Obiekt

Pokoje

335 przestronnych pokojów zlokalizowanych w piętrowych domkach z terakoty. Pokoje Deluxe (ok 33 m2) posiadają balkon z widokiem na ogród. Pokoje Premium (ok 33 m2) oferują balkon z częściowym widokiem na ocean lub na basen. Pokoje typu Suite (ok 55m2) maja sypialnię, pokój dzienny oraz dwa balkony z widokiem na basen. Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienkę, indywidualnie sterowaną klimatyzację, sejf, telewizor, sofę, żelazko, suszarkę do włosów.

Internet

Darmowy Internet Wi-Fi na terenie całego kompleksu

Kategoria lokalna

W Brazylii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli.

Wyżywienie

Śniadania, obiady i kolacje w formie bufetu. Napoje dodatkowo płatne.

Program sportowy i animacyjny

Kort tenisowy, minigolf, tenis stołowy, centrum fitness, boisko do siatkówki plażowej, boisko do piłki nożnej, kręgle (dodatkowo płatne), łucznictwo, animacje w ciągu dnia (aqua aerobic, stretching, nauka żaglowania), dyskoteka (otwierana ok godz. 23), muzyka na żywo, mini klub dla dzieci, plac zabaw dla dzieci. Dodatkowo płatne SPA hotelowe z masażami i zabiegami na ciało i twarz oraz basenem wewnętrznym i sauną.

Dodatkowe informacje

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym do Rio de Janeiro, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 10 lub 11 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Jeden z największych krajów na świecie, nazywany wschodzącym mocarstwem, będzie rajem przede wszystkim dla miłośników przyrody, pięknych plaż i smacznej kuchni. To kraj idealny dla fotografów, tych mniej lub bardziej profesjonalnych, którzy będą mieli okazję zrobić niezwykłe zdjęcia najpiękniejszemu miastu świata Rio de Janeiro czy największym wodospadom Iguazu. To kraj kontrastów, gdzie favele współistnieją z luksusowymi dzielnicami, gdzie mieszkają potomkowie Portugalczyków, niewolników z Afryki, a nawet Japończyków i Arabów, gdzie przyroda współgra z wielkimi ośrodkami miejskimi . Kraj, którego wybrzeże rozciąga się na długość ponad 7400 km, na którym znajdują się wspaniałe plaże miejskie i te bardziej dzikie. Plaża, podobnie jak piłka nożna, samba, karnawał to styl życia mieszkańców Brazylii i Rio de Janeiro. Przeżycie karnawału w Rio to wspaniała okazja do poznania kultury Brazylijczyków oraz ich radosnego i roztańczonego temperamentu. Każda szkoła przygotowuje własne show aby pokazać nam prawdziwe oblicze Brazylii. To nie tylko taniec i muzyka, ale także duża dawka tradycji i mentalności oraz niezapomnianej zabawy. Jadące pięknie ustrojone platformy, tańczące pary z chorągwiami, bawiące królowe samby, wspaniałe orkiestry i dużo dobrej muzyki rodem z Rio, cóż chcieć więcej, tylko mieć miejsce na Sapucai, czyli Sambodromie, i oddać się tej atmosferze szału i fantazji. Z caipirinhą w ręku, przy rytmach bossa novy, odnajdziemy brazylijską radość, spokój  i poczujemy smak życia.

BRAZYLIA - informacje ogólne

Waluta
1 real (BRL) = 100 centów, 1 USD = 3  BRL. Sugerujemy zebranie dolarów (USD), gdyż kurs dolara jest trochę lepszy niże euro (EUR). W obiegu są banknoty 2, 5, 10, 20, 50, 100 reali oraz monety 5, 10, 20, 50 centów i 1 real. Karty kredytowe są powszechnie akceptowane, jednakże często płacąc gotówką można otrzymać upust.

Wizy
Nie są wymagane od obywateli RP. Paszport musi być ważny 6 miesięcy od daty powrotu.

Przepisy celne
Zakazuje się wwozu więcej niż 12 litrów napojów spirytusowych na osobę (lub przelicznik na inne alkohole) i powyżej 200 papierosów. Przy wwozie i wywozie pieniędzy w kwocie do 10 tys. BRL lub jej równowartości w walutach obcych nie ma obowiązku wypełniania deklaracji celnej.

Czas
Brazylia to kraj 27 razy większy niż Polska, dlatego obejmuje różne strefy czasowe. W Rio de Janeiro jest- 3 h w stosunku do czasu polskiego w okresie zimy, - 4 w okresie lata

Język
Językiem urzędowym jest język portugalski

Elektryczność
110/220V, 60Hz. Gniazdka typ szwajcarski (dwa okrągłe poziomo położone otwory i jeden poniżej). Adaptery są dostępne w sklepikach. W Brazylii mogą nie działać telefony trzyzakresowe. Te nowsze generacji działają bez zarzutu.

Transport
Obowiązuje ruch prawostronny. Drogi są w dobrym stanie. Transport publiczny funkcjonuje do późnych godzin nocnych.

Szczepienia i zdrowie
Szczepienia nie są wymagane. Jedynie w rejonie Amazonii jest wymagane szczepienie przeciwko żółtej febrze. Należy zabrać repelenty.

Obyczaje
Kraj zamieszkiwany jest w 60% przez katolików. Brazylijczycy są bardzo tolerancyjni religijnie.

Wyloty

Wylot z Warszawy. Zbiórka na 3 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku Okęcie. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady. Przelot : samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie ekonomicznej catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również podstawowe napoje, czyli wodę mineralną, kawę i herbatę serwowane podczas posiłków. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie Premium Club i Biznes Elite w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop).  W regionie
Brazylia to przede wszystkim kojarzy się z piaszczystymi plażami, cudownym miastem Rio de Janeiro, sambą, piłką nożną i karnawałem. To także kraj o bardzo bogatej historii i kulturze. W jej skład etniczny wkomponowali się niewolnicy z Afryki, Portugalczycy, Indianie, a także liczni Japończycy, Arabowie, Europejczycy (Niemcy, Szwajcarzy a nawet Polacy). Brazylia to kraj pełen bujnych lasów deszczowych, kraj o największej bioróżnorodności na świecie, gdzie znajduje się najdłuższa i największa rzeka na świecie – Amazonka. Widoki w Rio de Janeiro z Głowy Cukru i wzgórza Corvocado, zapierają dech w piersi i pozostają na zawsze w pamięci. Przepiękne wodospady Iguazu zostały ogłoszone jednym ze współczesnych cudów świata. Plażowanie jest wpisane w mentalność Brazylijczyków Miejskie plaże w Rio de Janeiro konkurują z tymi dzikimi na wysepkach tropiklanych. Kolonialna architektura i wpływy afrykańskich kultur widoczne są najlepiej w Salvadorze, w jego kuchni o zapachu oleju palmowego dende i mleka kokosowego, w religii z synkretyzmami afrykańsko katolickimi candomble czy ubanda. Modernizm, którego najsłynniejszym przedstawicielem był znany architekt Oscar Niemeyer, najlepiej się prezentuje w stolicy – Brasilii i w mieście znajdującym się po drugiej stronie Zatoki Guanabara, Niteroi.

RIO DE JANEIRO
Rio de Janeiro to drugie, co do wielkości, po São Paulo miasto w Brazylii. W latach 1763 – 1960 było stolicą kraju, kiedy to przeniesiono ją do Brasilii. Pomimo tego, że już nie nosi tego zaszczytnego tytułu to jest najchętniej odwiedzanym miastem ze względu na jego malownicze położenie wśród wzgórz i zatoki Guanabara. Zaliczone zostało do jednych z najpiękniejszych miast świata, o czym przekonamy się wjeżdżając kolejką na wzgórza Corcovado, gdzie stoi figura Chrystusa Odkupiciela i Pão de Açucar, (Głowa Cukru), osławionego jednym z filmów o przygodach Jamesa Bonda.
Najciekawsze plaże miejskie, gdzie toczy się życie Brazylijczyków, to ta wspomniana w najbardziej znanej piosence bossa novy „Dziewczyna z Ipanemy” i Copacabana.
W Rio de Janeiro miała miejsce Olimpiada w 2016 roku i Mistrzostwa Świata w piłce nożnej m.in. na stadionie Maracanã, który pobił rekord ilości osób na jednym meczu. Bardzo przyjemnym miejscem do spaceru jest bulwar olimpijski, przy którym znajduje się ogromne graffiti autorstwa brazylijskiego Kobry, aspirujące do wpisu do Księgi Guinessa.
Arcos de Lapa to stary akwedukt, po którym porusza się tradycyjny tramwaj bondinho, ale miejsce to przyciąga przede wszystkim tych spragnionych wieczornej zabawy w rytmach samby czy bossa novy. Carioca de Gema czy Rio Scenarium to najsławniejsze kluby z muzyką na żywo.
Dla miłośników nietypowych kształtów i architektury, po drugiej stronie zatoki Guanabara, znajduje się miasto Niteroi, gdzie można podziwiać modernistyczne budynki znanego architekta Oscara Niemeyera takie jak m.in. Muzeum Sztuki Współczesnej.
Niedaleko Rio znajdują się nieskażone miastem Wyspy Tropikalne, na które warto popłynąć.
Zapraszamy!

BUZIOS
Nazywane brazylijskim Saint-Tropez, oddalone o 190 km od Rio de Janeiro, wśród wszystkich miejscowości nadbrzeżnych Buzios zajmuje szczególne miejsce. Niegdyś wioska rybacka, miejsce kontrabandy drewna narodowego Pau-Brasil i handlu niewolnikami, dziś Buzios przekształciło się w jeden z  najchętniej odwiedzanych kurortów w Brazylii. Posiada aż 23 plaże, z czego najbardziej znane to: Azeda, Ferradura, Tartaruga, João Fernandes y Geribá. Na jednej z nich przechadzała się w 1964 roku gwiazda kina francuskiego Brigitte Bardot razem ze swoim brazylijskim partnerem Bob Zagury. Od tego momentu Buzios stało się ulubionym miejscem odpoczynku turystów z całego świata. Centrum miasta cechuje się szczególną architekturą z budynkami nie przekraczającymi, zgodnie z prawem, dwóch pięter i z elementami drewnianymi. Główna ulica to Rua das Pedras i to wokół niej koncentrują się bary, restauracje i sklepy. Buzios jest idealnym miejscem na wypoczynek i na uprawnie sportów wodnych (windsurfing, katesurfing, itd.)

 

Buzios Beach Resort

Udostępnij
Dodaj do schowka
Buzios Beach Resort
Galeria (13)
Buzios Beach Resort
Buzios Beach Resort
Buzios Beach Resort
Buzios Beach Resort

Atuty oferty

Świetny hotel resortowy z doskonałym zapleczem animacyjno-sportowym. Na uwagę zasługuje olbrzymi, kilkuset metrowy basen, który wije się wzdłuż obiektu i tworzy zatoczki między budynkami hotelowymi. Obiekt oferuje całą gamę udogodnień, które zapewnią wspaniałe wakacje dla całej rodziny. Zapraszamy!

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym do Rio de Janeiro, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 10 lub 11 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych.

Położenie

Buzios Beach Resort odzwierciedla niepowtarzalny styl kurortu, uwielbiany zarówno przez Brazylijczyków jak i cudzoziemców: połączenie spokoju wioski rybackiej z urokiem i życiem Riwiery Francuskiej, który tak bardzo pokochała francuska aktorka Brigitte Bardot. Buzios Beach Resort jest idealnym miejscem na relaks i wypoczynek nad morzem, ale również punktem wyjścia do odkrywania dziesiątek plaż, restauracji i atrakcji turystycznych. Transfer z lotniska trwa ok. 2,5 godziny.

Mapa

Plaża

Hotel znajduje się ok 100 metrów od piaszczystej plaży. Buzios słynie z wielu piękny plaż – jest ich na półwyspie około 23, a każda zachęca innymi walorami - na zachodnim wybrzeżu plaże oferują spokój i czyste wody, podczas gdy te na wschodnim wybrzeżu, z widokiem na otwarte morze, są bardziej dzikie i przyciągają surferów i miłośników sportów wodnych.

Do dyspozycji gości

Recepcja czynna 24h, lobby, basen o ciekawym kształcie, basen dla dzieci, restauracja, bar, rozległy teren hotelowy, leżaki i parasole, ręczniki basenowe (w pokojach),

Obiekt

Wyżywienie

Program sportowy i animacyjny

Atrakcje regionu

Inne hotele w regionie

Dodatkowe informacje

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Transfer

lotnisko-hotel-lotnisko

Ubezpieczenie

podstawowe

Opieka

rezydenta

Uśmiechnięty pan na banerze

Oferta nie jest obecnie w sprzedaży

pani z lornetka

Marzysz o odpoczynku w tej okolicy?
Mamy dla Ciebie wiele innych propozycji!

Sprawdź inne oferty w okolicy
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem