Wczasy w Rio de Janeiro - co musisz wiedzieć?

  • O Rio de Janeiro
  • Opinie
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
  • Artykuły
Flaga Rio de Janeiro

Rio de Janeiro

Stolica:
Brazylia
Waluta:
BRL
Powierzchnia:
1 260 km2
Liczba ludności:
6 498 837

Jeśli Brazylia, to koniecznie Rio de Janeiro, i to również w formule all inclusive! Nie ma wyprawy do tego południowoamerykańskiego kraju bez choć krótkiej wizyty w Rio de Janeiro. Zatańcz sambę podczas najsłynniejszego karnawału na świecie, wybierz się na słynną plażę Copacabana oraz Ipanema i przekonaj się, jak na żywo wygląda pomnik Chrystusa Zbawiciela na wzgórzu Corcovado. Spragniony jeszcze większej ilości wrażeń? Wycieczka objazdowa po Rio de Janeiro pozwoli Ci dotrzeć również na Głowę Cukru, czyli równie słynne wzgórze, z którego rozpościera się niesamowity widok na całe miasto, na słynny stadion Maracana (ten, na którym grał m.in. Diego Maradona) czy do Parku Narodowego Tijuca. Odwiedź Rio z nami choćby na last minute – to będzie wyprawa Twojego życia!

Opinie o Rio de Janeiro

Rio de Janeiro
6.0 /6

Rzeczywiście wspaniałe miasto

Była stolica Brazylii to naprawdę "cidade miravilhosa". Warto spędzić tam co najmniej kilka dni.

Dodał(a):
Tadeusz, Rychvald, Czechy, 05.02.2019
6.0 /6

Spełnione marzenia

Rio de Janeiro zdobyte!  Mimo przestróg , odległości jaka nas dzieli od tego mitycznego miejsca, podążyłam za swoimi marzeniami i zobaczyłam to, czego pragnęłam od dzieciństwa. W końcu,  moim oczom ukazał się zniewalający widok ze wzgórza Corcovado na Rio. Poczułam się tak, jakbym zdobyła szczyt w Himalajach albo sięgnęla gwiazd.  Odwiedziłam "Miasto Bogów",o którym krąża dobre i zle legendy, miasto  do którego przybywają najmożniejszi tego świata. Rio leży chyba na mapie każdego podroznika i  celebryty, któremu wypada się tam pokazać.

Dodał(a):
Ewa z Opola, 02.12.2018
5.0 /6

Miasto w równym stopniu cudowne co i niebezpieczne

Rio jest zjawiskowo położone, oferuje niezwykłe wręcz widoki zwłaszcza z Głowy Cukru. Mnie zachwyciło też piękno tamtejszych barokowych kościołów (San Bento i kościół św. Franciszka), ale ja lubię zwiedzać kościoły. Widać duże kontrasty społeczne - bezdomni śpiący na chodnikach i wstrętny zapach moczu w centrum. Ciągle ma się też poczycie zagrożenia, że zostanie się okradzonym - nie do końca można więc czuć się naturalnie, czy beztrosko korzystać z telefonu bądź aparatu fotograficznego - ryzyko kradzieży jest duże, a przynajmniej ja tak to odbierałem - dlatego telefon, zegarek i paszport zostawiałem zawsze w hotelowym sejfie. Na szczęście nic się nie wydarzyło, więc jestem zadowolony w wyprawy i buszowania po tym niezwykłym mieście.

Dodał(a):
Rafał, 06.02.2018
6.0 /6

Miasto

Jestem pełen podziwu nad mistem i przyrodą. Chciałbym tam wrócić jeszcze nie raz. Niech to będzie moim komentarzem do miejsc które widziałem w Rio. Już w trakcie pobytu wracałem do miejsc w których już byłem bo ciągle czułem niedosyt. Chciałbym obraz Rio mieć zawsze w pamięci.

Dodał(a):
Sławek, 21.01.2018
5.5 /6

region ;)

Przepieknie położenie Rio de Janeiro

Dodał(a):
VIP, 18.01.2018
6.0 /6

Rio

Wspaniałe ! Wszystko super
Dodał(a):
Anonim, 19.12.2017
5.8/6 Ocena ogólna Rio de Janeiro

Pogoda w Rio de Janeiro

Rio de Janeiro znajduje się pod wpływem klimatu tropikalnego, który charakteryzuje się wysokimi temperaturami i częstymi opadami deszczu. Przez cały rok temperatura w Rio de Janeiro wynosi zwykle ponad 20°C i jedynie w najchłodniejszym okresie pomiędzy majem a wrześniem może spać do ok. 18°C. Od grudnia do marca słupek rtęci wskazuje często blisko 30°C i w tym okresie występują także największe opady, których roczna suma wynosi nawet 1300 mm.

Candomblé – w transie z afrykańskimi bogami. Wywiad z prof. Leszkiem Kolankiewiczem

Czym jest candomblé? Czy przyjeżdżając do Brazylii, można poznać ten kult bliżej? Dowiedz się czytając wywiad z prof. Leszkiem Kolankiewiczem, autorem książki „Samba z bogami”!

Rozmowa z Tonym Kososkim, autorem książki “Nie każdy Brazylijczyk tańczy sambę” (Wydawnictwo Muza, 2016).

Brazylia to kraj często postrzegany przez stereotypy. Zobacz, jak to niezwykłe państwo potrafi zaskakiwać, czytając naszą rozmowę z podróżnikiem, autorem książki “Nie każdy Brazylijczyk tańczy sambę”, Tonym Kososkim.

Oszałamiający karnawał w Rio de Janeiro

Karnawał w Rio de Janeiro zalicza się do największych imprez tego typu na świecie. Gwarantujemy, że gorąca atmosfera Brazylijskiej muzyki i tańca porwie również Ciebie! Poznaj wyjątkowe miejsca z r.pl.

Sylwester – pomysły na przywitanie Nowego Roku

Jak przywitać Nowy Rok? Sprawdź pomysły na spędzenie Sylwestra na blogu r.pl i wybierz najlepszą dla siebie opcję!

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon