< WSTECZ
R.pl > Blog > Zainspiruj się > Najlepsze wycieczki objazdowe po Meksyku!

Najlepsze wycieczki objazdowe po Meksyku!

Skrócony opis

Meksyk to feeria barw, krajobrazów, różnych kultur i ogromne dziedzictwo historyczne. Wybierzcie się z nami w fascynującą podróż po tym niesamowitym kraju! Poniżej znajdziecie 5 propozycji wycieczek objazdowych po Meksyku – 3 bestsellery oraz dwie bardzo ciekawe nowości!

Sekcja 1

Zacznijmy od naszych najnowszych propozycji:

 

Meksyk od pierwszego wejrzenia

To idealna propozycja dla wszystkich, którzy chcą się skupić na poznaniu Półwyspu Jukatan. To miejsce pełne historii, wspaniałych zabytków UNESCO oraz oczywiście idyllicznych, piaszczystych plaż i turkusowych wód Zatoki Meksykańskiej.

Jedną z najciekawszych nowości, którą proponujemy, jest zakwaterowanie na Wyspie Holbox. To iście rajskie miejskie, otoczone malowniczymi lagunami jest domem dla wielu gatunków kolorowych ptaków w tym pelikanów oraz flamingów. Jest tu ponad 150 gatunków tych stworzeń!  Ta karaibska oaza spokoju pozwoli Wam w pełni cieszyć się słońcem i korzystać z dostępnej tutaj, bogatej infrastruktury turystycznej.Podczas tej wycieczki objazdowej nie zabraknie również zanurzenia się w historii Majów. Odwiedzimy takie miejsca jak Tizimin, Jaskinie Loltun i podziemny świat Xibalba (znany np. z gry Tomb Raider), religijne centrum Majów – Uxmal, Chichen Itzę, strefę archeologiczną Coba oraz wiele, wiele więcej!

 

Siedem cudów Jukatanu

Ta wycieczka objazdowa to gratka dla miłośników historii. Podczas tygodniowego pobytu odwiedzimy wszystkie najważniejsze miejsca związane z kulturą Majów na Półwyspie Jukatan. Czekają na Was takie miejsca jak kultowe Chichen Itza, Campeche, Pomuc – słynące z niezwykłych tradycji pochówku, święte miasto Uxmal, oraz fantastyczna osada archeologiczna Coba. Aby nie zatracić się zupełnie w zabytkach spędzimy również dzień w przepięknym rezerwacie przyrody Celestun, który jest ostoją kolonii flamingów, pelikanów i kormoranów.

 

Przejdźmy teraz do naszych kultowych, bestsellerowych wycieczek objazdowych po Meksyku!

 

Wielka konkwista

Wspaniała, dwutygodniowa wyprawa rozpoczynająca się od Półwyspu Jukatańskiego poprzez wspaniały interior aż po stolicę tego kraju – Mexico City. Nie sposób wypisać tutaj wszystkich zabytków, które będziemy zwiedzać – Chichen Itza, Campeche, Palenque, Tehuantepec, Oaxaca, Acapulco, Teotihuacan.. to tylko kilka najważniejszych punktów, wypełnionego po brzegi, planu zwiedzania. Spójrzcie tylko na mapkę! Jeśli chcecie dokładnie poznać bogactwo historyczne oraz przyrodnicze Meksyku a także wypocząć na pięknych plażach Cancun i Acapulco, to ta wycieczka jest właśnie dla Was!

 


Hasta la vista Mexico!

Jeśli macie trochę mniej urlopu, jednak zależy Wam na tym aby zobaczyć coś więcej niż tylko obszar Półwyspu Jukatańskiego to proponujemy Wam wybrać się właśnie na tę wycieczkę. Oprócz kultowych miejsc, które trzeba zobaczyć, takich jak Chichen Itza, Uxmal, Campeche czy Palenque zabierzemy Was do malowniczych Wodospadów Eyipantla jak również wspaniałego „Miasta Aniołów” – Puebli – gdzie zobaczycie idealnie zachowane przykłady architektury i sztuki kolonialnej. Zwieńczeniem wyprawy będzie wizyta w Teotihuacan – stanowisku archeologicznym położonym na centralnym płaskowyżu oraz zwiedzanie Mexico City, stolicy tego ogromnego i doskonałego Państwa.

 

Zaginione miasta Majów

Nie jedno, nie dwa a aż trzy państwa Ameryki Południowej odwiedzimy podczas tej wyprawy. W poszukiwaniu zaginionych miast, ukrytych w gęstej dżungli wybierzemy się do miejsc takich jak Tulum, Chichen Itza, Campechce, Palenque,  gwatemalskiego Tikal oraz Flores a także belizyjskiej perły jaką jest ośrodek Lamanai. To wspaniała okazja aby dokładniej poznać niesamowitą historię i dziedzictwo kultury Majów jak również odwiedzić te mniej uczęszczane, acz równie nadzwyczajne, atrakcje turystyczne. Nie zabraknie też czasu na plażowanie w otoczeniu rajskich krajobrazów Zatoki Meksykańskiej!

Jak sami widzicie, Meksyk to wiele więcej niż wspaniałe, białe plaże, ośrodki turystyczne i aromatyczna kuchnia. To również ukryte w dżungli, niespotykane nigdzie indziej, bogactwo kulturowe które po prostu trzeba zobaczyć na własne oczy. Najlepiej podczas naszych wycieczek objazdowych pod okiem doświadczonych pilotów! Zapraszamy.

Ocena artykułu

Średnia ocena tego artykułu: 5.00/5
Dziękujemy za wystawienie opinii!

Komentarze

jerzy
06.06.2020 19:09:37

Ciekawy jest Meksyk- byłem- polecam...jerzdr..

Polecane wycieczki

Zobacz inne wpisy

Sprawdź kierunki powiązane z tym artykułem:

Meksyk