Różowy meczet, Shiraz

Pokaz fontann, Dubaj

Złoto

Pałac Golestan, Teheran

Dubai Marina, Dubaj

Wieża wolności, Teheran

Meczet Szejka Zayeda, Abu Dhabi

Persepolis

Katedra Wank, Isfahan

Meczet Lotfollah, Isfahan

Rezydencja Tabatabaich, Kaszan

Abjane

Meczet Piątkowy, Isfahan

Naqsz-e-Rostam

Palm Jumeirah, Dubaj

Meczet Nasr ol-Molk, Shiraz

Bogactwa obu stron Zatoki Perskiej

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
5.4 /6 ( 10 opinii )
Wycieczka samolotem
Teheran - pałace szachów w alpejskiej scenerii • Isfahan - legendarna połowa świata • Sziraz - miasto poetów i ogrodów • Persepolis - religijne centrum dawnej Persji • Naqsz-e-Rostam - starożytne grobowce królów • Dubaj - największe i najdroższe budowle świata • Abu Dhabi - stolica Emiratów i największy meczet • Ferrari World (fakultatywnie) • możliwe przedłużenie pobytu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Terminy i ceny wycieczki 16

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka w Warszawie, na lotnisku Chopina, stanowisko odpraw Rainbow (w strefie "Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska) na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Przelot do Teheranu (możliwe przesiadki). Po przylocie odprawa celno-paszportowa i transfer do hotelu w okolicy Teheranu (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu; dotyczy klientów, którzy dopłacili do tej opcji).

Dzień 2

Po późnym śniadaniu w hotelu zwiedzanie Teheranu, stolicy Iranu leżącej na zboczach masywu górskiego Alborz. Teheran z ok.16 mln. mieszkańców jest największym miastem Bliskiego Wschodu z licznymi muzeami i kompleksami pałacowymi, z których odwiedzimy Muzeum Dywanów, kompleks pałacowy Golestan - główną atrakcję stolicy (UNESCO), w którym poznamy przepych, jakim otaczała się rodzina szacha. Przejedziemy przez zamożne dzielnice północnego Teheranu do kompleksu pałacowego Saadabad - rezydencji ostatnich szachów Iranu, położonej w olbrzymim parku z widokiem na wierzchołki gór Alborz. Zobaczymy też ikony miasta: Pomnik Wolności i wszechobecne murale, prezentujące punkt widzenia Islamskiej Republiki Iranu na rozmaite kwestie społeczno-polityczne. Powrót do hotelu, obiadokolacja (opcjonalnie) i nocleg. (Trasa ok. 100 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele o standardzie odpowiadającym *** w ocenie organizatora - (razem 8 rozpoczętych dób hotelowych). Pokoje: 2 - osobowe, wyposażone są w łazienki z wc (w niektórych hotelach możliwe tradycyjne toalety irańskie), klimatyzację, często TV.
Do dyspozycji gości
Na terenie hotelu restauracja, recepcja.
Wizy
Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow. O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwacji.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: opłaty lotniskowe, przelot samolotem, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach wg programu (8 rozpoczętych dób hotelowych lub 15 rozpoczętych dób hotelowych dla Klientów przedłużających pobyt w Emiratach), wyżywienie: śniadania, a dodatkowo dla Klientów przedłużających pobyt w Emiratach - wg opisu wybranego hotelu, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa - wersja standard (NNW, KL i bagaż)
Cena podstawowa nie obejmuje: obsługi lokalnych przewodników, biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych oraz napiwków dla obsługi (razem ok. 310 USD/os., płatne u pilota), taksy turystycznej w Dubaju (ok. 20 USD za pokój za objazd - płatne w hotelu oraz przy wyborze drugiego tygodnia pobytu (taksa i depozyt) - wysokość taksy oraz depozytu uzależniona od hotelu; innych wydatków osobistych.
W Emiratach (przy przedłużeniu imprezy w części pobytowej), taksa klimatyczna płatna na miejscu w hotelach 3* ok 10 AED za pokój za dobę, w hotelach 4* ok 15 AED za pokój za dobę. w hotelach 5* ok 20 AED za pokój za dobę.
Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (7) w systemie rezerwacyjnym (napoje płatne dodatkowo).
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.4/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/bogactwa-obu-stron-zatoki-perskiej/zakwaterowanie-ird
Sezonowość
Zwykle wysoki sezon turystyczny w Zjednoczonych Emiratach Arabskich trwa od 06.11.2019 do 16.04.2020.

Dodaj opinię

5.4

Ocena ogólna wycieczki

Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Iranie! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon