Wczasy w Albenie - co musisz wiedzieć?

  • O Albenie
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
  • Artykuły
Flaga Albenie

Albena

Stolica:
Bułgaria
Waluta:
BGN
Powierzchnia:
0 km2
Liczba ludności:
0

Albena, bohaterka powieści bułgarskiego pisarza, Jordana Jowkowa, była kobietą tak piękną, że potrafiła zauroczyć każdego mężczyznę. Nazwa ekskluzywnego kurortu Albena w Bułgarii, oddalonego o ok. 25 km od Warny jest nieprzypadkowa. Bo to miejsce, ukryte za gęstym lasem, zachwyci nawet najbardziej wymagających. Malownicza przyroda, piękna, szeroka i rozciągająca się aż na długości 6 km piaszczysta plaża oraz komfortowe hotele, oferujące również wypoczynek all inclusive… To wszystko czeka na Ciebie także na last minute. Zaplanuj niezapomniane wakacje w Bułgarii już dziś!

Zobacz również oferty w innych regionach w Bułgarii: Obzor Płowdiw Słoneczny Brzeg Sofia Sozopol Złote Piaski oraz informacje o Bułgarii.

Pogoda w Albenie

Region Albena znajduje się pod wpływem klimatu umiarkowanego ciepłego. Lata są tutaj dość ciepłe, a temperatura w lipcu i sierpniu sięga nierzadko nawet 30°C. Pogoda w Albenie podczas wiosny i jesieni jest również dobra, ale w kwietniu, maju i listopadzie występują najwyższe opady. Zimy są natomiast dość łagodne. Temperatura w Albenie oscyluje zwykle na poziomie od 2°C do 5°C, choć zdarzają się dni, w których słupek rtęci spada poniżej zera.

Najpiękniejsze plaże w Bułgarii

Bułgarskie wybrzeże Morza Czarnego to kilometry szerokich piaszczystych plaż, które są usytuowane w zacisznych, malowniczych zatoczkach. Które plaże są uznawane w Bułgarii za najpiękniejsze? Na blogu Rainbow zamieściliśmy zestawienie tych najpiękniejszych!

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon