< WSTECZ
R.pl > Blog > Bogactwa natury > Rajskie wakacje na Seszelach. 5 powodów dla których warto spędzić tam urlop!

Rajskie wakacje na Seszelach. 5 powodów dla których warto spędzić tam urlop!

Skrócony opis

Seszele to 115 malowniczych wysepek, ulokowanych na lazurowych wodach Oceanu Indyjskiego. Przyciągają białym, miękkim piaskiem, cudownie kołyszącymi się palmami i poczuciem dobrze pojętego luksusu. Jeśli nadal zastanawiasz się, czy ten kierunek jest dla Ciebie, poniżej przedstawiamy 5 powodów, dla których musisz tu przyjechać.

Sekcja 1

Po pierwsze: Praslin

Fenomenalne piaszczyste plaże z białym, przyjemnie mięciutkim piaskiem, który pieści stopy, w połączeniu z cudownie ciepłą wodą tworzą optymalne warunki do letniego wypoczynku. Jeżeli marzysz o przeniesieniu się do całkowicie innego świata bez przyziemnych obowiązków, to miejsce jest dla Ciebie. W Praslin odwiedź koniecznie rezerwat przyrody Vallee de Mai. Znajdziesz tu naturalnie występujące okazy lodoicji seszelskiej, która rodzi ciężkie, 30 kilogramowe owoce nazywane kokosem morskim. Dojrzysz tu również wyjątkowe gatunki ptaków, takie jak owocowy gołąb czy czarna papuga. Cały obszar wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wart odwiedzenia jest również Fond Ferdinand Nature Reserve, który – choć mniejszy od opisywanego wcześniej – może pochwalić się zdecydowanie większą liczbą gatunków roślin i zwierząt.

Po drugie: pyszne przysmaki lokalnej kuchni

Na Seszelach w wielu miejscach spotkasz zarówno restauracje, jak też typowo lokalne miejscówki z jedzeniem (take away). Tutejsze przysmaki stanowią połączenie kuchni francuskiej, hinduskiej i afrykańskiej, oczywiście z uwzględnieniem miejscowych składników. Curry ze świeżo złowionych ośmiorniczek, butter chicken, a do tego soki – czy możesz chcieć czegoś więcej? Tak! Koniecznie skosztuj chatini – dania przyrządzanego na bazie tutejszych owoców, zwykle papai i golden apple. Pikantne potrawy, wykorzystujące dopiero co złowione ryby i owoce morza, składają się na wyjątkowy smak kuchni kreolskiej.

Po trzecie: imponujących rozmiarów egzotyczne żółwie

Seszele są domem dla wielu gatunków zwierząt, w tym gigantycznych żółwi, które w ciepłych piaskach składają jaja. Na tym jednak nie koniec. Znajdziesz tu aż 850 gatunków ryb oraz 100 rodzajów muszli. Nie wierzysz? Przyjedź i zobacz na własne oczy.

Po czwarte: fantastyczne warunki dla uprawiania sportów wodnych

Tutejsze wody świetnie nadają się do uprawiania rozmaitych sportów wodnych, takich chociażby jak kitesurfing i windsurfing. Pomyślne wiatry pozwalają na pokonywanie fal, a przejrzyste wody umożliwiają podglądanie tego, co dzieje się pod powierzchnią. Optymalne warunki do nurkowania panują tu w okresach od marca do maja i od września do listopada. W tym czasie możesz liczyć na najlepszą widoczność pod wodą. Nurkując, spotkasz wiele gatunków ryb i innych stworzeń, w tym barakudy, płaszczki, rekiny czy ośmiornice. Nieopodal wyspy Silhouette możesz nacieszyć się widokami cudownej rafy koralowej.Po piąte: plantacje herbaty i przypraw

Na Seszelach możesz zwiedzić również fabrykę herbaty. Herbaciana manufaktura, a nawet bardziej, okoliczności przyrody w jakich się znajduje są absolutnie warte odwiedzenia. Pola z herbacianymi krzewami na długo zapadną w Twojej pamięci. Na miejscu możesz zrobić zakupy dla siebie i przyjaciół – herbaciany susz i owoce będą wspaniałą i pyszną pamiątką.

Polecamy również zobaczyć plantacje wanilii i cynamonu!

Ocena artykułu

Średnia ocena tego artykułu: 4.43/5
Dziękujemy za wystawienie opinii!

Komentarze

Brak komentarzy.

Polecane wycieczki

Zobacz inne wpisy

Tajlandia – raj na wyciągnięcie ręki

Niektórzy mówią, że Tajlandia kształtem przypomina kwiat w pełnym rozkwicie, którego smukłą łodygę stanowi Półwysep Malajski. Ten pięknie położony kraj zajmuje obszar wielkością i kształtem zbliżony do Ameryki Środkowej, graniczy z Laosem i Kambodżą na wschodzie, z Malezją na południu oraz Mjanmą (Birmą) na zachodzie i północnym-zachodzie. Turyści, którzy myślą o poznaniu regionu południowo-wschodniej Azji często jako pierwszy cel swej podróży wybierają właśnie Tajlandię. I nic w tym dziwnego, ponieważ jest to kraj przepiękny, zamieszkały przez niezwykle przyjaznych i gościnnych mieszkańców, który idealnie nadaje się na rozpoczęcie azjatyckiej przygody. Kraj podzielony jest na pięć bardzo różnorodnych regionów, z których każdy ma turystom do zaoferowania inne atrakcje i krajobrazy. Na północy gęste lasy tekowe pokrywają rozległe pasma górskie i strome zbocza dolin, którymi wartko płyną rzeki. Nieco mniej niż jedną czwartą powierzchni kraju stanowią lasy, w tym przede wszystkim wilgotne lasy tropikalne porastające południowe regiony. Ten kawałek Półwyspu Malajskiego słynie z rozległych plantacji kauczuku i upraw orzecha kokosowego. Jednakże najczęściej turyści wybierają Tajlandię za cel swojej podróży z uwagi na jej słynne rajskie plaże, malownicze wybrzeże i niesamowite wyspy. Pocztówkowo piękna Tajlandia jest idealnym miejscem na egzotyczne wakacje. Na dodatek jest teraz znacznie bardziej dostępna niż kiedyś. Sprawdź, co warto zobaczyć w Tajlandii, jakie miejsca zasługują na szczególną uwagę i już teraz zacznij planować najbliższy urlop.