Plan wycieczki

Dzień 1

Podróż do Australii z noclegiem w Dubaju

Zbiórka w Warszawie, stanowisko odpraw Rainbow. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Wylot samolotu do Australii; międzylądowanie w Dubaju. Przylot do Dubaju, odprawa celno - paszportowa. Transfer do hotelu 3* w okolicy Dubaju. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2
Dzień 2

Dubaj: pomiędzy starożytną tradycją a nowoczesnością

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie Dubaju, skierujemy się ku starym częściom miasta, gdzie przespacerujemy się po pieczołowicie odrestaurowanej dzielnicy Al Fahidi. Wąskimi uliczkami dojdziemy do Muzeum Kawy (możliwość spróbowania parzonej lokalnym sposobem kawy arabskiej), fragmentów murów miejskich oraz odwiedzimy jeden z tradycyjnych domów. Przejdziemy także wzdłuż dubajskiej zatoki do przystani łódek abra, którymi przeprawimy się na przeciwległy brzeg, oglądając miasto od strony wody. Tym samym znajdziemy się na słynnych dubajskich targach ze złotem i przyprawami. Następnie przejedziemy do pobliskiego centrum handlowego Mall of the Emirates, w którym znajduje się m.in. pierwszy na Bliskim Wschodzie kryty stok narciarski. Odwiedzimy dzielnicę najwyższych apartamentowców świata, Marinę, a następnie przejedziemy na słynny archipelag sztucznie usypanych wysp Palm Jumeirah, na którego końcu usytuowany jest hotel Atlantis. Na ląd wrócimy kolejką magnetyczną Mono Rail, z której wyraźnie widać założenie palmy i jej zabudowę. Przejedziemy także na plażę Jumeirah, gdzie będzie można sfotografować jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon miasta - nawiązujący kształtem do żagla hotel Burj Al-Arab. Odwiedzimy kompleks Madinat Jumeirah, nazywany Dubajską Wenecją a następnie przejedziemy do finansowej dzielnicy Dubaju. Odwiedzimy tu największe centrum handlowe świata, Dubai Mall i przejdziemy obok jego głównych atrakcji: m.in. akwarium, lodowiska oraz wodospadów ze skoczkami. Nasz dzień zakończymy pokazem tańczących fontann. Strumienie wody wybijające się na 70 m do góry w rytm muzyki i gry świateł. Wieczorem transfer na lotnisko w Dubaju i wylot do Melbourne. (Trasa ok. 100 km).

Dzień 3

Przylot do Melbourne: pierwszy dzień w Australii

Przylot do Melbourne. Odprawa paszportowo – celna. Zakwaterowanie i nocleg w Melbourne lub okolicy. (Trasa ok. 20km)

Dzień 4
Dzień 4

Melbourne i wyspa Phillip: między metropolią a dziką przyrodą

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Melbourne – stolicy stanu Victoria i drugiego największego miasta Australii, gdzie będziemy podziwiać mieszankę tradycyjnej kolonialnej architektury wiktoriańskiej z nowoczesnością. W programie m. in. spacer po ogrodach Royal Botanic Gardens, wizyta w Katedrze Św. Pawła i na targu Queen Victoria Market, spacer po zaułkach XIX-wiecznego pasażu handlowego The Block Arcade oraz postój przy kortach Australian Open. Po południu przejazd na wyspę Phillip znaną z parady pingwinów. Każdego dnia o zachodzie słońca stada pingwinów powracają z morza do swoich norek na plaży, a my będziemy mogli obserwować to niezwykłe zjawisko. Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 290 km)

Dzień 5
Dzień 5

Alice Springs: serce Australii i ostoja nowoczesności

Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd na lotnisko. Przelot do Alice Springs - 30 tys. metropolii w środku Australii. Po przylocie przejazd do „School of Air” specjalnej szkoły, gdzie dzięki nowoczesnej technice można uczyć dzieci oddalone ponad 2 tys. km od nauczyciela! Następnie pojedziemy poza miasto do grobu Johna Flynna - twórcy idei „latających doktorów” oraz do rozpadliny skalnej Simson’s Gap - gdzie przy odrobinie szczęścia spotkamy żyjące tu małe kangury wallabie. Na koniec zwiedzania wjazd na punkt widokowy ponad miastem - wzgórze Anzac. Czas wolny na deptaku Todda. Zakwaterowanie i nocleg w Alice Springs. (Trasa ok. 20 km)

Dzień 6
Dzień 6

Przez serce Australii: Alice Springs i Kings Canyon

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd na zwiedzanie Alice Springs. Odwiedzimy starą stację telegrafu, będącą miejscem narodzin miasta oraz stację „latających doktorów”, gdzie zapoznamy się z unikalnymi rozwiązaniami świadczenia usług medycznych na obszarze wielokrotnie przekraczającym obszar Polski. Następnie kilkugodzinny przejazd przez interior do Kings Canyon drogą łączącą Darwin z Adelajdą, prowadzącą przez środek Australii. Będzie to okazja do spotkania rdzennych mieszkańców, żyjących tutaj w odizolowaniu od „złego” świata. Po południu dojazd do Kings Canyon i 4-godzinny spacer krawędzią kanionu w Parku Narodowym Watarrka do rajskiego ogrodu i imponujących, kamiennych skał świadczących o tym, że „czerwony środek Australii” był kiedyś dnem morskim (w przy przypadku wysokiej temperatury - spacer możliwy wczesnym rankiem kolejnego dnia). Nocleg w bazie turystycznej w Kings Canyon. (Trasa ok. 450 km)

Dzień 7
Dzień 7

Tajemnice Ayers Rock i Kata Tjuta: w centrum Australii

Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd do Ayers Rock - „czerwonego centrum Australii”. Po drodze zobaczymy tzw. „zapomniany cud” - monolit Mt Conner. Po dojeździe do Yulara udamy się do miejsca zwanego Olgas lub w języku aborygeńskim Kata Tjuta, czyli “wiele głów”. Jest to zespół 36 monolitów skalnych, zlepieńców i piaskowców wznoszących się kilkadziesiąt metrów ponad równinę - jedno ze świętych miejsc Aborygenów. Przespacerujemy się wąwozem Walpa na zachód słońca nad Uluru. Powrót na nocleg w bazie turystycznej w okolicach Ayers Rock. Czas na odpoczynek i nocleg. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 8
Dzień 8

Uluru: tajemnice i legendy aborygeńskiej kultury

Wczesna pobudka i wyjazd ok. 5:00 rano (bez śniadania) na wschód słońca nad Uluru. Zatrzymamy się u podnóża góry Uluru, która jest jedną z najbardziej znanych atrakcji przyrodniczo-geologicznych Australii i jednym z największych monolitów skalnych na świecie: długość ok. 3 km, szerokość 2,5 km, obwód 9.4 km. Wznosi się 348 m ponad płaską, piaszczystą równinę i “wrasta” 6 km w głąb ziemi! Ten dziwny twór zbudowany jest ze skały osadowej - arkozy o charakterystycznej czerwonej barwie. Spacer u podnóża skały, gdzie odnaleźć można aborygeńskie rysunki naskalne i wizyta w Centrum Kultury Aborygeńskiej. Powrót do bazy turystycznej na śniadanie, a następnie przejazd na lotnisko i przelot do Sydney. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Sydney. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 9
Dzień 9

Poznajemy uroki Sydney: od Hyde Parku do Harbour Bridge

Po śniadaniu całodzienna wędrówka po Sydney: spacer do Hyde Parku, wizyta w Katedrze NMP, pomnik korpusów ANZAC. W planie zwiedzania: QVB - lokalny „Harrods”, a przy nim pomnik Królowej Wiktorii, Ratusz i Katedra Anglikańska. Kolejnym punktem będzie dzielnica portowa zbudowana z okazji olimpiady - Darling Harbour. Wjazd na wieżę widokową Westfield Tower, gdzie z 250 m będziemy podziwiać panoramę miasta (koszt ok. 40 AUD/os.). Następnie przejdziemy najstarszą ulicą Sydney, Macquarie Street, oglądając po drodze m.in. Parliament House, Sydney Hospital, NSW Library. Dzień zakończymy w Cirqular Quay w pobliżu Opera House i Harbour Bridge – majestatycznego mostu w centrum miasta, wizytówki Sydney. Przejazdy komunikacją miejską (dodatkowo płatne). Nocleg w okolicach Sydney. (Trasa ok. 10 km).

Dzień 10
Dzień 10

Przyroda Australii: od Parku Olimpijskiego do Blue Mountains

Po śniadaniu wyruszymy w okolice Sydney do Parku Olimpijskiego, będącego areną zmagań sportowców w 2000 r. Następnie odwiedzimy lokalny park flory i fauny, gdzie można spotkać symbole kraju: kangury, koala i itp. Dzień zakończymy w bajecznym Parku Narodowym Blue Mountains z dolinami, wodospadami i skalistymi urwiskami oraz główną atrakcją regionu - formacją skalną Three Sisters. Wieczorem powrót w okolice Sydney i nocleg. (Trasa ok. 250 km)

Dzień 11
Dzień 11

Sydney z perspektywy zatoki i przelot na Złote Wybrzeże

Po śniadaniu spacer przez ogród botaniczny do Circular Quay skąd popłyniemy w rejs statkiem po zatoce Botany Bay do Manly - dzielnicy Sydney położonej nad otwartym oceanem z piękną plażą i historyczną zabudową. Zobaczymy miasto rozlokowane nad wieloma zatokami z perspektywy morskiej. Relaksująca kąpiel w oceanie i odpoczynek na plaży. Wczesnym popołudniem powrót do centrum Sydney i czas wolny. Polecamy np. wizytę w Akwarium w Darling Harbour, Muzeum Australii lub wejście na szczyt Mostu Portowego! Wieczorem wyjazd na lotnisko i wylot do najmodniejszego miejsca wypoczynku – Złotego Wybrzeża, zwanego również australijskim Miami. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 12-13
Dzień 12-13

Relaks w kurorcie Surfers Paradise

Śniadanie. Dzień na odpoczynek na plaży lub spacery po promenadzie w najmodniejszym kurorcie Australii – Surfers Paradise. Nocleg w hotelu położonym na Złotym Wybrzeżu.

Dzień 14
Dzień 14

Odkryj Brisbane: stolicę stanu Queensland

Śniadanie i w południe wyjazd do Brisbane. Zwiedzanie stolicy stanu Queensland położonego nad pięknie meandrująca rzeką o tej samej nazwie - ogród botaniczny, Unwiersytet oraz Parlament stanowy. Podczas spaceru zobaczymy również Ratusz i deptak Queen Street. Wieczorem transfer na lotnisko w Brisbane i wylot do Polski z międzylądowaniem w Dubaju.

Dzień 15

Przylot do Warszawy

Przylot do Warszawy na lotnisko Okęcie.

Uwagi do programu

- Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Rozkład lotów może ulec zmianie. Prosimy o potwierdzenie godzin przed wylotem na r.pl/rozklady.
- Obowiązuje bezwzględny zakaz wwożenia świeżej żywności na terytorium Australii i Nowej Zelandii.
-  Do Australii można wwieźć maksymalnie tylko 1 nieotwartą i 1 otwartą paczkę papierosów (łącznie do 25 sztuk); do Nowej Zelandii można wwieźć do 50 sztuk papierosów (tj. 2 nieotwarte paczki i 1 otwartą)
- Pokoje z dostawkami (3-os.) posiadają dwa łóżka dla 3 os. Hotele nie dysponują pokojami 3-os. z 3 osobnymi łóżkami.
- Walutą obowiązującą w Australii jest dolar australijski (AUD) - płatności za wycieczki fakultatywne oraz wydatki na miejscu są możliwe tylko w lokalnej walucie. Zalecamy wymianę waluty na lokalną już w Polsce.
- Zalecamy zabranie kart płatniczych na osobiste wydatki, z powodu problemów z wymiana gotówki na miejscu.

Dodatkowe informacje

Wyżywienie

Śniadania.

Wizy

Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow. O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwację.

Świadczenia

Cena obejmuje: przeloty samolotami rejsowymi z Warszawy do Australii oraz z Australii do Warszawy z międzylądowaniami: Warszawa - Dubaj (nocleg i zwiedzanie) - Melbourne oraz Brisbane - Warszawa, przeloty wewnętrzne na trasach:  Melbourne-Alice Springs, Ayers Rock-Sydney, Sydney-Gold Coast; opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autobusem lub busem (wg programu), zakwaterowanie 12 rozpoczętych dób hotelowych zgodnie z programem, śniadania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa - wersja podstawowa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów realizacji programu zwiedzania (bilety wstępu, przewodnicy lokalni, napiwki dla kierowców, przewodników, bagażowych oraz systemu Tour Guide ), ok. 340 USD/os - płatne gotówką na miejscu, obiadokolacji i napoi do obiadokolacji, wycieczek fakultatywnych, kosztów przejazdów komunikacją miejską oraz innych wydatków osobistych, opłata za pośrednictwo wizowe do Australii (doliczana podczas rezerwacji).

Australia Open!
Australia Open!
Australia Open!
Australia Open!
Australia Open!
Australia Open!
Australia Open!
Australia Open!
Australia Open!
Australia Open!
Australia Open!
Australia Open!
Australia Open!
1 / 13

5.4/6 (14 opinii)

Australia Open!

Za osobę26 115
Razem
52 229 zł
Zaliczka 10% 5 220 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przeloty samolotami rejsowymi z Warszawy do Australii oraz z Australii do Warszawy z międzylądowaniami: Warszawa - Dubaj (nocleg i zwiedzanie) - Melbourne oraz Brisbane - Warszawa, przeloty wewnętrzne na trasach:  Melbourne-Alice Springs, Ayers Rock-Sydney, Sydney-Gold Coast; opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autobusem lub busem (wg programu), zakwaterowanie 12 rozpoczętych dób hotelowych zgodnie z programem, śniadania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa - wersja podstawowa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów realizacji programu zwiedzania (bilety wstępu, przewodnicy lokalni, napiwki dla kierowców, przewodników, bagażowych oraz systemu Tour Guide ), ok. 340 USD/os - płatne gotówką na miejscu, obiadokolacji i napoi do obiadokolacji, wycieczek fakultatywnych, kosztów przejazdów komunikacją miejską oraz innych wydatków osobistych, opłata za pośrednictwo wizowe do Australii (doliczana podczas rezerwacji).

Atuty oferty

Dubaj - miasto idealne • Melbourne – kulturalna i sportowa stolica Australii • Alice Springs - czerwony środek Australii • Kings Canyon - dno morskie na pustyni • Ayers Rock - Uluru - święta góra Aborygenów • Sydney - opera i most portowy • Park Narodowy Blue Mountains z Three Sisters • wypoczynek na Gold Coast - australijskie Miami • Brisbane – stolica stanu Queensland
Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Opinie

Opinie o Australia Open!

5.4 / 614 opinii
Intensywność programu
5.0
Pilot
5.5
Program wycieczki
5.3
Transport
5.4
Wyżywienie
4.0
Zakwaterowanie
4.6
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Grażyna 22.11.2018
Termin pobytu: styczeń 2019

Australia Open .

Wspaniała wycieczka !! Polecam wszystkim tym co chcą odwiedzić Australię.
Pokaż więcej opinii (13)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze

Inne wycieczki dostępne w tym samym regionie

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem