Dokąd chcesz jechać?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

trwa wczytywanie

Filtry

Popularne

Wyżywienie

Liczba dni

-

Typ wyjazdu

Cena

-

Standard hotelu

Ocena klientów

Udogodnienia w hotelu

Rodzaj hotelu

Odległość hotelu od lotniska

Tematyka

Sezon (1)

Dokumenty

Oferty

Boliwia
Boliwia

Boliwia

Stolica: Sucre

Waluta: BOB

Powierzchnia: 1 098 580 km2

Liczba ludności: ‍11 503 735

Boliwia – wakacje w magicznej Ameryce Południowej

Egzotyczne wakacje w Boliwii pełne tajemnic

Boliwia posiada bardzo intrygujące i zróżnicowane oblicze – z jednej strony kraju rozpościerają się śnieżne, ginące w chmurach szczyty Andów, natomiast z drugiej strony tropikalne dżungle dorzecza Amazonki. To miejsce, które pozwala spędzić bardzo egzotyczne, pełne tajemnic wakacje – Boliwia jest bowiem krajem, gdzie mieszkańcy wciąż kultywują… indiańskie tradycje! Koniecznie udaj się do El Alto, aby podziwiać rewelacyjną panoramę tego wysoko położonego miasta. Chcesz kupić tu coś nietypowego? Warto wybrać się na Targ Przedmiotów Magicznych (Mercado de Hechiceria), by zaopatrzyć się w zioła, liście koki czy… suszone płody lam. Nie możesz też pominąć stolicy Boliwii, Sucre – wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Oprócz ciekawych zabytków (m.in. klasztor San Felipe Neri) wręcz musisz przejść się tutejszymi uliczkami – kryte pomarańczową dachówką domki na pewno głęboko zapadną Ci w pamięć.

Boliwia – wczasy w urokliwym zakątku Ameryki Południowej

Koniecznie udaj się do miejscowości Cochabamba, gdzie możesz wypocząć między intensywnym zwiedzaniem. To doskonałe miejsce na nieco „luźniejsze” wakacje. Boliwia i jej stolica cieszą się świeżym, wiosennym klimatem niemal cały rok! Cochabamba to również doskonałe miejsce na zakupy na największym targu w całej Ameryce Południowej, czyli La Cancha! Do Boliwii warto przyjechać również po to, aby zobaczyć Salar Uyuni – największą na świecie pustynię solną, położona w najbardziej surowej części Altiplano. Z całą pewnością krajobraz ten wywrze na Tobie tak ogromne wrażenie, że nie zapomnisz go do końca życia! Tylko to sobie wyobraź – ogromna przestrzeń białej powierzchni, która pokryta została warstwą transparentnej wody. A w niej odbijające się niebo, liczne laguny, czynne wulkany oraz… tysiące flamingów.

Aktywne wakacje w Boliwii. Raj dla poszukiwaczy przygód!

Isla de Pescado to Twoje must see, jeżeli chcesz spędzić bardzo aktywne wczasy. Boliwia to bowiem  nie tylko „leniwe” metropolia, ale i piękne, pełne egzotycznych przygód… wysypy – jak właśnie Isla de Pescado. Zobaczysz tu gigantyczne kaktusy, które rosną do nawet 12 metrów wysokości! Oczywiście trzeba zobaczyć także Jezioro Titacaca, będące „Błękitnym Okiem Ameryki Południowej”. Znajduje się ono na Wyspie Słońca (Isla del Sol) i uważane jest za święte jezioro, które dało początek… cywilizacji Inków. Baza turystyczna jeziora to Copacabana – urocze miasteczko o nieco hippisowskim klimacie. Warto odwiedzić tutaj sanktuarium Matki Boskiej Gromnicznej z cenną figurą, dokąd wędrują pielgrzymi z całej Ameryki Południowej. Nie zapomnij też przywieźć ze sobą swetra z indiańskim wzorem, który przypomni o tej największej przygodzie Twojego życia!

Opinie o Boliwii:

5.5/6

Ocena ogólna Boliwia

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem