Pokaz fontann, Dubaj

Złoto

Bogactwa obu stron Zatoki Perskiej

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
5.4 /6 ( 10 opinii )
Egzotyka 19/20 - Przedsprzedaż Wycieczka samolotem
Teheran - pałace szachów w alpejskiej scenerii • Isfahan - legendarna połowa świata • Sziraz - miasto poetów i ogrodów • Persepolis - religijne centrum dawnej Persji • Naqsz-e-Rostam - starożytne grobowce królów • Dubaj - największe i najdroższe budowle świata • Abu Dhabi - stolica Emiratów i największy meczet • Ferrari World (fakultatywnie) • możliwe przedłużenie pobytu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Terminy i ceny wycieczki 18

5 960 zł
5 760 zł
( za osobę / 9 dni )
Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka w Warszawie, na lotnisku Chopina, stanowisko odpraw Rainbow (w strefie "Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska) na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Przelot do Teheranu (możliwe przesiadki). Po przylocie odprawa celno-paszportowa i transfer do hotelu w okolicy Teheranu (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu; dotyczy klientów, którzy dopłacili do tej opcji).

Dzień 2

Po późnym śniadaniu w hotelu zwiedzanie Teheranu, stolicy Iranu leżącej na zboczach masywu górskiego Alborz. Teheran z ok.16 mln. mieszkańców jest największym miastem Bliskiego Wschodu z licznymi muzeami i kompleksami pałacowymi, z których odwiedzimy Muzeum Dywanów, kompleks pałacowy Golestan - główną atrakcję stolicy (UNESCO), w którym poznamy przepych, jakim otaczała się rodzina szacha. Przejedziemy przez zamożne dzielnice północnego Teheranu do kompleksu pałacowego Saadabad - rezydencji ostatnich szachów Iranu, położonej w olbrzymim parku z widokiem na wierzchołki gór Alborz. Zobaczymy też ikony miasta: Pomnik Wolności i wszechobecne murale, prezentujące punkt widzenia Islamskiej Republiki Iranu na rozmaite kwestie społeczno-polityczne. Powrót do hotelu, obiadokolacja (opcjonalnie) i nocleg. (Trasa ok. 100 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele o standardzie odpowiadającym *** w ocenie organizatora - (razem 8 rozpoczętych dób hotelowych). Pokoje: 2 - osobowe, wyposażone są w łazienki z wc (w niektórych hotelach możliwe tradycyjne toalety irańskie), klimatyzację, często TV.
Do dyspozycji gości
Na terenie hotelu restauracja, recepcja.
Wizy
Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow. O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwacji.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: opłaty lotniskowe, przelot samolotem, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach wg programu (8 rozpoczętych dób hotelowych lub 15 rozpoczętych dób hotelowych dla Klientów przedłużających pobyt w Emiratach), wyżywienie: śniadania, a dodatkowo dla Klientów przedłużających pobyt w Emiratach - wg opisu wybranego hotelu, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta. podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa - wersja standard (NNW, KL i bagaż)
Cena podstawowa nie obejmuje: obsługi lokalnych przewodników, biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych oraz napiwków dla obsługi (razem ok. 310 USD/os., płatne obligatoryjnie u pilota), taksy turystycznej w Dubaju (ok. 20 USD za pokój za objazd - płatne w hotelu oraz przy wyborze drugiego tygodnia pobytu (taksa i depozyt) - wysokość taksy oraz depozytu uzależniona od hotelu; innych wydatków osobistych.
W Emiratach (przy przedłużeniu imprezy w części pobtowej), taksa klimatyczna płatna na miejscu w hotelach 3* ok 10 AED za pokój za dobę, w hotelach 4* ok 15 AED za pokój za dobę. w hotelach 5* ok 20 AED za pokój za dobę.
Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (7) w systemie rezerwacyjnym (napoje płatne dodatkowo).
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.4/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/bogactwa-obu-stron-zatoki-perskiej/zakwaterowanie-ird
 
 
 
5.4

Ocena ogólna tej wycieczki

5.5
Program wycieczki
5.2
Pilot
5.5
Transport
5.0
Zakwaterowanie
4.7
Wyżywienie
4.9
Intensywność programu

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.