Santorini

Santorini jest wyspą w Grecji, która słynie ze swoich pięknych widoków. Leży na Morzu Egejskim. To popularny kierunek turystyczny, ponieważ można tu podziwiać wybrzeże i plaże oraz zwiedzać starożytne ruiny.

Greckie Santorini - zwiedzanie

Santorini należy do regionu Attiki. Ta grecka, wulkaniczna wyspa leży na południowym krańcu archipelagu Wysp Egejskich. Ma powierzchnię ponad 73 km2 i jest zamieszkana przez ponad 15 tysięcy mieszkańców. Położona jest około 120 km od stolicy Grecji - Aten. Jest to jedno z najbardziej popularnych miejsc wśród turystów przybywających tu z całego świata. Wyspa słynie ze swoich pięknych krajobrazów, które tworzą się dzięki unikalnemu ukształtowaniu terenu. Wysoka na ponad 300 m skała, która jest pozostałością wybuchu wulkanu, otacza całe Santorini. To idealne miejsce na wakacje dla osób, które lubią aktywny wypoczynek oraz chcą poznać inne oblicze Grecję.

Santorini w Grecji - jak się dostać?

Aby dostać się na Santorini, można najpierw udać się do Aten. Można tam dolecieć samolotem z wielu miast w Europie. Z greckiej stolicy można wybrać się na wyspę promem lub drogą lotniczą. Z wielu miast europejskich i nie tylko kursują również bezpośrednie przeloty Aten.

mapka

Pokaż na mapie