Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2,5 godz. przed wylotem samolotu. Przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Doha. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przylot na miejsce, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami, transfer do hotelu w Doha, odpoczynek i nocleg.

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i rozpoczynamy zwiedzanie Doha, stolicy Kataru, która jest ważnym centrum finansowym, handlowym i kulturalnym regionu. Zapraszamy na wycieczkę po mieście, podczas której zobaczymy imponujący Meczet Imam Muhammad Ibn Abd Al Wahhab, Qatar National Library – futurystyczną bibliotekę narodową Kataru oraz Promenadę Corniche – ok. 8 kilometrowa trasa widokowa na morze, wyspę i drapacze chmur jednocześnie. Udamy się również na autentyczny arabski bazar, Souq Waqif, pełen kolorowych stoisk, sklepów z rzemiosłem, odzieżą, pamiątkami oraz przyprawami. Oddzielną częścią tego bazaru jest fascynujący Falcon Souq, skupiający się na sprzedaży sokołów i akcesoriów wykorzystywanych w niezwykle ważnym w arabskiej kulturze sokolnictwie. Zaokrętowanie. Około 18:00 statek wypływa z portu w kierunku Bahrajnu.

Dzień 3

Około 8:00 statek przypływa do portu w Bahrajnie, małym wyspiarskim państwie, które po odkryciu tam ropy naftowej, szybko rozwinęło się i zmieniło w nowoczesne państwo. Chętnym (za dodatkową opłatą ok. 85 USD/os.) proponujemy wycieczkę, podczas której zobaczymy najciekawsze miejsca na wyspie. Zaczniemy od wizyty w dawnej stolicy Bahrajnu, mieście Al-Muharrak i jego starym centrum, pełnym historycznych domów i uliczek, odzwierciedlających tradycyjną architekturę arabską. Tutaj też znajdziemy Muharraq Souq, tradycyjny bazar kuszący rękodziełem, przyprawami i tekstyliami. Zobaczymy również powstały 2000 lat p.n.e. Fort Bahrajnu, wpisany na listę UNESCO oraz Wielki Meczet Al-Fatiha, który może pomieścić ponad 7,000 wiernych. Powrót na statek. Około 19:00 statek wypływa z portu w kierunku Abu Dhabi.

Dzień 4

Dzień na morzu. Zachęcamy do korzystania z atrakcji na statku MSC Euribia: m.in. imponującego parku wodnego z licznymi zjeżdżalniami oraz 5 basenami, Galerii Euribia pełnej sklepów i restauracji, występów w Delphi Theatre, kasyna lub luksusowego centrum SPA.

Dzień 5

Dzień 5

Około 7:00 statek przypływa do portu w Abu Dhabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Chętnych (za dodatkową opłatą ok. 95 USD/os.) zapraszamy na wycieczkę po mieście. W programie m.in.: największy w kraju meczet, Sheikh Zayed – ogromna, imponująca budowla mogąca pomieścić ponad 40 tysięcy wiernych; Qasr Al Watan, niedawno wybudowany Pałac Prezydencki, znany również jako "Pałac Narodu", w którym udostępniono dla zwiedzających sale pałacowe z misternymi, ręcznie wykonanymi ornamentami, ogrody, bibliotekę oraz wiele interesujących wystaw jak ta prezentująca prezenty dyplomatyczne wymieniane jako symbole dobrych stosunków między narodami. Zobaczymy także Emirates Palace, luksusowy hotel, który olśniewa swoją wielkością i przepychem oraz wybierzemy się na targ daktyli. Powrót na statek. Około 21:00 statek wypływa z portu w kierunku wyspy Sir Bani Yas.

Dzień 6

Dzień 6

O 8:00 statek przypływa do porcie na wyspie Sir Bani Yas, położonej zaledwie kilka kilometrów od wybrzeża. Wyspa jest rezerwatem przyrody, gdzie spotkać możemy dziko żyjące oryksy arabskie, gazele, żyrafy i strusie w ich naturalnym środowisku. Wyspa ma również bogate dziedzictwo kulturowe. Można tu znaleźć wiele stanowisk archeologicznych, m.in. pozostałości po kościele chrześcijańskim z czasów jeszcze przedislamskich. Podczas wycieczkek fakultatywnych (płatnych dodatkowo od 45 EUR - 80 EUR/os.) będziemy mieli okazję podziwiać zarówno piękną przyrodę, jak i fascynujące dziedzictwo kulturowe. Powrót na statek. Ok. Godz. 18.00 statek wypływa z portu w kierunku Dubaju.

Dzień 7

Dzień 7

Około 9:00 statek przypływa do portu w Dubaju. Zapraszamy na wycieczkę (dodatkowo płatną 80 USD/os.) po starym Dubaju. Rozpoczniemy od dzielnicy Al FaHidi z wąskimi uliczkami i tradycyjną architekturą. Następnie udamy się na Targ Złota, który - jak się można spodziewać - kapie od złota, diamentów i kamieni szlachetnych. Następnie udamy się na kolorowy i pachnący Targ Przypraw, gdzie można znaleźć szeroki wybór przypraw korzennych, ziół, kadzideł i innych tradycyjnych produktów. Stamtąd pojedziemy do luksusowej dzielnicy Jumeirah, znanej z pięknych plaż, ekskluzywnych hoteli i eleganckich willi. Będzie również czas na Dubai Mall, jedno z największych centrów handlowych na świecie, mieszczące tysiące sklepów i butików, setki lokali gastronomicznych, akwarium, lodowiska, kina i park rozrywki. Powrót na statek.

Dzień 8

Dzień 8

Po śniadaniu rozpoczynamy zwiedzanie Dubaju, jednego z siedmiu emiratów tworzących Zjednoczone Emiraty Arabskie, słynącego z futurystycznej architektury, luksusowych hoteli i wysokich wieżowców, w tym Burj Khalifa, najwyższego budynku na świecie, o wysokości 828 metrów, do którego udamy się, by podziwiać okolicę z 148-ego piętra. Zobaczymy również prawdziwe inżynieryjne dzieło sztuki – sztuczną wyspę Palm Jumeirah oraz Burj Al Arab hotel wybudowany na sztucznej wyspie.Następnie przejazd do Szardży, mista położonego tuż przy Dubaju. W ramach wycieczki fakultatywnej (płatnej ok. 70 USD/os.) proponujemy Państwu wycieczkę po Szardży i Adżmanie. Jedną z największych atrakcji Szardży jest Muzeum Cywilizacji Islamskiej, które przenosi odwiedzających w świat bogatej historii i kultury islamu. Muzeum mieści się w imponującym budynku, który sam w sobie jest dziełem sztuki. Wewnątrz zobaczymy ogromną kolekcję artefaktów, rękopisów, biżuterii, tkanin oraz instrumentów naukowych i astronomicznych z różnych okresów i regionów świata islamskiego. Następnie przejedziemy do położonego obok Szardży miasta Adżman, gdzie odwiedzimy Blue Souk, którego nazwa pochodzi od niebieskich kafli, pokrywających zewnętrzną fasadę budynku. Ten dwupiętrowy bazar oferuje szeroki wybór produktów, od tradycyjnych arabskich pamiątek po elektronikę i artykuły gospodarstwa domowego. Będziemy mogli poczuć tam bardziej autentyczną atmosferę lokalnego targu. Kolejnym etapem wycieczki w Adżmanie będzie zabytkowa twierdza, która została odrestaurowana, aby ukazać tradycyją architekturę i kulturowe dziedzictwo regionu. Dziś Fort ten pełni rolę muzeum. Ok. godz. 19.00 statek wypływa z portu w kierunku Doha.

Dzień 9

Dzień 9

Po śniadaniu wykwaterowanie z kabin. Następnie udamy się do miejscowości Al-Wakra. Niegdyś ważne na mapie Kataru miasto portowe, później zupełnie ustąpiło pierwszeństwa stołecznej Dosze, dziś znów odzyskuje blask i staje się popularnym miejscem podmiejskich wypadów. Odwiedzimy lokalny port, do którego raz po raz przypływają kutry z egzotycznymi rybami. Spacer promenadą. Następnie przejazd na zwiedzanie umocnionych wież Barzan, typowych dla regionu fortów, w których mieszkali lokalni mieszkańcy, a które także służyły jako przystanki dla kupców arabskich przemierzających Półwysep Arabski. W ramach pożegnania proponujemy Państwu wyjątkową kolację (płatna dodatkowo 30 USD/os.), zorganizowaną w restauracji na terenie Souq Al Waqif. Jest to tętniący życiem bazar, który oferuje tradycyjne rzemiosło, przyprawy i autentyczną atmosferę Kataru. Transfer na lotnisko w Doha.

Dzień 10

Wylot z Doha i przelot samolotem rejsowym do Warszawy.

Uwagi do programu

- W zależności od warunków pogodowych na morzu lub na wyspach kapitan może podjąć decyzję o zmianie trasy lub niezawijaniu do któregoś z portów wymienionych w programie, trasa rejsu może być też zmieniona przez armatora z przyczyn operacyjnych.
-Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu ze względu na specyfikę krajów wyznaniowych, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne).
- Kobiety w ciąży, niezależnie od etapu ciąży, muszą zasięgnąć porady lekarskiej przed podjęciem podróży i uzyskać zaświadczenie lekarskie potwierdzające ich zdolność do podróży. Kobiety powyżej 24 tyg. ciąży mogą nie zostać wpuszczone na statek.
-Podczas trwania całego rejsu proponujemy dodatkowo płatne wycieczki fakultatywne – płatne gotówką USD lub EUR (zgodnie z informacją przy opisie wycieczek fakultatywnych).
-Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów. - Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- Przy zakwaterowaniu wymagany jest depozyt minimum 250 EUR/kabina lub 250 USD/kabina, gotówką tylko w recepcji na statku, lub kartą kredytową. Wszystkie rozliczenia na statku mają charakter bezgotówkowy i przy wykwaterowaniu zakupione towary, usługi są odliczane od depozytu bądź pobierane z karty kredytowej. Karty płatnicze i debetowe nie są honorowane.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Statek – MSC EURIBIA- duży statek wycieczkowy, zbudowany w 2023 r., należący do włoskiego armatora „MSC Cruises”. Statek składa się z 19 pokładów (w tym 15 do dyspozycji pasażerów), ma 331 m dł., a załoga liczy około 1.711 osób. Statek może zabrać na pokład 6.327 pasażerów.

Kabiny: 2.419 kabin o różnej wielkości i standardzie. Główne rodzaje to kabiny: wewnętrzne (bez okna), zewnętrzne (z oknem) i zewnętrzne z balkonem. Wszystkie kabiny wyposażone są w 2 osobne łóżka lub jedno łóżko małżeńskie, posiadają: łazienkę (prysznic, toaleta, suszarka do włosów), telewizor, mini sejf oraz klimatyzację, Wi-Fi.

- Kabina wewnętrzna bez okna. Zlokalizowane na pokładach 5-10, 11-14.

Kabina kategoria IB INTERIOR BELLA. Powierzchnia ok. 12-17 m2 Relaksujący fotel, łazienka z prysznicem, toaletką i suszarką do włosów. Wygodne łóżko podwójne lub pojedyncze (na życzenie). Interaktywny telewizor, telefon, łącze Wi-Fi (za opłatą), sejf i minibar.

Kabina kategoria IR1 DELUXE INTERIOR DECK 5-10. Powierzchnia ok. 17 m2, pokład 5-10. Fotel relaksacyjny, łazienka z prysznicem, toaletką i suszarką do włosów. Wygodne łóżko podwójne lub pojedyncze (na życzenie). Interaktywny telewizor, telefon, łącze Wi-Fi dostępne (za opłatą), sejf i minibar.

Kabina kategoria IR2 DELUXE INTERIOR DECK 11-14. Powierzchnia ok. 17 m2, pokład 11-14. Fotel relaksacyjny, łazienka z prysznicem, toaletką i suszarką do włosów. Wygodne łóżko podwójne lub pojedyncze (na życzenie). Interaktywny telewizor, telefon, łącze Wi-Fi dostępne (za opłatą), sejf i minibar.

- Kabina zewnętrzna z oknem lub "bulajem".
Zlokalizowane na pokładzie 5,8, W zależności od lokalizacji kabiny (pokładu) okna mają zróżnicowane rozmiary, kształty (możliwy "bulaj"- okrągłe okno) i widoki.

Kabina kategoria OB OCEAN VIEW BELLA. Powierzchnia ok. 12-25 m2. Okno z widokiem na morze, relaksujący fotel, łazienka z prysznicem, toaletka z suszarką do włosów. Wygodne łóżka podwójne lub pojedyncze (na życzenie) Interaktywny telewizor, telefon, łącze Wi-Fi (za opłatą), sejf i mini lodówka.

Kabina kategoria OO JUNIOR OCEAN VIEW WITH OBSTRUCTED VIEW DECK 8. Powierzchnia ok. 12 m2. Okno z widokiem na morze (możliwy zaburzony widok), relaksujący fotel, łazienka z prysznicem, toaletka z suszarką do włosów. Wygodne łóżka podwójne lub pojedyncze (na życzenie). Interaktywny telewizor, telefon, łącze Wi-Fi (za opłatą), sejf i minibar.

Kabina kategoria OR1 DELUXE OCEAN VIEW DECK 5. Powierzchnia ok. 16 m2, pokład 5. Okno z widokiem na morze, relaksujący fotel, łazienka z prysznicem, toaletka z suszarką do włosów. Wygodne łóżka podwójne lub pojedyncze (na życzenie). Interaktywny telewizor, telefon, łącze Wi-Fi (za opłatą), sejf i minibar.

- Kabina zewnętrzna z balkonem. Zlokalizowane na pokładach 8-10, 11-12.

Kabina kategoria BB BALCONY BELLA Powierzchnia od 12-17 m2, balkon ok. 4-8 m2. Część wypoczynkowa z sofą. Łazienka z prysznicem lub wanną, toaletka z suszarką do włosów. Wygodne podwójne lub dwa pojedyncze łóżka (na zapytanie). Telewizor interaktywny, telefon, Wifi za opłatą, sejf i minibar.

Kabina kategoria BR1 DELUXE BALCONY DECK 8-10. Powierzchnia ok. 17 m2, balkon ok. 6-8 m2, zlokalizowane na pokładach 8-10. Częśc wypoczynkowa z sofą, łazienka z prysznicem lub wanną, toaletka z suszarką do włosów. Wygodne podwójne lub dwa pojedyncze łóżka (na zapytanie). Telewizor interaktywny, telefon, Wifi za dodatkową opłatą, sejf i minibar.

Kabina kategoria BR2 DELUXE BALCONY DECK 11-12. Powierzchnia ok. 17 m2, balkon ok. 6-8 m2, zlokalizowane na pokładach 11-12. Częśc wypoczynkowa z sofą, łazienka z prysznicem lub wanną, toaletka z suszarką do włosów. Wygodne podwójne lub dwa pojedyncze łóżka (na zapytanie). Telewizor interaktywny, telefon, Wifi za dodatkową opłatą, sejf i minibar.

Istnieje możliwość zakwaterowania w kabinach 3- i 4-osobowych na potwierdzenie i zależy od aktualnej dostępności na statku. W celu zamówienia takiej kabiny prosimy o kontakt z konsultantem Call Center lub biurem Rainbow.

Do dyspozycji gości: recepcja, windy, liczne restauracje i bary zlokalizowane na różnych pokładach, tarasy słoneczne, baseny, jacuzzi, sklepy z pamiątkami, jubiler, mini galeria handlowa, perfumeria, kasyno, biblioteka, galeria sztuki, kluby disco, kino, klub Chicco dla małych dzieci poniżej 3 lat , Mini Club dla dzieci 3-6 lat, Junior klub dla dzieci 7-11 lat, klub dla starszych dzieci 12-14 lat i nastolatków 15-17 lat, salon gier video, symulator wyścigów, kręgle, boisko do koszykówki, siatkówki i piłki nożnej, kort do tenisa, Spa, centrum fitness. Na statku odbywają się różne animacje: zabawy sportowe, przedstawienia, dyskoteki i muzyka na żywo, itp. Podczas niektórych imprez wieczornych mogą być wymagane stroje wieczorowe.

Usługi typu: Internet, fax, telefon, masaże, zabiegi kosmetyczne, pralnia, usługi medyczne, zajęcia z instruktorem itp. mogą być są dodatkowo płatne. Na statku akceptowane są karty kredytowe.

Wyżywienie: 3 posiłki - śniadania, lunche i kolacje w restauracjach głównych i bufetowych.

Dodatkowo płatne - oferta kulinarna pozostałych restauracji; napoje do obiadów, kolacji oraz między posiłkami, napoje alkoholowe (alkohol jest sprzedawany osobom, które ukończyły 21 lat; osobom w wieku 18 – 20 lat – za zgodą prawnych opiekunów).

Na statku obowiązuje zakaz wnoszenia napojów (w tym alkoholi) z zewnątrz.

Wizy

Pasażerowie muszą posiadać paszporty w pełni ważne na cały okres trwania rejsu oraz przez 6 miesięcy po dacie zakończenia rejsu.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem do Doha (możliwa przesiadka), opłaty lotniskowe i portowe, nocleg w hotelu w Doha **/*** ze śniadaniem, zakwaterowanie: razem 7 rozpoczętych dób hotelowych na statku armatora MSC Cruises korzystanie z większości atrakcji na statku, transfery z/na lotnisko w Doha, 3 posiłki na statku (śniadanie, lunch/obiad, kolacja), opiekę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, polskojęzycznego pilota/rezydenta lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta na statku podczas rejsu, ubezpieczenie wariant optymalny TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: opłaty za serwis pokładowy, kosztów napiwków i systemu TGS, a także zwiedzania w Doha, Al Wakra, Barzam (kwota ok. 260 USD/os. płatne pilotowi na miejscu), oraz wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie i innych wydatków osobistych oraz pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

Arabski luksus - rejs po Zatoce Perskiej
Arabski luksus - rejs po Zatoce Perskiej
Arabski luksus - rejs po Zatoce Perskiej
Arabski luksus - rejs po Zatoce Perskiej
Arabski luksus - rejs po Zatoce Perskiej
Arabski luksus - rejs po Zatoce Perskiej
Arabski luksus - rejs po Zatoce Perskiej
Arabski luksus - rejs po Zatoce Perskiej
Arabski luksus - rejs po Zatoce Perskiej
Arabski luksus - rejs po Zatoce Perskiej
Arabski luksus - rejs po Zatoce Perskiej
Arabski luksus - rejs po Zatoce Perskiej
Arabski luksus - rejs po Zatoce Perskiej
Arabski luksus - rejs po Zatoce Perskiej
Arabski luksus - rejs po Zatoce Perskiej
Arabski luksus - rejs po Zatoce Perskiej
Arabski luksus - rejs po Zatoce Perskiej
Arabski luksus - rejs po Zatoce Perskiej
Arabski luksus - rejs po Zatoce Perskiej
Arabski luksus - rejs po Zatoce Perskiej
Arabski luksus - rejs po Zatoce Perskiej
Arabski luksus - rejs po Zatoce Perskiej
Arabski luksus - rejs po Zatoce Perskiej
1 / 23

Arabski luksus - rejs po Zatoce Perskiej

Za osobę7 946
Razem
15 892 zł
Zaliczka 10% 1 580 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem do Doha (możliwa przesiadka), opłaty lotniskowe i portowe, nocleg w hotelu w Doha **/*** ze śniadaniem, zakwaterowanie: razem 7 rozpoczętych dób hotelowych na statku armatora MSC Cruises korzystanie z większości atrakcji na statku, transfery z/na lotnisko w Doha, 3 posiłki na statku (śniadanie, lunch/obiad, kolacja), opiekę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, polskojęzycznego pilota/rezydenta lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta na statku podczas rejsu, ubezpieczenie wariant optymalny TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: opłaty za serwis pokładowy, kosztów napiwków i systemu TGS, a także zwiedzania w Doha, Al Wakra, Barzam (kwota ok. 260 USD/os. płatne pilotowi na miejscu), oraz wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie i innych wydatków osobistych oraz pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

Atuty oferty

• Doha - perła Kataru łącząca futuryzm z tradycją • Bahrajn - wyspiarski skarb Zatoki Perskiej z bogatą przeszłością • Abu Dhabi - majestatyczne pałace i kulturowa duma Emiratów • Sir Bani Yas - rezerwat naturalnej przyrody • Dubaj - miasto rekordów i luksusu bez granic • Szardża - kulturalny klejnot ZEA z historią na wyciągnięcie ręki • Adżman - autentyczny spokój i tradycyjne uroki • Al-Wakra - odrodzone portowe miasto zatopione w historii Kataru •
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Pokoje

Kabina wewnętrzna IB

Max: 2 dorosłych

Pomieszczenie: Metraż około 12-17 m2 | 1 pomieszczenie | Łóżko

Został ostatni pokój

bez dopłaty

Kabina wewnętrzna IR2

Max: 2 dorosłych

Pomieszczenie: Metraż około 17 m2 | 1 pomieszczenie | Łóżko

Ostatnie 2 pokoje

+596

zł/Pokój

Kabina zewnętrzna z oknem lub bulajem OB

Max: 2 dorosłych

Pomieszczenie: Metraż około 12-25 m2 | 1 pomieszczenie | Łóżko

Został ostatni pokój

+1 391

zł/Pokój

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem