wypoczynek

Wczasy w Rio de Janeiro - co musisz wiedzieć?

  • O Rio de Janeiro
  • Opinie
  • Pogoda
  • Artykuły

Rio de Janeiro

W rytmie Samby – wakacje w Rio de Janeiro

Tętniąca życiem brazylijska metropolia znana jest chyba wszystkim na świecie. Swą popularnością przebija choćby Sao Paolo czy Brasilię. Miasto Copacabany, karnawału, samby czy ogromnego pomniku Jezusa Chrystusa, co roku przyciąga rzesze turystów pragnących przekonać się na własnej skórze, o tym jak naprawdę wygląda Rio. Zatańcz sambę w trakcie słynnego brazylijskiego karnawału. Odwiedź Sambodrom, czyli miejsce, po którym paradują najlepsze szkoły samby. Odwiedź jeden z tysięcy klubów czy barów na plaży, tańcząc i bawiąc się w gorących rytmach do białego rana! Wczasy w Rio de Janeiro to gwarancja dobrej zabawy i niezapomnianego wypoczynku.

Malownicze krajobrazy – wczasy w Rio de Janeiro
Mieniące się tysiącem barw Rio, to idealne połączenie kolorowej architektury, zabytków malowniczego ukształtowania terenu i egzotycznej roślinności. Największe wrażenie robią z pewnością Corcovado i Pao Açúar. Dwa wzgórza odwiecznie konkurują ze sobą o miano najpiękniejszego. Wznosząca się na 700 metrów Corcovado mieści na swym szczycie pomnik Chrystusa Odkupiciela wysoki na 30 metrów. Z kolei skaliste Pao Açúar pozwala cieszyć się piękną panoramą miasta i zatoki. Na uwagę zasługuje również Lagoa Rodrigo de Freitas – laguna w południowej części Rio de Janeiro. Łączy się z Oceanem Atlantyckim, będąc miejscem, gdzie można odpocząć od najbardziej zatłoczonych plaż. Wakacje w Rio de Janeiro to również piękne plaże. Najsłynniejszą z nich jest oczywiście Copacabana. Jeżeli jednak poszukujecie bardziej spokojnych, ustronnych miejsc, udajcie się na plażę Barra de Tijuca.

Wakacje w Rio de Janeiro – co trzeba zobaczyć?
Mekka wszystkich fanów futbolu – brazylijska Maracana to prawdopodobnie najsłynniejszy stadion na świecie. Na co dzień zamknięta, dostępna do zwiedzania w trakcie zorganizowanego oprowadzania. Wczasy w Rio de Janeiro to również piękna miejska zabudowa. Główny plac Rio, Praça Floriano, stanowi miejsce popołudniowych i wieczornych spotkań. Praça Quinze de Novembro znane jest z ciekawej fontanny w kształcie piramidy z 1789 r. Położona nieopodal zatoka znana jest z imponującego pałacu cesarskiego, będącego obecnie centrum kultury.

Opinie o Rio de Janeiro

Rio de Janeiro
6.0 /6

Rio

Brazylia to piąty pod względem wielkości kraj świata (po Rosji, Kanadzie, Chinach i Stanach Zjednoczonych), graniczący ze wszystkimi państwami Ameryki Południowej z wyjątkiem Chile i Ekwadoru. Zajmuje prawie połowę kontynentu.
Dodał(a):
andrzej221, 07.10.2020
5.0 /6

Rio

Monument Zbawiciela i Fawele robią największe wrażenie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodał(a):
Adam, Kwidzyn, 02.03.2020
4.5 /6

Brazylia: Rio, Iguazu

Ciekawy i piękny region, dobre połączenie aglomeracji miejskiej - Rio, i przyrody - Iguazu. Polecam.
Dodał(a):
Andrzej, 22.02.2020
4.0 /6

Pięknie, ale diabelnie trzeba uważać...

Piękna okolica, miasto pięknie położone... tylko ta przestępczość... i smród... bród ma ulicach... w wielu miejscach
Dodał(a):
Stanisław, 20.02.2020
6.0 /6

Urzekające

Cudowne krajobrazy, miejsca, plaża, radosna i skoczna samba, atmosfera miasta... Trzeba zobaczyć, warto wrócić!
Dodał(a):
Agnieszka, ŚWIĘTOCHŁOWICE, 30.01.2020
6.0 /6

Rio de Janeiro - Cidade Maravilhosa - znaczy cudowne miasto

Chyba najpiękniej położone na świecie miasto nadmorskie z oszałamiającymi widokami, szerokimi plażami, doskonałym jedzeniem. Prawdziwą duszę tego miasta tworzą Cariocas - mieszkańcy Rio. Warto zobaczyć to miejsce na własne oczy!
Dodał(a):
Radoslaw, KATOWICE, 16.12.2019
5.0 /6

Rio de Janeiro

Miasto położone piękne widoki z pod pomnika Jezusa w Rio de Janeiro zapierały dech w piersiach, super miejsce na wakacje
Dodał(a):
MAREK, Barczewko, 10.12.2019
6.0 /6

kontrasty

Miasto pełne kontrastów-stare miesza się z nowym,piękne obok brzydkiego,nowoczesność i rozsypujące się budy
Dodał(a):
Jolanta, Racibórz, 14.11.2019
6.0 /6

Rzeczywiście wspaniałe miasto

Była stolica Brazylii to naprawdę "cidade miravilhosa". Warto spędzić tam co najmniej kilka dni.

Dodał(a):
Tadeusz, Rychvald, Czechy, 05.02.2019
6.0 /6

Spełnione marzenia

Rio de Janeiro zdobyte!  Mimo przestróg , odległości jaka nas dzieli od tego mitycznego miejsca, podążyłam za swoimi marzeniami i zobaczyłam to, czego pragnęłam od dzieciństwa. W końcu,  moim oczom ukazał się zniewalający widok ze wzgórza Corcovado na Rio. Poczułam się tak, jakbym zdobyła szczyt w Himalajach albo sięgnęla gwiazd.  Odwiedziłam "Miasto Bogów",o którym krąża dobre i zle legendy, miasto  do którego przybywają najmożniejszi tego świata. Rio leży chyba na mapie każdego podroznika i  celebryty, któremu wypada się tam pokazać.

Dodał(a):
Ewa z Opola, 02.12.2018
5.0 /6

Miasto w równym stopniu cudowne co i niebezpieczne

Rio jest zjawiskowo położone, oferuje niezwykłe wręcz widoki zwłaszcza z Głowy Cukru. Mnie zachwyciło też piękno tamtejszych barokowych kościołów (San Bento i kościół św. Franciszka), ale ja lubię zwiedzać kościoły. Widać duże kontrasty społeczne - bezdomni śpiący na chodnikach i wstrętny zapach moczu w centrum. Ciągle ma się też poczycie zagrożenia, że zostanie się okradzonym - nie do końca można więc czuć się naturalnie, czy beztrosko korzystać z telefonu bądź aparatu fotograficznego - ryzyko kradzieży jest duże, a przynajmniej ja tak to odbierałem - dlatego telefon, zegarek i paszport zostawiałem zawsze w hotelowym sejfie. Na szczęście nic się nie wydarzyło, więc jestem zadowolony w wyprawy i buszowania po tym niezwykłym mieście.

Dodał(a):
Rafał, 06.02.2018
6.0 /6

Miasto

Jestem pełen podziwu nad mistem i przyrodą. Chciałbym tam wrócić jeszcze nie raz. Niech to będzie moim komentarzem do miejsc które widziałem w Rio. Już w trakcie pobytu wracałem do miejsc w których już byłem bo ciągle czułem niedosyt. Chciałbym obraz Rio mieć zawsze w pamięci.

Dodał(a):
Sławek, 21.01.2018
5.5 /6

region ;)

Przepieknie położenie Rio de Janeiro

Dodał(a):
VIP, 18.01.2018
6.0 /6

Rio

Wspaniałe ! Wszystko super
Dodał(a):
Anonim, 19.12.2017
5.5/6 Ocena ogólna Rio de Janeiro

Pogoda w Rio de Janeiro

Rio de Janeiro znajduje się pod wpływem klimatu tropikalnego, który charakteryzuje się wysokimi temperaturami i częstymi opadami deszczu. Przez cały rok temperatura w Rio de Janeiro wynosi zwykle ponad 20°C i jedynie w najchłodniejszym okresie pomiędzy majem a wrześniem może spać do ok. 18°C. Od grudnia do marca słupek rtęci wskazuje często blisko 30°C i w tym okresie występują także największe opady, których roczna suma wynosi nawet 1300 mm.

Candomblé – w transie z afrykańskimi bogami. Wywiad z prof. Leszkiem Kolankiewiczem

Czym jest candomblé? Czy przyjeżdżając do Brazylii, można poznać ten kult bliżej? Dowiedz się czytając wywiad z prof. Leszkiem Kolankiewiczem, autorem książki „Samba z bogami”!

Rozmowa z Tonym Kososkim, autorem książki “Nie każdy Brazylijczyk tańczy sambę” (Wydawnictwo Muza, 2016).

Brazylia to kraj często postrzegany przez stereotypy. Zobacz, jak to niezwykłe państwo potrafi zaskakiwać, czytając naszą rozmowę z podróżnikiem, autorem książki “Nie każdy Brazylijczyk tańczy sambę”, Tonym Kososkim.

Oszałamiający karnawał w Rio de Janeiro

Karnawał w Rio de Janeiro zalicza się do największych imprez tego typu na świecie. Gwarantujemy, że gorąca atmosfera Brazylijskiej muzyki i tańca porwie również Ciebie! Poznaj wyjątkowe miejsca z r.pl.

Sylwester – pomysły na przywitanie Nowego Roku

Jak przywitać Nowy Rok? Sprawdź pomysły na spędzenie Sylwestra na blogu r.pl i wybierz najlepszą dla siebie opcję!