze, najbardziej spektakularne. Znajdziemy tu liczne majstersztyki architektury współczesnej, ekskluzywne sklepy, fenomenalne restauracje serwujące kuchnię z całego świata, jak również piaszczyste plaże. Jedno jest pewne, z wakacji w Dubaju nikt nie wyjedzie rozczarowany!

  • Dubaj jest jednym z 7 emiratów, które wspólnie tworzą państwo federalne – Zjednoczone Emiraty Arabskie. Stolicą ZEA i zarazem najbogatszym emiratem jest Abu Dhabi.
  • Emiratczycy stanowią mniejszość w Dubaju. Większość mieszkańców – posiadająca status rezydenta – to przybysze praktycznie z całego świata.
  • Kontakty w Dubaju są typu angielskiego (trzy prostokątne bolce). Mimo że w większości hoteli kontakty są już uniwersalne, dostosowane do różnych typów wtyczek, warto na wszelki wypadek, zabrać ze sobą przejściówkę.
  • Obowiązuje absolutny zakaz fotografowania obiektów wojskowych i przemysłowych (portów, miejsc wydobycia, rafinacji i magazynowania ropy), oraz lokalnych mieszkańców bez ich zgody.
  • Połączenia głosowe przez bezpłatne komunikatory typu Whatsapp i Messenger są zablokowane, ale można z nich wysyłać wiadomości tekstowe, głosowe i zdjęcia.
  • Spożywanie alkoholu jest dozwolone od 21 roku życia, nie wolno jednak pić napojów wyskokowych w miejscach publicznych (z wyjątkiem barów i restauracji). Niedozwolone jest również chodzenie „na podwójnym gazie”.
  • Okazywanie sobie czułości i całowanie się w miejscach publicznych jest nielegalne, podobnie jak związki homoseksualne.
  • Absolutnie zabronione jest krytykowanie władz ZEA, polityki kraju oraz religii (zakaz dotyczy każdej religii, nie tylko islamu). Grożą za to surowe kary, włącznie z więzieniem.
  • W dubajskich centrach handlowych obowiązują zasady dotyczące ubioru – zabronione są szorty, sukienki i spódnice krótsze niż do kolan i bluzki na ramiączkach. Skromny strój jest również wymagany, jeśli chcemy odwiedzić miejsca kultu.
  • Walutą kraju jest dirham ZEA (AED), który dzieli się na 100 filsów. Najlepiej wziąć ze sobą dolary i wymienić na miejscu w jednym z licznych kantorów.
  • Najprostszym sposobem poruszania się po mieście jest metro (są 2 linie – czerwona i zielona) oraz taksówki.

Sezon turystyczny w Dubaju trwa od jesieni do wiosny, wtedy temperatury są najbardziej odpowiednie zarówno do zwiedzania, jak i do plażowania.  Najchłodniejszymi miesiącami są grudzień, styczeń i luty (temperatury wahają się wtedy od 23 do 26 °C w dzień i od 15 do 17 °C w nocy). Pod koniec marca słupki rtęci zaczynają pokazywać już ok. 30 °C, a temperatura zaczyna rosnąć, osiągając w lipcu i sierpniu średnio 39 °C. W Dubaju pada bardzo sporadycznie, 2-3 deszczowe dni mogą zdarzyć się w grudniu, styczniu, bądź lutym.

Temperatura wody jest przyjemna w zasadzie przez cały rok – w miesiącach zimowych wynosi od 21 do 24 °C i wzrasta aż do 33 °C latem.

Największe atrakcje Dubaju, które warto zobaczyć podczas pobytu w największym mieście Zjednoczonych Emiratów Arabskich to między innymi:

  • Burj Khalifa – najwyższy budynek na świecie mierzący 828 m z tarasem widokowym na 124 i 125 piętrze. Obok znajduje się słynne centrum handlowe Dubai Mall z codziennymi pokazami fontann.
  • Palm Jumeirah – wyspa w kształcie palmy, na której znajduje się między innymi akwarium Lost Chambers i taras widokowy na wysokości 240 m – The View at the Palm.
  • Creek – wąska zatoka wrzynająca się w ląd, nad którą znajduje się wiele atrakcji: zabytkowa dzielnica Al Fahidi, rekreacyjna Al Seef, Złoty Souk, bazar z przyprawami i fort.
  • Burj Al Arab – najsłynniejszy hotel świata, kształtem przypominający żagiel.
  • Marina – niegdyś największa marina zbudowana ręką człowieka, pełna drapaczy chmur, restauracji, barów i hoteli.
  • Ain Dubai – najwyższe koło młyńskie na świecie, gdzie z klimatyzowanych kabin można podziwiać panoramę miasta z wysokości 250 m.
  • Dubai Miracle Garden – czynny w sezonie zimowym ogród pełen rzeźb z kwiatów. Znajdziemy tu m.in. największą kompozycję kwiatową na świecie – Airbus A380 naturalnych rozmiarów.

Będąc tu na wczasach warto również skorzystać z bogatej oferty wycieczek fakultatywnych w Dubaju, a wśród nich między innymi: zwiedzanie najwyższego budynku świata, wycieczka do stolicy ZEA czy całodniowy city tour po Dubaju z polskojęzycznym przewodnikiem.

Głównym lotniskiem emiratu jest Dubai International Airport (DXB), leżące na północ od miasta, niedaleko granicy z Szardżą. Innym dubajskim lotniskiem, na którym lądują samoloty tanich linii, jest Dubai al Maktoum (DWC). Do Dubaju możemy dolecieć bezpośrednio z Warszawy, Katowic i Krakowa (lot trwa ok. 5 h 45 min). 

Tradycyjna kuchnia Emiratów jest połączeniem kuchni beduińskiej, kuchni rybaków oraz kuchni farmerów. Znalezienie restauracji, gdzie serwowane są tradycyjne potrawy, nie jest jednak proste – w Dubaju dominują restauracje oferujące dania indyjskie, włoskie, libańskie, chińskie, pakistańskie itp. Komu jednak uda się znaleźć tradycyjną emiracką restaurację powinien spróbować:

al Harees – potrawa z gotowanej pszenicy z mięsem.

Khuzi – jagnięcina lub baranina podana na pikantnym ryżu z dodatkiem rodzynek, orzechów i warzyw.

Al Majboos – ryż z mięsem lub rybą przyprawiony kminem, kardamonem, cynamonem, gałką muszkatołową, szafranem i goździkami.

al Salona – gulasz warzywny z kurczakiem lub jagnięciną.

Balaleet – makaron vermicelli z cukrem, orzechami, szafranem, wodą różaną, kardamonem, cynamonem i orzechami z omletem na wierzchu.

Al Madrooba – danie z ryb z przyprawami i gęstym sosem.

Luqaimat – małe pączki posypane sezamem i polane syropem z daktyli.

Mahalabiya – pudding z dodatkiem wody różanej posypany pistacjami.

Produkty spożywcze – daktyle (zarówno same, jak i w czekoladzie nadziewane orzechem), kawa, chałwa, przyprawy (szafran, kardamon, kumin, curry, kurkuma), wyroby z mleka wielbłądziego (czekolada, cukierki).

Przedmioty codziennego użytku – kosmetyki arabskie (m.in., kahal – czarna kredka do oczu), perfumy (w formie olejków, perfumy z oudem), markowe ubrania, buty i dodatki.

Przedmioty dekoracyjne – ozdobna kadzielnica i kadzidło, ornamentalne lampy, złota biżuteria, sztylet handżar, fajka wodna, tradycyjne stroje (męska kandura, damska abaja), miniaturki najsłynniejszych dubajskich budowli np. Burj Khalifa czy Burj al Arab.

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem