WAKACJE W Rio de Janeiro

25.04.2019 (czwartek)
Wylot z Warszawa
Śniadania i obiadokolacje
objazd
8 999 zł8 849 zł
za os. / 10 dni
06.03.2019 (środa)
Wylot z Warszawa
Śniadania i obiadokolacje
objazd
Na wycieczce pozostało mało miejsc Wycieczka potwierdzona
11 350 zł
za os. / 14 dni

Wycieczka posiada inne długości pobytu dla innych terminów

Na wycieczce pozostało mało miejsc Wycieczka potwierdzona
24.04.2019 (środa)
Wylot z Warszawa
Śniadania i obiadokolacje
objazd
12 200 zł12 050 zł
za os. / 9 dni
06.04.2019 (sobota)
Wylot z Warszawa
Śniadania i obiadokolacje
objazd
12 399 zł
za os. / 12 dni

Wycieczka posiada inne długości pobytu dla innych terminów

22.04.2019 (poniedziałek)
Wylot z Warszawa
Śniadania i obiadokolacje
objazd
14 770 zł
za os. / 11 dni
05.09.2019 (czwartek)
Wylot z Warszawa
Śniadania i obiadokolacje
objazd
16 771 zł16 621 zł
za os. / 12 dni

Ciekawi wakacji w Rio de Janeiro?

Rio de Janeiro:

Państwo:
Brazylia
Waluta:
BRL
Jeśli Brazylia, to koniecznie Rio de Janeiro, i to również w formule all inclusive! Nie ma wyprawy do tego południowoamerykańskiego kraju bez choć krótkiej wizyty w Rio de Janeiro. Zatańcz sambę podczas najsłynniejszego karnawału na świecie, wybierz się na słynną plażę Copacabana oraz Ipanema i przekonaj się, jak na żywo wygląda pomnik Chrystusa Zbawiciela na wzgórzu Corcovado. Spragniony jeszcze większej ilości wrażeń? Wycieczka objazdowa po Rio de Janeiro pozwoli Ci dotrzeć również na Głowę Cukru, czyli równie słynne wzgórze, z którego rozpościera się niesamowity widok na całe miasto, na słynny stadion Maracana (ten, na którym grał m.in. Diego Maradona) czy do Parku Narodowego Tijuca. Odwiedź Rio z nami choćby na last minute – to będzie wyprawa Twojego życia!

Zobacz również oferty w innych regionach Rio de Janeiro: Amazonia, Paraty oraz informacje o Rio de Janeiro.

Opinie o Rio de Janeiro

6.0/6

Rzeczywiście wspaniałe miasto

Była stolica Brazylii to naprawdę "cidade miravilhosa". Warto spędzić tam co najmniej kilka dni.

Dodał(a):
Tadeusz, Rychvald, Czechy, 05.02.2019

6.0/6

Spełnione marzenia

Rio de Janeiro zdobyte!  Mimo przestróg , odległości jaka nas dzieli od tego mitycznego miejsca, podążyłam za swoimi marzeniami i zobaczyłam to, czego pragnęłam od dzieciństwa. W końcu,  ... moim oczom ukazał się zniewalający widok ze wzgórza Corcovado na Rio. Poczułam się tak, jakbym zdobyła szczyt w Himalajach albo sięgnęla gwiazd.  Odwiedziłam "Miasto Bogów",o którym krąża dobre i zle legendy, miasto  do którego przybywają najmożniejszi tego świata. Rio leży chyba na mapie każdego podroznika i  celebryty, któremu wypada się tam pokazać.

Dodał(a):
Ewa z Opola, 02.12.2018

5.0/6

Miasto w równym stopniu cudowne co i niebezpieczne

Rio jest zjawiskowo położone, oferuje niezwykłe wręcz widoki zwłaszcza z Głowy Cukru. Mnie zachwyciło też piękno tamtejszych barokowych kościołów (San Bento i kościół św. Franciszka), ale ja lubię ... zwiedzać kościoły. Widać duże kontrasty społeczne - bezdomni śpiący na chodnikach i wstrętny zapach moczu w centrum. Ciągle ma się też poczycie zagrożenia, że zostanie się okradzonym - nie do końca można więc czuć się naturalnie, czy beztrosko korzystać z telefonu bądź aparatu fotograficznego - ryzyko kradzieży jest duże, a przynajmniej ja tak to odbierałem - dlatego telefon, zegarek i paszport zostawiałem zawsze w hotelowym sejfie. Na szczęście nic się nie wydarzyło, więc jestem zadowolony w wyprawy i buszowania po tym niezwykłym mieście.

Dodał(a):
Rafał, 06.02.2018

6.0/6

Miasto

Jestem pełen podziwu nad mistem i przyrodą. Chciałbym tam wrócić jeszcze nie raz. Niech to będzie moim komentarzem do miejsc które widziałem w Rio. Już w trakcie pobytu wracałem do miejsc w których ... już byłem bo ciągle czułem niedosyt. Chciałbym obraz Rio mieć zawsze w pamięci.

Dodał(a):
Sławek, 21.01.2018

5.8/6 Ocena ogólna o Rio de Janeiro

Pogoda w Rio de Janeiro

Rio de Janeiro znajduje się pod wpływem klimatu tropikalnego, który charakteryzuje się wysokimi temperaturami i częstymi opadami deszczu. Przez cały rok temperatura w Rio de Janeiro wynosi zwykle ponad 20°C i jedynie w najchłodniejszym okresie pomiędzy majem a wrześniem może spać do ok. 18°C. Od grudnia do marca słupek rtęci wskazuje często blisko 30°C i w tym okresie występują także największe opady, których roczna suma wynosi nawet 1300 mm.

Rozmowa z Tonym Kososkim, autorem książki “Nie każdy Brazylijczyk tańczy sambę” (Wydawnictwo Muza, 2016).

Tony Kososki przed rozpoczęciem wyprawy głowę miał nabitą stereotypami. Postrzegał Brazylię z jednej strony jako stolice piłki nożnej, samby i radosnego karnawału, a z drugiej kraj faveli i handlarzy narkotyków. Dopiero podróż pozwoliła mu rozprawić się z tymi obiegowymi opiniami. Okazało się, że favele nie są wcale oazą przestępców i wszelkiej patologii - wbrew temu, co próbują wmówić przeciętnemu Europejczykowi twórcy kina rozrywkowego. Kiedy Tony Kososki postanowił sprawdzić to na własnej skórze i okazało się, że "zła favela była zwykłym miejscem, gdzie żyją zwyczajni ludzie" - wspomina Kososki. To była największa bomba do rozbrojenia. Poza tym ten kraj zachwycił go gościnnością, piękną przyrodą i niezwykłymi miastami.

Oszałamiający karnawał w Rio de Janeiro

Rio de Janeiro ze swym fascynującym nocnym życiem, piaszczystymi plażami, żywiołową muzyką i wielkomiejskim gwarem, to prawdziwa uczta dla zmysłów. To miasto niezależnie od pory roku urzeka i uwodzi miliony turystów. Jednakże większość z nich marzy o wyjeździe do Rio w okresie najgorętszym, czyli podczas karnawału. I nie ma im się co dziwić, ponieważ wtedy w mieście odbywa się niezwykły spektakl, z muzyką na żywo, szalonymi tańcami na Sambodromie i licznymi ulicznymi paradami. To celebracja życia, radość w czystej postaci i z pewnością warto choć raz być częścią tego wydarzenia.

Sylwester – pomysły na przywitanie Nowego Roku

Jeśli chodzi o Sylwestra, to ludzie zasadniczo dzielą się na dwie grupy, skrajnie nastawione do kwestii jego świętowania. Jedni uważają, że jest to wyjątkowa noc w roku, jedyna w swoim rodzaju, gdy po prostu trzeba się pięknie ubrać i wraz ze znajomymi wyruszyć na jakąś spektakularną imprezę, drudzy z kolei uważają, że Sylwester jest przereklamowany, że imprezy organizowane w klubach i restauracjach są zbyt drogie i zbyt zatłoczone, a presja, że trzeba się dobrze bawić jest nie do zniesienia. Jest jednak jeden sposób, by zarówno pierwsi, jak i drudzy czerpali radość z Sylwestra – podróże. Odpowiednio zorganizowany wyjazd w jakieś fascynujące miejsce sprawi, że ta noc naprawdę będzie niezapomniana. Zobacz, gdzie odbywają się najlepsze imprezy sylwestrowe i wybierz miejsce dla siebie. Możesz wybierać między możliwością oglądania magicznych pokazów sztucznych ogni, organizowanych w zapierającej dech w piersiach scenerii, szalonymi imprezami ulicznymi w kosmopolitycznych metropoliach, a tańcami do białego rana w niezobowiązującej atmosferze na najpiękniejszych plażach. Sprawdź, jakie miejsca są w tym czasie szczególnie warte odwiedzenia w Europie i na świecie, by znaleźć coś dla siebie i wejść w Nowy Rok w szampańskim nastroju.

Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.