Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady. Wylot na lotnisko w Eindhoven (Holandia). Po przylocie wszystkich uczestników transfer do hotelu w okolicach Amsterdamu. W przypadku wczesnego przylotu możliwy przejazd do centrum  Eindhoven w oczekiwaniu na pozostałe przyloty. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd komunikacją miejską do centrum Amsterdamu - znanego jako najbardziej liberalne miasto na świecie. Spacer romantycznymi uliczkami przy kanałach do dzielnicy muzealnej i zwiedzanie Rijksmuseum - Muzeum Narodowego ze wspaniałą kolekcją dzieł mistrzów niderlandzkich m. in. Rembrandta, Vermeera, Halsa (zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym, zwiedzanie dotyczy jedynie stałej ekspozycji. Nie zwiedzamy wystaw czasowych.). Następnie zwiedzanie szlifierni diamentów (możliwość zakupu!) Proponujemy romantyczny rejs po kanałach amsterdamskich, podczas którego możemy podziwiać wspaniałą XVII - wieczną architekturę domów kupieckich. Dla chętnych wspólna kolacja/ obiad (dodatkowo płatna u pilota). Wizyta na Placu Dam z Kościołem Nowym, Pałacem Królewskim oraz Pomnikiem Narodowym. Czas na spacer po najstarszej części miasta z tętniącymi życiem barwnymi ulicami i atmosferą czasów „dzieci kwiatów”: m.in. Dzielnica Czerwonych Latarni, Nowy Rynek (ze względu na zakaz oprowadzania grup tylko możliwość spaceru indywidualnego). Powrót do hotelu, nocleg (program tego dnia realizowany komunikacją miejską).

Dzień 3

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd na farmę serowarską (możliwość zakupu serów i chodaków holenderskich). Następnie fakultatywna wycieczka do ogrodów kwiatowych Keukenhof (w terminach od połowy marca do 12 – tego maja - dodatkowo płatna ok. 32 Euro), a w pozostałych terminach odwiedzimy największą giełdę kwiatową świata w Aalsmeer. Wizyta w Delft, rodzinnym mieście malarza Vermeera, spacer na Główny Rynek z Ratuszem i Nieuwe Kerk, gdzie będzie możliwość wstąpienia do jednego ze sklepów ze wspaniałą królewską porcelaną. Przejazd do Hagi – stolicy politycznej Holandii, gdzie podczas krótkiego spaceru zobaczymy Stary Ratusz, kościół Grote Kerk i reprezentacyjną siedzibę Parlamentu holenderskiego. Zwiedzanie Królewskiej Galerii Malarstwa Mauritshuis (indywidualnie) , gdzie można podziwiać m.in. obraz Vermeera „Dziewczyna z perłą”. Podjedziemy również pod siedzibą Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości. Dzień zakończymy w Scheveningen, nad Morzem Północnym, gdzie dla chętnych proponujemy wspólną kolację w restauracji (dodatkowo płatna u pilota) i czas wolny przy promenadzie nadmorskiej. Nocleg w okolicach Amsterdamu/Hagi/ Rotterdamu (Trasa ok. 100 km).

Dzień 4

Dzień 4

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Następnie przejazd do Rotterdamu, gdzie znajduje się największy port przeładunkowy świata. Jest to najnowocześniejsze holenderskie miasto, w którym podczas spaceru zobaczymy przykłady awangardowej architektury (np. Market Hall) i nieliczne pozostałości starej zabudowy, które ocalały ze zniszczeń wojennych (np. Ratusz i katedra). Wizyta na zachodnim wybrzeżu Morza Północnego, gdzie znajduje się słynna tama, która jest największą ruchomą konstrukcją na Ziemi. Każde z jej dwóch ramion ma wymiary wieży Eiffla. Tama Maeslantkering stanowi jedno ogniwo ogromnego systemu przeciwpowodziowego, który chroni Holandię przed zalaniem Wizyta w skansenie wiatraków Kinderdijk, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Popłyniemy w półgodzinny rejs wzdłuż linii wiatraków i zwiedzimy wnętrze jednego z nich. Przejazd do centrum Antwerpii, krótki spacer po starym mieście ze wspaniałymi domami cechowymi i najwyższą w Belgii gotycką katedrą.. Kolacja (dodatkowo płatna u pilota), nocleg w okolicach Antwerpii/Brugii (Trasa ok. 160 km).

Dzień 5

Dzień 5

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do dwóch uroczych średniowiecznych miast Gandawy i Brugii. W Brugii udamy się w niezwykłą podróż do średniowiecznej przeszłości. Spacer po urokliwej, pięknie zachowanej starówce (rynek Grote Markt, kościół Notre Dame, bazylika Świętej Krwi, domy kupieckie) i rejs stateczkiem po urokliwych brugijskich kanałach. Nastepnie przejedziemy do Gandawy, która jest prawdziwą gratką dla wielbicieli zabytków średniowiecza i renesansu. Proponujemy spacer po starym mieście ze wspaniałą katedrą św. Bawona. Kolacja (dodatkowo płatna u pilota), Nocleg w okolicy Brukseli. (Trasa ok.150 km)

Dzień 6

Dzień 6

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Brukseli, zwiedzanie miasta. Panoramiczna wycieczka po Brukseli, podczas której zobaczymy m. in. Atomium (konstrukcję przedstawiającą pierwiastek żelaza powiększony 185 miliardów razy), Pałac Królewski, dzielnicę Unii Europejskiej i Pałac Sprawiedliwości. Następnie spacer po starówce brukselskiej - szczególnej uwadze polecamy Grand Place z pięknym Hotel de Ville (ratuszem miejskim) oraz symbol miasta - fontannę Maneken Pis, czyli siusiający chłopiec. Kolacja (dodatkowo płatna u pilota), . Zakwaterowanie w hotelu w Belgii przy granicy z Luksemburgiem lub w Luksemburgu, nocleg (ok. 250 km).

Dzień 7

Dzień 7

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Luksemburga - finansowego centrum Europy. Spacer po starym mieście (m.in. Plac d´Armes, Pałac Książęcy) oraz wędrówka po murach obronnych cytadeli luksemburskiej i podziwianie majestatycznych krajobrazów. Czas wolny przy głównym placu miasta z kawiarniami i restauracjami. Przejazd do Maastricht, uważanego za najstarsze miasto w Holandii. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy główny rynek Markt i wiele pozostałości dawnych fortyfikacji. Przejazd na nocleg w okolice Maastricht/Eindhoven (ok. 350 km)

Dzień 8

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Eindhoven, przelot do Polski.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- W 2019 roku weszły w życie przepisy, zakazujące wjazdu do centrum Amsterdamu autokarom turystycznym. W związku z tym zwiedzanie miasta będzie odbywało się pieszo lub komunikacją miejską, a autokar pozostanie poza centrum miasta.
- w wielu miejscach jest obrót bezgotówkowy, możliwość płatności jedynie kartą

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele**/*** - położone poza centrum miast lub w miastach satelickich, na trasach pomiędzy zwiedzanymi miejscowościami - (7 rozpoczętych dób hotelowych w okolicy miast: Bruksela - 2, Brugia - 1, Haga/Amsterdam - 2, Amsterdam – 1, Luksemburg - 1).

Pokoje: 2 – os. (możliwość dostawki) z łazienkami i wc.

Do dyspozycji gości: w hotelach restauracja, bar, często lobby z TV.

Wyżywienie: śniadania kontynentalne lub w formie bufetu.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym, na miejscu przejazdy komfortowym autokarem (wc, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach j.w. (7 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania kontynentalne, program turystyczny jw., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsów statkiem, przejazdów komunikacją miejską, usług przewodników lokalnych, zestawu słuchawkowego Tour Guide (kwota ok. 220 EUR płatna pilotowi imprezy); taksy turystycznej ok. 30 EUR (płatna w hotelach na miejscu) posiłków w restauracjach (koszt 1 obiadokolacji ok. 23 EUR ), w terminach od połowy marca do 12 - tego maja wycieczka do Keukenhof – ok. 32 EUR oraz innych wydatków osobistych.

Inne

NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Beneluks - Kwitnące Niderlandy

5.1/6 (63 opinie)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Beneluks - Kwitnące Niderlandy
Galeria (14)
Beneluks - Kwitnące Niderlandy
Beneluks - Kwitnące Niderlandy
Beneluks - Kwitnące Niderlandy
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym, na miejscu przejazdy komfortowym autokarem (wc, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach j.w. (7 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania kontynentalne, program turystyczny jw., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsów statkiem, przejazdów komunikacją miejską, usług przewodników lokalnych, zestawu słuchawkowego Tour Guide (kwota ok. 220 EUR płatna pilotowi imprezy); taksy turystycznej ok. 30 EUR (płatna w hotelach na miejscu) posiłków w restauracjach (koszt 1 obiadokolacji ok. 23 EUR ), w terminach od połowy marca do 12 - tego maja wycieczka do Keukenhof – ok. 32 EUR oraz innych wydatków osobistych.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze

Oferta nie jest obecnie w sprzedaży

pani z lornetka

Marzysz o odpoczynku w tej okolicy?
Mamy dla Ciebie wiele innych propozycji!

Sprawdź inne oferty w okolicy

Opinie klientów

Intensywność programu
4.8
Pilot
5.0
Program wycieczki
5.4
Transport
5.6
Wyżywienie
4.6
Zakwaterowanie
4.7
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Mirosław, Lubliniec 03.05.2024

Beneluks w pigułce

Pani Magdalena wzorem organizacji ,wiedzy ,profesjonalizmu.Wspaniala wyprawa ,pozwalającą poczuć różne miejsca Beneluksu.Super hotele, uutokar i Pan Adam kierowca. Do tego super grupa.....warto.

6.0/6

Jadwiga 21.05.2017
Termin pobytu: kwiecień 2017

Niderlandy w pigułce

Od dobrych kilku lat Niderlandy kojarzą się Polakom niestety głównie z rynkiem pracy… a szkoda, bo oprócz sezonowego zatrudnienia oferują naprawdę wiele ciekawych, a często unikalnych atrakcji, dla których warto tu przyjechać, aby nie tylko zarobić trochę pieniędzy, ale i trochę ich wydać:) Tytuł wycieczki nawiązuje oczywiście do holenderskich tulipanów i kwitnących ogrodów Keukenhof. Gdyby jednak impreza ta miałaby się nazywać inaczej, to chyba najtrafniejszy tytuł, oddający jej sens i klimat musiałby brzmieć „Niderlandy w pigułce”. Bo taki jest właśnie program: w zwarty i skondensowany sposób przedstawia wszystko co w krajach Beneluksu najpiękniejsze, najciekawsze, najbardziej godne uwagi. Oczywiście nawet w przypadku stosunkowo niedużych państw, nie sposób w 8 dni zobaczyć wszystkiego, ale z pewnością największe atuty, jakie mają te trzy kraje są w programie zwiedzania obecne. Na dodatek, choć oczywiście treścią imprezy są przede wszystkim niderlandzkie i flamandzkie miasta, a więc architektura i sztuka, to jednak dla każdego znajdzie się tu coś ciekawego. Dla wielbicieli zabytków- wspaniała architektura Brugii, Gandawy, Antwerpii, Brukseli, dla miłośników malarstwa- unikalne kolekcje Rijksmuseum w Amsterdamie i Mauritshuis w Hadze, dla zwolenników folkloru- pobyt w skansenie wiatraków w Kinderdijk, dla tych, co preferują naturę- bajecznie kolorowe pola tulipanów i 3 godzinna barwna uczta dla oka w ogrodach Keukenhof. Wreszcie dla zafascynowanych słynnymi postaciami- zwiedzanie muzeum figur woskowych Madame Tussauds w Amsterdamie. Program jest bardzo dobrze przemyślany i realizowany bardzo sprawnie, wręcz wzorowo. Nie ma przestojów, na nic się nie czeka, a czas przeznaczony na poszczególne obiekty czy miejsca jest optymalnie dobrany. Ogromnym plusem jest to, iż niemal wszędzie po „oficjalnej” części zwiedzania jest jeszcze czas wolny na samodzielną penetrację zabytkowych miast. A że ich centra są dość zwarte, nie ma mowy o zgubieniu się czy trudnościach w odnalezieniu drogi. Odcinki pokonywane autokarem na trasie są dosyć krótkie (1-1,5 godziny) więc podróż nie jest męcząca. Tempo zwiedzania także jest akuratne, dostosowane i dla tych co chcą wszystkiego się dowiedzieć, i tych którzy „strzelają” po drodze setki fotek. Kompetentny i dowcipny pilot (pan Kamil) znakomicie przybliża zawiłości historyczne związane z krajami Beneluksu i bardzo sprawnie załatwia wszelkie sprawy organizacyjne. Jest przy tym szalenie miły, uczynny i pomocny, czyli taki, jaki pilot być powinien. Standard hoteli jest taki, jakiego oczekuje uczestnik „objazdówki”, a więc jest czysto, schludnie, cicho, wygodnie. Oczywiście nie są to przybytki z polem golfowym i salonem spa, ale nie o to chodzi na wycieczce objazdowej (nie mówiąc o tym, że po zwiedzaniu nie byłoby już właściwie czasu na korzystanie z jakichś dodatkowych atrakcji). Jedynym mankamentem jest położenie hoteli. Oczywiście w przypadku „budżetowej” imprezy nie ma co liczyć na nocleg w centrum Brukseli czy Amsterdamu. Hotele położone są poza centrami miast, ale przyjeżdża się do nich stosunkowo późno, tak więc cały dzień jest naprawdę efektywnie wykorzystany. Wyjątkiem był hotel w Brugii (Karos Hotel). Usytuowany jest jakieś 15 minut od starówki, maksymalnie 20 minut od rynku. Warto to wykorzystać i „zarwać” kawałek wieczoru, bo miasto jest nocą przepięknie oświetlone. Całkiem miłym zaskoczeniem były śniadania. Spodziewaliśmy się „kontynentalnych” zestawów czyli mini grzaneczki lub croissanta i filiżanki kawy. A tymczasem śniadania są zupełnie „normalne”, nikt niczego nie „racjonuje”, są i bagietki, i wędliny, sery, jogurty, warzywa, owoce, słodkości, a nawet ciepłe potrawy. Obiadokolacje, możliwe są do wykupienia na czas całej imprezy lub na poszczególne dni, nie są może bardzo obfite, ale nie ma powodu do niezadowolenia. W miejscach, gdzie przewidziane są posiłki można też znaleźć coś do przekąszenia we własnym zakresie lub przeznaczyć ten czas na indywidualne zwiedzanie, spacer, odpoczynek itp. Warto z pewnością wybrać terminy kwietniowo- majowe. Dni są co prawda dość chłodne, ale to jedyny moment, kiedy można podziwiać ogrody Keukenhof, dla których wielu przyjeżdża tu specjalnie i to z daleka. Z pewnością największe wrażenie robią zabytkowe miasta Belgii, a zwłaszcza Gandawa i Brugia. Zwiedzanie Rotterdamu ograniczone jest tylko do wjazdu na Euromaszt, z którego rozciąga się imponująca panorama metropolii. Ale nie ma czego żałować, bo miasto jest całkowicie nowe, odbudowane od podstaw po ogromnych zniszczeniach wojennych i nie oferuje żadnych zabytków. Z pewnością duże wrażenie zrobi na każdym Wielki Plac w Brukseli. Miłośników malarstwa zachwycą kolekcje w galeriach Hagi i Amsterdamu. Aż szkoda, że nie ma tam kilku godzin na spokojną kontemplację. Bardzo sympatycznym punktem są także rejsy po kanałach Amsterdamu i Brugii a także rejs łodzią płaskodenną po terenie skansenu wiatraków. Wizyta w muzeum Madame Tussauds jest opcjonalna. Naszym zdaniem warto, choćby dla przyjemności zrobienia sobie okazjonalnej fotki z woskowym prezydentem Obamą czy takimż Leonardo DiCaprio.
Pokaż więcej opinii (61)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem